Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 12:36   #81
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
aha, samo mjesec dana. Onda ću još razmislit o nabavljanju.
Mislila sam da li škodi cvjetanju ako ga svake godine podrežem na veličinu manjeg grma (po pitanju promjera, ne u visinu)
Ne cvjeta mjesec dana - dva do tri tjedna ako imaš sreće. Zato se sade različiti kultivari pa cvatnja može potrajati cijeli mjesec,
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:44   #82
a ništa onda... nemam mjesta za tako kratko cvatuće grmiće. Već imam majsku ružu koja krasno cvate i miriši ali ne traje ni 3 tjedna. možda zasadim božur kod bake, ona ima veću okućnicu pa tamo mogu eksperimentirat.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:47   #83
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
a ništa onda... nemam mjesta za tako kratko cvatuće grmiće. Već imam majsku ružu koja krasno cvate i miriši ali ne traje ni 3 tjedna. možda zasadim božur kod bake, ona ima veću okućnicu pa tamo mogu eksperimentirat.
pa ne mora biti grm, ja svoje ošišam u srpnju i na tom mjestu se razrastu turski karanfili. One grmove koji su u travnjaku, ne diram.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:49   #84
aha. znači može biti mini veličine. onda dobro. ove godine je prekasno za to, ali uzet ću u obzir kad budem vadila gomolje van da nekako napravim raspored i mjesto za njih.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:54   #85
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
aha. znači može biti mini veličine. onda dobro. ove godine je prekasno za to, ali uzet ću u obzir kad budem vadila gomolje van da nekako napravim raspored i mjesto za njih.
Kako si moga posta zaključila da može biti mini veličine?
Taj konkretni grm kojega orežem je promjera 70cm.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:55   #86
Mislila sam ako nešto izraste na tom mjestu da to znači da je grm mali i karanfili ga obgrle i kamufliraju.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:59   #87
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Mislila sam ako nešto izraste na tom mjestu da to znači da je grm mali i karanfili ga obgrle i kamufliraju.
Propustila si uočiti da grm porežem, odrežem, ošišam ga. A karanfili žive svoj život i guraju se k suncu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:06   #88
Volim biljke u stanu. Imam neke koje su prezivjele 4 selidbe u 25 godina i jos su zive. Naslijedila sam i mamino i svekrvino cvijece i trudim se drzati ih na zivotu. Meni je stan prazan bez slika, knjiga, cvijeca i sitnica koje znace da ga netko koristi. Bez zavjesa i tepiha mogu.

Imam ali vrt konacno i ne ide mi sa njim bas. Malo bih pomidore malo bih cvijeca ali to ne ide tako. Jedno ljto nam zabranili zalijevanje. Drugo sam se ukocila. Sad je divlji vrt, imam samonikle gospine trave, persina, divlji koromac, par medvjedih lukova, kadulju, origano, lavandu, ruzmarin, oleandar i rokulu, bez reda. Trenutno sam opet ukocena. A ekipa ne pomaze.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:40   #89
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Volim biljke u stanu. Imam neke koje su prezivjele 4 selidbe u 25 godina i jos su zive. Naslijedila sam i mamino i svekrvino cvijece i trudim se drzati ih na zivotu. Meni je stan prazan bez slika, knjiga, cvijeca i sitnica koje znace da ga netko koristi. Bez zavjesa i tepiha mogu.

Imam ali vrt konacno i ne ide mi sa njim bas. Malo bih pomidore malo bih cvijeca ali to ne ide tako. Jedno ljto nam zabranili zalijevanje. Drugo sam se ukocila. Sad je divlji vrt, imam samonikle gospine trave, persina, divlji koromac, par medvjedih lukova, kadulju, origano, lavandu, ruzmarin, oleandar i rokulu, bez reda. Trenutno sam opet ukocena. A ekipa ne pomaze.
Moj je vrt mali, ali mi puno znači i kao rekreacija i kao hrana i kao veselje.
Imam rajčice i pomalo svega drugog osim grahorica.
Kućne biljke ne volim. Ne mogu si pomoći, ni jedna mi nije lijepa i imaju mi vibru kao ptice u kavezu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:55   #90
Nisam mislila osobno Dlapek.

Moja mama je stalno nesto sadila pa sam i ja takva. Stan mi je bio pretrpan cvijecem, kuca sad izgleda normalno.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:59   #91
Ja bi imala kućne biljke ....
1. da je stan veći pa da mogu imat neku veću lončanicu
2. da imam prozorske klupice s unutarnje strane
3. da mačka nema potrebu šapama malo razrahlit zemlju
4. da mi iz nepoznatog razloga svo cvijeće ne umire u roku par tjedana. Posijem ciklame, dole u kući rastu ko lude, donesem par komada u stan, sve pocrkavaju. Kupim spatifil, crkava, odnesem ga u kuću i za mjesec dana cvjeta.

Ovako nemam ni jednu jedinu, sve sam preselila u kuću/oko kuće i tamo uređujem. Danas idem kupit još nekakvo sjeme.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:07   #92
Quote:
Maremonti kaže: Pogledaj post
Nisam mislila osobno Dlapek.

Moja mama je stalno nesto sadila pa sam i ja takva. Stan mi je bio pretrpan cvijecem, kuca sad izgleda normalno.
Ma nisam ni ja.
Ali u stanovima s puno biljaka se ne osjećam dobro.
Strica si vidim samo kad dođu k nama. Ja k njima odem na 5 minuta i zbrišem. Kuća im je puna biljaka.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:10   #93
Ovdje stvarno ima puno iskusnih sadilica

Može par savjeta? Nikad ništa biljno nisam uzgajala, a baš bih ove godine htjela...
Stan u Zg, balkon gleda na zapad. Stavila bih lavandu i začinsko bilje (menta, bosiljak i možda još nešto). Gdje kupiti sadnice i kako se dalje brinuti o njima?
Niš ne znam, al imam volju
__________________
No espere más. Aquí están. En mi corazón.

llegó 40+4
Alhambra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:10   #94
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Tulipane nalon cvijetanja i kad im otpadne lisce izvadit vilama najbolje ili rukama, ocistit od zemlje i stavit na hladno, suho i mracno do jeseni...po mogucnosti u pijesak ili tako nekakav medij. Teoretski bi se trebalo svake godine tako jer lukovica propada dublje u zemlju, ali iz mig iskustva, alo imas one old school zute ili crvwne iz babine baste, oni uvijek izniknu i uvijek cvijetaju divotno. Mislim da je fora u tom da se vade nakon sto listovi "otpadnu" a ne odmag nakon sto ocvijeta, jer je list neophodan da u proljece lukovica nastavi funkcionirat i nakon cvatnje i skuplja iz zemlje i zraka sve kaj joj treba za kasnije. Znaci nakon cvatnje odsjeci stabljiku cvijeta (da ocvali cvijet neide u sjeme, to nam ne treba) a lukovicu vadit tek kad zna:
Ja to nikada ne radim. Pustim ih u zemlji . Svake godine cvjetaju tuta forca, a nisu divlji već dupli božurasti. Podijelim ih svakih par godina , ali i to radim na jesen kad sadim nesto novih. Jedino tulipane iz tegli izvadim, ali samo zato da ih stavim u grdu teglu . Skupa sa cijelim busenom. Pustim ih onda na miru. Cvjetove porežem da ne odu u sjeme.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:12   #95
Quote:
Alhambra kaže: Pogledaj post
Ovdje stvarno ima puno iskusnih sadilica

Može par savjeta? Nikad ništa biljno nisam uzgajala, a baš bih ove godine htjela...
Stan u Zg, balkon gleda na zapad. Stavila bih lavandu i začinsko bilje (menta, bosiljak i možda još nešto). Gdje kupiti sadnice i kako se dalje brinuti o njima?
Niš ne znam, al imam volju
Bilo koji vrtni centar.
Kupi biljke, zemlje za sadnju i presadi. Zaljevaj umjereno, malo info s neta i sve bu 5.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:14   #96
Quote:
Alhambra kaže: Pogledaj post
Ovdje stvarno ima puno iskusnih sadilica

Može par savjeta? Nikad ništa biljno nisam uzgajala, a baš bih ove godine htjela...
Stan u Zg, balkon gleda na zapad. Stavila bih lavandu i začinsko bilje (menta, bosiljak i možda još nešto). Gdje kupiti sadnice i kako se dalje brinuti o njima?
Niš ne znam, al imam volju
Vrtni centri, Bauhaus, veliki konzumi / plodine znaju imati začinske teglice...
A na proljeće obično budu sajmovi cvijeća pa se da dobit i po nižim cijenama. Ja uvijek čekam sajam u 3. mjesecu kad bude pun trg sadnica i možeš kupit šta god ti padne na pamet.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:21   #97
Ariana
Božura imaš dve vrste, drvolike i zeljaste. Drvoliki su prvi i ostaje grm , zeljasti odu pod zemlju i nicu na proljeće. Oni su manji od drvolikih, na jesen ih se poreže do zemlje da ne bi dobili bolest. Drvoliki su druga priča
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:24   #98
potražit ću ih na sajmu da vidim uživo jel mi se uklapaju u koncept vrta. Jel vole više sunce ili hlad? Imam trenutno mjesta u polusjeni, ali tamo planiram staviti 3 grma hortenzija. Još uvijek se mogu predomislit i stavit nešto drugo.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:29   #99
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Vrtni centri, Bauhaus, veliki konzumi / plodine znaju imati začinske teglice...
A na proljeće obično budu sajmovi cvijeća pa se da dobit i po nižim cijenama. Ja uvijek čekam sajam u 3. mjesecu kad bude pun trg sadnica i možeš kupit šta god ti padne na pamet.
Ne kupovati začinske biljke po špercerajima jer to su biljke za pojesti , neće se održati na balkonu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 15:32   #100
a da? nemam pojma. ja sve kupujem od zagorki kad donesu svoje sadnice na more. prvi dan ja i mama doteglimo vreće pune sadnica doma... pa to sve rasporedim po vrtu i vazama... onda trčim nazad jer još imam par rupa u vrtu pa mi fali.... i tako 4 dana sajma stalno trčim na trg jer mi još nešto padne na pamet da mi NUŽNO treba.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.