Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Pogledaj rezultate ankete: Bitcoin balončina da ili ne?
Balončina veća od tulip manije 175 59.12%
Nije balončina 121 40.88%
Glasovatelji: 296. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2018., 18:33   #6841
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
nije fijat sam po sebi prevarantski ili ne bi trebao biti, nego quanitae easing koji će se svima razbit o glavu.
Bitcoin rješava problematiku neograničenog printanja bezvrijednih novčanica.
to je problem samo ako imaš puno para, pa želiš da te pare vrijede svaki dan sve više i više. Čini se da ništa od toga jer bitkoineri zajebu jedni druge kad prodaju bitkoine da bi unovčili zaradu od hodlanja.

Oni koji imaju vrijednost u nečemu što donosi prihode nemaju problema zbog tiskanja novca, ali oni moraju stalno raditi. Ne mogu hodlati.
vamvam is offline  
Old 16.12.2018., 18:48   #6842
Quote:
Antikapitalist kaže: Pogledaj post
Zamisli da ti se tako mijenjaju cijene u dućanu
ne moram zamišljati, to je zbilja bilo u Jugi 80-ih

glede bitcoina: ja ne vjerujem da će zamijeniti fijat, vjerojatnije je da će se valute vratiti na zlatni standard. vrijednost bitcoina će se korigirati u odnosu na novonastalu situaciju. (sumnjam da će propasti bez obzira što se dogodi)
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 16.12.2018., 19:33   #6843
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
vjerojatnije je da će se valute vratiti na zlatni standard.
Ovo sa vraćanjem na zlatni standard slušam od one krizne 2007., ali ne razumijem na kakav sistem se misli. Na zlatni standard sa frakcijskim bankarstvom ili bez? I koji je konkretni primjer iz povijesti na koji ni se trebali vratiti?
Dambalaja is offline  
Old 16.12.2018., 20:13   #6844
Quote:
Dambalaja kaže: Pogledaj post
Ovo sa vraćanjem na zlatni standard slušam od one krizne 2007., ali ne razumijem na kakav sistem se misli. Na zlatni standard sa frakcijskim bankarstvom ili bez? I koji je konkretni primjer iz povijesti na koji ni se trebali vratiti?
u am. kongresu se pojavio prijedlog zakona o povratku na zlatni standard
https://www.congress.gov/bill/115th-...bill/5404/text

za ostalo nazovi vidovitog milana.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 16.12.2018., 20:26   #6845
Pa koja je tvoja vizija/želja? Sa frakcijskim ili bez?
Dambalaja is offline  
Old 16.12.2018., 20:32   #6846
Quote:
Dambalaja kaže: Pogledaj post
Ovo sa vraćanjem na zlatni standard slušam od one krizne 2007., ali ne razumijem na kakav sistem se misli. Na zlatni standard sa frakcijskim bankarstvom ili bez? I koji je konkretni primjer iz povijesti na koji ni se trebali vratiti?
Zlatni standard bez frakcijskih rezervi ne postoji od 13. stoljeća. Frakcionalne rezerve i klasični novčani multiplikator ne postoje od 1934 godine. Dakle, kolege se žele vratiti ili u 12. stoljeće ili eventualno u 19. stoljeće.

To će super funkcionirati u 21 i 22 stoljeću.

Kolege ne znaju ništa o ekonomiji niti je razumiju, ali vole pričati o tome
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Old 16.12.2018., 21:17   #6847
Quote:
Dambalaja kaže: Pogledaj post
Pa koja je tvoja vizija/želja? Sa frakcijskim ili bez?
ne znam što bi tebe trebalo bit briga za moje vizije i želje. hebate nisam u slastičarni da biram što ću.

ovakva količina preseravanja ko na ovom topicu se rijetko gdje nađe. mislim da bi hrvatska ukoliko dođe do uvođenja zlatnog standarda, pošto nema ni grama zlata, mogla kao zamjenski produkt ponuditi preseravanje. Dubai je ništa, kakav bi razvoj uslijedio.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 16.12.2018., 22:02   #6848
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
mogla kao zamjenski produkt ponuditi preseravanje
Hrvatska je drzava u kojoj je omjer direktora i radnika 10:1.

__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 17.12.2018., 00:10   #6849
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Hrvatska je drzava u kojoj je omjer direktora i radnika 10:1.

a ni omjer jalnika je tu negdje ili cak i veci
Ratnik1337 is offline  
Old 17.12.2018., 00:23   #6850
Ovo je bilo interesantno za citati, sa odmakom, cijelu raspravu, ali kako je wand poceo djeliti 'komplimente', kidam se

Jos samo da stjepan pocne djeliti iste 'komplimente' i to bi bilo to, tema bi se mogla zaključati
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Old 17.12.2018., 10:14   #6851
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Jedino još vas par skeptika misli da se radi o monopoli novcu. Svi ostali kripto vide kao ozbiljnu tehnologiju.
kripto da, jednog dana po potrebi - bitkonj to nije i nikad nece biti. a da je bitkonj baloncic i monopoli novac za likove koji spavaju do podne i dane provode po birtijama i kladionicama - da, to je bas to.

Quote:
A da ti pojasnim i tvoje tlapnje o blockchainu bez Bitcoina. Istina kolega Stjepan vam je to već objašnjavao ali niste shvatili.
koje moje tlapnje? isto kao sto stalno blebeces o dionicama tako i blockchain spominjes kao neko svjetsko cudo.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 17.12.2018., 10:55   #6852
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
kripto da, jednog dana po potrebi - bitkonj to nije i nikad nece biti. a da je bitkonj baloncic i monopoli novac za likove koji spavaju do podne i dane provode po birtijama i kladionicama - da, to je bas to.

koje moje tlapnje? isto kao sto stalno blebeces o dionicama tako i blockchain spominjes kao neko svjetsko cudo.
Bla bla bla........čuj bitkonj, misliš da izvrčući ime Bitcoinu umanjuješ zarade koje su ljudi na njemu digli ili što???

Btw kad čuj riječ bitkonj pomislim na osobe koje ga nikad nisu jeftino kupile......

A još bolji su ti argumenti: "Bitcoin je balončić i monopoli novac". Ma jes kako da ne, sigurno je tako čim si to rekao...........

Evo primjerice ti odi u A.Mall i probaj unovčiti monopoli novac a ja ću ponijeti BTC pa ćemo vidjeti s čim ćeš ti izići ( u ruci ) a s čim ja ..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 17.12.2018., 11:06   #6853
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Bla bla bla........čuj bitkonj, misliš da izvrčući ime Bitcoinu umanjuješ zarade koje su ljudi na njemu digli ili što???
Ma samo se ponasa u skladu sa svojim godinama. Sweet sixteen.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 17.12.2018., 13:04   #6854
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Bla bla bla........čuj bitkonj, misliš da izvrčući ime Bitcoinu umanjuješ zarade koje su ljudi na njemu digli ili što???
Ne smijemo zaboraviti ni one vrijedne i poštene bitkoinere koji su velikodušno popušili svoje pare da bi drugi mogli zaraditi. Slava im i hvala
vamvam is offline  
Old 17.12.2018., 13:20   #6855
Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Ne smijemo zaboraviti ni one vrijedne i poštene bitkoinere koji su velikodušno popušili svoje pare da bi drugi mogli zaraditi. Slava im i hvala
A to tak velis kao da u svim ostalim poslovima svi trpaju.

FOREX, 95% dobije kitu. Desetljecima.

Zarada na Bitcoinu, Kriptovalutama, Forexu, Zlatu, Kurcu-Palcu lezi u natjecanju.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Old 17.12.2018., 13:30   #6856
Ne valja sve dok se svi sudionici na nekom tržištu ne prime za ruke i plešu i pjevaju "ringe ringe raja" i "kad si sretan".

Kakvo natjecanje, kakvo gubljenje....bitno je da svi dobiju a da nitko ne izgubi.
stjepan21 is offline  
Old 17.12.2018., 13:42   #6857
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
A to tak velis kao da u svim ostalim poslovima svi trpaju.

FOREX, 95% dobije kitu. Desetljecima.

Zarada na Bitcoinu, Kriptovalutama, Forexu, Zlatu, Kurcu-Palcu lezi u natjecanju.
Ne trebaš se meni opravdavati. Kladi se, kockaj, takmiči... meni je svejedno
vamvam is offline  
Old 17.12.2018., 13:48   #6858
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Kakvo natjecanje, kakvo gubljenje....bitno je da svi dobiju a da nitko ne izgubi.
u realnom sektoru svi dobivaju, ekonomija raste, istraživanje i razvoj donosi nove proizvode i usluge, raste kvaliteta života

dok u špekulativnim kockarnicama većina gubi

i nije baš OK kockanje zvati natjecanjem
Antikapitalist is offline  
Old 17.12.2018., 13:53   #6859
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Kolege ne znaju ništa o ekonomiji niti je razumiju, ali vole pričati o tome
znaju dosta toga, vidiš da im je poznat i QE, samo što su informacije koje znaju krive i lažne

treba se zapitati tko je izvor krivih i lažnih informacija, tko je kreator obmane

CIA, MMF?

jer oni koji slijede te laži, kroje politiku na temelju njih, sami kroje i svoju propast
Antikapitalist is offline  
Old 17.12.2018., 13:55   #6860
Quote:
Antikapitalist kaže: Pogledaj post
i nije baš OK kockanje zvati natjecanjem
Ajmo sad jednu rudnu jel kockanje ili natjecanje.

Quote:
vamvam kaže: Pogledaj post
Ne trebaš se meni opravdavati. Kladi se, kockaj, takmiči... meni je svejedno
Jebi ga, trenutno mi je 28. Ako ne bankrotiram barem tri puta do 60 nisam ni zivil.

Quote:
Antikapitalist kaže: Pogledaj post
u realnom sektoru svi dobivaju, ekonomija raste, istraživanje i razvoj donosi nove proizvode i usluge, raste kvaliteta života
SVI? ALL? TODO?

Oprosti kaj pitam, ali u kojoj drzavi? Lalalandu?

Cak i u najidelanijem slucaju, netko ce dobit kitu. Book poop & theory me ne zanima.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.