Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2024., 16:52   #5601
Da, vidio sam na nekim lokacijama da nude i 100 Mb/s.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 17:57   #5602
Da, evo ja na Iskon-u udaljen oko 400m od centrale imam :
https://ibb.co/P9Zpj2D
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 21:06   #5603
Zbunio me sustav jer ovako pokazuje kad unesem adresu:

Download brzina: do 20 Mbit/s, min. 14 Mbit/s
Upload brzina: do 1 Mbit/s, min. 0,7 Mbit/s

A oni na HT-u imaju urednih 30/5.
djzuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 21:08   #5604
Piše mi da mogu dobiti net za 21,90€ mjesečno bez ugovorne obveze

Akcija na usluzi interneta: 5,00 €/mj. popusta na redovnu mjesečnu naknadu kroz 24 mjeseca. Akcija je bez ugovorne obveze.

Ova akcija vrijedi samo za narudžbe putem Iskonovih web stranica.


Da li bi moglo ići još niže s ugovorom ili je to max?
djzuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 22:36   #5605
Od 1.01.2024. Iskon je u 100% vlasništvu i preuzet od HT-a , samo su još ime Iskon ostavili za neko vrijeme .
Po HAKOM-u ISP je dužan isporučiti korisniku minimalno 70% od ugovorene brzine UL/DL.
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 22:41   #5606
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Imam utisak da tvoja bakrena parica je dosta dugačka do centrale i da brzina koju sad imaš od Iskona ne može biti veća pa je sa LAN kablom jednaka kao brzina od Iskona a sa Wifi može biti ista ili manja ovisno o udaljenosti i smetnjama.
Problemi koji se javljaju sa prekidima su neki riješili na Speedport ruteru sa gašenjem IPv6 , a ako nije do toga može biti i da ruter nije OK što bi znala kad bi vidjela da li prekida sa LAN kablom do PC-a ili laptopa.
Moguće je da na ruteru ne valja Wifi , možda neke postavke snage a i loša pozicija ako je baš na podu što je i kolega gore primjetio i napisao.
Ako PC spajaš sa wifi znači da imaš neki wifi adapter u PC ili npr. vanjski USB wifi adapter pa i to može prekidati ....
krenula sam spajati na wifi(adapter)tek nakon što su krenuli problemi, a manje više je isto. čak skoro bolji wifi na pc. mislila sam da bi ethernet kabel mogao bit problem jer je star i ofucan, ali problemi su indentični sa tim lagom na mob kao i na pc. kako god sve je krenulo promjenom routera.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 07:53   #5607
Quote:
G/Duki kaže: Pogledaj post
Od 1.01.2024. Iskon je u 100% vlasništvu i preuzet od HT-a , samo su još ime Iskon ostavili za neko vrijeme .
Po HAKOM-u ISP je dužan isporučiti korisniku minimalno 70% od ugovorene brzine UL/DL.

Ista stvar im piše na ugovoru od HT-a.
Ugovorena brzina im je 20/2, a imaju 30/5. HT-ov tehničar nam je rekao da svima puštaju otvoren profil.
Pa me zanima ako i Iskon (znam da ih je preuzeo HT) pušta otvoren profil.


Ne bi se oni uopće prebacivali, ali gledaju gdje bi mogli jeftinije proći.
djzuza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2024., 15:27   #5608
Quote:
djzuza kaže: Pogledaj post
Piše mi da mogu dobiti net za 21,90€ mjesečno bez ugovorne obveze



Akcija na usluzi interneta: 5,00 €/mj. popusta na redovnu mjesečnu naknadu kroz 24 mjeseca. Akcija je bez ugovorne obveze.



Ova akcija vrijedi samo za narudžbe putem Iskonovih web stranica.




Da li bi moglo ići još niže s ugovorom ili je to max?
Ja imam optiku (ako ti to sta pomaze) preko Iskona 300/150 ugovor na 24mj.
16,90eur

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 23:30   #5609
Quote:
djzuza kaže: Pogledaj post
Ista stvar im piše na ugovoru od HT-a.
Ugovorena brzina im je 20/2, a imaju 30/5. HT-ov tehničar nam je rekao da svima puštaju otvoren profil.
Pa me zanima ako i Iskon (znam da ih je preuzeo HT) pušta otvoren profil.


Ne bi se oni uopće prebacivali, ali gledaju gdje bi mogli jeftinije proći.

Usluga ide preko iste parice i infrastrukture, također uz otvoreni profil tako da će im brzina biti ista kao preko HT-a.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2024., 23:33   #5610
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
krenula sam spajati na wifi(adapter)tek nakon što su krenuli problemi, a manje više je isto. čak skoro bolji wifi na pc. mislila sam da bi ethernet kabel mogao bit problem jer je star i ofucan, ali problemi su indentični sa tim lagom na mob kao i na pc. kako god sve je krenulo promjenom routera.
Ja bih na tvom mjestu zvao ponovo, opisao probleme i korake koje si pokušala i tražio novi router jer ako su problemi nastali nakon promjene routera onda očito s njim ipak nešto ne štima.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:17.