Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Web development

Web development Programiranje, dizajn, hosting i sve ostalo vezano uz razvoj web siteova

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2018., 12:44   #41
web dizajnom sam se počeo baviti tamo negdje 2009. ujesen, svaki dan bih čitao tutorijale, gledao druge templejte i pokušavao napraviti isto

I čak i tada sam se pomalo upoznavao sa seo optimizacijom, i bilo je dosta članaka na tu temu ali, uglavnom vani...

kod nas je seo zaživio prije možda 3-4 godine, tek tada je do vlasnika web stranica došlo da je to možda važno. Iako, ja, čak i dan danas imam ljude, koji samo žele web, tek toliko da ga imaju.. a o seo, marketingu i slično ni govora.

Doduše, ja danas, čak i pored velikog znanja, obično ne nudim to kao uslugu ljudima.. nego radim samo za sebe (uglavnom uspješno )

btw, pročitao sam postove od semmy. i mislim da je 99% toga primjenjivo i danas, ključne stvari se nisu promjenile
nikoslatoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 18:13   #42
Hmm... ja mislim da je puno ranije zazivjelo, mozda tamo nekad 2009. godine jer je 2008. godine poceo s radom forum internetzarada.org kojeg je osnovao Davor Bomestar ( zna li neko sta je s njim, cime se sada bavi ? ), a od 2009. do 2014/15 bio je na vrhuncu.
Mnogi su se isklesali na njemu, steta sto se prestalo pisati.
EDIT: slazem da mnogi jos uvijek ne znaju za sta sluzi optimizacija
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:16   #43
Rang vaše web stranice na Google-u odgovara tome koliko je vaša web stranica optimizirana za pretraživanje, odražava kvalitet sadržaja na vašoj web stranici i posljednje, ali ne i najmanje važno, koliko je popularna vaša web stranica.
Ovdje su neki od SEO koraka koje trebate poduzeti kako bi se našli na vrhu Google tražilice.
SEO savjeti za bolju rangiranost web stranice
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 17:31   #44
Pozdrav!
Nisam nigdje našao odgovor na neka pitanja koja imam.

Utječe li pisanje č,ć na poziciju na tražilicama, tj. jel bolje pisati bez znakova (c) ili s znakovima(č,ć,š) ? Mislim na H1,H2, title, putanji u URL...

Utječe li postavljanje videa s npr. youtubea (video relevantan sadžaju i željenim ključnim riječima) na poziciju?
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2018., 17:21   #45
Quote:
marko26zgb kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Nisam nigdje našao odgovor na neka pitanja koja imam.

Utječe li pisanje č,ć na poziciju na tražilicama, tj. jel bolje pisati bez znakova (c) ili s znakovima(č,ć,š) ? Mislim na H1,H2, title, putanji u URL...

Utječe li postavljanje videa s npr. youtubea (video relevantan sadžaju i željenim ključnim riječima) na poziciju?
mislim da to nema veza.. pogledaj zdravorazumski, zašto bi izbjegavao čćžš u tekstu?

google je dovoljno pametan da razlikuje "sisanje" od "šišanje" - to su mu 2 jako različita pojma

A za drugo - što više sadržaja, to bolje. Recimo na način da ako imaš članak, video , sliku, infografiku, podcast na istu temu - onda si realno veći stručnjak jer bolje poznaješ temu.. pogotovo ako polinkaš međusobno, još imaš više linkova
nikoslatoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 17:28   #46
Quote:
nikoslatoe kaže: Pogledaj post
mislim da to nema veza.. pogledaj zdravorazumski, zašto bi izbjegavao čćžš u tekstu?

google je dovoljno pametan da razlikuje "sisanje" od "šišanje" - to su mu 2 jako različita pojma

A za drugo - što više sadržaja, to bolje. Recimo na način da ako imaš članak, video , sliku, infografiku, podcast na istu temu - onda si realno veći stručnjak jer bolje poznaješ temu.. pogotovo ako polinkaš međusobno, još imaš više linkova
ok, tnx. Mislio sam na url adresu, tu su mi savjetovali da idem bez znakova npr
www.....hr/odrzavanje
Sada mi je još pala na pamet kako doći do kvalitetnih linkova na svoj web? Pišem blogove i dobio sam već par puta upit da im proslijedim neke tekstove za tiskano izdanje časopisa, da probam ponuditi portalima članke u zamjenu da me linkaju?
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 10:15   #47
kvalitetni linkovi na web

Quote:
marko26zgb kaže: Pogledaj post
ok, tnx. Mislio sam na url adresu, tu su mi savjetovali da idem bez znakova npr
www.....hr/odrzavanje
Sada mi je još pala na pamet kako doći do kvalitetnih linkova na svoj web? Pišem blogove i dobio sam već par puta upit da im proslijedim neke tekstove za tiskano izdanje časopisa, da probam ponuditi portalima članke u zamjenu da me linkaju?
za kvalitetne linkove na svoj web ja koristim ove metode http://entm.ag/1HySQvd

svih 10/10 su mi dobre
nikoslatoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 18:42   #48
Je li neko radio silo strukturu na wordpress stranici i koju kvalitetnu, brzu i u tu svrhu jednostavnu wordpress temu koristiti?
__________________
I must be a mermaid, Rango. I have no fear of depths and a great fear of shallow living.
dvatricetiri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.