Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 12:53   #6561
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Samo ti objasni neznalicama razliku između kosog hitca i balističke krivulje.
Pa evo za početak: https://hr.wikipedia.org/wiki/Balistika
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 06.12.2017., 00:16   #6562
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
antet;]
Da budimo realni, autentične fotografije slikane iz svemira nemaš.
Prije par mjeseci iśao sam detaljno "ispitivati" jednu sliku NASA s njihove WEB stranice i s ispostavljenim/otkrivenim sam htio ovdje otvoriti temu u vezi NASA-e i njihovih lażi.

Slika o kojoj je rijeć je njihov "snimak iz svemira" oblaka na zemlji.
Za vrijeme moje analize otkrio sam na toj "slici" gomilu "CP -copy paste" oblaka...

Stavljaju photo shop slike zemlje iz svemira a prije pola vijeka su "śetali" od Zemlje do Mjeseca i nazad...
A zemljanima servirali jadne snimke njihovog najvećeg "uspjeha" u historiji.

Kada bi bilo tko kao NASA dao toliko lażnih slika u javnost, ne bi mu viśe nitko vjerovao ali NASi se "mora" jer masovni brain washing je ućinio i dalje ćini svoje...

PS: Odustao sam od te teme, jer bih morao potrośiti joś mnogo sati na nećemu, śto do sada nisam radio (oznaćivanje i numeriranje CP oblaka na toj slici), kako bi netko od "protivnićke strane" napisao neśto ismijavajućeg ili bi jednostavno preśutio.

Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Bas bi voleo videti anketu na snimak te konferencije (pogotovo kad bi se nasla bez isecaka dosmugavanja trojice)..

"jel ti ljudi lazu ili govore istinu po vama"

kamoli bi voleo naci nekog strucnjaka koji ce reci?
Izgledaju kao osudjenici kojih trebaju osuditi na smrt a ne na neke, koji su ućinili velićanstveni poduhvat...

Naravno da su ga ućinili, sasvim drugaćije bi izgledao njihov "show".
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 06.12.2017. at 00:30. Reason: Spajanje postova
Benny is offline  
Old 06.12.2017., 02:00   #6563
Quote:
benny kaže: Pogledaj post

Izgledaju kao osudjenici kojih trebaju osuditi na smrt a ne na neke, koji su ućinili velićanstveni poduhvat...

Naravno da su ga ućinili, sasvim drugaćije bi izgledao njihov "show".
Mozda su samo videli ove podatke

Stvari stoje ovako: U zadanom vremenu, planet će se oko svoje osi okrenuti 366 puta tijekom svake orbite oko matične zvijezde. Potrebno je poznavanje tek osnova astronomije kako bi se uvidjelo da je taj troznamenkasti broj najosnovniji od svih brojeva koji su jedinstveni planetu.

U svjetlu te brojke još je jedna fascinantna kozmička koincidencija da je relativna veličina Zemlje naspram Mjeseca – 366! Zemlja je 366 posto veća od Mjeseca, a upravo se toliko puta okrene oko svoje osi tijekom jednog kruga oko Sunca.

Ali matematička iznenađenja tu ne završavaju. Ako se veličinu Mjeseca uzme kao 100 posto i zatim podijeli s 366 posto (a to je veličina Zemlje u odnosu na Mjesec) dobiva se: 0,27322

A koliko je Mjesecu potrebno planetarnih dana da se okrene oko Zemlje. Po prilici - 27,322 planetarna dana!

Dakle, recipročni odnos veličina Zemlje i Mjeseca jednak je broju dana koliko je Mjesecu potrebno da napravi krug oko Zemlje. Ta ‘kozmička koincidencija’ može se izraziti i ovim riječima : veličina Mjeseca u odnosu na Zemlju ima točno identičnu brojčanu vrijednost – ona iznosi 27,322 posto veličine Zemlje, a jednaka je broju Zemljinih dana koliko Mjesecu treba da obiđe matični planet.

Promjer Sunca procjenjuje se na 1 392 000 km, a prosječan promjer Zemlje je 12 742km, stoga slijedi da bi 109 245 Zemlje moglo biti smješteno u promjer Sunca. Ta se brojka ne ističe ni po čemu – barem ne odmah. No, kada se pogleda broj Sunčevih promjera u Zemljinom afelu (najveća udaljenost od Sunca) stiže iznenađenja – ona iznosi 109 267!( što je efektivno ista vrijednost jer se procjena Sunčeva promjera kreće unutar te malene margine).

Sumirajmo u riječi: Isti broj Zemljinih promjera stane u Sunčev promjer koliko Sunčevih promjera stane između Zemlje i Sunca.

No, isti se brojevi također ističu zbog toga što Mjesečev ekvatorski opseg iznosi 10 920,8km – dakle po treći put se pojavljuje ista brojka u odnosu Zemlja-Sunce-Mjesec. Na prvi pogled ta se treća brojka čini ipak kao slučajnost jer broj kilometara u bilo čemu ne može biti relevantan zato jer je metar mjerna jedinica koju je smislila ljudska konvencija.

No, kada se uoči da se Mjesec okreće oko svog ekvatora točno jedan kilometar svake sekunde, onda se može zaključiti da ne treba toliko naglo odbaciti metrički sustav.

Mjesec je 400 puta manji od Zemlje.

Mjesec je 400 puta bliži Zemlji nego Sunce.

Mjesec se okreće brzinom od 400 km po zemaljskom danu.

Zemlja se okreće brzinom od 40 000 kilometara po danu, a Mjesec točno 100 puta manje.

Mjesec uvijek dok putuje svojom orbitom oko našeg planeta gleda Zemlju licem, a prosječna udaljenost je takva da je brzina ekvatorske rotacije točno jedan posto jednog zemaljskog dana.

Mjesečeva orbita (siderična) traje 27,322 Zemaljska dana (27,396 rotacija Zemlje). Taj je broj jako blizak odnosu veličine Mjeseca naspram Zemlja, koji iznosi – 27,31 posto veličine Zemlje!

Zemlja se trenutno okreće oko svoje osi 366,259 puta po svakoj orbiti oko Sunca. Taj je broj izvanredno blizak odnosu veličine Zemlje naspram Mjeseca, koja iznosi 366,175 posto veličine Mjeseca!

Ne postoji razlog zbog kojeg bi se ti brojevi ponavljali na taj način:

okretaji po orbiti postotak veličine prema polarnom opsegu
Zemlja 366,259 27.31
Mjesec 27,396 366.175

Posljedica gore navedenog jest i to što Mjesec napravi 366 orbita oko Zemlje u 10 000 zemaljskih dana.

Postoji još nešto vrlo posebno u vezi kilometara i Mjeseca. Kako bismo to razumjeli moramo shvatiti da se u promjeru Sunca nalaze 109,2 promjera Zemlje. Postoje također 109,2 promjera Sunca između Zemlje i Sunca na najudaljenijoj točki zemaljske orbite.

A opseg Mjeseca je 109,2 x 100 kilometara.

Inace iz teksta Kresimira Misaka...

A kako bi taj ili ti koji su pravili mesec dozvolili tek tako da se mi otfuramo tamo..

nista od toga...
__________________
end
iormas is offline  
Old 06.12.2017., 11:24   #6564
@iormas Mišak je blesan koji je uspio zaradit pristojne novce prodajući maglu totalno blesavima.
Lažov i manipulator.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 06.12.2017., 12:26   #6565
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
<cut>..

PS: Odustao sam od te teme, jer bih morao potrośiti joś mnogo sati na nećemu, śto do sada nisam radio (oznaćivanje i numeriranje CP oblaka na toj slici), kako bi netko od "protivnićke strane" napisao neśto ismijavajućeg ili bi jednostavno preśutio.

<cut>".
A da nisi mozda odustao zato sto si uhvacen u laganju ili ne znaju (biraj sto je bolje od to dvoje za tebe)?!
Jos nisam dobio potvrdu tih silnih neuspjeha lansiranjima raketa iz Mercury/Gemini/Apollo programa.
antet is offline  
Old 06.12.2017., 18:33   #6566
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Prije par mjeseci iśao sam detaljno "ispitivati" jednu sliku NASA s njihove WEB stranice i s ispostavljenim/otkrivenim sam htio ovdje otvoriti temu u vezi NASA-e i njihovih lażi.

Slika o kojoj je rijeć je njihov "snimak iz svemira" oblaka na zemlji.
Za vrijeme moje analize otkrio sam na toj "slici" gomilu "CP -copy paste" oblaka...

Stavljaju photo shop slike zemlje iz svemira a prije pola vijeka su "śetali" od Zemlje do Mjeseca i nazad...
A zemljanima servirali jadne snimke njihovog najvećeg "uspjeha" u historiji.
...
1. Išao si detaljno "ispitivati"?
Dakle, i sam stavljaš jednu riječ (poprilično ozbiljnu u ovom kontekstu) u navodnike, čime joj, prema svim uzancama dopisivanja, oduzimaš relevantnost. Dakle, ni sam to ne smatraš ispitivanjem.
Kad si već ispitivao, koristio si neke znanstvene norme, metodologiju, bla-bla... znaš one znanstvene "fore": sustav kakvoće, ponovljivost, dobra laboratorijska praksa, ISO 17025?
Dakle, koje?
Može SOP?

2. Ti si osobno ispitivao?
U kojem svojstvu: voditelj ispitivanja, glavni istraživač?
Stupanj osobne osposobljenosti za ispitivanje?

3. "Ispitivanje" si izvršio na slici s weba?
Znači na slici koja je priređena za objavu na stranici u skladu s temom web stranice, sa prelomom stranice, resizingom, podešavanjem rezolucije, lossy formatom radi lakšeg i bržeg učitavanja...
"Ispitivanje" nisi vršio na autentičnom negativu, razvijenoj slici bez intervencija, ili u originalnom digitalnom losseless formatu?
Nemaš podatak je li ta slika možda komponirana od više snimaka, nekakvog panoramskog snimanja, ne znaš ništa o otvoru blende, ekspoziciji, višestrukoj ekspoziciji...?

4. Jesi li školovani fotograf?

Uostalom, nitko ovdje nije vidio tu "inkriminirajuću" sliku, znamo samo da je tamo neki forumaš, anonimno, pod nickom, izjavio da je slika fotošopirana s namjerom prikrivanja činjenica i prijevare... što je relevantno kao da ja sama izjavim da se iza nicka @benny ne krije ljudsko stvorenje, nego da je to stroj, ili nekakav malware, koji se ubacuje po forumima s namjerom širenja teorija zavjere.


Sad redom odgovori na gornja pitanja, pa idemo dalje...
električni_zec is offline  
Old 06.12.2017., 19:22   #6567
Dećki, hladno pivo navodno pomaże
A na podje... da se nadje odgovarajuća żrtva, jer moja osoba je neadekvatna za takve Vaśe "poduhvate"

Da, "ispitavao" sam jer ne znam za to drugi adekvatni kratki naziv.

Radi se o dvije slike s stranica NASA:
1- https://eoimages.gsfc.nasa.gov/image...1600x21600.png
2- https://eoimages.gsfc.nasa.gov/image...1600x21600.png

Skinuo sam ih na laptop i ... ,te ustanovio to, śto sam napisao.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 06.12.2017., 19:32   #6568
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Dećki, hladno pivo navodno pomaże
A na podje... da se nadje odgovarajuća żrtva, jer moja osoba je neadekvatna za takve Vaśe "poduhvate"

Da, "ispitavao" sam jer ne znam za to drugi adekvatni kratki naziv.

Radi se o dvije slike s stranica NASA:
1- https://eoimages.gsfc.nasa.gov/image...1600x21600.png
2- https://eoimages.gsfc.nasa.gov/image...1600x21600.png

Skinuo sam ih na laptop i ... ,te ustanovio to, śto sam napisao.
Benny, i da si školovani fotograf, onda bibte pitali koja škola , pa odgovorili ta škola je za kurac.
I da si znanstvenik, onda bi te pitali koliko si znanstvenih radova napisao i kako je to premalo.
I da si napravio znanstvene studije, onda bi rekli da nisu znanstve... itd...itd..
Strah i nevjerica im se uvukao u kosti, pošto su stjerani uza zid, i ne mogu da prihvate kako je sve ono što su do danas učili krivo.
Rorion is offline  
Old 06.12.2017., 19:40   #6569
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Dećki, hladno pivo navodno pomaże
A na podje... da se nadje odgovarajuća żrtva, jer moja osoba je neadekvatna za takve Vaśe "poduhvate"

Da, "ispitavao" sam jer ne znam za to drugi adekvatni kratki naziv.

Radi se o dvije slike s stranica NASA:
1- https://eoimages.gsfc.nasa.gov/image...1600x21600.png
2- https://eoimages.gsfc.nasa.gov/image...1600x21600.png

Skinuo sam ih na laptop i ... ,te ustanovio to, śto sam napisao.
Laptop marka,konfiguracija?
Koji program je koristen?
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 06.12.2017., 19:44   #6570
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Benny, i da si školovani fotograf, onda bibte pitali koja škola , pa odgovorili ta škola je za kurac.
I da si znanstvenik, onda bi te pitali koliko si znanstvenih radova napisao i kako je to premalo.
I da si napravio znanstvene studije, onda bi rekli da nisu znanstve... itd...itd..
Strah i nevjerica im se uvukao u kosti, pošto su stjerani uza zid, i ne mogu da prihvate kako je sve ono što su do danas učili krivo.
Zato sam bio i odustao. Bilo bi previśe sati uzaludnog truda, a napisali bi to śto jesu.
Ako nekog interesira może otvoriti koju od slika i sam će vidjeti śto sam i ja.

Inaće prije su demaskirali slićne slike NASA ("Zemlje") na YT gdje su takvi oblaci zaokrużeni i numerirani ili zaokrużivani drugim bojama -istom bojom, isti oblaci, to znaći CP.

Specijalno sam iśao istrażivati druge slike (navedene prije), koje nisu s YT nego direktno s Nasinih stranica, kako bih odbacio mogućnost, da ih je netko od internauta mogao retuśirati ili slićno.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.

Zadnje uređivanje Benny : 06.12.2017. at 21:04. Reason: Dodavanje quota Roriona jer nisam vidio da je netko napisao poslije njega
Benny is offline  
Old 06.12.2017., 19:53   #6571
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Zato sam bio i odustao. Bilo bi previśe sati uzaludnog truda, a napisali bi to śto jesu.
Ako nekog interesira może otvoriti koju od slika i sam će vidjeti śto sam i ja.

Inaće prije su demaskirali slićne slike NASA ("Zemlje") na YT gdje su takvi oblaci zaokrużeni i numerirani ili zaokrużivani drugim bojama -istom bojom, isti oblaci, to znaći CP.

Specijalno sam iśao istrażivati druge slike (navedene prije), koje nisu s YT nego direktno s Nasinih stranica, kako bih odbacio mogućnost, da ih je netko od internauta mogao retuśirati ili slićno.
Kojim programima so se koristio?
Kojim laptopom?
Kojom metodom?

Zar je tako tesko odgovorit?
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 07.12.2017., 19:31   #6572
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Benny, i da si školovani fotograf, onda bibte pitali koja škola , pa odgovorili ta škola je za kurac.
I da si znanstvenik, onda bi te pitali koliko si znanstvenih radova napisao i kako je to premalo.
I da si napravio znanstvene studije, onda bi rekli da nisu znanstve... itd...itd..
Strah i nevjerica im se uvukao u kosti, pošto su stjerani uza zid, i ne mogu da prihvate kako je sve ono što su do danas učili krivo.
Ne, poanta je da @benny nije ništa od toga. Pa zato nema ni "straha i nevjerice".
A ni tvoja obrnuta psihologija "da si ovo, da si ono... ne bi vjerovali, pa si najrelevatniji kad nisi ništa od toga" me nije ispresionirala. U životu su me učili, i ja sam bio spreman učiti, samo oni koji su znali puno više od mene, a ne samozvani "istraživači". Jer oni nemaju nikakvu referencu tvrditi da su me ovi učili bilo što krivo. Mogu samo ispaliti, i ostati živi...

A bilo je dovoljno navesti samo jedan priznati laboratorij ili bilo kakvu znanstvenu ustanovu koja se bavi tom materijom, koja je relevantna, i prijepora nema...
električni_zec is offline  
Old 07.12.2017., 22:45   #6573
benny, možeš objasniti zašto bi netko kopirao i ljepio oblake na fotografije? Koja korist?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 07.12.2017., 23:36   #6574
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
benny, možeš objasniti zašto bi netko kopirao i ljepio oblake na fotografije? Koja korist?
nekom je smesno
__________________
end
iormas is offline  
Old 08.12.2017., 03:15   #6575
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
benny, možeš objasniti zašto bi netko kopirao i ljepio oblake na fotografije? Koja korist?
Snimaš zemlju u pozadini a oblaci su iznad zemlje i kreću se pa dobiješ copy paste efekt.

BolajiBadejo is offline  
Old 08.12.2017., 13:31   #6576
Znači čista zajebancija.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 09.12.2017., 00:43   #6577
Żao mi Vas je...

Dao sam Vam na tacni linkove do "slika" NASA na kojima su NJIHOVI CP oblaci i to ne kako ovdje tumaćite jedan pored drugoga, nego su porazbacani po razlićitim dijelovima slika.
Dakle na svakoj od tih slika su CP oblaci na ralićitim mjestima iste/istih.

"Slika" u navodnicima, jer za mene photoshop/CP nisu slike.

Pretpostavljam da i tako nećete tamo zaviriti, da Vam se vaśi svjetovi ne sruśe...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 09.12.2017., 09:47   #6578
A ti si vrhunski stručnjak za oblake ili za digitalnu obradu fotografije? Možda za oboje?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Old 11.12.2017., 12:00   #6579
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Kojim programima so se koristio?
Kojim laptopom?
Kojom metodom?

Zar je tako tesko odgovorit?
Ako od njega dobijeś izravan odgovor ja ga stavljam na panj kao i od ovog letaća u sarkofagu
On se samo zajebaje
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Old 11.12.2017., 15:35   #6580
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Ako od njega dobijeś izravan odgovor ja ga stavljam na panj kao i od ovog letaća u sarkofagu
On se samo zajebaje
A di je problem , pa ima tu stručnjaka za fotografiju ili....
He, xe, xe..Beny vam je lijepo rekao što je uvidio, a vi okrećete glavu i zatomljavate neosporivo, da su slikice nase, a što misliš, ... fakice.... xe, xe, xe....
Rorion is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.