Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 18:00   #61
Povratak izbrisanih sms poruka i poruka s vibera

Pozdrav,

pronašla sam neki program za povratak izgubljenih/izbrisanih podataka MobiKin... da li ga je netko koristio?

U jednom momentu me traži rootanje... što da radim? bojim se da ne obrišem i ovo što postoji...
Superbare is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 21:49   #62
Kako si pobrisala poruke?
Većina tih programa ne radi što treba, a MobiKin mi izgleda kao jedan od takvih koji puno obećava samo da platiš.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:35   #63
Poruke koje su na Viberu/whatsappu nisu na uređaju nego na serveru pa ako nisi prije napravila backup na mail ili uređaj, onda ih ne možeš vratiti nakon brisanja.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 11:25   #64
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Kako si pobrisala poruke?
Većina tih programa ne radi što treba, a MobiKin mi izgleda kao jedan od takvih koji puno obećava samo da platiš.
Delete slučajni....
Superbare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 11:26   #65
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Poruke koje su na Viberu/whatsappu nisu na uređaju nego na serveru pa ako nisi prije napravila backup na mail ili uređaj, onda ih ne možeš vratiti nakon brisanja.
Što ako su poruke na uređaju? Kako ih onda vratiti?

Mada čitala sam da oni čuvaju i na serveru poruke...

A što je s sms porukama?
Superbare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 12:00   #66
Ako su poruke na uređaju onda bi ti ih Viber sam povukao pri pokretanju. Sms-ove zaboravi... Na uređaju su jedino ako si nekim programom radila backup. Da jesi ne bi ovdje vjerojatno ni pitala Ne čuvaju se poruke na serveru bar ne dovoljno dugo da bi ti ih vraćali. Poruka "prolazi" kroz server i zadržava se onoliko koliko je potrebno da doputuje od tuđeg do tvog uređaja. Kud bi oni stigli kad bi milijarde poruka pohranjivali...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 12:10   #67
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ako su poruke na uređaju onda bi ti ih Viber sam povukao pri pokretanju. Sms-ove zaboravi... Na uređaju su jedino ako si nekim programom radila backup. Da jesi ne bi ovdje vjerojatno ni pitala Ne čuvaju se poruke na serveru bar ne dovoljno dugo da bi ti ih vraćali. Poruka "prolazi" kroz server i zadržava se onoliko koliko je potrebno da doputuje od tuđeg do tvog uređaja. Kud bi oni stigli kad bi milijarde poruka pohranjivali...
nije mi viber ništa povukao... dakle sve je otišlo nepovratno...
a što je sa tim programčićima?
Superbare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 12:13   #68
Ništa. To je sve zaštita prije brisanja, ne poslije. Piši propalo i veseli se što si vjerojatno oslobodila hrpu memorije na mobu... I tipkaj nove poruke, a za ubuduće aktiviraj backup u postavkama Vibera i sms-ova na neki cloud, ovisno koji mobitel koristiš, ili na Gmail...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 12:15   #69
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ništa. To je sve zaštita prije brisanja, ne poslije. Piši propalo i veseli se što si vjerojatno oslobodila hrpu memorije na mobu... I tipkaj nove poruke, a za ubuduće aktiviraj backup u postavkama Vibera i sms-ova na neki cloud, ovisno koji mobitel koristiš, ili na Gmail...
nažalost u nekim situacijama nema novih poruka...
hvala...
Superbare is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 20:22   #70
Bok ljudi, trebala bi pomoc, tj ako netko zna, ako nekome npr ukradu mobitel, moze se otici u centar svog teleoperatera, daju vam novu karticu ali vam srede sve da imate isti broj, je li tako?

A da li se mogu spasiti podaci, znaci telefonski brojevi iz imenika, sve aplikacije koje ste imali fotografije i slicno? Ili se mora to sve izbrisati, vratiti na tvornicke postavke, ili ako nesto, ne kuzim se u to , tako da izgubite sve te podatke, samo vam ostane isti broj?

Pliz ako netko zna da napise, stvarno mi je bitno da znam, da mogu nesto provjeriti. Hvala unaprijed!
crazy dog lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2018., 23:13   #71
Podatci se eventualno mogu spasiti ukoliko je sve pohranjeno na google disku i sd kartici.
Svakako je dobro imati backup uvijek ažuran i spreman zlu ne trebalo...

A što se tiče sim kartice uvijek kod operatera možete dobiti zamjensku s istim brojem.

Čak ukoliko vam slučajno netko ukrade mobitel čak se može i pratiti lokacija putem googlea ukoliko je uključen GPS.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 12:41   #72
Quote:
xTheLuka1998x kaže: Pogledaj post
Podatci se eventualno mogu spasiti ukoliko je sve pohranjeno na google disku i sd kartici.
Kakve veze s tim ima sd kartica ako je ona u mobitelu koji je ukraden?
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 12:43   #73
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Kakve veze s tim ima sd kartica ako je ona u mobitelu koji je ukraden?
Ja ocito nisam do kraja procitao .
Isprike

A tesko da se vise moze vratiti

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 22:55   #74
Poštovanje ljudi.
Zna li iko je li moguće vratiti podatke igrice koje sam slučajno obrisao?

Poslano sa mog Redmi 3X koristeći Tapatalk
Rukfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 23:15   #75
Izbrisane slike(ne namjerno) i povratak izbrisanih,pomoc?

Kao sto vidite u naslovu,izbrisane su mi slike sa telefona tako sto mi je ponestalo memorije na telefonu i pojavila se ona notifikacija nesto kao "imate malo prostora,zelite li osloboditi slobodnog prostora" i ja sam tu sam kliknuo uslo mi tamo u podesavanja i odma sam izasao i reko nista to nije,i veceras udjem u slike kad ono samo par slika imam oko 200-300 slika mi se izbrisalo,kada nisam slupao i telefon i sve oko sebe,to se desilo sinoc,a tu noc mi je sto se tice telefona sve islo naopako,i kada sam vidio da mi dosta slika nedostaje skontam da je jedini razlog zbog cega su izbrisane je jer sam kliknuo na tu notifikaciju koju sam spomenuo gore jer ne vidim drugi razlog zbog cega su mi se mogle izbrisati.Eh,sada mene zanima da li ja mogu te slike vratiti nekako?onu aplikaciju na telefonu "Google slike" sto ti sa telefona slike automatski sacuva na Google profil nemam.Pa da li postoji neki drugi nacin pa povratim te slike,jer mi je bas,bas krivo i zao mi je dosta jer su obrisane,ajde da je to u pitanju nekih 20-50 slika,ali jedno 200-300 mozda i vise slika da se obrise.....popizdio sam bio kada sam vidio da ih nema.Ako zna neko rijesenje,zamolio bi ga da mi pomogne,bio bi mu zahvalan citav zivot.I da,ako postoji solucija bez da nosim na servis,jer ima bas svakakvih slika Very Happy.Unaprijed hvala.
I da umalo da zaboravim,telefon je Doogee X5.
Dany6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 14:27   #76
Pozdrav molila bih pomoc onih koji se razume, napominjem da mi je jako hitno! Ugl kako da vratim izbrisan razgovor s wp i slike? S tim da sam slike izbirsala i sa google fotografija i diska ��
Imam sigurnosno kopiranje pa sam ponovno instalirala wp al nista se nije vratilo. Molim vas ako netko zna da mi pomogne ima li neki nacin da to vratim
lila lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2018., 16:13   #77
(Pišem kao da imaš Android- ako imaš iPhone, bojim se da su šanse još manje)

WhatsApp
Pogledaj na memoriju telefona (imaš na mobitelu već File Manager ili skini neki tipa ovaj), folder WhatsApp> Databases.
Tamo stoje svi backupi koje je WhatsApp spremio.
Jedan (najnoviji) je msgstore.db.crypt12, a ostali imaju imena s datumima tipa msgstore-2018-09-20.db.crypt12.
Ako imaš neki s datumom prije nego što si pobrisala razgovor (naravno, nakon vremena kad su napisane poruke koje te zanimaju), pobriši ovaj msgstore.db.crypt12 (ili ga spremi u neki drugi folder, ako ti treba) i preimenuj taj s datumom tako da makneš datum pa da se zove samo msgstore.db.crypt12.
Pobriši WhatsApp, ponovno instaliraj i trebao bi ti ponuditi vraćanje iz tog backupa.

Ako imaš backup na Google Driveu, vjerojatno ti neće dati vratiti ove s mobitela pa moraš pobrisati taj s Drivea (tamo je samo najnoviji koji je isti kao ovaj msgstore.db.crypt12).
Tako da moraš pobrisati od tamo.
Odeš na drive.google.com> lančanik u gornjem desnom kutu> Settings> Manage Apps> WhatsApp> Options> Delete hidden app data.
Nakon toga će ti ponuditi restore s mobitela.

Ako nemaš backup, preostaje ti neki data recovery servis koji će ti vratiti taj backup.
To može dosta koštati, ali ako ti je bitno...
Ako nisi nikad imala taj backup- neće ti ni to pomoći.

Slike
Google photos ima mogućnost vraćanja pobrisanih slika u zadnjih 60 dana.
photos.google.com> tri vodoravne crte u gornjem lijevom kutu> Trash
Ako si i od tamo pobrisala ili ih nema- vraćamo se na mobitel.
Skineš Recuva i pratiš upute (preporučam wizard i deep scan mode).

Ako ne nađeš slike, također imaš data recovery servise.
Naravno, što god radila- što više pišeš nove stvari po mobitelu (slikaš nove slike, skidaš nove datoteke, ...), to si više smanjuješ šanse da programi za pronalazak pobrisanih stvari nađu tvoje stvari.
Tj. te nove stvari "prepišu mjesto" gdje su bile stare i onda ih je nemoguće naći bez neke profesionalne opreme (ili uopće).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2018., 17:49   #78
Hvala vam puno na odgovoru i sto ste izdvojili vrijeme za mene. Uspijela sam vratiti poruke sa wp. Zahvalna sam vam do neba 🤗🤗
Prilikom instaliranja recuve da bih vratila izbrisane slike dode do pogreske. Instalira se samo jedan dio i kada kliknem na to pise da se ne moze otvoriti jer nemam program koji podrzava otvaranje datoteke 🤔 pa ako bi mi mogli jos oko toga pomoci bila bih vam zahvalna 😀
lila lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2018., 22:10   #79
Super za WA
Nije mi baš jasno što se samo dio instalira.
No, možeš skinuti prijenosnu verziju koja ne treba instalaciju.
Skineš, odzipaš i otvoriš file recuva pa dalje pratiš upute.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.