Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2018., 12:30   #441
Quote:
duhovnjakinja kaže: Pogledaj post
Tolle je odličan, i mnogo mi je pomogao što se tiće "moći sadašnjeg trenutka", jednom sam davno imala neku njegovu knjigu u rukama, no nije bilo pravo vrijeme.
Ja isto kada sam prvi put pročitao Moć sadašnjeg trenutka od Tollea jednostavno nisam shvatio poantu svega, kako kažeš nije bilo pravo vrijeme. To je bilo prije nekih 10 godina. Oko 5 godina kasnije to mi je postala i još uvijek je jedna od najboljih i najvrijednijih knjiga koje sam pročitao(od njih jako mnogo). A čini mi se da dosta ljudi na forumu ne shvača Tollea pa bih svima preporučio da rade na sebi, probaju (bar) malo meditirati, biti samosvijesniji i onda opet kroz par godina ga pročitaju. Jer knjiga je zapravo "mind-blowing".
Psihonaut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 16:52   #442
Obožavam ga..njega, Rumija, Oshoa i mnoge druge.

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Devil-Hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 16:50   #443
Za vas koji ste ga citali, sto like nudi novo, a sto nije reciklaza odavno postojecih ideja u lakonotnijem i manje ozbiljnom obliku?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 08:00   #444
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Za vas koji ste ga citali, sto like nudi novo, a sto nije reciklaza odavno postojecih ideja u lakonotnijem i manje ozbiljnom obliku?
A zašto bi nešto u tom području samopomoći, meditacije, filozofije, kako živjeti i sl. (što ljudi zovu "duhovnost") trebalo biti nešto novo? ne radi se tu o znanstvenim člancima pa da taj kriterij bude relevantan. Nije riječ ni o kazališnoj predstavi, ali je sličnije jer ona ne mora biti nova, može obrađivati istu temu, ali svakako treba zabaviti i zainteresirati ljude. Sve knjige u tom području su reciklaža, od Biblije, Kurana, Bhagavad Gite i sve nadalje jer sve pišu iste stvari samo ih kažu drugim riječima. Tako da ja mislim da nije poanta da treba biti nešto novo. Jer je ionako već sve napisano i nema se što novo izmišljati. Može se jedino pronalaziti načine kako da se to što lakše i što shvatljivije približi ljudima.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2018., 21:25   #445
Quote:
Psihonaut kaže: Pogledaj post
Ja isto kada sam prvi put pročitao Moć sadašnjeg trenutka od Tollea jednostavno nisam shvatio poantu svega, kako kažeš nije bilo pravo vrijeme. To je bilo prije nekih 10 godina. Oko 5 godina kasnije to mi je postala i još uvijek je jedna od najboljih i najvrijednijih knjiga koje sam pročitao(od njih jako mnogo). A čini mi se da dosta ljudi na forumu ne shvača Tollea pa bih svima preporučio da rade na sebi, probaju (bar) malo meditirati, biti samosvijesniji i onda opet kroz par godina ga pročitaju. Jer knjiga je zapravo "mind-blowing".
Jedino sam nju čitala, namjeravam opet sad i više od jedanput.

Druge me iskreno i ne zanimaju, u njoj je bit. (Koliko se sjećam druge su onako više poetske, prelistavala sam, to me odbija, ne zanima me što je um i slično već kako ga koristiti.)

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Za vas koji ste ga citali, sto lik nudi novo, a sto nije reciklaza odavno postojecih ideja u lakonotnijem i manje ozbiljnom obliku?
Nema reciklaže ako nema slogana (plural) ...tipa - "kako zračiš, tako privlačiš", ...

Ima poveznicu s Transurfingom i to u najmoćnijem dijelu, samoiscjeljenju. Nema "bolesti", već simptoma, liječi se posljedica, a ne uzrok, ali baš liječi (umom, ne tabletom) i uzrok reprogramiranjem nestaje.
duhovnjakinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 15:57   #446
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Za vas koji ste ga citali, sto like nudi novo, a sto nije reciklaza odavno postojecih ideja u lakonotnijem i manje ozbiljnom obliku?
Nije stvar u tome da se proizvede nešto novo ( jer novo ni ne postoji, a svako bi da bude originalan a ne shvata ovo ) već u autentičnom iskustvu, tj. prosvetljenju. Svako ko je prosvetljen ( a Tole mi deluje da jeste ) ima pravo da podučava druge.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 21:27   #447
Sto radi Ekart i zadnjih godina i dali je napisao jos koju knjigu?
CBmag is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 22:53   #448
Quote:
CBmag kaže: Pogledaj post
Sto radi Ekart i zadnjih godina i dali je napisao jos koju knjigu?
Živi u sadašnjem trenutku.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 23:52   #449
Amen to that sister! Ima li šta lepše nego živeti u sadašnjem trenutku. Koliko se smao živ izedoh zbog nekih negativnih stvari iz prošlosti koje mi se samo vrte po glavi.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 00:17   #450
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Amen to that sister! Ima li šta lepše nego živeti u sadašnjem trenutku. Koliko se smao živ izedoh zbog nekih negativnih stvari iz prošlosti koje mi se samo vrte po glavi.
Jel se još vrte ili su si u međuvremenu izgrizle vlastiti rep?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 00:36   #451
U ovom trenutku se ne vrte, al je pitanje vremena kad će da se vrnu! Stalno se vraćaju, bez obzira na moje iskustvo u duhovnome radu...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2018., 00:49   #452
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
U ovom trenutku se ne vrte, al je pitanje vremena kad će da se vrnu! Stalno se vraćaju, bez obzira na moje iskustvo u duhovnome radu...
Tako je i kod mene. Nešto me okine i sve se vrati. Ne toliko misli, koliko emocije, pogled na svijet, tjelesni osjeti čak. Zato mi Tolle i nije bio od neke velike pomoći, ali izgleda da dobro djeluje na većinu ljudi, pogotovo depresivce jer je i sam imao slično iskustvo.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 11:57   #453
ovdje & sada

https://www.youtube.com/watch?v=5AoiWPCgjXg
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2018., 12:36   #454
Sjajno.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 18:00   #455
Meni je Echart Tolle pokazao "Život U Sadašnjosti".

Kroz "Moć Sadašnjeg Trenutka" stekao sam duboki "Uvid u Pravu Prirodu Stvarnosti".

Otvorilo mi se "Treće Oko" i doživio sam "Kvantni Skok Svijesti".
__________________
Dođe brod kod psihijatra:
-Doktore,ne znam što mi je,skroz sam potonuo...
-Možda ste preopterećeni.
Rade Bitanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 18:19   #456
Quote:
Rade Bitanga kaže: Pogledaj post
Meni je Echart Tolle pokazao "Život U Sadašnjosti".
Kroz "Moć Sadašnjeg Trenutka" stekao sam duboki "Uvid u Pravu Prirodu Stvarnosti".
Otvorilo mi se "Treće Oko" i doživio sam "Kvantni Skok Svijesti".
Cemu sluzi ustvari to trece oko..sto percepiras njime?
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 18:22   #457
Quote:
DecemberFlower kaže: Pogledaj post
Cemu sluzi ustvari to trece oko..sto percepiras njime?
Prije nego mi se otvorilo bio sam jako naivan.
__________________
Dođe brod kod psihijatra:
-Doktore,ne znam što mi je,skroz sam potonuo...
-Možda ste preopterećeni.
Rade Bitanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 18:24   #458
Quote:
Rade Bitanga kaže: Pogledaj post
Prije nego mi se otvorilo bio sam jako naivan.
Kako znas da ti se bas trece oko otvorilo..mozda vise nisi naivan zbog nekih drugih okolnosti
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 18:32   #459
Quote:
DecemberFlower kaže: Pogledaj post
Kako znas da ti se bas trece oko otvorilo..mozda vise nisi naivan zbog nekih drugih okolnosti
Imam uvid u ljudske duše bez da o njima razmišljam.
__________________
Dođe brod kod psihijatra:
-Doktore,ne znam što mi je,skroz sam potonuo...
-Možda ste preopterećeni.
Rade Bitanga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 18:37   #460
Quote:
Rade Bitanga kaže: Pogledaj post
Imam uvid u ljudske duše bez da o njima razmišljam.
Znaci to trece oko je ustvari intuicija..al citao sam da ljudi sa otvorenim trecim okom percipiraju pojave van materijalne stvarnosti tipa raznih entiteta dobrih ili zlih
DecemberFlower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:48.