Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2018., 14:45   #121
Quote:
mr.greeeny kaže: Pogledaj post
sparkam se tako da iza mene stanu jos 3 auta do garaze, i vlasnik garaze moze neometano izac van http://goo.gl/maps/rVwiX
nije baš nesmetano jer mora raditi nepotrebni manevar, pogotovo ako je više autiju. Jedino ako se kao stanari dogovorite da tu svi parkiraju i da pauk ne odvozi.

Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
ljudi kao da se više ne žele dogovorit oko stvari, radije bi bili u sukobu. oni tamo bi se sudili oko buke majstora, oni drugi bi izbacili cucka podstanarki - a nitko ne bi otišao i pokušao ljudski, pristojno riješit problem.
pitanje je koliko % slučajeva se može riješiti razgovorom jer nisu svi ljudi. Ustaljene navike i odgoj se izuzetno teško mijenjaju.
__________________
IGNORE LISTA: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, CelMar, miki1988, SusFerox
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 10:17   #122
Quote:
danijeld kaže: Pogledaj post

pitanje je koliko % slučajeva se može riješiti razgovorom jer nisu svi ljudi. Ustaljene navike i odgoj se izuzetno teško mijenjaju.
meni se ni jaje na oko ne ispeče uvijek sa 100% uspjeha, neću ih zato prestat peć. taj moj komentar odnosio se na ljude koji neće ni pokušati pristojno razgovarati, ni pokušati, niti jednom, jer "često ne uspije".
(zapravo često uspije, samo kad ne uspije je vrlo neugodno pa se pamti.) kak se ti ljudi zaposle, nađu si partnera? ništa nije garantirano nikad.

ako odmah na prvu na nekoga, koga ne poznaješ, kreneš agresivno, znatno je manja vjerojatnost da će odgovoriti pristojno. na budali i agresivcu to neće pomoći - ali onda još uvijek ima vremena za agresivan pristup. normalan čovjek možda ipak ne registrira da radi nešto krivo. nitko ne voli da mu se prigovara pa će se vjerojatno braniti, ali će možda i čuti u čemu je problem i popraviti stvar.

off gotov.

naravno da možete dati iscrtati crte na parkingu. to što "neki" parkiraju ukrivo i preko crta nije nikakav razlog da se to ne učini. većina parkira ravnajući se prema drugim autima.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:45   #123
a jel smijem ja u takvom dvoristu unutar zgrada u kojem se parkiraju stanari, a unutar kojeg imam garazu, legalno postaviti parkirni stupic ispred garaze? jer guzva je ogromna, nema mjesta za sve aute i uvijek mi je netko parkiran ispred vrata i to tako da ih uopce ne mogu otvorit (nisu rolo nego obicna)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 11:00   #124
Ne bi to to moglo predmetna površina vlasništvo svih suvlasnika ukoliko nije to riješeno elaboratom o etažiranju ili podjeli vlasništva
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:02   #125
A kako da onda osiguram nesmetani pristup garazi i njeno koristenje? Osim da dezuram dolje i molim ljude da se ne staju? Neki dan mi je jedan rekao "bas me briga, sto mi mozete"
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:16   #126
za sada ostavi vrata ponekad otvorena
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:33   #127
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
za sada ostavi vrata ponekad otvorena
ma ne moze, stvari su mi unutra koje se mogu ukrasti
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:35   #128
Stavi na varata tablu na kojoj pise: Molim ne parkirati pred garazom.
Nije bas neka garancija uspjeha, ali mozda pripomogne.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 20:58   #129
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
A kako da onda osiguram nesmetani pristup garazi i njeno koristenje? Osim da dezuram dolje i molim ljude da se ne staju? Neki dan mi je jedan rekao "bas me briga, sto mi mozete"
a ja bi mu lipo isfrižao malo auto sa svake strane pa bi sljedeći put vidia šta mu mogu
Waxey Gordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 12:48   #130
Da, cini se da nema nekog pametnog rjesenja, ako se iscrta zabrana onda se niti ja ne smijem ispred stati
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 12:58   #131
Da, cini se da nema nekog pametnog rjesenja, ako se iscrta zabrana onda se niti ja ne smijem ispred stati
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:18   #132
Smijem li postaviti čuvar parkinga?

Pozdrav, imam problema. Naime, svako malo, odredjeni stanari mi se parkiraju na privatno garažno parking mjesto. Vise ni sam ne znam sta da radim, pa mi je palo na pamet da postavim cuvara parkinga. No, predstavnik stanara me uvjerava da ja to ne smijem. Da moram imati neki elaborat i slicno. Garazna mjesta su etazirana uz stan. Dakle imam vlasnicki list. Hvala na pomoci
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:23   #133
Tko ti brani? Ako je to po papirima zaista parking koji je dosao sa tvojim stanom slobodno uzmi i zabusi si ga na parking mjesto. Uostalom nije da radis kriz zgradu sto se tice svih stanara. To je kao da ti predstavnik stanara rece da ne smijes prepiturati svoj stan
kurijoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 23:21   #134
Pa eto, brani mi predstavnik stanara, koji mi govori da ce zvat inspekciju jer za to mora zgrada imati elaborat neki
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 09:32   #135
pa daj čuvara i neka ti pozove inspekciju


Baš me zanima za što je uopće ta inspekcija zadužena i koja je to uopće inspekcija?!


Još malo pa će mi predstavnik stanara poslati zubnu inspekciju jer nisam opra zube 3 puta dnevno
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 14:08   #136
Quote:
tom07 kaže: Pogledaj post
...
Garazna mjesta su etazirana uz stan. Dakle imam vlasnicki list.
ovo ti je dovoljno. samo ne smiješ postaviti nešto što bi smetalo parkiranju na drugim parkirnim mjestima.
znači pazi na uglove i rubove preko kojih vjerojatno prelaze drugi kad ulaze i izlaze sa svojih mjesta.
predstavnik suvlasnika bi očito volio dobiti parsto kn u džep pa bi najednom stao na tvoju stranu.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 09:42   #137
Eto danas mi se javio predstavnik, da mi kaže da sam ipak bio u pravu. Da je provjerio sa Upraviteljem i sudskim vještakom LOL i da to smijem postaviti. :klap:
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 14:32   #138
ti svom predstavniku daješ malo previše autoriteta nad sobom, @tom07.
dobro, očito nisu ti ni anonimni forumaši neki faktor u životu, ali baš da ne znaš ništa o pravu vlasništva, to mi je isto malo čudno.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 19:32   #139
Nema on autoriteta nadamnom, ja sam mu rekao ono sto sam mislio. A to sto mi je on rekao isao sam pitati vas,da se uvjerim u svoja tumacenja. Ja sam mu bio nakon sto je on meni rekao svoje, rekao da cu ja to postaviti pa nek on zove inspekciju. Dan nakon, salje mi poruku i kaze da sam bio u pravu i da radim kaj god, on se raspitao i shvstio da je u krivu.
tom07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2020., 10:58   #140
Susjed je postavio parking barijeru na mjesto koje on koristi već dvadesetak godina. Parking pripada zgradi odnosno svim stanarima, a on tvrdi da je parking njegov jer ga je on asfaltirao, podigao odrinu i posadio lozu da čini hlad te da se to mjesto nalazi točno ispred prozora njegove sobe. Zanima me imam li ja pravo samovoljno ukloniti tu rampu kako ju je on stavio ili moram zvati komunalne redare ili policiju. Što mi je činiti
Evo Tigana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.