Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2017., 22:35   #641
Quote:
Vilica20 kaže: Pogledaj post
Molim preporuku za dobrog i strpljivog frizera u Zagrebu (zapadni dio).
Hvala!

Pet Groom, kod Vrbana. Stambene zgrade istočno od bivšeg Getroa, kod McDonaldsa. Vlasnica stvarno voli pse i posao radi vrhunski.
Preporučujem.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 23:13   #642
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
ispricavam se sto dizem temu iz pepela, zanima me imate li za preporuciti salon za sisanje i pranje pomeranca u Zagrebu? pozeljno zapadni dio grada ali ne mora nuzno biti.

rekli su mi da njih "ne zna" svatko osisati pa eto da ne nabasam ovako neiskusna bas na takvog..
hvala unaprijed
Pomeranci se ne šišaju pobogu!

Quote:
merllin kaže: Pogledaj post
Ali, i jedan minus za Mambo. Naime, nemaju šišanje za muške pa da usput riješe i mene!
Moj minus je taj što ne dopuštaju da vlasnik bude tamo uz psa (ne treba ga držati, može samo sjediti i čekati). Takvi u startu dobivaju čvrgu od mene, a Mambo je jedan od njih. Naime, nema šanse da ikada ikome svog psa ostavim na bilo kakvom tretmanu kakve god pohvale o njima čula.
Mi idemo u Kralj lavova u Sesvetama. Ugodna atmosfera, uredno je, cure super, točne i brze, dobro ošišaju (mom ne trebaju fensi zurke). Dobiš i kavu ako želiš. Jedina maaaala zamjerka je da mi se nije svidjelo na koji način podižu pse i imaju nekakav osvježivač prostora koji je stravično jak i za ljudski, a kamoli za pseći nos.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 07:39   #643
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pomeranci se ne šišaju pobogu!
Sisaju ih vlasnici koji zele Boo a ne pomeranca jer Boo je u trendu.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 10:54   #644
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Sisaju ih vlasnici koji zele Boo a ne pomeranca jer Boo je u trendu.
Ma znam, ali se inače ne šišaju, niti je to dobro za pse s takvom dlakom. To je ko da ti ošišaš Yuksija da izgleda ko Big Boo.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 11:31   #645
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Moj minus je taj što ne dopuštaju da vlasnik bude tamo uz psa (ne treba ga držati, može samo sjediti i čekati).
To je prvo što pitam. Ako počnu s pričama da su psi nervozniji ako je vlasnik uz njih, kažem 'hvala lijepa, pričajte vi to nekom drugom'.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 14:37   #646
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Ma znam, ali se inače ne šišaju, niti je to dobro za pse s takvom dlakom. To je ko da ti ošišaš Yuksija da izgleda ko Big Boo.
Ja se osjecam kao jedan od rijetkih vlasnika samojeda koji ne sisa ljeti svoju bestiju niti cu to ikad napraviti.
Jucer smo opet sreli vlasnika muzjaka koji je sav u dredloksima i onda mi prica kako ga ljeti osisa, pas se preporodi a onda ga ostatak godine ne ceslja jer se ovaj kao ne da. A onda se cudi kako moj ima skroz drugaciju dlaku. Nije drugacija, nego je iscesljana i cista koliko je to izvedivo. Nije ni da Yukenoko uziva ali ga se ne pita bas za sve, nego lezi i suti, ceka dok zavrsim.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:32   #647
Pa kad su ljudi lijeni ko guzice s oproštenjem. Prvo ili štene ne navikavaju na četku od malena ili ga četkaju na način da psu prisjedne za cijeli život pa se ne da četkati. Da ga samo početkaju jednom tjedno ne bi bilo dreadlocksa ni gruda. Ima tu jedan u kvartui što svako ljeto izgleda ko giganstki vesti jer ga briju na ćelavo, samo glavu ostave. Pas izgleda katastrofalno. O tome kako je to štetno ne bih. Ja svog šišam isključivo zato jer ima zeznutu dlaku u koju se baš sve petlja i trebala bi ga četkati valjda 3 puta dnevno po sat vremena. Ja njega očetkam, on prođe po vlažnoj travi ili ljeti po travi punoj sjemenja, čičaka i klasova i odma je sav zapetljan. Mučim se ja, muči se on. Druga dva nemaju takvu dlaku i puno im je lakše iščačkati te gluposti, niti im se dlaka petlja u toj mjeri. Početkam ih svako toliko da kinem mrtvu dlaku i mir je.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 23:11   #648
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Pomeranci se ne šišaju pobogu!
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Sisaju ih vlasnici koji zele Boo a ne pomeranca jer Boo je u trendu.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
mislim da je ovaj rolleyes apsolutno nepotreban.

ne zelim boo, niti mi pas ko boo izgleda. ja volim kad su cupavi i fluffy. a i da zelim boo, sta se to tebe tocno tice? pitala sam savjet za frizerski salon a ne komentar. da, da ovo je forum jasno mi je, s obzirom da ce to bit tvoj odgovor vrlo vjerojatno.

dlaka mu je bila neravnomjerno izrasla i htjela sam taj dio "izravnati" ne znam kako da se drugacije izrazim.

15 dana nakon sisanja, cupaviji je nego prije ali je dlaka sada ravnomjerna. ne, pritom ne mislim ravnomjerna ko Boo jer mu je prednji dio cupaviji nego strasnji ali je podsisan a ne da mu je na desnom dijelu ledja skroz cupavo, a na drugoj strani skroz ravno.


takodjer, uzgajivacica me poslala u mambo ( kad sam je pitala dal da ga vodim da ga podsisaju ili je to "normalno" )..

mislim uopce ne znam zasto Vam se opravdavam moj pas, ne vas.
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 23:39   #649
Tema je, kao što naslov kaže, o frizerima i salonima za uređivanje i njegu pasa. Želimo li raspravljati o potrebi/smislu/besmislu šišanja nekih/svih pasmina pasa, otvorit ćemo odgovarajuću temu ili ćemo o tome na pasminskim temama. Zahvaljujem na uvažavanju!


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:12   #650
Saloni za pse

Nabavio sam dlakavca. Treba ga šišat. Koji salon da odaberem.
Kad zaguglam, čudo ih ispadne.

Susjeda mi rekla za http://zoomgroomzagreb.com/

, ali ja ništa o tome ne znam.
Ima li preporuka ?
__________________
Grand Nagus

Rule of acquisicion 99. : "Trust is the biggest liability of all. "

Zadnje uređivanje fermina-daza : 26.01.2018. at 16:26. Reason: pogledati popis tema prije otvaranja nove
Grand Nagus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 01:39   #651
Nikad ne bi ostavila psa na samo u frizeraju sa nepoznatim ljudima. Ne bi ga ostavila ni sa većinom koje poznajem inače. Ljudni znaju biti okrutni i kad tako ne izgledaju.

Neki ljudi nisu za zanimanja koja rade, ovo se ovako ne radi i treba obavezno doktoru po tabletice. Treba vidjeti i ovu stranu medalje.

A i neki vlasnici su znali pričati da su im psi bili u čudnom stanju nakon što su bili u salonima u kojim se nije prisustvovalo šišanju.

https://www.facebook.com/ktvu/videos/10156684488010348/

https://www.youtube.com/watch?v=iXea...ature=youtu.be

..
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2019., 16:37   #652
Ekipica, ne znam ima li tema o tome, ali molim preporuku za salon za šišanje peseka. Moja portugalka još nije bila nikad, inače je dobra i surađuje, nema beda, al bi da to neko složi lijepo da ju ne oguli ko prase.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2019., 07:41   #653
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ekipica, ne znam ima li tema o tome, ali molim preporuku za salon za šišanje peseka. Moja portugalka još nije bila nikad, inače je dobra i surađuje, nema beda, al bi da to neko složi lijepo da ju ne oguli ko prase.
Koliko znam, Pet shop Šape ima u svom programu i uređivanje pasa. Mi idemo tamo na kupanje. I, dakako, prisutna si cijelo vrijeme.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2019., 12:02   #654
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ekipica, ne znam ima li tema o tome, ali molim preporuku za salon za šišanje peseka. Moja portugalka još nije bila nikad, inače je dobra i surađuje, nema beda, al bi da to neko složi lijepo da ju ne oguli ko prase.
Suzana Verstovšek (Mambo) šiša i izložbene pse i koliko znam radi to odlično. Nije sklona izbrijavati psa, čak i kad bi joj to skratilo muke po zapetljanm čvorovima. Svakako prilikom naručivanja treba naglasiti da se želi njezin tretman, jer pas nekad dođe u ruke praktikantu, pa razlika ponekad zna biti očigledna.

Slično iskustvo imam i sa Snježanom (Salon za pse CENN). Žena možda nema toliko iskustva kao Suzana, ali je odlična sa psima i talentirana za posao. Razumije što se od nje traži i upravo tako ošiša psa.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2019., 12:31   #655
Jel kod vas po salonima daju vlasnicima da ostanu uz psa?

Slušam tu okolo sebe ekipu koja mora redovno šišati svoje cucke, koliko sam skontala svi sa kojima sam pričala ostavljaju pse same jer je takva politika salona. Razmišljala sam da možda svoga odem odvesti da mu malo skrate dlaku, možda će mu se manje kidati od tih ormi, ali kad sam čula ovo da moram ostaviti psa samog ne bih baš. Ne znam jel ja pretjerujem jer su mi neki pričali da im pas iz nekih salona bude ne baš veseo kad dođu po njih pa ono, šta znaš jel ga netko tukao ili grublje s njime postupao. Eno u Srbiji nedavno vlasik salona gušio psa, ženska došla po psa a psu plav jezik, trčala vetu pa je ispalo da je pas gušen i da je lupan u glavu. Onak nekom bi kičmu rastavila da mi ovako nešto napravi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2019., 12:39   #656
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel kod vas po salonima daju vlasnicima da ostanu uz psa?

Slušam tu okolo sebe ekipu koja mora redovno šišati svoje cucke, koliko sam skontala svi sa kojima sam pričala ostavljaju pse same jer je takva politika salona. Razmišljala sam da možda svoga odem odvesti da mu malo skrate dlaku, možda će mu se manje kidati od tih ormi, ali kad sam čula ovo da moram ostaviti psa samog ne bih baš. Ne znam jel ja pretjerujem jer su mi neki pričali da im pas iz nekih salona bude ne baš veseo kad dođu po njih pa ono, šta znaš jel ga netko tukao ili grublje s njime postupao. Eno u Srbiji nedavno vlasik salona gušio psa, ženska došla po psa a psu plav jezik, trčala vetu pa je ispalo da je pas gušen i da je lupan u glavu. Onak nekom bi kičmu rastavila da mi ovako nešto napravi.
Uvijek budem s njima dok se šišaju jer nemam kaj za radit tih sat vremena.
No, par puta sam ih ostavila i oni su mirniji i strpljiviji na stolu nego kad sam ja s njima.
Previše su fokusirani na mene pa divljaju.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2019., 12:53   #657
Frizeri i saloni za uređivanje i njegu pasa

Prvih par godina smo sisani u Canisu, mozes se uvaliti na kauc par metara od stola i cuti ili vidjeti kroz mutno staklo sto se dogada.

Sada smo u PetGroom i tamo mozes zasjesti na stolicu koja je metar od psa. Zadovoljni s oba mjesta.

Inace ne prakticiram biti s psom, kad mene nema savrseno je kooperativan dok je inace malo tvrdoglav. Jedino me nazove 15 minuta prije kraja tretmana jer malac dahce i slini dok ne dodem pa ga cesto moraju dodatno fenirati
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2019., 14:28   #658
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel kod vas po salonima daju vlasnicima da ostanu uz psa?
Kako gdje. Mi rijetko idemo po salonima - tek sada u posljednje vrijeme kad ih ja zbog kralježnice više ne mogu sama kupati, ali svojevremeno mi je trebalo za Sitku jer je već bila došla zima, a mi smo prekočile ljetno kupanje pa da ne vise sige s nje kad iziđemo na cestu. Nekako se u to vrijeme u sklopu PetCentra bio otvorio nekakav salon za pse pa sam nazvala da pitam mogu li ja biti uz psa. Dobila sam odgovor da ne mogu jer je onda pas nemiran pa sam im se najljepše zahvalila i prekrižila ih s popisa. U salon gdje ja ne mogu biti uz psa ne idem. Točka.

I nikako ne volim davilice koje u nekim salonima stavljaju većim psima - za manje ne znam, kao da budu mirniji i da ne iskoče iz kade ili skoče sa stola. Jucko u životu nije nosila nikakvu ogrlicu, a kamoli davilicu. A pitam se što se događa ako pas doista pokuša skočiti. Ostane visjeti na davilici? Zato ja i jesam uz njega da bi slušao tetu ili stričeka koji ga kupaju.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2019., 21:23   #659
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Suzana Verstovšek (Mambo) šiša i izložbene pse i koliko znam radi to odlično. Nije sklona izbrijavati psa, čak i kad bi joj to skratilo muke po zapetljanm čvorovima. Svakako prilikom naručivanja treba naglasiti da se želi njezin tretman, jer pas nekad dođe u ruke praktikantu, pa razlika ponekad zna biti očigledna.

Slično iskustvo imam i sa Snježanom (Salon za pse CENN). Žena možda nema toliko iskustva kao Suzana, ali je odlična sa psima i talentirana za posao. Razumije što se od nje traži i upravo tako ošiša psa.
Suzana je potpuno OK, prešli smo nešto bližoj lokaciji.
dav87gr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2019., 22:51   #660
Suzanu nemrem dobit cijeli dan na brojeve koji su na webu. Ima li ko kakav prijedlog za stupanje u kontakt?
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:13.