Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Motori i skuteri

Motori i skuteri Vrum, vrum. Koji skuter! Zakon!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2018., 18:01   #1
Papiri za novi motor u motociklu

Ako kupim novi motor za motocikl vani i želim ga staviti u svoj motocikl, na koji način to sprovesti u papirima. Sad imam jedan broj šasije i jedan broj motora, ta šasija ostaje, ali dolazi novi motor s novim brojem. Kako to papirnato riješiti?
OpasanNekiLik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:56   #2
Quote:
OpasanNekiLik kaže: Pogledaj post
Ako kupim novi motor za motocikl vani i želim ga staviti u svoj motocikl, na koji način to sprovesti u papirima. Sad imam jedan broj šasije i jedan broj motora, ta šasija ostaje, ali dolazi novi motor s novim brojem. Kako to papirnato riješiti?
Pa broja motora nemaš nigdje u papirima. Bitan ti je samo broj šasije. Ako kupiš vani isti motor kakav je na tvom samo ga ugradiš. A ako misliš stavit drugačiji onda mislim da bi trebao na atest.
Motor Mann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 09:07   #3
Ja imam motor ovdje u inozemstvu(NL) i nigdje nemam u papirima broj motora
Samo broj sasije, cak u papirima nema boja motora, a jos za divno cudo za motor i jos neka vozila nema tehnicki pregled. Zbog te jednostavnosti drzim motor vec vise od deset godina u Hr kad sam na odmoru uzivam u mome ljubimcu HD i sto jos ovdje za motore registracija kosta za sve isto od 50cc do
xx cc i po novom motor papiri sve na kartici npr kao osobna. Tako isto i zeleni karton i vozacka i sve to lijepo stane u novcanik sa svim ostalim dokumentima.
Pa ako bog da ove godine se vracam u li nasu gdje se moram privikavati na puno tih prepreka koje me cekaju pri trajnom povratku u domovinu.
silvester2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 00:44   #4
Odavno je ukinut broj motora u prometnoj dozvoli.Dakle slobodno kupi drugi motor kojega ćeš ugraditi umjesto starog motora.Na svojem motoru .
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 17:20   #5
Smatra sa da je motor zapravo rezervni dio tako da se broj više nigdje ne spominje.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 06:05   #6
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Smatra sa da je motor zapravo rezervni dio tako da se broj više nigdje ne spominje.
Imam isto pitanje, ali za auto. Doduse, radi se o swapu s 8v na 16v, doduse ne bi nitko trebao nista pitati jer u knjozici ne pise jel 8 ili 16v, ali ako te netko na stp bas zeli jebat ce ici kontroliirati u kompu specifilacije proizvedenih masina za taj model i uociti da za ccm navedenu u knjizici ne postoje 16v verzije i mogu krenuti komplikacije jer 16v ima ohoho razliku u kW (za TP nebitno, ali se placa visi iznos obveznog).
Drugo pitanje, u slucaju da bi ja odlucio atestirati motor, da li mi treba knjizoca od tog auta u kome je bio motor ili ne? Jer, ako ne, kako inace mogu oni znati koliko kW ima motor.
fishandchicks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.