Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2018., 21:24   #6161
nema druge!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 20:02   #6162
Koji tablet dostupan na HR tržištu u fizičkim dućanima preporučiti a da ima detachable tipkovnicu (dakako s barem softverskom HR layout opcijom) i da je ispod 2000 kn s jedno barem 2 gb rama, 32 gb interne pohrane, 10 inča ?
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 20:31   #6163
lenovo miix/yoga, acer, asus. i to u pravilu windows os.
što se cijene tiče, tu ćeš možda imati i "lufta" za uzeti 2/32 tablet i kakvu 32-64gb karticu za prošititi storage, ili pak razvući se sa kakvih 200-300kn i uzeti model sa ili 4gb rama ili 64gb storagea, a MOŽDA nešto od "re*" edicije sa 4/64gb.

neću uopće sugerirati neki konkretni model, kao što to sada nikada nisam učinio, no, recimo da acer ne bi bio moj prvi (ili čak drugi. treći) izbor. nije da su loši, ali ima boljih u toj cijeni.

mada, po meni, sve preko 2000kn bih savjetovao pogledati bilo kakav "normalni" laptop gdje ipak imaš full tipkovnicu, 15" ekran, a kakav god da je proc unutra, biti će jači od tableta u istom cjenovnom razredu.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 11:30   #6164
Hvala. Kod Windowsa me brinu hardverski zahtjevi. Možda krive članke čitam, no za neki normalan rad tableta s Win 10 ispada da mi treba 4 gb rama. I još interne storage memorije ode 10ak gb više na same windowse nego kod Androida, stalno neki updejti s po parsto mb i tako to.

Realno, tablet mi treba za tipkanje emailova, browsanje te korištenje Kodija. Za to mi se Android čini dovoljan. Razmišljao sam o Lenovo Tab 4, no onda još moram kupiti i onaj njihov cover s bluetooth tipkovnicom. Ipak bih radije tako neki tablet ali sa vlastitom odvojivom tipkovnicom...
Shpiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 12:41   #6165
Lenovo Miix izbjegavajte u širokom luku. Veliki problemi sa baterijom. Općenito Miix serija ima problema sa baterijom.

Lenovo Tab 4 10 ili Tab 3 A10-70 preporučam. Ja imam Tab 3 A10-70 jer sam ga uhvatila na akciji inače mi je Tab 4 10 bio prvotni cilj.

Imaš i ovdje na Gearbestu ponudu tableta sa tipkovnicama.

Jedino još Google Pixel C , android, ali tipkovnica se prodaje posebno za njega.
Lady of leisure is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:23   #6166
Quote:
Shpiro kaže: Pogledaj post
Hvala. Kod Windowsa me brinu hardverski zahtjevi. Možda krive članke čitam, no za neki normalan rad tableta s Win 10 ispada da mi treba 4 gb rama. I još interne storage memorije ode 10ak gb više na same windowse nego kod Androida, stalno neki updejti s po parsto mb i tako to.

Realno, tablet mi treba za tipkanje emailova, browsanje te korištenje Kodija. Za to mi se Android čini dovoljan. Razmišljao sam o Lenovo Tab 4, no onda još moram kupiti i onaj njihov cover s bluetooth tipkovnicom. Ipak bih radije tako neki tablet ali sa vlastitom odvojivom tipkovnicom...
što se tiče ovoga što si napisao o win tabletima - to je to. ram čak nije toliko bitan (je, da se razumijemo), ali je bitniji storage, upravo što veliki dio zauzme sustav, aplikacije i skrivena restore particija. je, da se i ta potrošnja "prizemljiti", ali to je sad neka druga priča.
4gb su nekako "taman". za manje zahtjevne korisnike, uz korištenje metro aplikacija (ili kako se sada već zovu) i 2gb bila dovoljna.
nadogradnje, da, i to. s time da su one najmanji problem. kada se instaliraju, jednostavno se obrišu, bez straha od havarije sustava.

po napisanome što želiš od tableta, android bi ti bio dovoljan (s time da ne ulazim u to kako natjerati kodi da radi kako spada).
tipkovnica je rizik. ili ćeš platiti nešto više i to AKO ćeš naći takav model, pogotovo sa našim znakovima, ili ćeš uzeti tablet koji želiš, a tipkovnicu kupiti naknadno.
sad, što je bolje od te dvije solucije, neću pisati. isprobao sam dovoljno tipkovnica i znam da ne rade sve kako spada, ali isto tako vidio tipske tipkovnice koje ne rade sa našim slovima. nikako. ni uz kakav tweak.
možda, biti će skuplje, tražiti nešto od samsungovih modela, oni imaju tipske tipkovnice. skuplje je, ali sigurnije da će raditi.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:33   #6167
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
nema druge!
Danas je došao tablet kojeg sam naručio, izgleda odlično, radi odlično. Ima softversku HR tipkovnicu, ali i hardverska ponudi odmah HR keyboard layout, tako da nije problem ni u hardverskoj tipkovnici. Spojio se odmah na kućnu mrežu, udario na update, odmah ukucao neke mailove u instalirani Gmail program i odmah je povukao sve imenike, bilješke i ostalo iz backupa na tom accountu.

Kako je došlo DHL-om, nikakvih dodatnih carinskih troškova nije bilo, kao ni transportnih, DHL je servis na kućna vrata, tako da me nije koštalo niti lipe preko onoga plaćenog kod narudžbe. Kožna navlaka, microUSB kabel kao adapter na normalan 2.0 USB, punjač, microSD kartica od 32 Gb, zaštita ekrana protiv grebanja - sve to zaokružuje cijena od 80-ak eura (točnije, 84,83).

Kako akcija (opet) traje, vrijeme je za promjenu boje, pa će žena uživati u roza-zlatnoj boji, jer joj ja svoj Gold nedam. Jasno, maksimala - 4 Gb/64 Gb, sva oprema, keyboard, kao i moj...

https://www.aliexpress.com/item/DHL-...311.0.0.b6GUnc
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 14:05   #6168
drago mi je da si zadovoljan!!! kada nađeš vremena, 'ajmo razjasniti one neke nedoumice od prije - radi li se o 3g ili 4g modelu, može li se razgovarati preko njega ili su simovi samo za internet.
kažeš da je tipkovnica ponudila hr layout. ali, baš imaš hr slova (sumnjam, ako mislim na isiti etiu koji se prodaje već ohoho vremena), ili si samo dobio char. encoding u postavkama, pa iako ne pišu naša slova možeš ih kucati?

jesi provjerio koji procesor je unutra? znam što piše na webu, ali piše nešto i na plotu, a nije. naime, često se znaju reklamirati mtk čipovi jačeg razreda a ugrađuju se dosta slabiji? imaš na marketu nekoliko free aplikacija, samo da iščita hardwer. baš me interesira.

i ono što sam i neki dan napisao, a što još uvijek mislim - ta firma/marka/brend bmxc, postoji li neka službena stranica ili je tablet klon nekog drugog modela, kopija (što je zapravo lošije od klona). što da ti zatreba firmwer kada se nešto pošemeri sa os-om, pa ni povratak na tvorničke postavke ne pomaže? root? ono, postoji li uopće baza korisnika na nekom forumu, webu, di ćeš naći pomoć?

da se razumijemo, ne želim te obeshrabriti, ali ja se ne bih preveć sretno osjećao da nemam after-sale podršku.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 19:59   #6169
Pao mi je tablet na pod i ekran ne radi. Pitanje je kako da pristupim podacima da ih sve izbrišem jer ga mislim prodati. Riječ je o ipad 3.
T i h o m i r is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 20:17   #6170
https://www.icloud.com/find
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 20:18   #6171
itunes?
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 20:47   #6172
Spoji sam se na Icloud, ali mi piše offline za tablet. Samo mi je telefon online (od žene).

Edit: evo ga on line. Što sada?
T i h o m i r is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 20:51   #6173
Kad stisneš na uređaj, u pop-upu stisneš na "i", onda ti se desno pojavi opcija "Erase".
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:00   #6174
Da, ali koliko razumjem da mi samo briše uređaj sa iclouda ali ne i sadržaj na uređaju ili?
Ma ustvari i nemam ništa posebno na tabletu, samo bi htio da bude resetiran na tvorničke postavke.
T i h o m i r is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:18   #6175
Ne, da briše s icloud-a, pisalo bi "delete", ne "erase".
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 19:19   #6176
imam Prestigio tablet star 5,6 godina kojem se u zadnje vrijeme baterija jako brzo troši pa me zanima gdje da odem da mi najjeftinije i najbrže zamijene bateriju
zvao sam Agramservis, oni traže 350 kuna s tim da kažu da moraju naručiti bateriju izvana i da to traje 2-4 tjedna
i da tablet mora cijelo to vrijeme biti kod njih
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 19:27   #6177
otvori tablet, izmjeri dimenzije baterije, vrijednosti i naruči ju iz kine. mene je za pipa došla 12$. sam čin izmjene se svodi na odlemljivanje dvije jasno označene žice i odljepljivanje same baterije ( dvostrana ljepljiva traka) sa tijela tableta. ako ne znaš lemiti, bilo koji tv servis ili pc servis će ti to napraviti za par kuna ili čak besplatno. ili kakav frend ili netko koga znaš da to zna napraviti.
ovo od agrama je bezobrazno skupo. a to da oni ne mogu pogledati bateriju, naručiti ju i nazvati te kada stigne je bezobratluk. valjda se time osiguravaju u slučaju da odustaneš od kupovine.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 20:01   #6178
okej, ali nikad nisam naručivao ništa iz Kine pa ni baterije kako da znam od koga da naručim
i koliko je to sigurno?
nisam nikad ni otvarao tablet
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 21:16   #6179
ovako. što se servisa tiče - oni neće napraviti ništa drugo nego ovo što sam ti napisao. ovoriti, izmjeriti i izguglati takvu bateriju. samim time što su rekli da ćeš čekati 2-4 tjedna znači da naručuju na isti način kao i svi mi ostali - na malo, jedan, dva komada. nemaju nikakav ugovor sa nekom trgovinom ili web shopom. a to da im tablet mora ostati u servisu, po meni, znači da se samo osiguravaju da ćeš ti zbilja i doći po taj tablet. što te može i ne mora brinuti, naime, ako ga obrišeš, resetiraš i makneš sve svoje podatke, nek stoji. no, ako baš ne želiš brisati, onda je svakako normalno brinuti se tko će što raditi sa njime i tvojim podacima. i ja bih brinuo.
što se tiče od kuda naručiti - prvo pogledaš na njuškalu. ima par oglasa, doduše, to su opet rabljene baterije. no, možda ne 5-6 godina kao tvoja (mada je to vrhunski rok da je toliko izdržala) nego možda godinu, dvije... možda dijete sjedne na ganc novi tablet, skrši ekran pa ljudi hoće nešto vratiti od tog kvara. pa prodaju dijelove.
znači, ako nema na njuški, onda alibaba, aliexpress, ebay. ove poznatije trgovine (gearbest, dx, geekbuying) u pravilu nemaju takve dijelove, ili imaju jako malo.
što se tiče sigurnosti - ne znam na koju sigurnost misliš? da (ne)ćeš dobiti ispravno, odgovarajuće, čitavo ili da ti neće upasti na račun? ja sam na jednom čak "stisnuo" i platio sa običnom debitnom karticom (za bankomat) i kuc, kuc, kuc do danas sve 5. nisu je hakirali!

još jedna mogućnost je pisati prestigiu, ako uopće još postoje, ili preko direktnog maila ili preko prestigi plaze (ponavljam, ne znam postoje li još pod tim nazivima). prestigio.hr definitivno ne postoji. pa možda te oni usmjere na pravu adresu.

ne znam o kojem se modelu radi, možda možeš potražiti ako postoji nekakva specifikacija, slika, uputstvo za rastavljanje, pa vidjeti pišu li dimenzije baterije.
stalno pišem "dimenzije". to ti je zapravo najbitnija stvar. zamjenska baterija može biti nešto slabija ili nešto jača, nema nekog problema po tom pitanju, no ako ne stane unutra... badava kupovina. jedan milimetar može značiti da ili nećeš moći zatvoriti tablet ili će se kao meni ponekad na ekranu "preslikati" prst kada ga stisnem na jednom dijelu malo više. ja sam kod montaže upotrebio dvostranu traku dosta deblju od njihove (jednostavno tada nisam na to mislio) i to mi se počelo događati. sad bih trebao ili naći tanju traku ili uopće ne staviti, nego samo sa izolirbandom malo fiksirati. ali, nisam nešto od volje!

a za otvaranje tableta - treba samo započeti na jednom kutu ili boku. stvar je u plastičnim kopčama, malo po malo razvučeš tijelo tableta, kopča se odvoji i tako u krug. zapravo ništa drukčije nego kada otvaraš daljinski od tv-a. čak se i neki moderniji(noviji) telefoni teže otvaraju.
samo strpljenja i plastični "alat" - nekakva plastička kartica (može i ova od banke) i nekakva tanka plastična "poluga" - trzalica, nekakav štapić, samo ga malo naoštriš-skineš rub, da bi mogao napraviti taj prvi korak - prvu kopču.

recimo, sa OVOG linka počneš tražiti.
odn, google - prestigio (model) battery ili prestigio (model) replacement battery ili nešto u tom stilu.
ako nema, onda PRVO otvoriti, pa onda tražiti po dimenziji.

za sada toliko.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 09:30   #6180
Pozdrav,

NAbavio sam Alcatel Pixi 3 10" i malo me zeza gledanje filmova.. Zna mi zaštekat u pola filma ili ga neće iz nekog razloga učitati dok ne restartiram tablet.. dali bih trebao instalirati neki codec, ili je to samo do formata filma i toga da je tablet preslab da ih bezbedno učitava?

Uspoređujem ga sa SAmsungovim mobitelom, s7 edge, gdje nikada nisam imao problema, i gdje sve radi glatko.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.