Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 16:26   #141
Evo i drugog singla I wish You Lonely, tekst

Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 08:57   #142
Album Low in High School je upravo objavljen. IMO, najbolji Morrisseyev album još od Viva Hate dana.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:32   #143
Ustvari je ovo drugi singl s albuma. Moz (58) još uvijek karizmatičan

Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:02   #144
Unatoč totalno neuvjerljivom prvom singleu, moram priznati da je ovo jako dobar album.

Uz njegove uobičajene motive - liriku, ovdje je dodatni adut izuzetno kvalitetne piano balade, kao Israel i posebno, In Your Lap.....sto mi se čini da je nešto što je do sada uglavnom bilo odsutno iz njegovog opusa.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:16   #145
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 18:51   #146
Morrissey, Saturday Night Live, 14 November 1992

https://www.youtube.com/watch?v=w9CQaAwyYeA
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:29   #147
Morrissey - Spent the Day in Bed

Moss zna napravit dobru pop pjesmu, kaj je da je
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 18:43   #148
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Morrissey - Spent the Day in Bed

Moss zna napravit dobru pop pjesmu, kaj je da je
kako se njegovo ime izgovara, Morisej ili Morisi?
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:04   #149
How to pronounce Morrissey in English

wiki
Pepys is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 19:49   #150
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
kako se njegovo ime izgovara, Morisej ili Morisi?
Da. Točno je ovo ispod kaj je kolega forumaš linkao

Ja dok nisam siguran u vezi izgovora potražim na nekom srpskom portalu tak sam slučajno saznao da je glumac kilijan, a ne silijan (cyllian) murphy
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:54   #151
Pogledao sam onaj film o ranim pjevačkim danima Morrisseya, England is Mine i nije baš nešto, večinom drijemljiva atmosfera dok ne počinje pjevanje negdje sredinom filma. Potkraj mu u stan dolazi Johnny Marr i ostalo je povijest :klap:

England is Mine Trailer #1
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 20:52   #152
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Da. Točno je ovo ispod kaj je kolega forumaš linkao
nije Morisi, ni Morisej, izgovara MORESI
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 21:48   #153
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
nije Morisi, ni Morisej, izgovara MORESI
https://www.youtube.com/watch?v=nlJD2tcKfHc

to "e" se čak i čuje, ali je jako kratko, tako da je za naš izgovor svejedno...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2018., 19:42   #154
Ćita se Morisi.
https://forvo.com/word/morrissey/#en
https://forvo.com/word/david_morrissey/#en
https://forvo.com/word/steven_patrick_morrissey/#en

Iz knjige Tvrtka Prćića - Novi transkripcioni rečnik engleskih ličnih imen

lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 16:22   #155
Ne, nije ništa nova od Morrisseya. Ali ima Johnny Marr. A stvar bi komotno mogla biti i opjevana od Morrisseya i njegova. A uklopila bi se i na albumu Smithsa.

https://www.youtube.com/watch?v=vT_IlY0A4_0
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 17:28   #156
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Ne, nije ništa nova od Morrisseya. Ali ima Johnny Marr. A stvar bi komotno mogla biti i opjevana od Morrisseya i njegova. A uklopila bi se i na albumu Smithsa.

https://www.youtube.com/watch?v=vT_IlY0A4_0
Zvuči ko bljutav i sterilan britpop iz 90-ih, no opet manje strašno od onoga što su The Smiths pružali svojim monotono poluatonalnim "glazbenim" podvizima tijekom 80-ih.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 18:08   #157
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Zvuči ko bljutav i sterilan britpop iz 90-ih, no opet manje strašno od onoga što su The Smiths pružali svojim monotono poluatonalnim "glazbenim" podvizima tijekom 80-ih.
Pa lijepo preskočiš i slušaš ono što ti odgovara, ne vidim problema

Zašto bi se čovjek maltretirao i slušao što ionako ne sluša, pa još onda pohodio temu čiji band ne voli, pa si još dao truda slušati uradak čovjek koji je bio u tome bandu, to će ostati jedna od vječnih misterija univerzuma
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 20:31   #158
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pa lijepo preskočiš i slušaš ono što ti odgovara, ne vidim problema

Zašto bi se čovjek maltretirao i slušao što ionako ne sluša, pa još onda pohodio temu čiji band ne voli, pa si još dao truda slušati uradak čovjek koji je bio u tome bandu, to će ostati jedna od vječnih misterija univerzuma
Ne samo to, već sam recenzirao kompilaciju The Smithsa.
Tebi je kritiziranje i komentiranje, što spada pod tekovine zapadne civilizacije i predstavlja temelj zdravog društva, misterij.
Jednom kada dođeš na vlast i postaneš diktator, slobodno ukini sve što ti je misterij.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 21:11   #159
https://youtu.be/aDncZqJDgJY
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2018., 21:54   #160
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Pa lijepo preskočiš i slušaš ono što ti odgovara, ne vidim problema

Zašto bi se čovjek maltretirao i slušao što ionako ne sluša, pa još onda pohodio temu čiji band ne voli, pa si još dao truda slušati uradak čovjek koji je bio u tome bandu, to će ostati jedna od vječnih misterija univerzuma
Old-soul80 ti dobro kaze. On se kuzi u mjuzu.

Malo je off ali moram to reci:

Iako sam se rodio i zivim u ZG vec skoro 40 godina (kao i roditelji koji su rodjeni u ZG) niti danas ne kuzim sta je to 'uradak', 'Nazocan' itd... kao i mnoge druge izraze koji su se pojavili 90tih. Predpostavljam iz kog razdoblja povijesti su kopirane jer sam ih cuo u to doba 90tih od predstavnika katolicke mladezi.

Samo jebes to kad ja kao Zagrepcanin trebam prevodioca. Ok, mozda je kriva sfrj i hrvatskosrpski (ja ga zvao jugoslavenski) jezik kojeg smo ucili, ali te se cudne rijeci ne koriste u mojoj kuci. Takvi neki cudni izrazi su dolazili iskljucivo od katolicke mladezi i ndh emigracije. Zato mi se bas niti ne svidjaju. Previse je to uzelo maha medju mladima pogotovo.

Nove rijeci nisu problem cak, ali su problem ako mi imaju i najmanju konotaciju sa ndh vremenom ili skupinama ljudi koji su nostalgicni prema ndh. Morao sam to reci, mnogi gradjani bi trebali takodjer reagirati na takve stvari, pod hrvatski jezik se svasta gura, a ono sto su i bile hrvatske rijeci (tipa hiljada, sjecam se Prkacina HOS kako je o tome pricao takodjer, a cisti ustasa) rijeci se proglasavaju srpskima nebi li se sto vise zbog (ndh mrznje prema srbima) udaljili umjetno od srba sto vise. Mozda ono sto je bila sprdnja kada su se srpskim filmovima stavljati titlovi na hrvatskom pa ekipa isla u kino ne zbog filma nego da se dobro nasmije, mozda se pokusava mic po mic stvoriti jezik gdje ce nam stvarno trebati titlovi. Nasilno i fasistoidno namjerno izmisljanje razlika od srpskog zbog mrznje, to je u kurcu, a ne zbog nekakve zastite i proucavanja hrvatskog jezika.

Onda se nadje ekipa koja izmislja povijest, pa tako i povijest jezika, pa se poziva na takve knjige i kvazi znanstvenike koji imaju diplome ali ih koriste za ideologiju i guranje ideologije a ne cinjenica. A i pitanje kako su dosli do diplome. Osjeti se fasizam na svakom koraku pa i u jeziku. Jbga, nisam htio off topic bas ali bode oci.

Mi koji smo znali kako djeluje sfrj propaganda u odredjenim djelovima povijesti itekako smo svaki detalj propagande nakon 91 skuzili i na nas ne djeluje, ali na mlade iz nekog razloga strahovito djeluje, kao i neki vjerski fanatici koji hoce to nametnuti svima oko sebe. Zastrasuje kako mladost ne sumnja nego samo guta ono sto joj se servira iz 90tih, 40tih, jezika bla bla.... nista ne dovodi u pitanje, samo gutaju propagandu. To je jako jako opasno za ovo drustvo. Tako nastaju krvoprolica i gradjanski a mozda i sire ratovi. Masa nikad nije bila pametna, al postoji internet, osnovne informacije su dostupne, znanje... tako da mi nije jasno kako se mladi daju da ih se ispere umjesto da se bune i prave bolju buducnost.

Umjesto da gledaju Monthy Python 'Life Of Brian' ili citaju Nietzche-a 'Antichrist', oni idu u crkvu, krste se, idu na neke pricesti itd.... postaju zrtve pedofila.. vjerovanja u nepostojeca bica.... Ja u šoku. Pa na kraju krajeva ne kuze niti muziku.

Mi smo bili ko klinci skroz drugaciji, bar moja ekipa.

VELIKI SORRY na off topic postu ali stalno srecem neka razmisljanja i rijeci koja me asociraju na neke negativne stvari ljudske proslosti.
Spock is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:19.