Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2018., 09:25   #121
To ova od 10 godina?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 22:28   #122
ova od 10 godina. Inače je do prije 4-5 mjeseci živjela u drugom stanu sa druge dvije mace i silom prilika mi smo ju udomili i pružili joj svu ljubav i pažnju i tako nam uzvraća.
probat ćemo skužit što nam želi reći i napraviti da joj pod stare dane bude što ljepše, ali mokrenje na sofu di sjedimo i družimo se mora prestati
hrcvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 22:31   #123
Pa ona je sirota još u stresu od promjene okoline i svega toga
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 22:55   #124
sirota ne sirota ne smije mokriti po sofi
složit ćemo im još jedan wc koji ćemo staviti na već postojeći. nemam pojma kako će to izgledati u praksi jer će morati skakati u ovaj gornji wc.

strah me da to nije ljubomora na bebu i to stvara potencijalno opasnu situaciju u kojoj joj ne vjerujem da bude sama u sobi sa bebom
hrcvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 22:57   #125
A uroinfekt ste već isključili?

Meni se čini da ona tebi smeta jer u svemu napisanom nisam pročitala ni jednu riječ ljubavi prema toj maci.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 23:27   #126
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
A uroinfekt ste već isključili?

Meni se čini da ona tebi smeta jer u svemu napisanom nisam pročitala ni jednu riječ ljubavi prema toj maci.
onda pročitaj malo bolje jer sam napisao da dobiva od nas svu ljubav i pažnju i da su mace za mene članovi obitelji.
Svakako mi smeta mokrenje, inače je prekrasna maca.
Mislim da nije urinoinfekt jer to radi svakih par tjedana na isto mjesto.
hrcvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:30   #127
Misliti je drek znati.

Ne glumite vidovitog Milana već macu odvedite vetu i isključite za početak da ima zdravstveni problem. Maca ima 10 godina, nije više mlada i polako počinju skupljati staračke boljke.

Koliko sam skontala vi imate zatvoreni wc i hoćete na njega staviti još jedan da se ova penje. To vam neće funkcionirati, wc drugi ili stavite na neko drugo mjesto ili ga uopće ne stavljajte. Isto tako ako imate zatvoreni wc otvorite ga, možda to smeta. Moja jedna mačka nije uopće htjela u zatvoreni, jednom se posrala na pločice kod nas u wc-u rađe nego da uđe u zatvoreni a bio je čist. Od onda taj zatvoreni stoji otvoren i uredno se u njega sve obavlja

I daj više oladite s time mačka je ljubomorna, mačka se inati, nije to čovjek i ne razmišlja ko čovjek. Imate mačku staru 10 godina (mace žive 15-20 godina, čisto da shvatite koliko je mačka stara), promjenila je prije par mjeseci okruženje, imate još jednu mačku, došla je beba, jebote to su sve okidači stresa kod njih. Možda ima neki problem sa zdravljem, možda je pod stresom i okolo vrši nuždu, možda joj ne paše vrsta pijeska, wc koji imate, mjesto di se wc nalazi... Može biti hrpetina stvari, ali najlakše je mačku optužiti da je zločesta.

Ta sofa vam je već toliko zapišana da iako vi ne osjetite miris, oni osjete i vršit će nuždu tamo dok god osjeti miris mokraće. To treba dobro izribati, možda bi bilo najbolje dati nekome ko se bavi time.

Hrcvuk vjerujem da vam nije lako, ali ovdje ti svi daju dobrnamjerne savjete. Puno ljudi zapne ovako na nekim problemima i riješi se živine pa možda zbog toga malo zvučimo nabrijano. Imate tu savjete šta i kako, poslušajte i probajte, nitko nema kristalnu kuglu pa d akaže mačka zbog toga i toga radi nešto. ne mogu pričati, ne mogu nam reći šta ih pati, ovo je jedan od načina na koji nam pokazuju da nešto ne štima.

edit: nije urinarna infekcija jedino što mogu imati pa da piškaju okolo. Mogu imati i kristale i pijesak i kamence u mjehuru. To u početku uopće ne mora stalno mučiti već povremeno zato svi vičemo odi prvo vetu da isključite zdravstvene razloge.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:47   #128
Kopiram post s Batlera jer je prikladniji za ovu temu.
Imamo macu zenku od 5 g.koja je bila super dok nismo spasili malog macka prosle godine i dofurali ga u stan. Kod nas je bio 4 mj. i morali smo ga udomiti dalje jer su se stalno tukli i ona je pocela zapisavati vrata od djecje sobe. Njega sada nema vec 4,5 mj., ali ona i dalje pisa po stanu. Probali smo: kazne, nagrade, repelente, citruse, folije, oglice za smirenje, prepreke (promijeni mjesto piskenja)... Bubrezi nisu jer pisa uvijek okomito na neka vrata. Od prostorija ili ormara. Smrad se zavukao u parkete i postalo je potpuno neidrzljivo. Cak smo joj promijenili gornji dio grebalice jer zbog njegovog mirisa nije htjela na nju. Sada hoce, ali i dalje pisa. Ja vise nemam ideje sto joj moze "pomoci" da to prestane raditi i vjerojatno cemo je morati pokloniti jer cemo se rastati inace. Ne mozemo vise zivjeti u tom smradu. Btw, sterilizirana je kao mlada. Imate li kakav savjet jer je stvarno zelim zadrzati. To je moja maca.
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:50   #129
Napisat ću ti ko i gore. Jeste bili kod veta i isključili nekakav zdravstveni problem?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:59   #130
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Napisat ću ti ko i gore. Jeste bili kod veta i isključili nekakav zdravstveni problem?
Bili na nekim posebnim pretragama nismo, ali sam pitala veterinarku vise puta i prema nacinu i mjestima na koja piski, ona smatra da nije problem zdravstvene prirode. Odvest cu je i to, ali sve sto smo probali nije upalilo. Ako i to iskljucimo, sto onda?
Edit: i koje sve pretrage treba napraviti? Uzorak urina? Uzv bubrega? Sto jos?
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 16:32   #131
Mačka zapišava

Imam veliki problem sa zapišavanjem. Mačka povremeno piša izvan pijeska, najčešće na višim mjestima i najčešće po papiru (npr. kad na stolu ostavim novine ili knjige).

Prođe po par mjeseci da uopće ne zapišava, a onda dođe faza kad stalno piša po stvarima.

U stanu živi i mačak (ne idu izvan stana, imaju uvijek čist pijesak) i on uopće ne zapišava.

Pretpostavljam da može biti više uzroka za ovo, ali nadam se da ima veze sa spolnim životom i da ću problem riješiti kad se mačka kastrira. Što vi mislite?
__________________
Minute su duge, a godine kratke...
TotalnaParezija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2018., 21:08   #132
moguće. ako ima više od dvije kile, odmah na sterilizaciju.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2018., 19:39   #133
Mi smo na kraju odlucili pozvati macju bihevioristicu da nam pomogne. Sve pretrage su bile ok, a ona je i dalje piskila. Uglavnom, ovo nam je dijagnoza. Kupili smo Feliway i onu hranilicu s bodljicama da se malo zabavlja pa cemo vidjeti. http://petmagazine.rs/psihologija-ma...e-zbog-samoce/
Pirga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2018., 23:12   #134
Moja se popiša pored svog pijeska svaki put kad ju ne pustim u spavaću sobu. Provjereno! Pijesak je u hodniku u blizini sobe i samo prošeta, okrene guzu i ajmo. Stavila sam gumu sad pa očistim... Ne mogu stalno držati otvorena vrata od spavaće zbog raznih "miomirisa" kuhanja i dima i onda gospođica protestira. Inače redovno sve obavlja u svoj wc. Probala sam da ju uopće ne puštam u sobu ali mi šmugne kroz noge čim krenem u sobu, brža je od mene, haha. I nemam ideju kako tome stati na kraj.
josephine_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2018., 04:26   #135
Quote:
josephine_ kaže: Pogledaj post
Moja se popiša pored svog pijeska svaki put kad ju ne pustim u spavaću sobu. Provjereno! Pijesak je u hodniku u blizini sobe i samo prošeta, okrene guzu i ajmo. Stavila sam gumu sad pa očistim... Ne mogu stalno držati otvorena vrata od spavaće zbog raznih "miomirisa" kuhanja i dima i onda gospođica protestira. Inače redovno sve obavlja u svoj wc. Probala sam da ju uopće ne puštam u sobu ali mi šmugne kroz noge čim krenem u sobu, brža je od mene, haha. I nemam ideju kako tome stati na kraj.
Maca želi biti s tobom, to je privilegija - maca te voli i želi s tobom dijeliti "brlog", a ti se boriš protiv toga i normalno da je maci nejasno koji ti je klinac i ljuti se ili je povrijeđena

Moram priznati da ne razumijem zašto je ne pustiš u sobu kada traži, što će ti biti osim zadovoljnog predenja sretne mace, uz koje se tako lijepo spava?

Mačka je po prirodi teritorijalna životinja i ovako se nadmeće s tobom za teritorij i slobodu kretanja po "teritoriji" (stanu) koju joj noću uskraćuješ zatvaranjem vrata.

Jednostavno je pusti u sobu, u čemu je problem?

Moja mačketina (12 god) doslovno sjedne na prag od svih vrata u stanu kada posumnja da bi ih netko mogao zatvoriti (npr. vrata od kupaonice), jednostavno "čuva" svoju zonu kretanja i ne voli u njoj imati barijere, na taj način jasno kaže "Ne volim kada zatvoriš vrata".

Mi to poštujemo u razumnim okvirima mogućeg, a micek čak razumije kad na pragu kupaone čuje "Mačketino, ajd odluči, unutra ili van" i bogme odluči kuda će. Lijepo ga pitamo, pa ako usred tuširanja krene zavijati da bi on van iz zaparene kupaone - bad luck, nema sad, čekaj. Ili ako odluči ostati vani pa onda grebe po vratima da bi unutra - ne može sad, sam si odabrao.

Vjerovao ili ne, mačke to kuže, točno s vremenom vidiš sve manje "pogrešnih odluka"

Ali s njima treba "pričati", treba razumjeti njihov karakter i prirodne instinkte i s njima "usuglasiti" pravila zajedničkog života kao s bilo kojim ljudskim sustanarom.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2018., 10:45   #136
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Mačka je po prirodi teritorijalna životinja i ovako se nadmeće s tobom za teritorij i slobodu kretanja po "teritoriji" (stanu) koju joj noću uskraćuješ zatvaranjem vrata.
Nemam mačku, već mačkolikog psa i ovo sa zatvorenim vratima u stanu me je podsjetilo na njezino ponašanje. Zbog nje su sva vrata u stanu otvorena. Kad smo neka slučajno zatvorili ona bi sjela pred njih i nezadovoljno mrmljala. I tako bi sjedila sve dok ih netko ne bi otvorio. Najčešće bi samo ušla i izašla iz te prostorije. Trebalo joj neko vrijeme dok nas nije naučila da se vrata ne zatvaraju.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2018., 12:01   #137
Zašto se moja mačka popiški samo na moje cipele, u moju torbu ili na moj krevet, a ostalim u kući nikada
Bord is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2018., 17:47   #138
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Nemam mačku, već mačkolikog psa ...


Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
... i ovo sa zatvorenim vratima u stanu me je podsjetilo na njezino ponašanje. Zbog nje su sva vrata u stanu otvorena. Kad smo neka slučajno zatvorili ona bi sjela pred njih i nezadovoljno mrmljala. I tako bi sjedila sve dok ih netko ne bi otvorio. Najčešće bi samo ušla i izašla iz te prostorije. Trebalo joj neko vrijeme dok nas nije naučila da se vrata ne zatvaraju.
Tako i naša mačketina (to ga ja od milja tako zovem, jer je ogroman mačak od 9 kg, nije debeo nego jednostavno velik, mogao bi proći pod patuljastog lava ), ima jasnu komunikaciju i uporan je ko bik da mu se otvore vrata ako je ostao sam s druge strane.

Nekada jednostavno trebaju biti zatvorena, npr. muž spava u sobi a ja radim u dnevnom boravku, normalno da zatvorimo vrata, ili kupaonica kako sam već napisala, ali odavno smo ga naučili "Odluči, unutra ili van" i onda sam odluči s koje strane vrata želi biti i više ne gnjavi da bi išao stalno vamo-tamo.

Pametne su to živinice, samo ih treba razumjeti i komunicirati s njima.

Moj se nikad u 12 godina nije popiškio van svoje kutije s pijeskom, pa čak i kada sam je po par dana "zaboravila" očistiti.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2018., 18:10   #139
Quote:
Bord kaže: Pogledaj post
Zašto se moja mačka popiški samo na moje cipele, u moju torbu ili na moj krevet, a ostalim u kući nikada
To samo ti možeš znati.

Nešto radiš drugačije nego ostali ukućani i maca traži tvoju pažnju.

Koliko je stara, koliko je s vama u kućanstvu, je li sterilizirana, od kada traje takvo ponašanje i je li povezano s nekim događajem? (npr. možda si nabavio drugog ljubimca o kojem ti brineš pa maca pokušava pridobiti tvoju pažnju)
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2018., 10:02   #140
Maca je uglavnom u dnevnoj sa mnom dok joj ne pukne da bi se baš malo mogla otići izležavati u moj krevet. Vrata od kupaonice su isto uvijek zatvorena, pustim ju ako sam ja unutra ili ode ako ostanu otvorena povremeno pa s tim nema problema, ne zavija ispred ako ne može unutra. A konačno sam dočekala da imam bar još jednu sobu u kojoj neće biti smradova iz ostatka stana, zavuče mi se miris pijeska (ne onoga što ona obavlja u pijesku jer stalno čistim, već neki težak miris po vlažnom betonu), njenih dlaka i pijeska po krevetu. Kad sam živjela s roditeljima imali smo uvijek mačke i išle su u kuću, ali su znale gdje smiju gdje ne smiju, nikad se na stol nisu popele ni tražile da idu u sve sobe, mama je to istrenirala, ja sam ovu očito razmazila u startu. Kaže mi mama da ju zbunjujem jer ju nekad pustim u sobu nekad ne...

Zaboravih napomenuti da noću ne traži kod mene, ostane lijepo spavati u dnevnoj... Povremeno samo ako vidi svjetlo onda malo mijauče, nekad prestane brzo, nekad se ustanem pa joj dam neku poslasticu i mir... Danju to ne pali

Zadnje uređivanje fermina-daza : 19.08.2018. at 12:46. Reason: spajanje postova - koristiti edit
josephine_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.