Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2018., 19:09   #8781
Quote:
stark15 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Zna li možda netko dali je moguće polagati C kategoriju odmah nakon B ili se prije polaganja C kategorije B kategorija mora posjedovati neko određeno vrijeme, znači mogu li nakon što položim B odmah upisat C kategoriju ili...?

Bio bi zahvalan na svakom odgovoru
Bio bi veoma zahvalan ako biste odgovorili na ovaj moj upit ako netko zna
stark15 is offline  
Old 04.02.2018., 02:51   #8782
Quote:
stark15 kaže: Pogledaj post
Bio bi veoma zahvalan ako biste odgovorili na ovaj moj upit ako netko zna
Može čovječe, trebaš čitati. Samo ti nebi preporučio da odmah ideš na C poslje B kad nemaš iskustva na B tj. nisi položio
mirkec_23 is offline  
Old 07.02.2018., 16:28   #8783
Quote:
stark15 kaže: Pogledaj post
Bio bi veoma zahvalan ako biste odgovorili na ovaj moj upit ako netko zna
C kategorija se moze polagat po novome tek sa 21 godinu osim ako nisi isao u srednju za vozaca ili napravio prekvalifikaciju onda mos sa 18.

http://www.hak.hr/vozacki-ispiti/kategorije-vozila/
Goksa is offline  
Old 08.02.2018., 19:46   #8784
jel mi moze neko preporuciti autoskolu na podrucju jaruna, vrbana i tak u tom dijelu grada?
random101 is offline  
Old 09.02.2018., 21:01   #8785
Ne znam di bi postavio pitanje pa ću probati ovdje. Dakle, radi se o uključivanju iz Lučkog na Jadransku aveniju u smjeru naplatnih kućica:

link na Google karte 1

Recimo voziš po noći i očekuješ da možeš izaći bez gledanja misleći da ćeš izaći u traku is koje se možeš uključiti lijevo. A zapravo izlaziš na desnu od dvije prometne trake gdje vozila normalno prometuju. Prije toga je postavljen trokut i strelica za obavezan desni smjer.

S druge strane Jadranske avenije situacija je identična što se tiče trokuta i strelice ali izlaziš na normalnu traku iz koje se možeš uključiti lijevo:

link na Google karte 2

Iz zraka cijela slika:

link na Google karte 3

Na ovoj prvoj slici nema nikakve horizontalne signalizacije koja ukazuje da se uključuješ direktno na cestu (osim nepostojeće pune crte što bi trebalo signalizirati da paziš na vozila koja dolaze, za koju skužiš da ne postoji netom prije uključivanja).

Naravno u obje situacije treba usporiti i pogledati lijevo jer puna crta nije garancija da se netko po njoj neće voziti. Kako prepoznati o kakvom se tipu uključivanja na takvu veću prometnicu radi? Da li je u ovom slučaju jednostavno nezgodno konstruirano raskrižje?
Samoprolaznik is offline  
Old 09.02.2018., 21:14   #8786
Nezgodno(najblaže rečeno) REkonstruirano. Pogledaj stare crte, samo su prefarbane u crno. Nekada je tamo za one koji izlaze iz Lučkog bila traka za ubrzavanje, a sada po obe te trake smiju voziti svi...

Pravilo ti je kod nas jednostavno - otvori četvere oči i budi spreman na svakakve gluparije.

I zapamti, neovisno o tome gdje voziš, jedno vrijedi uvijek i svuda - ako nemaš prednost (a u tom slučaju nemaš), propuštaš SVA vozila. Da citiram jednog forumaša koji se ovdje u zadnje vrijeme slabo pojavljuje: ON je bio na glavnoj cesti. nebitno je da li se je prestrojavao, vozio u rikverc, prebrzo, u krivom smjeru, sa erekcijom, bez jednog svjetla, u batmobilu.....glavna cesta znači prednost u svim uvjetima. točka. I budi svjestan da mnogi ovo ne znaju!
Lyman is offline  
Old 09.02.2018., 21:23   #8787
Da, realno se svodi na to. U ovom slučaju mi se čini nepotrebno ugrožavanje prometa i vjerujem da se moglo bolje to iskonstruirati. Čak se vidi i na Googlu da je netko tamo samo izletio ne očekujući nekog s lijeva i umalo napravio udes
Samoprolaznik is offline  
Old 10.02.2018., 19:32   #8788
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me da li se isplati upisivat vozački u toku semestra ako su ti sva predavanja i vježbe obavezni i razbacani po danu,tako di si ugl na faxu od 9 ujutro do nekih 7-8 navečer(računajući rupe)?
Vidim da većina autoškola drži nastavu iz propisa u 9,10,11 ujutro i u 18 ili 19 navečer,što mi realno nijedno nebi pasalo. Kolegica mi je rekla da bi oni realno morali omogućit bilokojem kandidatu da može odslušat sve sate propisa,al neznam kolko to drži vodu...
Bilotko???
metalka64 is offline  
Old 10.02.2018., 19:38   #8789
Najbolje ti je otić u škole koje te zanimaju i pitat tamo. Realno predavanja nisu nužna da bi položio ako ćeš se uhvatit priručnika i naučit, ali itekako dobro dođe poslušat, čut od predavača naglašene stvari, zamke koje se stalno ponavljaju... Tko je redovit i dobro pamti ono što čuje ne mora puno onda samostalno ni učiti priručnik i pitanja.
Koliko je koja škola fleksibilna i rigorozna po pitanju dolazaka teško je znat.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 12.02.2018., 23:53   #8790
Quote:
Samoprolaznik kaže: Pogledaj post
Ne znam di bi postavio pitanje pa ću probati ovdje. Dakle, radi se o uključivanju iz Lučkog na Jadransku aveniju u smjeru naplatnih kućica:

link na Google karte 1

Recimo voziš po noći i očekuješ da možeš izaći bez gledanja misleći da ćeš izaći u traku is koje se možeš uključiti lijevo. A zapravo izlaziš na desnu od dvije prometne trake gdje vozila normalno prometuju. Prije toga je postavljen trokut i strelica za obavezan desni smjer.

S druge strane Jadranske avenije situacija je identična što se tiče trokuta i strelice ali izlaziš na normalnu traku iz koje se možeš uključiti lijevo:

link na Google karte 2

Iz zraka cijela slika:

link na Google karte 3

Na ovoj prvoj slici nema nikakve horizontalne signalizacije koja ukazuje da se uključuješ direktno na cestu (osim nepostojeće pune crte što bi trebalo signalizirati da paziš na vozila koja dolaze, za koju skužiš da ne postoji netom prije uključivanja).

Naravno u obje situacije treba usporiti i pogledati lijevo jer puna crta nije garancija da se netko po njoj neće voziti. Kako prepoznati o kakvom se tipu uključivanja na takvu veću prometnicu radi? Da li je u ovom slučaju jednostavno nezgodno konstruirano raskrižje?
I sad si naučio da promet u Hrvatistanu uređuju retardirani debili koji se razumiju u promet ko Mara u krivi kurac.

Utuvi si to u glavu i poštedit ćeš se hrpe neugodnih iznenanđenja.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 13.02.2018., 14:39   #8791
Autoskola Oryx Zagreb

Pozdrav svima,

zanima me dali ko ima iskustva s autoškolom Oryx u Zagrebu da podijeli. I ako ste tamo pohađali preporuke i iskustva s instruktorima?

Hvala unaprijed
Deja7 is offline  
Old 16.02.2018., 02:08   #8792
Prelazak u drugu autoskolu

Pozdrav
Imam jedno pitanje; naime zanima me da li je moguc prelazak iz jedne autoskole u drugu? Ne zadovoljna sam uslugama sadasnje autoskole gdje sam odvozila 15 sati, smatram da mi ne mogu pruziti dovoljno kvalitetnu edukaciju te iz tog razloga sam odlucila preci u drugu skolu. Sadasnjoj autoskoli sam platila puni iznos tj.podmiril sam apsolutno sve troskove za trajanje cijelog vozackog. Koja su moja prava? Imam li pravo traziti od njih povrat novca, naravno za ostatak sati koji nisam odvozila? Koliki su troskovi prebacivanja u drugu autoskolu?
Hvala
ivak005 is offline  
Old 16.02.2018., 06:35   #8793
Što je točno problem? Auto? Instruktor? Jesi razgovarala s voditeljem da ti promjeni to što ti ne odgovara. Možda ti instruktor ne leži, ali sigurno nemaju samo jednog zaposlenika.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Old 20.02.2018., 10:30   #8794
Dali netko ima iskustva u autoskoli Europa?
Ili neku preporuku na podrucju istocnog Zagreba?
Roxelana123 is offline  
Old 20.02.2018., 14:08   #8795
Quote:
Deja7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

zanima me dali ko ima iskustva s autoškolom Oryx u Zagrebu da podijeli. I ako ste tamo pohađali preporuke i iskustva s instruktorima?

Hvala unaprijed
Preporuka definitivno, naučit ćeš i manevrirat bolje autom jer imaju onaj centar sigurne vožnje. Ja sam sve to prošao.
Brbljavac is offline  
Old 20.02.2018., 14:10   #8796
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
I sad si naučio da promet u Hrvatistanu uređuju retardirani debili koji se razumiju u promet ko Mara u krivi kurac.

Utuvi si to u glavu i poštedit ćeš se hrpe neugodnih iznenanđenja.
Sad više nije tako, sada je još gore. Bijela crta je sad tj već godinu dana otkad sam ja primjetio, to je malo starija slika sa street view-a. Sad kad se uključuješ sa sporedne ideš isto kao sad samo je tebi s lijeva bijela crta, i meni je tamo tip trubio (polu s pravom polu ne), jer je njemu puna crta prek koje nebi smio ići nego bi se tek nakon križanja trebao bacit desno pa za Ljubljanu, a opet sam ja kriv bio jer imam trokut. Ma u globalu glupo ko kurac.
Brbljavac is offline  
Old 20.02.2018., 14:20   #8797
Napisao sam ja na jednoj drugoj temi - osobno bi postavio bezonske blokove sa čeličnim šinama, zašiljenim, da idiot koji dolazi iz smjera Rotora DOBRO nauči koja se traka koristi za što.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 20.02.2018., 14:56   #8798
Quote:
ivak005 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Imam jedno pitanje; naime zanima me da li je moguc prelazak iz jedne autoskole u drugu? Ne zadovoljna sam uslugama sadasnje autoskole gdje sam odvozila 15 sati, smatram da mi ne mogu pruziti dovoljno kvalitetnu edukaciju te iz tog razloga sam odlucila preci u drugu skolu. Sadasnjoj autoskoli sam platila puni iznos tj.podmiril sam apsolutno sve troskove za trajanje cijelog vozackog. Koja su moja prava? Imam li pravo traziti od njih povrat novca, naravno za ostatak sati koji nisam odvozila? Koliki su troskovi prebacivanja u drugu autoskolu?
Hvala
Moguće je. "Bivša" autoškola bi ti trebala vratiti preplaćeno. A u "novoj" bi trebala nastavit gde si stala, naravno uz nadoplatu par sati, pošto si pola fonda odvozila a kažeš sama da si nezadovoljna. Kolko bi još trebala voziti dodatno je na "novom" instruktoru.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Old 21.02.2018., 18:22   #8799
Quote:
metalka64 kaže: Pogledaj post
Bilotko???
Ako ikako mozes idi na sve satove, prvi sat dva ce ti biti dosadno jer ucis najosnovnije (sto je semafor, pjesacki prijelaz...), nakon svakog predavanja zadnjih 10 minuta rijesavas probni ispit cijeline koju ste taj dan obradjivali i tu vidis na cemu si...

E da, i nemoj glumit facu i sjedni sto blize predavacu, ja sam na pocetku sjedio iza ali kako sam stalno kasnio samo je prva klupa bila slobodna, i tako ja ostao naprijed. Svaki sam probni ispit imao uglavnom 110-115 bodova i bez ikakvog ucenja polozio ispit iz prve sa 114 bodova
ban zaga is offline  
Old 28.02.2018., 08:52   #8800
Citam u starim postovima negativne komentare na AS Rotor, konkretno mene zanima ona u Ozaljskoj. Jel jos uvijek takvo lose stanje tamo? Krive informacije/instruktori se mijanjaju/dugo treba da se svih 35 sati odvozi itd?

Takodjer ako se ljecnicki napravi tipa 2.3.2018., da li to znaci da se sve treba polozit i preuzet vozacku od MUPa do 2.9.2018.? Buduci da ono vrijedi 6mj.
Astral07 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.