Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 12:28   #2201
Audiofilski je puno bolje spojiti transport (FLAC) sa COAX izlazom, a ne sa optickim (koji standardno imaju media playery, posebno jeftiniji)

Odrzavanje softwarea, update novim standardima...

Meni je nba pocetku bilo bitno da ima RGB izlaz iz media playera da mogu prikljuciti projektor i projecirati filam na zid, a zvuk upojacalo...

NAS je strava igracka, sam kosta kakvih 50 do 100 Eura, a stvara mrezu uredaja, pa dodes i prebacujes sta god zelis...mobitel / PC / media player

Ladica za HDD koja je u playeru, sada imam 1TB unutar playera sa FLACOvima, a po potrebi ubacim drugi HDD sa filmovima (5 sec posla)

Reprodukcija muzike je puno bolja od npr MINIXA 7 kojega imam kod djeteta u sobi.

Izgled.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 12:39   #2202
Quote:
diskus kaže: Pogledaj post
Ako ne znaš kakve mogučnosti imaju novi media playeri onda ti novi ni ne treba 😀

Glavne razlike su 4K rezolucija, HDR i zvuk DTS-HD 7.1, Dolby TrueHD čak neki podržavaju Dolby Atmos. Da to sve iskorisriš trebaš imati i popratnu opremu
Falio si sport.
Nije bilo pitanje NOVOGA i Dune / Popcorn nego njegovog starog media mini playera i Dune / Popcorn

No ako gledamo i na nove... i to su razlike, ali opet ima i novi Dune koji ima sve to...
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:33   #2203
Ja sam nakon Popcorna C300 napravio upgrade na Popcorn VTEN.Odličan uređaj za cca 1100 kn ,kolika je tada bila cijena u Ronis-u.

Probao u međuvremenu X96, nije to za mene
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 13:13   #2204
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Jesi li pročitao na Topicu " Sve o kućnom kinu...." moj osvrt o Himedia playeru !?

Zapiti je također dobra opcija...
Izgleda da si na kraju budem naručio Himedia Q10 pa me zanima jel podržava Dolby Atmos i DTS X?
Na Ebayu piše da podržava a na njihovim stranicama ne piše. Vidio sam ga i na Amazonu i tamo ništa ne piše za Atmos i DTS X...
Uz HDR bitan mi je i zvuk tako da mi je to must have
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 13:27   #2205
Quote:
diskus kaže: Pogledaj post
Izgleda da si na kraju budem naručio Himedia Q10 pa me zanima jel podržava Dolby Atmos i DTS X?
Na Ebayu piše da podržava a na njihovim stranicama ne piše. Vidio sam ga i na Amazonu i tamo ništa ne piše za Atmos i DTS X...
Uz HDR bitan mi je i zvuk tako da mi je to must have
hebate, koji to google koristite

prvi link: https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=265888

kaže ATMOS=pass

https://i.imgur.com/MoxD4bl.jpg
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 18:10   #2206
Možda je fora u tome da postoji

himedia Q10...
Ali i himedia Q10 pro

Ovak na prvu izgledaju identično, no očito su u pitanju dva različita modela...
e sad nisam istražival kaj i kak, no lako moguće da jedan nema licence za poneke formate i kodeke, a da drugi ima

sim toga moguće i da likovi po ebayu/amazonu i tak uvaljuju te stare primjerke u akcijama...
Ono kupio si Q10, pa se poslje žali upravi vodovoda
Ko ti kriv kaj ne čitaš i kaj nisi kupio Q10 Pro...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 19:13   #2207
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Možda je fora u tome da postoji

himedia Q10...
Ali i himedia Q10 pro

Ovak na prvu izgledaju identično, no očito su u pitanju dva različita modela...
e sad nisam istražival kaj i kak, no lako moguće da jedan nema licence za poneke formate i kodeke, a da drugi ima

sim toga moguće i da likovi po ebayu/amazonu i tak uvaljuju te stare primjerke u akcijama...
Ono kupio si Q10, pa se poslje žali upravi vodovoda
Ko ti kriv kaj ne čitaš i kaj nisi kupio Q10 Pro...
Baš sam gledao pro verziju. Na tvom drugom linku od Q10 pro baš nigdje ne piše za Dolby Atmos i DTS X. Dok na Ebayu piše da to sve podržava pa zato nisam bio siguran, nekako više vjerujem službenim stranicama nego šta piše na ebayu ali ovdje očigledno ispada kontra.
http://www.ebay.co.uk/itm/HiMedia-Q1...YAAOSw5cNYOGur
diskus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 12:03   #2208
konkretno dali to podržava ili ne, to doista ne znam jer ne vidim taj podatak na službenoj stranici ali koliko vidim
riječ je o brutalnom dobrom media playeru - https://www.majordroid.com/himedia-q...-android-7-os/
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 16:03   #2209
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
konkretno dali to podržava ili ne, to doista ne znam jer ne vidim taj podatak na službenoj stranici ali koliko vidim
riječ je o brutalnom dobrom media playeru - https://www.majordroid.com/himedia-q...-android-7-os/
Pa gore ti je link koji pokazuje da podržava inače recnezija je užasna, uopće ne dokazuje zašto je uređaj brutalan...sve što su tamo ustvrdili može svaki kineski jeftinjak
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 16:54   #2210
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Pa gore ti je link koji pokazuje da podržava inače recnezija je užasna, uopće ne dokazuje zašto je uređaj brutalan...sve što su tamo ustvrdili može svaki kineski jeftinjak
naravno nisu sve pokazali ali su dobar dio pokazali. ali na brzinu koliko vidim ima hladnjak za adekvatno hlađenje, vanjsku wifi antenu, prostor za hard disk, HDMI 2.0a i stabilan softver s podrškom za 4K UHD Blu-ray. to nema niti jedan jeftniji kinez, a niti dobar dio skupljih.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 18:16   #2211
KM8 PRO media player

Da li netko ima ovaj media player?
Interesira me da li je moguće napraviti screen rotation u portrait mode.
kukizz0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:20   #2212
Ima li tko od vas negativnih iskustava s beelink boxovima?
Nigdi nisam vidija mogućnost komentiranja i upozoravanja budućih kupaca da kupuju zxyeb!!!
Tako sam i ja guglao, i kad nisam našao loš feedback, kupio sam beelink bt3 pro.
Volija bi da nisam...
Registracija na njihove stranice nije moguća, sve šta o njima čitate je fake, vjerovatno su sami napisali!!
Na žalbu mailom napišu da trebam bit strpljiv, da ažuriraju stranice..
Po godine kasnije identično...
Obećali u mailu firmware, drivere i kodove za windowse, pa ne šalju...
Mini pc košta 150dolara, imate ga do prvog nestanka struje...
Onda više neradi, kako triba, fale mu neki fajlovi, preporučuje vam oporavak, a nakon oporavka morate kupit nove windowse...
Kvaka je u apdejtima, traju više od ure i česti su, nemožete ih isključit, a prije ili kasnije dogodit će vam se nestanak struje, i onda tribate 100 eura za windowse, koje nećete kupit, jer box nema zvuk, wi fi, bt, itd...
Nema drivera, nigdi na internetu, box možete bacit!!!
Nijedan linux ne radi na njemu, iako se prodaje box s ubuntu linuxom!!!
Kako??
Dodje prazan i s njim preporuka da ga sami instalirate, a instalirat se nemože...
Iza svega je razumljivo zašto se na njihove stranice nije moguće registrirat. Bar meni.. Sumnjam da imaju mail adrese kupaca, pa da ih blokiraju da ih ne razotkriju.
Nemojte mi nudit linkove na bt3, koji nije PRO, jer taj firmware nije za ovaj box.
Danas imam neke linux live distribucije na sticku, s kojima mogu pročitat novine, i sl. Dakle, djelomična funkcionalnost, i na windowsima i na linuxu, ali više od toga ne...
Bilo bi dobro imat podforum za zxyebe, da ljudi komentiraju ovakve stvari da se drugima ne dogode...
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:36   #2213
Android boxovi su im OK, podrška postoji u obliku foruma pa se ljudi tamo žale, kod ostalih kineza uglavom nikakva, ali nikad ne bih kupio kineski windows box...ali mislim da postupaš krivo, morao si odmah prijaviti reklamaciju tamo gdje si kupio i tražiti povrat love...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 11:57   #2214
Dakle samo da vas obavijestim
Kodi je pojavio vec prije nekog vremena na Xbox One (S) u ALFI
Brat ga je instalirao, koristi ga i kaze da radi jako dobro.
__________________
Imam dva peseka...jednoga doma, a drugoga koji me ispravlja...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 13:00   #2215
Bija bi ga vratija da nisam na njemu izbušio dodatne rupe za hladjenje, jer mi se na ruku učinio vruć..
Jbga.. Pa sam se nadao da će drugi vraćat svoje, i tako ih natjerat bar da drivere daju..
Ili da će ga pokrit neka buduća linux distribucija, jer hw je ok..
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2018., 20:34   #2216
Da ne otvaram novu temu, možda netko zna ovdje. Kako editirati m3u file tj. playlistu? Napravim playlistu u winamp-u i snimim kao m3u, ali kad je želim pustit ne prepoznaje sve pjesme, izbaci grešku da ne može pronaći file. Našao sam da treba maknut drive iz popisa, npr. ako je link D:\\user\music, treba ostavit samo user\music jer jasno nije svugdje isti drive, ali ne znam kako otvoriti m3u file tako da mi prikaže cijeli path. Kad ga otvorim u notepadu prikazuje samo nazive pjesama i ne vidim razliku između ovih što prepoznaje i ovih što ne želi.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2018., 14:04   #2217
Pozdrav ekipa.

Već dosta dugo koristim doma 2 Tvix N1 media playera i stvarno sam super zadovoljan sa njima. Ima nekih nedostataka, tipa da sa daljinskim treba ciljat točno prem IR na playeru i to da se neki put kada se klikne na nepodržani format, player ili zagblokira ili samo ugasi.

E sada, codeci su uznapredovali i ovo čudo me sad već pomalo počelo zezat, ili moram prekodirat u handbrake pa to neki put uspije a neki ne, ili ponovo skinut X verzija nekog videa da vidim koji će mi radit ispravno. Neki h264 videi se ubrzaju nakon pauze ili stopiranja pa nastavljanja i više se ne vrate u nromalu, neki uopće ne rade, a kod većine animea ugrađeni SSA titlovi se malo vide pa malo ne(ovo se da riješit exportiranjem titlova pa pretvaranje u SRT).
Ugl. meni je dosta toga stalnog prekodiravanja i slično.

E sada u spavaćoj sobi koristim CRT telku, odličan ekran od 100hz i ja sam zadvoljan jer na njoj mogu gledat i nešto prastaro i lošije kvalitete (npr trenutno TVrip života na sjeveru) i sve izgledao odlično.
Tako da mi je bitno da player mogu spojit na tu telku.
Bitno mi je da pamti gdje sam stao, a još bolje ako bi imao mogućnost bookmarak kao tvix (kad god gdje god i koliko god puta označite negdje u videu, player to pamti), ovo mi je zgodno jer ili ja ili cura zaspimo prije onog drugog pa mu puknemo bookmark da mođe sutra nastavit . Bitno mi je isto tako da podržava minimum audio formate kao taj Tvix (msilim da mu je top HD DTS), ne kao passtrough, nego da ih dekodira u stereo na telki. Intuitivan i jednostavan GUI. Koristim USB HDD pa mi mrežne funkcije nisu bitne.
I ne znam da li sam dobro skužio da noviji media playeri baš i ne podržavaju prastare codece tipa divx5 ili divx 3?

I za kraj, gledam malo Dune HD Solo Lite i čini mi se super, tu je i Popcorn Hour A500 koji su oba bazirani na sigmatekovim čipsetima i linuxu (pretpostavljam da je i ovaj moj Tvix), ali uskoro izlazi ili je već čak izašao i Dune HD PRO 4k koji je baziran na Realtek čipsetu i Androidu, ali je Dune ubacio i svoju linux verziju softwera.Ovaj Popcorn Hour navodno podržava puno više audio codeca.

Ima te li kakve preporuke u vezi ovih playera, te imaju li kakvih poznatih problema ?
Da li netko uopće ima Dune HD PRO 4K i kakvi su dojmovi?

Hvala.
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2018., 11:56   #2218
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
konkretno dali to podržava ili ne, to doista ne znam jer ne vidim taj podatak na službenoj stranici ali koliko vidim
riječ je o brutalnom dobrom media playeru - https://www.majordroid.com/himedia-q...-android-7-os/
Mogu potvrditi samo da moj X92 android TV box koji ima S912 podržava sve formate zvuka, ali samo kada se butne u Libreelec-u, dok pod androidom ne prepoznaje Thrue HD formate.

https://de.gearbest.com/tv-box-mini-...xoCaaMQAvD_BwE


Dakle za sada sam zadovoljan sa mojim plajerom, a naročito time da na njega mogu preko mreže strimat sa PC i njegovog HD, tako da mi Q10 PRO ne treba a i zdravije je za HD, jer je hlađenje bolje u PC. Isto tako X92 žvače bez problema sve 4K HEVC HDR filmove. Podržava i 60 Hz na toj 4K rezoluciji. Za 50 EUR sasvim zadovoljavajući medija plajer, ja sam ga barem toliko platio.

A ovaj X92 ima bolji GPU Mali-T820MP3 od Q10 PRO koji ima stariji i slabiji GPU.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 15:44   #2219
Jel bi ovo bio best buy 4K media player sa HDMI audio izlazom trenutno...

https://shop.archus-hifi.com/en/4k-m...e-4k-hdr.html?

Koliko vidim jedan od rijetkih koji ima video out i audio out(zasebni HDMI) + HDMI in...
a dođe 350 eura (slovenija) što mi zvuči debelo manje od Dunea i sličnih...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2018., 15:54   #2220
Bome meni ovo izgleda debelo skupo...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:19.