Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2018., 18:59   #1161
Romaja?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:17   #1162
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ljudi najčešće misle da je to jedino što je otvoreno usred noći, jer često ne znaju za Romaju koja je udaljena samo par minuta vožnje.
ne znam da li je tamo doslo do kakvih znacajnih pomaka unatrag 20 godina koliko ne idem tamo, ali romaja nije bila bas neki pojam kvalitete i urnebesnog okusa. bila je dobra bas zbog stvari koje spominjes - glad uslijed pijanstva i cinjenica da radi 0-24
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:12   #1163
Quote:
čokomanijak kaže: Pogledaj post
Raspravljalo se već na jednoj od tema o toj pizzi , ali se ne sjećam na kojoj točno.
I meni se isto zna dogoditi da pregladnim kada sam u gradu, u godinu dana, možda 1-2 puta. Onda nekako idem na sigurnu varijantu, pa uzmem slanac sa sezamom ili buhtlu (praznu). Ovako u tu calzone mogu utrpati sve i svašta, pa i ne znaš što dobiješ, da, možeš dobiti jedino trčkalicu.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=1029
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=623

A ima još toga. Uglavnom, stvar je odvratna. U Mlinaru uzmem najčešće focacciu s maslinama i rajčicama jer je to stvarno fino. I slab sam na šaumrole pa i njih volim, iako im nisu baš nešto spektakularno. Ali ove punjene kerefe su
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:25   #1164
Mlinar je za mali burek od sira i odnedavno imaju orah puz koji mi je super. Ostalo ne bi bas hvala, pogotovo slavonsku calzonu .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:35   #1165
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
U tom Mlinaru ne bih uzeo ništa osim malog bureka sa sirom
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Mlinar je za mali burek od sira
ko zna zna uvijek dobar, i jedino što tamo valja
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:40   #1166
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Mlinar je za mali burek od sira
i pita od krumpira im je fina
ostalo...ehm.

ali meni se čini da u pekarama treba slijediti isto načelo koje funkcionira kod kupovine hrane generalno:što manje sastojaka - i to takvih koje je moguće identificirati - to bolji rezultat. uzeti calzone u mlinaru time je slično kupovini npr. lazanja u lidlu: prostor za razočaranje je ogroman. burek sa sirom može biti premastan, sir prekiseo, premalo ga...ali šanse da nešto krene ozbiljno krivo i dalje su daleko manje nego s biločim što ima 'kombinirani' nadjev od nepoznatih sastojaka (ja iz istog razloga ne jedem burek s mesom u pekarama, nikad).
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 17:59   #1167
Sto se desilo s bijelom linoladom? Nekad sam se davila u njoj a ova sto sam nedavno kupila je toliko odvratno preslatka da je na granici jestivosti.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 18:04   #1168
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Sto se desilo s bijelom linoladom? Nekad sam se davila u njoj a ova sto sam nedavno kupila je toliko odvratno preslatka da je na granici jestivosti.
a, nista, treba kupiti i probati
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:07   #1169
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Romaja?
Božidara Adžije 25, old school pekarnica koja radi od 00-24, bar vikendom, a mislim i radnim danom.

Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ne znam da li je tamo doslo do kakvih znacajnih pomaka unatrag 20 godina koliko ne idem tamo, ali romaja nije bila bas neki pojam kvalitete i urnebesnog okusa. bila je dobra bas zbog stvari koje spominjes - glad uslijed pijanstva i cinjenica da radi 0-24
A slušaj, ako imam priliku birati uvijek imaju prednost pred Mlinarevom industrijom.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:46   #1170
"Kravata" Le Marquise
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...5&postcount=37
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 08:41   #1171
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Božidara Adžije 25, old school pekarnica koja radi od 00-24, bar vikendom, a mislim i radnim danom.



A slušaj, ako imam priliku birati uvijek imaju prednost pred Mlinarevom industrijom.
Uuu. Sad ste mi pobudili sjećanja na 2000. Kada sam radio u blizini Romaje.
Imali su buhtle od čokolade koje su koštale 4kn dok su drugdje bile 2kn.
Ali su bile 30% veće i imale prefino čokoladno punjenje debelo kao prst kroz cijelu duljinu iste.


Dali su jos uvijek takve?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 16:28   #1172
Romaja je meni bila fina. Jest da je to konfekcija, ali je sve uvijek bilo svježe i nevjerojatno mekano.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:36   #1173
je li ta romaja nešto kao dafina? di je to uopće?
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:19   #1174
Usporedba sa Dafinom stoji, osim što radi od 00 do 24. Poštena klasična kvartovska pekara.

Tamo navratim samo u povratku s izlaska i uvijek uzmem nešto slano; porcije su solidne, nešto manje od onih u Dafini rekao bih (ali u Dafini su preogromne, njihov veliki burek ni u najboljim danima nisam mogao završiti).

O kvaliteti mi je teško suditi iz očitih razloga. Sigurno mi nikad nije bilo loše. Slatke stvari nisam probao nikad.

Što se tiče pitanja "di je to uopće", napisao sam adresu prije otprilike tri posta.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 08:15   #1175
joj da, sorry, preletih preko adrese nisam nikad bila, al ste me zainteresirali
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 09:07   #1176


Jeftino je i inače, a sad je ovo pakiranje od 4x125 još na akciji u Kauflandu.

Nemojte...jednostavno nemojte. Mislim da gori "puding" u životu nisam jela...konzistencija polutekuća, okus koji sa vanilijom veze nema, kao po nekom ljepilu, ma ne mogu to niti opisati. Užas jedan.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:07   #1177
Kplus Wintera (Deliso) zimska salama - proizvodi PIK Vrbovec

Nekada je bila fina, ali dakle, ovo je užas. Pri otvaranju zapuhnuo me čudan miris mesa koje kao da baš nije najsvježije iako je rok do 12.4.2018. i mješavina nekih nedefiniranih začina također pomalo odbojnog mirisa

Na dodir je salama masna i gnjecava i djeluje sluzavo.

Pojedini narezani kolutići imaju u sebi veće ostatke krvi, točno se vidi

Uglavnom, konzumacije nije bilo, letilo je odmah u smeće.

Tko zna kakav to otpad i ratne zalihe faširaju unutra... nikad više...
p555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:17   #1178
Quote:
p555 kaže: Pogledaj post
12.4.2018.
Pa ovo ti je bilo pred istekom... Svježe pakirana suhomesnata obično ima rok cca 2 godine... Tko zna koliko je hladnjaka, dućana i prijevoza promijenila. Gledaj drugi put da ti je bar 6 mj - godinu.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:22   #1179
Quote:
p555 kaže: Pogledaj post
Kplus Wintera (Deliso) zimska salama - proizvodi PIK Vrbovec

Nekada je bila fina, ali dakle, ovo je užas. Pri otvaranju zapuhnuo me čudan miris mesa koje kao da baš nije najsvježije iako je rok do 12.4.2018. i mješavina nekih nedefiniranih začina također pomalo odbojnog mirisa

Na dodir je salama masna i gnjecava i djeluje sluzavo.

Pojedini narezani kolutići imaju u sebi veće ostatke krvi, točno se vidi

Uglavnom, konzumacije nije bilo, letilo je odmah u smeće.

Tko zna kakav to otpad i ratne zalihe faširaju unutra... nikad više...
Jel si gledao nedavno "Provjereno" na temu PIK-a?

A vezano za zimsku, sjećam se još u osamdesetima kako je Gavrilović imao finu zimsku salamu, a i mesni narezak. Kuća je zamirišala kada se taj narezak otvorio, još u kombinaciji s domaćim paradajzom volovsko srce.. njam..

Ove današnje zimske, čajne, naresci i većina tih svih salama nisu ni sluga tim nekadašnjim koji su se proizvodili od kvalitetnog mesa domaće proizvodnje.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:57   #1180
gavriloviceva zimska bi bila i danas dobra da nije preslana. mozda je uvijek bila...
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.