Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 09:31   #1461
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Za tu dvojicu me nije briga ali mi se želudac okreće od muke kada vidim kakvu ste nepravdu vi forumaši spremni nanijeti djeci, oćoraviti na oba oka, oglušiti na oba uha, samo da bi izigravali .... što uopće izigravate?
Strašno, odvratno i sramotno.

Nebo vapi koliko zla jadnoj djeci nanosite i besramno opravdavate.
Zamisli, plate skupo da se dijete koje se inace nebi rodilo rodi i odraste u obitelji koja ga zeli i voli. Stvarno strasno.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:16   #1462
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Zamisli, plate skupo da se dijete koje se inace nebi rodilo rodi i odraste u obitelji koja ga zeli i voli. Stvarno strasno.
Što kad to skupo dijete izađe iz mode. Pa se polakome za novim modelom ?

Ima li to skupo dijete neka prava ? S cijenom mu ta prava padaju ili rastu? Recimo, meni bi bilo logično da padaju.
Pa neću valjda kupiti skupu robu s greškom. Zamisli jedno takvo ulaganje i nakon nekoliko godina ima astmu. Odmah vratiti proizvođaču.

Prije dvije godine jedva prodao auto. Nemaš pojma koliko sam ga skupo platio. Da vidiš kako je cijena opala.
Da nije ovakvih kao ja, takav auto se uopće ne bi ni proizvodio. Strašno. Kako sam ga samo želio, čuvao, pazio i volio.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:20   #1463
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Što kad to skupo dijete izađe iz mode. Pa se polakome za novim modelom ?

Ima li to skupo dijete neka prava ? S cijenom mu ta prava padaju ili rastu? Recimo, meni bi bilo logično da padaju.
Pa neću valjda kupiti skupu robu s greškom. Zamisli jedno takvo ulaganje i nakon nekoliko godina ima astmu. Odmah vratiti proizvođaču.

Prije dvije godine jedva prodao auto. Nemaš pojma koliko sam ga skupo platio. Da vidiš kako je cijena opala.
Da nije ovakvih kao ja, takav auto se uopće ne bi ni proizvodio. Strašno. Kako sam ga samo želio, čuvao, pazio i volio.
jesi li ti to upravo dijete usporedio sa nekim automobilom???
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 10:33   #1464
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
jesi li ti to upravo dijete usporedio sa nekim automobilom???

Ako su djeca roba, onda uopće nije bitno s čime se uspoređuju. Roba je roba.
Trenutno su skupa (i ekskluzivna) roba (kako kaže forumaš @Ego)

Sve dalje je čista inercija.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:16   #1465
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
jesi li ti to upravo dijete usporedio sa nekim automobilom???
To sam se i ja zapitala...kad treba djeca su nebesko blago a kad ne treba postaju roba ko limenka.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 11:29   #1466
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ako su djeca roba, onda uopće nije bitno s čime se uspoređuju. Roba je roba.
Trenutno su skupa (i ekskluzivna) roba (kako kaže forumaš @Ego)

Sve dalje je čista inercija.
Nije to napisao a to znaš i ti a i ja.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:37   #1467
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Nije to napisao a to znaš i ti a i ja.
Napisao je ono što misli.

Još veći problem je (ako može biti uopće veći) da tzv. mainstream mediji pokušavaju progurati ovakve stvari kao napredak. Nešto normalno, svakidašnje.
Sve nešto u rukavicama i na finjaka.
Ali mogu se takve gadarije pakirati u najšareniji i najnepropusniji celofan, kad se raspakiraju samo će jače smrditi.

Ja tebi spremu i 1000 €, potpisujemo ugovor. Nakon 9 mjeseci mi donosiš dijete, ženskog spola, slobodno od svake kronične bolesti i zdravo. Dobivaš ostatak od 9000 €, što skupa čini ukupnu vrijednost ugovora.
Sastavni dio ovog ugovora čine aneksi:
1. - izjava o odricanju prava na dijete
2. - izjava o istinitosti predočenih podataka o zdravlju majke i njenom zdravstvenom kartonu.
Ukoliko se pokaže u sljedećih 10 godina, nakon isporuke, da su podaci koje je stranka dala u aneksu 2. ovog ugovora neistiniti, ugovor će se smatrati ništavnim.


Kako bi nazvali jedan ovakav ugovor ?

Što je tu činidba i protučinidba ?
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:46   #1468
U SADu je vec dugo posve normalno da heteroseksualni parovi koji jako zele usvojiti buducoj mami plate medicinske troskove, itd. u "zamjenu" za dijete. Da li i takav aranzman tretira djecu kao "robu?"
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:54   #1469
Aha, logika bi znaci isla nesto kao: ako se moze platiti surogat majcinstvo, to znaci da je dijete roba i ljudi ce se prema njemu ponasati kao prema stvari. Nekako bi se slicnom trivijalizacijom ono dijete koje se moze napraviti besplatno moglo nazvati izlucevinom, ali neka mu njegove logike. Ljudi zapravo iz mode plate velike novce surogat majci da bi posvojili dijete prema kojem ce iducih nekoliko desetljeca imati debele zakonske obaveze i to je lose, no u isto vrijeme drzava bi svakako trebala promovirati zivotni stil koji ukljucuje radanje veceg broja djece, jer to nekako onda nebi bila moda...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:18   #1470
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ako su djeca roba, onda uopće nije bitno s čime se uspoređuju. Roba je roba.
Trenutno su skupa (i ekskluzivna) roba (kako kaže forumaš @Ego)

Sve dalje je čista inercija.
Negdje su skupa, a negdje vrlo jeftina. Sve ovisi o tome gdje kupujes.
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:38   #1471
Da skratimo. Prisiljavati žene da rode djecu koju ne žele kako bi se zadovoljila ideološka postavka nije nikakvo zlo. Dapače, smatra se pravednom borbom. Ali da se dvoje ljudi omogući dijete koje ne samo da je željeno nego kojem će priuštiti deset puta bolji život to je najveće zlo ikad? Usporedivo sa eksperimentima na ljudima i slično.

Mislim, nisam ni sam siguran koliko je to surogat majčinstvo poželjno u društvu. Osobno mi je ideja u ovom slučaju odbojna. Ali niti jedan pro-lifer nema pravo tom paru iz članka išta prigovoriti, a najmanje se kakti zgražati kao da su oni moralne nakaze.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:52   #1472
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Mislim, nisam ni sam siguran koliko je to surogat majčinstvo poželjno u društvu. Osobno mi je ideja u ovom slučaju odbojna. Ali niti jedan pro-lifer nema pravo tom paru iz članka išta prigovoriti, a najmanje se kakti zgražati kao da su oni moralne nakaze.
Meni osobno surogat majcinstvo opcenito nije drago, bez obzira na to da li je par u pitanju homoseksualan ili heteroseksualan. Ali slazem se da se pro-lifer nema sto zgrazati nad ovim parom.
__________________
"Human progress never rolls in on wheels of inevitability; it comes through the tireless efforts of men willing to be co workers with God, and without this hard work, time itself becomes an ally of the forces of social stagnation. We must use time creatively, in the knowledge that the time is always ripe to do right." - Letter from a Birmingham Jail, King, Jr.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:32   #1473
Dobro da se skupilo love za dodatne naklade. Trebat ce....

Quote:
LGBT aktivizam usmjeren na nacionalnu strukovnu udrugu – Hrvatsko knjižničarsko društvo
https://narod.hr/hrvatska/lgbt-aktiv...carsko-drustvo
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 22:38   #1474
Ako ne ništa taj Narod.hr ima interesantne komentatore ispod članka
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 23:16   #1475
Ako je netko tolerantiji na bilo kakve izričaje u mojoj selendri od mene,jebaj ga.Oš stariju,oš mlađu,oš srpkinju,oš ciganku,oš istospolnog,šta god hoćeš,za mene si dobar ili loš po drugim kriterijima.Sto svađa pijanih,uvijek ja na strani homo,srba,cigana,istrijana....Ok.Meni nisu problem ni ustaše ni komunisti ni partizani ni četnici ni branitelji ni ...ne znam tko više...do onog momenta kada TO ne postane njihova dominantna odrednica.Dakle vozi desno,plačaj porez,ne maltretiraj nikog...šarafaj Yuga 45 kod kuće,imaj Svetog Savu i Stepinca na uzglavlju......meni reci dobar dan na ulici,a ja ću se družiti kada i s kim hoću.Jebem mu mater,gdje je problem ?
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 09:26   #1476
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Ako je netko tolerantiji na bilo kakve izričaje u mojoj selendri od mene,jebaj ga.Oš stariju,oš mlađu,oš srpkinju,oš ciganku,oš istospolnog,šta god hoćeš,za mene si dobar ili loš po drugim kriterijima.Sto svađa pijanih,uvijek ja na strani homo,srba,cigana,istrijana....Ok.Meni nisu problem ni ustaše ni komunisti ni partizani ni četnici ni branitelji ni ...ne znam tko više...do onog momenta kada TO ne postane njihova dominantna odrednica.Dakle vozi desno,plačaj porez,ne maltretiraj nikog...šarafaj Yuga 45 kod kuće,imaj Svetog Savu i Stepinca na uzglavlju......meni reci dobar dan na ulici,a ja ću se družiti kada i s kim hoću.Jebem mu mater,gdje je problem ?
U tebi!

Nemaš filter koji bi sve nepoželjno odstranio i uživao u blagodati većinskog uma.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:56   #1477
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Napisao je ono što misli.

Još veći problem je (ako može biti uopće veći) da tzv. mainstream mediji pokušavaju progurati ovakve stvari kao napredak. Nešto normalno, svakidašnje.
Sve nešto u rukavicama i na finjaka.
Ali mogu se takve gadarije pakirati u najšareniji i najnepropusniji celofan, kad se raspakiraju samo će jače smrditi.

Ja tebi spremu i 1000 €, potpisujemo ugovor. Nakon 9 mjeseci mi donosiš dijete, ženskog spola, slobodno od svake kronične bolesti i zdravo. Dobivaš ostatak od 9000 €, što skupa čini ukupnu vrijednost ugovora.
Sastavni dio ovog ugovora čine aneksi:
1. - izjava o odricanju prava na dijete
2. - izjava o istinitosti predočenih podataka o zdravlju majke i njenom zdravstvenom kartonu.
Ukoliko se pokaže u sljedećih 10 godina, nakon isporuke, da su podaci koje je stranka dala u aneksu 2. ovog ugovora neistiniti, ugovor će se smatrati ništavnim.


Kako bi nazvali jedan ovakav ugovor ?

Što je tu činidba i protučinidba ?
Ako taj par bude svoje dijete tretirao kao robu, socijalna služba će im oduzeti dijete i neće to dijete taj par više odgajati.

Tko je što platio i koliko je nevažno za kvalitetan odgoj djeteta.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 17:42   #1478
Cijela ova tema se lagano izgubila.
Stvarnost je jednostavna, nikom ne smeta Dusparina antiznanstvena knjiga o ravnoj Zemlji koja je promovirana iz crkvenih krugova i na nizu ultradesnih portala, koja se može kupiti u kršćanskim knjižarama i na kioscima, koja je predstavljana i u nekim javnim knjižnicama. No slikovnica koja ukazuje na postojanje gej obitelji je problem.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:17   #1479
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Cijela ova tema se lagano izgubila.
Stvarnost je jednostavna, nikom ne smeta Dusparina antiznanstvena knjiga o ravnoj Zemlji koja je promovirana iz crkvenih krugova i na nizu ultradesnih portala, koja se može kupiti u kršćanskim knjižarama i na kioscima, koja je predstavljana i u nekim javnim knjižnicama. No slikovnica koja ukazuje na postojanje gej obitelji je problem.
Ne kuzis. Problem je sto bi netko njihovoj djeci mogao objasniti da postoje i djeca koja odrastaju u istospolnim obiteljima i da je to isto ok, dok oni smatraju da imaju pravo uciti svoju djecu da postoje iskljucivo obitelji s mamom i tatom makar to nije potpuna istina.

I problem je surogat majcinstvo jer je to tretiranje djeteta kao vlasnistva
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 12:59   #1480
To je otprilike najbolji rezime ove teme
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.