Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 10:55   #1121
Quote:
Vader kaže: Pogledaj post
Ja sam onda sa Sony imao sreće, ili inače tako rade, prije mjesec dana kada sam kupio 55XE85 i aktivirao produženu garanciju na Sony sajtu istog trenutka mi se sa njihove web stranice downlodovao PDF o 5 godina garancije a istovremeno sam ga dobio i na mail.
Ma oni su tada imali neke probleme sa serverom, osim što mi nije dopuštao da skinem (greška servera) nego je moguće da je i tada nastao problem s accountom, ali nije poanta u tome nego u instinktivnom opiranju tome da je greška možda do njih, umjesto da se odmah ponude da pogledaju u čemu je stvar jer imaju sve podatke, od logina, računa, serijskog broja itd.
MytByte is online now  
Old 16.02.2018., 11:18   #1122
Ja to čuvam kao oko na hardisku.Kad istekne 5 godina garancije onda idem po oled 65",nadam se.
kesonja is offline  
Old 16.02.2018., 12:06   #1123
Quote:
kesonja kaže: Pogledaj post
Ja to čuvam kao oko na hardisku.Kad istekne 5 godina garancije onda idem po oled 65",nadam se.
Bome, ovo je sada na smartphoneu, google driveu i google mailu te harddisku...valjda neće sve otići kvragu istovremeno

A ti bome mijenjaš televizore ko šlape...
MytByte is online now  
Old 16.02.2018., 12:36   #1124
I ja svoje pored računara i google maila držim na nekoliko cloud servisa
Vader is online now  
Old 16.02.2018., 13:43   #1125
Quote:
kesonja kaže: Pogledaj post
Ja to čuvam kao oko na hardisku.Kad istekne 5 godina garancije onda idem po oled 65",nadam se.
Kada to vrijeme dođe, nekako mi se čini da OLED kao tehnologija više neće biti skriveni predmet želja! U to vrijeme biti će neke druge tehnologije daleko bolje.
krekre is offline  
Old 16.02.2018., 13:48   #1126
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Kada to vrijeme dođe, nekako mi se čini da OLED kao tehnologija više neće biti skriveni predmet želja! U to vrijeme biti će neke druge tehnologije daleko bolje.
Ehm, misliš na...???? Ako misliš na Samsung MicroLED ili QLED, piši kući propalo...barem za MicroLED...
MytByte is online now  
Old 16.02.2018., 14:11   #1127
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ehm, misliš na...???? Ako misliš na Samsung MicroLED ili QLED, piši kući propalo...barem za MicroLED...
Ne nego mislim na materijale koji također emitiraju svjetlo. ali nisu organskog porjekla kao kod OLED tehnologije i imaju duži vijek trajanja.

Nekako mi se pričinjava da će Oled biti nešto kao što je svojevremeno bila plazma, bila i otišla u povijest, trajala je kratko vrijeme i danas je više nema.
krekre is offline  
Old 16.02.2018., 14:33   #1128
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Ne nego mislim na materijale koji također emitiraju svjetlo. ali nisu organskog porjekla kao kod OLED tehnologije i imaju duži vijek trajanja.

Nekako mi se pričinjava da će Oled biti nešto kao što je svojevremeno bila plazma, bila i otišla u povijest, trajala je kratko vrijeme i danas je više nema.
Pa da, QLED...OLED će otići u povijest kada QLED dokaže da je barem jednak po pitanju crne, svjetline, kuta a apsolutno bolji u drugim aspektima poput motion blura...(trajnost je sekundarna, OLED ćelije neće potamniti barem 10 godina - koliko sma se toga oko plazme naslušao a desilo se niej ništa - to nije problem, prije će neki dio elektornike riknuti - a bome sumnjam da nećeš 10 godina mijenjati TV pa sve da je tehnologija ćelija vječna a entropija samo mit) ...trenutno nema niti predstavljenog prototipa TV-a s QLED (ili nano cell) self-emissive pikselima...za par godina nema šanse da bude komercijalno na tržištu...
MytByte is online now  
Old 16.02.2018., 14:55   #1129
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Pa da, QLED...OLED će otići u povijest kada QLED dokaže da je barem jednak po pitanju crne, svjetline, kuta a apsolutno bolji u drugim aspektima poput motion blura...(trajnost je sekundarna, OLED ćelije neće potamniti barem 10 godina - koliko sma se toga oko plazme naslušao a desilo se niej ništa - to nije problem, prije će neki dio elektornike riknuti - a bome sumnjam da nećeš 10 godina mijenjati TV pa sve da je tehnologija ćelija vječna a entropija samo mit) ...trenutno nema niti predstavljenog prototipa TV-a s QLED (ili nano cell) self-emissive pikselima...za par godina nema šanse da bude komercijalno na tržištu...
Znamo da se postojeća tehnologija rauba do maksimuma i sve ovisi koliko će OLED uzeti od tržišta, jer što to bude veći kolač to će prije doć nove tehnologije. Jer ovima koji imaju druge tehnologije koje trenutno eksploatiraju ne mijenja se proizvodni proces samo tako jer to košta, lakše je svaku godinu napraviti male pomake tek toliko da se izjednačiš sa konkurencijom, a ne moraš puno uložiti u taj napredak.
krekre is offline  
Old 16.02.2018., 15:30   #1130
Još kad uzmeš u obzir da je 4K Oled jeftiniji od Samsung ulazne Qled serije
teac-tascam is offline  
Old 16.02.2018., 15:54   #1131
A kad sad LG digne nove pogone za OLED, pa još pojeftini, pa uđu u niže segmente...
MytByte is online now  
Old 16.02.2018., 16:22   #1132
I ne kužim ljude koji još uvijek daju enormne cifre za lcd tv-e .,
teac-tascam is offline  
Old 16.02.2018., 17:32   #1133
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
A kad sad LG digne nove pogone za OLED, pa još pojeftini, pa uđu u niže segmente...
Ima jedna jednostavna stvar, LG ima monopol na OLED i njegvu proizvodnju, svi ostali mogu kupiti kod njih i onda napraviti svoj TV. Ako zauzmu neki veći dio tržišta, ostali neće sjediti prekriženih ruku i gledati kako profit odlazi LG, tako da će u tom slučaju uskočit vrlo brzo neka tehnologija koju za sada uopće ne razmatraju jer i na postojećoj LCD ostvaruju sasvim solidne profite. Dakle onog trenutka kada postojeća tehnologija bude počela ostvarivati profit manji od ciljanog LCD odlazi u povijest.

Zanima me koliko će vremena proći prije nego počnu žamorenja po netu o novoj tehnolgiji. 2 ili 5 ili više godina. Mislim da to najviše ovisi o padu cijena OLED TV, što brže to će brže doći i neke nove tehnologije.

Ima u ladicama spremljeno dovoljno novih tehnologija koje će se izvuć na svjetlo dana kada zatreba.
krekre is offline  
Old 16.02.2018., 17:55   #1134
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post

Ima u ladicama spremljeno dovoljno novih tehnologija koje će se izvuć na svjetlo dana kada zatreba.
Mislim da si u krivu jer kad se vidjelo da LG bježi, taj potez bi već bio povučen...nemaju oni ništa osim tih nano ćelija...što je super, samo ne mogu ih napraviti auto-emitirajućima, na razini masovne serijske proizvodnje i cijene bliske OLED-u...
MytByte is online now  
Old 16.02.2018., 18:19   #1135
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Mislim da si u krivu jer kad se vidjelo da LG bježi, taj potez bi već bio povučen...nemaju oni ništa osim tih nano ćelija...što je super, samo ne mogu ih napraviti auto-emitirajućima, na razini masovne serijske proizvodnje i cijene bliske OLED-u...
Vidjet ćemo, samo LG je jedan, a na drugoj strani ima jako puno onih koji bi htjeli dio kolača, a da ne moraju plaćat i kupovat panele od LG.

I DAT je bila prava stvar pa su se gladni vuci navukli na proizvođača i izvrsna tehnologija je otišla u povijest.
krekre is offline  
Old 18.02.2018., 13:05   #1136
Pozdrav,

Trebao bih sinu za njegovu sobu monitor / tv da mogu na njega spojit komp, ps 4, te mogućnost gledanja klasičnih tv programa, uz mogućnost spajanja dodatnog Iskon tv-a( ako treba neki smart box, pišite). Wifi ili mrežni kabel dostupan u sobi.

Veličine do max 32", možda čak i manji jer će biti montiran direktno na zid iznad radnog zida, pa bi to moglo biti puno preveliko. Sad ima monitor 24" za komp i plejku + crt tv 55 cm.
Ima sobu 9m2, pa želim sve minimalno u njoj.

Plazmu sam kupovao prije 7-8 godina, LG, i otad nisam pratio ništa.

Radi plejke bi bilo dobro da je full HD.

Jel se može tak nekaj kupit za 2000 kn?
ExCenTric is offline  
Old 18.02.2018., 22:36   #1137
Post Tražim preporuku za Smart TV

Cijena: do 3500kn
Veličina: 100-120cm
Plačanje: predračun/cash
SmartTV: Da
Priključci: IPTV

Sadržaj koji se gleda je preko OptimeTV

Ostalo:
- zidni nosač (možda čak i ruka)
- mislim da je nepotreban 4k
- čim veća garancija
Ovojemojnick is offline  
Old 19.02.2018., 10:41   #1138
Pozdrav
htio bi kupiti neki tv (lcd/led) 32-45'' da spojim komp i gledam filmove/igram igrice i ps4, ne daje mi se puno novaca za to, cijena do nekih 1500kn, moze i neki stariji model tek toliko da imam nesto, , moze i link njuskala ili nesto, ako je to izvedivo to uopce po mojim kriterijima hah
Hvalaa
hannibal9 is offline  
Old 19.02.2018., 12:13   #1139
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Trebao bih sinu za njegovu sobu monitor / tv da mogu na njega spojit komp, ps 4, te mogućnost gledanja klasičnih tv programa, uz mogućnost spajanja dodatnog Iskon tv-a( ako treba neki smart box, pišite). Wifi ili mrežni kabel dostupan u sobi.

Veličine do max 32", možda čak i manji jer će biti montiran direktno na zid iznad radnog zida, pa bi to moglo biti puno preveliko. Sad ima monitor 24" za komp i plejku + crt tv 55 cm.
Ima sobu 9m2, pa želim sve minimalno u njoj.

Plazmu sam kupovao prije 7-8 godina, LG, i otad nisam pratio ništa.

Radi plejke bi bilo dobro da je full HD.

Jel se može tak nekaj kupit za 2000 kn?
Ako vec ima 24" monitor (FHD pretpostavljam?), za TV mu je najbolje ubaciti TV karticu za 200 kn preko kompa i rijesio je problem s TV-om.
http://www.hauppauge.com.sg/site/pro...nistickhd.html
Iskon TV ide na HDMI (ako monitor ima prikljucak za to...)
Tako sam ja klincima rijesio tv u sobi
paperwhite is offline  
Old 19.02.2018., 18:32   #1140
kupujem tv 40 a moze i 43 kako su se pokazale jeftine marke poput tesle i vivax dali se to isplati kupit?
hercegovac28 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.