Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 07:53   #361
Quote:
Bankina kaže: Pogledaj post
Renault Megane Grandtour 1,5 dCi 2011 godiste

znaci istog gledam pa me zanima sta je potrebno recimo nakon 80k km ili 100km kilometara gledati jel radeno na motoru, ako ista treba raditi
Jedino što treba raditi je postaviti pitanje u odgovarajuću temu koja je samo 2 mjesta ispod ove:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=885675

Evo, kolega ispod je našao temu pa je, za svaki slučaj, pitao u obje. O tim upitima nastavite u drugoj temi.
Quote:
djontra kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

relativno česta boljka - zaglavljen poklopac rezervoara, dio centr. zaključavanja.
Googlanje nudi rješenja: pristup iz gepeka i/ili od kotača, podmazivanje, odspajanje žica, ručno pomicanje poluge...

Molim konkretna iskustva na Megane III 1.5 dCi, 105 KS, 2010., Grandtour - kako ručno otvoriti i zatvoriti poklopac, pomaže li podmazivanje i čega, tražiti zamjenu (elektromotora?) na otpadu?

Hvala!
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:33   #362
Hej, evo mene opet, i dalje mi nije riješen problem sa paljenjem auta.
Ugl. zadnje je da se meho kune da je ECU opandrknuo.
Stavili su mi noviji SW gore, ali nije pomoglo tj bolje je, jer se auto ne gasi u vožnji, ali na semaforu se i dalje zna gasit i teško pali.
Kaze probat ćemo sa drugim ECU-om.
E sada, mene zanima, da li se može ECU reparirat?
UCH sam npr reparirao za 500kn pred 4-5 godina i još je dobar (novi bio 3500+kn).
Vidim da su polovno ECU-i cca 800kn po oglasnicima, ali na tu cijenu pretpostavljam ide i reprogramiranje...cijena reprogramiranja je cca?

Fala.
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:14   #363
Zamjenjen ECU, javim rezultate za tjedan-dva-tri.
Inače da, prije promjene, znalo bi mi se usred vožnje upalit stop, engineži, grijač i žmigale bi par sekundi i pogasile se, a auto je išao normalno.
Ugl sve pošemerilo.

Čisto da napomenem, imao sam problema sa đekovima za štopove (poznata mana) pa mi je npr svijetlila maglenka kad bi kočio i slično.
Tako sam vozio jako dugo vremena dok nisam malo nakrivio kontakte u đekovima i tako riješio problem.
Kad je to vidio, jedan meho mi je rekao da to riješim što prije jer da bi mogao zbog toga imat gadnih problema sa strujom...
Da nije to zbog čega imam sad ove silne probleme?
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:56   #364
Quote:
BudaletHina kaže: Pogledaj post
Zamjenjen ECU, javim rezultate za tjedan-dva-tri.
Inače da, prije promjene, znalo bi mi se usred vožnje upalit stop, engineži, grijač i žmigale bi par sekundi i pogasile se, a auto je išao normalno.
Ugl sve pošemerilo.

Čisto da napomenem, imao sam problema sa đekovima za štopove (poznata mana) pa mi je npr svijetlila maglenka kad bi kočio i slično.
Tako sam vozio jako dugo vremena dok nisam malo nakrivio kontakte u đekovima i tako riješio problem.
Kad je to vidio, jedan meho mi je rekao da to riješim što prije jer da bi mogao zbog toga imat gadnih problema sa strujom...
Da nije to zbog čega imam sad ove silne probleme?
Imam sve iste probleme na svom Cliju, stop svjetla nekad rade nekad ne, i u voznji se pale navedene lampice.

Promjenom ECU si rjesio probleme?
Ikstomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 15:58   #365
Jeste vi sigurni da je do ECU a ne UCH? I jeste dobro provjerili kontakte i mase i jednog i drugog?

Zadnja svjetla su odvojen problem.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:16   #366
Zadnja svijetla sam riješio tako da sam malo pokrivio kontakte (samo sam čuo da ako ih ne riješiš, mogu pravit gadne probleme, pa zaključujem da je to kod mene problem sa ECU).
UCH mi je bio crknuo pred nekih 4-5 godina i reparirao sam ga za 500kn, radi još uvijek kako treba.
Problem sa UCH je bio da mi nisu radila npr prednja svijetla, brisači, žmigavci, podizači...čulo se kliktanje ispod volana (tamo je UCH na cliju, on klikće).
Problem koji trenutno imam je da se auto gasi u vožnji, jako teško pali i slično (usput je light show na tabli).
Dijagnostika pokazuje prenizak tlak, nakon toga su reparirane dizne i pumpa nafte, senzor pritiska tlaka, regulator pritiska tlaka...naravno sve je po starom jer u tome nije bio problem, samo sam ja kraći za 5200kn (na pumpi nisu mjenjani ležaji već nege druge kerefeke, iskreno neznam što točno, nije bilo opiljaka).
Stavljen je najnoviji softver u moj stari ECU i tu se auto prestao gasit u vožnji, ali je i dalje teško palio i gasio se na na minimumu tj kad bi pustio gas, ovo se ne dešava uvijek nego sporadično.
E sad je stavljen drugi ECU i zasada se čini OK nakon jednog dana vožnje.
Zato sam i napisao da javim rezultate za 2-3 tjedna, najbolji test će vj biti tjedan pred nama kada temperature idu u minus
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 10:30   #367
Question Mehanizam podizanja prozora vozača

Pozdrav,

molio bih savjet oko popravka prozora ispalog iz ležišta na Megane III Grandtour 2010.
(https://www.dropbox.com/s/z0q4oc9gwu...rozor.JPG?dl=0)

El. podizač radi, a video na youtube-u sugerira da se radi o savinutoj mehaničkoj poluzi u vratima.

Navodno se autolimari bave ovakvim stvarima, ili bolje peljati mehaničaru (pošto nije u elektronici problem)?

Hvala!
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 08:22   #368
Evo malo mene nakon skoro 3mj. Dakle ovo kod mene je očito bio problem sa ECU. Sada auto radi normalno.
Dakle očito jednostavna kvar (za UCH mi je čovjek pred nekih 4-5 godina uzeo 500kn za popravak (bila je trula žica na senzoru pritiska pa je trebalo i to zamjenit), pa pretpostavljam da bi i ovo čudo bilo tu negdje plus eventualno reprogramiranje) u odnosu an ono što mi je majstor sve napravio i uzeo mi nevjerovatnih 5200 kn (reparacija dizni, izmjena nekih dijelova na pumpi nafte i još neke sitinice kao ova žica na senzoru).
Pa eto da znate vi koji budete imali sličnih problema....to je možda ECU. Dijagnostika naravno nije pokazivala ništa takvoga.
UGl, moj mali 15-o godišnjak opet vozi bez gašenja i štucanja
__________________
Ništa mi neće....
BudaletHina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2018., 21:41   #369
Question Megane III Grandtour 2010. - motorić poklopca rezervoara goriva

https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post71395825
djontra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 13:02   #370
Molim mišljenje znalaca Renault vozila.Naime auto mi je u servisu ovlaštenom za Renault skoro tjedan dana a problem standard ne vuče u višim okretajima.Zamijenjena turbina stavljena nova,očišćen egr,zamjena senzora na turbini i da bi sad na kraju ispalo da auto uopće ne vuče nego radi ko običan merđo 123,motor je 2.2 dci, preko 350 000 km,vel satis 2004,do sada radio bez problema
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 13:39   #371
pitaj na Renault forumu imaš tamo čovjeka sa tim motorom u Laguni 2, pozna ju u detalje.
Btw, jeli se možda kat raspao i blokirao prolaz ispušnim plinovima?
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 17:50   #372
Tak se moj stari vukao po "ovlastenom". Mijenjali lambde i pizde materine, a problem sve gori i gori... raspao se bio filter goriva. Oni često od banalnog problema naprave odiseju.
Tehnomag is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 18:37   #373
Auto ni danas popravljen, trenutno se ispituje elektro instalacija,sumnjaju da je neka žica oštećena.Trenutna cijena obavljenog posla sa dijelovima oko 8000 kuna.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2019., 21:54   #374
Naravno cuo si da je taj 2.2dci krama od motora i da od tog svi bjeze ko vrag od tamjana ? Dok radi je sve ok, dobro auto ide ne trosi previse, al kad se pocne kvariti nitko to vise nezna pohvatati.

Neki senzor te zajebava negdje ili kakva zicica . NA tom 2.2 ko ce ga znat.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2019., 08:32   #375
A gle imam ga 10 godina i do sada je radio ok.Inače sad ujutro rekli u servisu da idu da pregledaju katalizator,inače sam bio siguran da su to odavno pregledali.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 21:40   #376
Stavljen novi egr,auto ide ko metak.Stari je bio očišćen ali svejedno je bacao grešku malo pomalo.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 22:26   #377
Super je što mjenjaju što ne treba i naplaćuju.
Vjerojatno je ovo! A ipak nije?! Možda ovo?! A ipak nije!! Itd. I ode 8 somova.
buli6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 22:28   #378
Quote:
dejankockar kaže: Pogledaj post
Stavljen novi egr,auto ide ko metak.Stari je bio očišćen ali svejedno je bacao grešku malo pomalo.
Dobro je ako je rjeseno, ali brate trebalo im je 12 dana da ti rjese.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 22:34   #379
A jebi ga,meni je bitno da su ga popravili.Iako sam već počeo sumnjati da ga neće moći popravit.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2019., 22:36   #380
Quote:
buli6 kaže: Pogledaj post
Super je što mjenjaju što ne treba i naplaćuju.
Vjerojatno je ovo! A ipak nije?! Možda ovo?! A ipak nije!! Itd. I ode 8 somova.
Bilo je još nekih zahvata jer su neki dijelovi bili potrošeni,ukupna cifra 9751 kunu sa 20 posto popusta na gotovinu.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.