Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 13:57   #3321
a to se tabletama može regulirati da se može krenuti u postupak ili?

da vidjela sam i ja da za amh piše na webu da je smanjena plodnost..

da li onda ako ću dobiti kakve tablete za bilo što ( tsh /amh.. ) da li se s tabletama dok piješ može krenuti u postupak ili ?
ancica89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:51   #3322
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post

panika ako se ne varam kandidat si za heparin, al nemoj me uzeti za ozbiljno.
Kad nosiš nalaze doktoru?
27.2. idem svojoj mpo dr. ako si na to mislila. nikome drugome me nisu ni slali.
ja sam negdje čitala da je to najčešća i najblaža mutacija, i da ima dr koji ništa ne daju za to. a vidjet ću što će mi reći.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:53   #3323
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
a to se tabletama može regulirati da se može krenuti u postupak ili?

da vidjela sam i ja da za amh piše na webu da je smanjena plodnost..

da li onda ako ću dobiti kakve tablete za bilo što ( tsh /amh.. ) da li se s tabletama dok piješ može krenuti u postupak ili ?
za tsh ćeš dobiti terapiju, i po mojem saznanju, ne ideš u mpo postupak dok se to ne snizi ispod 2.
za amh ne postoji terapija, to je ono što nosimo u sebi, što nam je priroda dala, kad se potroše js, više nema. btw, moj amh je 8,2 i nije to ništa strašno. bar znaš da nećeš u hiper otići pod stimulacijom.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 15:55   #3324
Quote:
ancica89 kaže: Pogledaj post
a to se tabletama može regulirati da se može krenuti u postupak ili?

da vidjela sam i ja da za amh piše na webu da je smanjena plodnost..

da li onda ako ću dobiti kakve tablete za bilo što ( tsh /amh.. ) da li se s tabletama dok piješ može krenuti u postupak ili ?
za tsh ćeš dobiti terapiju, i po mojem saznanju, ne ideš u mpo postupak dok se to ne snizi ispod 2. ali ne bi trebalo to tebi dugo trajati jer t nije niti jako visok tsh.
za amh ne postoji terapija, to je ono što nosimo u sebi, što nam je priroda dala, kad se potroše js, više nema. btw, moj amh je 8,2 i nije to ništa strašno. bar znaš da nećeš u hiper otići pod stimulacijom.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 17:47   #3325
Pozz , evo ja dobila i ostale nalaze pa ako netko moze pomoci
Progesteron 35.8 lut.faza 5.3-86
Amh 8 - zene fertilna faza 4.78-67

Fsh je bio 10
Lh 6

Koliko vidim da je ovo nizak amh? Mozda zato ne dolazi do trudnoce, mi nismo jos krenuli sa nikakvik postupcima jos pokusavamo ovako ali mislim da cemo trebati uskoro
lauraluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 08:33   #3326
Quote:
lauraluna kaže: Pogledaj post
Pozz , evo ja dobila i ostale nalaze pa ako netko moze pomoci
Progesteron 35.8 lut.faza 5.3-86
Amh 8 - zene fertilna faza 4.78-67

Fsh je bio 10
Lh 6

Koliko vidim da je ovo nizak amh? Mozda zato ne dolazi do trudnoce, mi nismo jos krenuli sa nikakvik postupcima jos pokusavamo ovako ali mislim da cemo trebati uskoro
da, to je sniženi amh, ali nije ništa katastrofalno. idu žene u postupke i sa 0,5 amh i postižu trudnoću. ali bi možda bilo dobro da odete na konzultacije barem.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 08:34   #3327
Quote:
lauraluna kaže: Pogledaj post
Pozz , evo ja dobila i ostale nalaze pa ako netko moze pomoci

Progesteron 35.8 lut.faza 5.3-86

Amh 8 - zene fertilna faza 4.78-67



Fsh je bio 10

Lh 6



Koliko vidim da je ovo nizak amh? Mozda zato ne dolazi do trudnoce

Kad si progesteron vadila?

AMH nije pokazatelj da ne možeš ostati trudna, on je pokazatelj tvoje rezerve js.
Gleda se u sklopu FSH i antralaca na početku ciklusa.
Jesi kad pratila O kod ginica (folikulometrija)? Jel partner napravio koji spermiogram?
Hormone si vadila na preporuku ginica?
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:34   #3328
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Kad si progesteron vadila?

AMH nije pokazatelj da ne možeš ostati trudna, on je pokazatelj tvoje rezerve js.
Gleda se u sklopu FSH i antralaca na početku ciklusa.
Jesi kad pratila O kod ginica (folikulometrija)? Jel partner napravio koji spermiogram?
Hormone si vadila na preporuku ginica?
Frixie progesteron sam vadila 21 dan ciklusa jer imam ovulacije skoro uvijek 14 dan ciklusa, ali mislim da te moje ovulacije nekako nisu kvalitetne jer mene boli jajnik ali ne vidim nikad sluz samo se osjecam "mokro" ponekad
Bila sam na uzv tri cetiri puta i uvijek je potvrdena ovulacija, bas se lijepo vidila

Partner jos nije napravio spermiogram

A na ove hormone me gin uputila jer imamo 36 i radimo na bebi nekih 7-8 mj

Pisala sam vec (sjecas se Frixie) da je FSH bio 10 i nesto a LH 6, i jos sad ovaj amh
lauraluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 10:16   #3329
Sluz ovisi puno i o unosu tekućine, ne znaci odmah da nije kvalitetna O ako nema sluzi.
Inače možeš si pomoći uljem noćurka.

Nemate kaj čekati, traži uputnicu za prohodnost jajovoda (možeš i privat), a nek partner napravi spermiogram.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 22:43   #3330
Quote:
Frixie kaže: Pogledaj post
Sluz ovisi puno i o unosu tekućine, ne znaci odmah da nije kvalitetna O ako nema sluzi.
Inače možeš si pomoći uljem noćurka.

Nemate kaj čekati, traži uputnicu za prohodnost jajovoda (možeš i privat), a nek partner napravi spermiogram.
Prirodna trudnoca je vjerojatno nemoguca misija?
Ici ce na spermiogram sljedeci tjedan a meni dr jos nije spominjala prohodnost jajovoda
Frixie, jel to boli?

Ne znam ovaj progesteron od 35, jel to ok ili je i to malo nisko?
A ja stvarno pijem jako malo tekucine. Probala sam sa uljem nocurka i opet nije bilo sluzi, jedino da krenem normalno piti tekucinu pa da vidim
lauraluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:01   #3331
Imam opet par pitanja.. Da li kod IVF-a u prirodnom ciklusu ide štoperica? I što ako se profula vrijeme aspiracije te jedne jajne stanice ili ako ona bude nezrela ili ne dođe do oplodnje? Da li se to onda uopće broji kao pokušaj ako do transfera ni ne dođe?
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:37   #3332
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Imam opet par pitanja.. Da li kod IVF-a u prirodnom ciklusu ide štoperica? I što ako se profula vrijeme aspiracije te jedne jajne stanice ili ako ona bude nezrela ili ne dođe do oplodnje? Da li se to onda uopće broji kao pokušaj ako do transfera ni ne dođe?
Ide stoperica i u prirodnom ciklusu.
Ako folikul pukne prije aspiracije,ne racuna se.
Ali ako je bilo punkcije,bez obzira na to dal je js nezrela il se ne oplodi ili je mozda ni nema,racuna se kao postupak

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
TweetyBirdy is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:41   #3333
Hvala ti Tweety 😀
__________________
Trying to forget someone you love is like trying to remember someone you never met.
luce m@ra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:24   #3334
Quote:
luce m@ra kaže: Pogledaj post
Imam opet par pitanja.. Da li kod IVF-a u prirodnom ciklusu ide štoperica? I što ako se profula vrijeme aspiracije te jedne jajne stanice ili ako ona bude nezrela ili ne dođe do oplodnje? Da li se to onda uopće broji kao pokušaj ako do transfera ni ne dođe?
ja sam bila 3x pokušavala ivf u prirodnom ciklusu. 2x je pobjegla js, treći put sam bila na punkciji, zrela js, transfer 3d, ali je beta bila 0. niti jednom nisam dobila štopericu. to u petrovoj. broji mi se 1 prirodni postupak.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:47   #3335
Dobro jutro, zamolit ću vas za pomoć: pokušavam dobiti termin za prve konzultacije vezane za potpomognutu oplodnju na VV...zovem na više brojeva i preko centrale, ali nitko danima ne diže slušalicu... ima li neka od vas možda neki direktni broj? Ili se potrebno naručiti preko centralne jedinice za naručivanje kao i za sve ostale pretrage?
Hvala vam unaprijed!
blooms is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:33   #3336
Quote:
blooms kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, zamolit ću vas za pomoć: pokušavam dobiti termin za prve konzultacije vezane za potpomognutu oplodnju na VV...zovem na više brojeva i preko centrale, ali nitko danima ne diže slušalicu... ima li neka od vas možda neki direktni broj? Ili se potrebno naručiti preko centralne jedinice za naručivanje kao i za sve ostale pretrage?
Hvala vam unaprijed!
Zoves na 2353907 iza 13h

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 01:04   #3337
U subotu mi je bio 6dpt i popodne oplakah i uprištavih se, uzela sam te promjene kao znak da mogu napraviti test i napravila sam ga. U nedjelju. Skroz pozitivan. Napravila sam ga opet danas (9dpt), +ić opet i onda sam otišla doktorici. Kaže da ne trebam vaditi betu nego za 9 dana doći na ultrazvuk.

Danas više nisam cendrava, ali totalno sam fokusirana na svoj trbuh i nisam sigurna osjećam li kakvu bol ili samo umišljam

Uglavnom, dosta sam zabrinuta, a voljela bih se opustiti.

Pijem čaj od lista kupine, bogat je željezom i vitaminom C, čak je i ukusan.
Stalno mi se piša, nema šanse da prespavam noć bez dizanja, oko 1h stavim utrogestan i obavezno sam budna oko 5 zbog pišanja. Sad sam se dvije noći zaredom znojila, hladno i jako. Tako se uvijek znojim u prva dva dana ciklusa

Valjda se bude čvrsto primilo. Hoću znati da je tu i dobro.
U fazi sam da zamolim Boga da mi pošalje neke ozbiljnije simptome
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:28   #3338
Ma to su ti simptomi: ja sam u tako ranoj trudnoći imala zimicu + vrućicu.
A o pišanju da ne pričam

Bravo Flo, čestitam na plusevima!
A sad kreću druge brige
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 10:34   #3339
Cestitam na plusu a simptomi su ti individualni. Do danas (20tt) sh simptom bile samo bolne i povecane sise i osjetljiviji nos (ne da mi je bilo zlo nego sam mirise puno jace osjecala) ali nos tek tamo sa jedno 6tjedana.
I da, pisanje nakon pozitivne bete pojacano, pa se onda smirilo oko 8, 9tjedna.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 11:00   #3340
Cure, hvala vam što se veselite sa mnom, to mi puno znači

Htjela bih da mi malo sise narastu baš sam sirotinja po tom pitanju, ne nosim ni grudnjak, osim kad to toaleta zahtijeva
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.