Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 19:53   #6241
Neki dan Ikea.

Uvijek su imali fini losos s holandez umakom i povrćem/žitaricama. Ugl, toga više nema. Sad je losos u nekom umaku s limunom i povrće (mrkva, prokulice).
Nije mi fino uopće, ali to je zato što ne volim limunaste umake, kao ni prokulice. A tražila sam zamjenu za moj omiljen Ikea menu. Juniorki se niti nije svidjelo, prelimunasto je i njoj bilo.
Ne želim ispast kao one :koke: iz Večera za 5: "dajem ocjenu 2 jer je domacica danas kuhala sushi, a riba je bila sirova"

U naletu nade za spasenjem, uzele smo hot dog i dok je ona stavljala senf, ja odoh stavit kecap na aparat do ovog sa senfom. I kad sam napravila prvi griz, skuzila sam da nisam stavila kecap nego preljev od jagode za frozen yogurt

Nije mi bilo suđeno taj dan

Zapravo to je bio ontopic kojeg sam htjela iskoristiti za offtopic:
Ima li nade da se vrati onaj fini losos ili je to bio menu 2017 and it's gone forever?
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 19.02.2018., 23:55   #6242
ima li barem pulled salmon wrap?
gmit is offline  
Old 20.02.2018., 04:01   #6243
Grčka 'kantina' (ne znam kako bih drugačije nazvalo to mjesto) u Tkalčićevoj neki dan, 2. posjet.

A ono... Ok, ali, nije za mene. Mislim da više nećemo ponoviti. Dala sam ima još jednu šansu nakon premijernog posjeta prije koji mjesec kad su tek bili otvorili, ali jednostavno - to nije okus grčke hrane. Barem ne one koju ja poznajem.

Izbor jela je dosta siromašan, no najgore mi je od svega što na kraju sve što naručiš obilato začine nekim užasem i zasole previše. Nude par jela, sve je varijanta na temu lošeg girosa, dva tipa bezukusnog mesa, premalo je umaka i nedovoljno friških dodataka. Sve skupa djeluje kao loš grčki McDonalds.

Držim se i dalje kebaba u prolazu neboder kad hotela Dubrovnik kad mi dođe želja za slasnim mesnom u finoj lepinjici. Velika je šteta što nemaju više u ponudinu teletinu (bila je, naravno, preskupa prosječnom puku), no sasvim je solidna alternativa puretina-teletina kombinacija.

E, da, bilo smo i u izraelskom restoranu u Tkalčićevoj također nedavno. Nije vrijedno spomena - osim što smo se toliko usmrdili (kuhinja im je u prizemlju, a ti sjediš na katu iznad - ventilacija, napa il sl. nula bodova). Zaobilaziti.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 20.02.2018., 10:50   #6244
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ta rebrica iz Ružmarina si mi bila najgore jelo koje sam pojeo bilo gdje u zadnjih nekoliko godina i više.
Toliko su užasnog okusa od tog "umaka" da još 24 sata kasnije se nisam mogao riješiti te "arome"...

Izgleda da ja nemam sreće s Ružmarinom jer što sam god tamo jeo je bilo loše do prosječno, a svi ga hvale.
Malo čitam ponudu RougeMarina i koliko vidim, poprimili su neke odlike HaimeOlivera iz najgorih dana (znam, mnogi će sada pomisliti "A, kad je on imao dobre dane" ).

Kako je ĐejOu svuda trpao naramak ružmarina, tako su RužMarinci počeli trpati sepet češnjaka u/na svoje mesne uratke
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 20.02.2018., 14:08   #6245
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Malo čitam ponudu RougeMarina i koliko vidim, poprimili su neke odlike HaimeOlivera iz najgorih dana (znam, mnogi će sada pomisliti "A, kad je on imao dobre dane" ).

Kako je ĐejOu svuda trpao naramak ružmarina, tako su RužMarinci počeli trpati sepet češnjaka u/na svoje mesne uratke
ako se referiras na "chipotle & garlic slaw", onda si potpuno promasio - to je nesto odlicno!
gmit is offline  
Old 20.02.2018., 14:22   #6246
Nikad neću shvatiti čemu toliki hejt prema Jamie Oliveru. Zahvaljujući njegovim emisijama sam naučila 50% stvari koje znam u hrani i kuhanju. Kuha fino, jednostavno, zdravo i simpa je.

I ni ja ne kužim ovo za Rougemarin i češnjak. Nisam primjetila da ga igdje ima previše, a skoro jednom tjedno sam tamo.
Mushmula is offline  
Old 20.02.2018., 14:28   #6247
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Nikad neću shvatiti čemu toliki hejt prema Jamie Oliveru. Zahvaljujući njegovim emisijama sam naučila 50% stvari koje znam u hrani i kuhanju. Kuha fino, jednostavno, zdravo i simpa je.
Slažem se doduše fizički mi nije privlačan, ali sigurno nisam ni ja njemu pa smo kvit

Momak je jako zaslužan za to da je s kuharskog zanimanja skinuta stigma da je to za nesposobne luzere, koja je dugo vremena nad njim visila i zbog koje se djeca nisu upisivala u te škole. A osim toga zna kuhati i zna tu svoju strast prenesti publici
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 20.02.2018., 14:42   #6248
Quote:
Laa Laa kaže: Pogledaj post
U Dubrovniku se za malo 'para' može odlično jesti u hotelu Kompas. Nedavno je preuređen i ima 4+ zvjezdice, krasan pogled i terasu na uvalu Lapad, a u ponudi su im (barem sada, ne znam kako je zimi) jako dobri meniji za 150 kn koji uključuju 3 slijeda.

Još ako ste gost hotela, dobijete vaučer za 15% popusta, pa vas sve skupa ispadne još manje.

Probali smo par kombinacija i sve je bilo sjajno. Moj je favorit juha o rajčice s mozarellom, file kovača s rižom i špinatom, a desert... uh uh, pjenica od bijele čokolade s bademima i smokvama možda, iako su i drugi slatkiši jako jako dobri.

Kako je, inače, u Dubrovniku gastro ponuda vrlo limitirana i prisiljen si jesti ili na ultrakupim mjestima tipa Proto, Nautica, Porat, odnosno alternativa su, kako ih ja zovem, urbane pečenjare sa smrznutim patagonijskim lignjama i ćevapčićima po 130 naviše kn, ovo otkriće zlata vrijedi. Barem meni koja svako toliko zapnem u GrUdu poslovno na par dana.

Kad si već na Lapadu odi u Pantarul

http://www.pantarul.com/?locale=hr

rade cijele godine a klopa presuper i cijene normalne
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 20.02.2018., 15:07   #6249
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
ako se referiras na "chipotle & garlic slaw", onda si potpuno promasio - to je nesto odlicno!
Stvar je vrlo jednostavna - ako miris(aroma) češnjaka "prekrije" miris&okus glavnog jela, meni to nije nimalo privlačno

I ako nakon takovog obroka sam sebe "čujem" po garLicku - fala, tko voli, nek' izvoli

Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Nikad neću shvatiti čemu toliki hejt prema Jamie Oliveru. Zahvaljujući njegovim emisijama sam naučila 50% stvari koje znam u hrani i kuhanju. Kuha fino, jednostavno, zdravo i simpa je.

I ni ja ne kužim ovo za Rougemarin i češnjak. Nisam primjetila da ga igdje ima previše, a skoro jednom tjedno sam tamo.
ĐejMi je u počecima uistinu bio šarmantan, nov, gotovo ingeniozan, no kasnije se "izgubio" (razvodnio).
Otvorio je "prozor kuhinje" kroz koji smo mi mnogi amateri mogli vidjeti&naučiti neke stvari koje smo smatrali "otajstvom" kulinarstva, neizvedivim zadatkom, a koji su, u biti, sasvim ostvarivi i u vlastitoj režiji (kuhinji).
Bio je među prvima, veliki popularizator i s te strane ima moj respect.
Teško je održati takav tempo u bilo kojem zvanju&struci.
Sad mi je... gotovo pa dosadan.
Kao prva ljubav.
Bilo pa prošlo, rado te se sjećam


Ja imam malo osjetljiviji "nosić" i nisam ljubitelj teških, prekrivajućih, "trajnožarećih" mirisa (koji vrlo često u zatvorenim prostorima, prostorima za tjelovježbu&šport postaju vonj).
Najbolji češnjak je u vrtu (ili na šumskom proplanku uz potok a.k.a medvjeđi luk).
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 20.02.2018., 15:17   #6250
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Stvar je vrlo jednostavna - ako miris(aroma) češnjaka "prekrije" miris&okus glavnog jela, meni to nije nimalo privlačno

I ako nakon takovog obroka sam sebe "čujem" po garLicku - fala, tko voli, nek' izvoli
mda, al unutra uopce nema cesnjaka. samo klice istog

ne krkitiziraj nego odi i probaj
gmit is offline  
Old 20.02.2018., 15:28   #6251
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
mda, al unutra uopce nema cesnjaka. samo klice istog

ne krkitiziraj nego odi i probaj


Vjerojatno ću probati (naravno, iz tuđeg tanjura )
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 20.02.2018., 17:05   #6252
Quote:
Mushmula kaže: Pogledaj post
Danas stari Rougemarin. Steakovi više nisu što su bili. Jeo se ribeye i flank. Oba pretanko rezana i žilava. Flank još uz to i bezukusan. Na tanjuru izgledali ko obični šnicli. Ne znam šta se dešava, al s obzirom da je ribeye 130 kn, prilično nedopustivo. Jel to Šakota napustio Santoku pa se pokvarilo?
Ovo je bas tuzno za citati.
I nedopustivo. Ni mene zadnji put rebarca uopce nisu odusevila, niti se topila ko prije.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Old 20.02.2018., 17:30   #6253
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post


Vjerojatno ću probati (naravno, iz tuđeg tanjura )
#krkimir

Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
Ovo je bas tuzno za citati.
I nedopustivo. Ni mene zadnji put rebarca uopce nisu odusevila, niti se topila ko prije.
U nekom trenu, poodavno, su imali sous vide rebrica, no činilo mi se da su kod (dijela) gostiju prošla neshvaćeno.
Sjećam se kad je gošća za stolom do našeg konobaru komentirala da joj nisu meka, on joj objašnjavao što je sous vide, no nije urodilo razumijevanjem. Obzirom da sam istovremeno jela ista takva rebrica koja su bila krasno meka, nije bilo jasno što bi to ona točno htjela.
Inače nisam fan njihovih rebrica, al bila su savršeno (pre)meka taj put, umak ne lajkam.
R&B rebrica su mi puno bolja, pače sjajna, no nismo dugo bili jer smo nakon zadnje posjete imali zdravstvenih problema.
tweetee is offline  
Old 20.02.2018., 17:49   #6254
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
R&B rebrica su mi puno bolja, pače sjajna, no nismo dugo bili jer smo nakon zadnje posjete imali zdravstvenih problema.
da te ohrabrim, ja ih drmnem iz dostave svaki ili svaki drugi tjedan i, osim manjih oscilacija u kvaliteti, i dalje su vrlo uspjesno probavljivi
gmit is offline  
Old 20.02.2018., 18:11   #6255
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
R&B rebrica su mi puno bolja, pače sjajna, no nismo dugo bili jer smo nakon zadnje posjete imali zdravstvenih problema.
Žulj na prstu od rezanja (pre)žilavog mesa?

Btw, true story, samo drugo gastro-odredište :klap:
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Old 20.02.2018., 19:21   #6256
Kakvi su u R und B ćevapi, pljeskavica i slična roštiljska klasika? Živim jako blizu a nisam već nekoliko godina svratio.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 20.02.2018., 19:27   #6257
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Kakvi su u R und B ćevapi, pljeskavica i slična roštiljska klasika? Živim jako blizu a nisam već nekoliko godina svratio.
necu ti bas pomoci - tamo sam jeo baby back ribs, boskarina, przene kolutove luka i uopce se ne vidim da ista drugo pokusam naruciti
gmit is offline  
Old 20.02.2018., 19:37   #6258
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Momak je jako zaslužan za to da je s kuharskog zanimanja skinuta stigma da je to za nesposobne luzere, koja je dugo vremena nad njim visila i zbog koje se djeca nisu upisivala u te škole. A osim toga zna kuhati i zna tu svoju strast prenesti publici
Misliš kod nas ili globalno? Pitam jer ta stigma u zapadnoj Evropi ne postoji više od 200 godina. Kod nas je problem bio druge prirode, ponajviše ideološke i nedostatak drugih gastronomskih emisija i literature. Za samu popularizaciju gastronomije više je zaslužan Stevo Karapandža nego Jamie Oliver. A koliko ima osjećaja za gastronomiju pogledaj dolje u njegovoj prvoj emisiji Golog kuhara od prije dvadesetak godina. Danas bi količinu kadulje i ružmarina udvostručio.

Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post

ĐejMi je u počecima uistinu bio šarmantan, nov, gotovo ingeniozan, no kasnije se "izgubio" (razvodnio).
Otvorio je "prozor kuhinje" kroz koji smo mi mnogi amateri mogli vidjeti&naučiti neke stvari koje smo smatrali "otajstvom" kulinarstva, neizvedivim zadatkom, a koji su, u biti, sasvim ostvarivi i u vlastitoj režiji (kuhinji).
J.O. je u počecima bio jedini strani nama dostupni TV kuhar. Samo zato i najbolji. Kasnije je otišao i u sfere o kojima također nema pojma. Nutricionizam, veliki edukator zdrave prehrane, pomoć ovisnicima, pravljenje lakrdije iz talijanske kuhinje uz pomoć svog mentora Gennara Contalda i megalomansko otvaranje lanaca svojih restorana koji su ga upravo odveli u bankrot. A bio je težak više od 60 milijuna funti.

Da se vratim Jamievim počecima. Misliš li da bi ti ovo prvo snimljeno jelo od janjećeg butića blagoslovljeno svadbenim buketom kadulje i granom ružmarina prijalo. Na žalost, kasnije nije ništa promijenio. Ili je, ali na gore.
Pellaprat is offline  
Old 20.02.2018., 19:41   #6259
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
necu ti bas pomoci - tamo sam jeo baby back ribs, boskarina, przene kolutove luka i uopce se ne vidim da ista drugo pokusam naruciti
Heh, sad vidim da ni nemaju "standarde". Ok, kupili su me prije svega s ponudom priloga, idem najskorije u izvidnicu. Ako se sjećam, tih davnih dana kad bih naručio od njih su bili standardni restoran koji je u ponudi imao još i ribs i pileća krilca "na američki", dosta su se ispeglali od tad.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 20.02.2018., 19:54   #6260
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post

Da se vratim Jamievim počecima. Misliš li da bi ti ovo prvo snimljeno jelo od janjećeg butića blagoslovljeno svadbenim buketom kadulje i granom ružmarina prijalo. Na žalost, kasnije nije ništa promijenio. Ili je, ali na gore.
Pelle, budimo realni :Predsjedničkimglasom:

U neka davna vremena, butić bi doradio po balkanski nad žarom, a buketiće kadulje i granu ružmarina bi dobila ožalošćena braća&sestre pokojnog jaganjca
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.