Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 23:54   #81
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Molitelji ispred bolnica nisu problem. Neka mole. Šta? Čak mi manje smetaju od pedera kada gologuzi hodaju gradom.
Problem je što nismo sekularna država, što ne izbacimo KBF iz sastava sveučilišta i vjeronauk iz škole. I, dakako, raskinuti ugovor sa Vatikanom i ni jednu jedinu lipu više iz proračuna davati crkvi.
A pederi hodaju gologuzi dradom? Ja nijednog vidio. Dapace, mislio sam nekako da je to ilegalno...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:00   #82
Hvali te me usta moja,...

Sutra na HRT4 20.2. u 00.10


Susret u dijalogu
U emisiji Susret u dijalogu predstavit ćemo rad vjeroučitelja s karizmom. I 25 godina nakon uvođenja vjeronauka u škole, često se u javnosti postavlja pitanje o njegovom smislu i koristi za razvoj djece. Hrvatski prosjek izbora i pohađanja vjeronauka i dalje je visokih 90 posto u osnovnoj školi i 75 posto u srednjoj školi. Koji je smisao vjeronauka s odgojnog i kulturološkog aspekta, pitamo poznate vjeroučitelje koji se mladima bave i kroz brojne izvanškolske aktivnosti. Gosti emisije su: vjeroučitelj i dobitnik nagrade ''Ponos Hrvatske'' Nikola Kuzmičić, vjeroučitelj i čuvar hrvatske tradicije i kulture Radovan Librić, te vjeroučitelj Marin Miletić, voditelj Katoličkih skauta Hrvatske.




Treba poslušati emisiju pogotovo zbog hvalospjeva samome sebi i pitanja slušatelja.

Najžešća je istina da vjeronauk uči djecu misliti
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:11   #83
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A pederi hodaju gologuzi dradom? Ja nijednog vidio. Dapace, mislio sam nekako da je to ilegalno...
Ma u paradama mislim.. još najbolje da ovako čista mira tako hodaju
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 21:57   #84
Danas pročtah negdje, nemrem sad nać. "Broj crkvenih brakova, manji od civilnih. Crkva konačno priznala, vjeronauk: uspjeli smo mlade otjerati od crkve ". Ako netko zna, nek stavi link.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:03   #85
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Danas pročtah negdje, nemrem sad nać. "Broj crkvenih brakova, manji od civilnih. Crkva konačno priznala, vjeronauk: uspjeli smo mlade otjerati od crkve ". Ako netko zna, nek stavi link.
Nije tema, ali...

Nemoj se veseliti i trcati pred rudo...

63% prvih brakova sklapa se u Crkvi...

Treba ipak jos propagande, Zdravstvenohg i gradjanskog odgoja,pa da se to izjednači...

I da Hrvatska dodje ispod 3 mikića stanovnika...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Smislio sam potpis, možda nije za javnost,
al jebala vas vaša rodna ravnopravnost
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:26   #86
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Nije tema, ali...

Nemoj se veseliti i trcati pred rudo...

63% prvih brakova sklapa se u Crkvi...

Treba ipak jos propagande, Zdravstvenohg i gradjanskog odgoja,pa da se to izjednači...

I da Hrvatska dodje ispod 3 mikića stanovnika...
63% prvih brakova sklapa se u Crkvi...

Fala kurcu pa ljudi polako dolaze svijesti pa je crkvenih brakova sve manji.

Inace Crkva mi ne smeta kao vjera. Smeta mi kad se kurci statistickim podatcima i na racun toga uzima novac.
Sad je 63 posto prvih brakova, za koju godinu 53, a za desetljece dva 33%.

Pa neka se oni bahate i neka seru pizdarije.


Kad im postotci padnu ispod 50% i priljev love ce poceti padati.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:32   #87
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Nije tema, ali...

Nemoj se veseliti i trcati pred rudo...

63% prvih brakova sklapa se u Crkvi...

Treba ipak jos propagande, Zdravstvenohg i gradjanskog odgoja,pa da se to izjednači...

I da Hrvatska dodje ispod 3 mikića stanovnika...
to je ono kaj si ti računal na onoj drugoj temi

hebiga, nije 86%
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:29   #88
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Ma u paradama mislim.. još najbolje da ovako čista mira tako hodaju
Gdje? Ja bio prilicno konzistentno na nasim prajdovima i nisam vidio nijedno golo dupe, kako musko, tako nazalost ni zensko
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 00:34   #89
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Danas pročtah negdje, nemrem sad nać. "Broj crkvenih brakova, manji od civilnih. Crkva konačno priznala, vjeronauk: uspjeli smo mlade otjerati od crkve ". Ako netko zna, nek stavi link.
A vid' mene budale, to je naslov teme ode na Politici:
Kolaps Crkvenog braka - Nakon 25 godina vjeronauka u školama, Crkva priznala da je otjerala vjernike. Zato Google nema pojma a Alzhajmer se smješka !

No, pametniji komentatori kažu da je baš u skoro nametnutom vjeronauku u os. i sr. školi fora. Mladima je dosta maltretiranja, pa se žene na općini umjesto da još jednom idu na vjeronauk ! Kako to? Tako što je vjeronauk dosadan, Umjesto da se bavi ekumenizmom, da vjeru prikazuje na zanimljiv način, a to je itekako moguće, on gnjavi mladež. Ne treba ga ukinuti u školama, već promijeniti.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 05:50   #90
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Ma u paradama mislim.. još najbolje da ovako čista mira tako hodaju

Tak kak nam iz čista mira hodaju po gradu oni s križevima u rukama, zar ne?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:35   #91
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Tak kak nam iz čista mira hodaju po gradu oni s križevima u rukama, zar ne?
..a tek oni kaj se bičuju...to je nešto što djeca trebaju gledati....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:21   #92
Ili oni sto se secu s komadom tijela s mrtvaca.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:34   #93
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Najžešća je istina da vjeronauk uči djecu misliti
Mhm...uči ih misliti da je dobra ideja da netko misli umjesto njih.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:55   #94
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Mhm...uči ih misliti da je dobra ideja da netko misli umjesto njih.
Tak je...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:36   #95
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Gdje? Ja bio prilicno konzistentno na nasim prajdovima i nisam vidio nijedno golo dupe, kako musko, tako nazalost ni zensko
E pa nekad je to bio dio njihovog folklora. Možda su im zabranili u međuvremenu. I nisu svi išli tako već "simbolično" neki. Bez obzira, nema ničega čime se normalan čovjek može ponositi u tzv. "paradi ponosa". Zato je, između ostalog, Dorino Manzin i napustio Iskorak.

Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Tak kak nam iz čista mira hodaju po gradu oni s križevima u rukama, zar ne?
Odgovor na to sam dao, tj. nameće se sam po sebi:
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Problem je što nismo sekularna država, što ne izbacimo KBF iz sastava sveučilišta i vjeronauk iz škole. I, dakako, raskinuti ugovor sa Vatikanom i ni jednu jedinu lipu više iz proračuna davati crkvi.
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:56   #96
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Problem je što nismo sekularna država, što ne izbacimo KBF iz sastava sveučilišta i vjeronauk iz škole. I, dakako, raskinuti ugovor sa Vatikanom i ni jednu jedinu lipu više iz proračuna davati crkvi.
S time se potpuno slažem. Jedno je što smo kao država formalno, a drugo stvarno.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 15:54   #97
Ustavni sud odlučio: Vjeronauk u vrtićima i školama nije protivan Ustavu!

Odbacujući prijedlog za ocjenu ustavnosti Zakona o pravnom položaju vjerskih zajednica Ustavni sud je zaključio da vjeronauk u vrtićima i školama nije u nesuglasju s Ustavom, donosno da država i crkva nisu apsolutno odvojene.

https://direktno.hr/domovina/ustavni...ustavu-147099/
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 16:56   #98
Vjeronauku je mjesto u crkvi. Točka.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 19:11   #99
Ustavni sud: vjeronauku je mjesto u vrtićima i školama

ODLUČIO USTAVNI SUD Vjeronauku jest mjesto u vrtiću i školama
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...olama/8373128/
Ustavni sud jednoglasno je odlučio da je vjeronauku i dalje mjesto u školama i vrtićima. To što je Hrvatska sekularna država ne znači, tumače suci, da su vjerske zajednice i država potpuno odvojene.

Dakle Crkva je samo malo odvojena od države

Kratko i jasno: da li je vjeronauku mjesto u školama i vrtićima?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 19:29   #100
Koliko sam shvatio ova tema je sumnja u Ustavni sud.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.