Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 20:10   #161
Vidim ekipa iz HDZ-a pokušava opravdati i novi pokušak davanja "četničke autonomije"...

Cakano...tko nas bre zavadi,ne?

A RH polako klizi bez stvarnih reformi...
McAucliffe is offline  
Old 18.02.2018., 20:18   #162
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Ova vijest je još jedan pokazatelj kako idemo u dobrom smjeru. Rast zapošljavanja
Uspjeh vlade HDZ-a, Mosta i HNS-a
Moraš im priznati da su oni oduvijek znali kako smanjiti nezaposlenost
__________________
Mislim, dakle pišem
odakusa is offline  
Old 19.02.2018., 09:14   #163
Ova Vlada sa popriličnom količinom loših ministara, na primjer, ministri zdravstva i zaštite okoliša, nikako da pokrene projekt Karepovac. Sramota jedna da silni "stručnjaci" ne mogu riješiti ovu opasnost za građane! Ne traje to od jučer. Hoće li opet osnovati povjerenstvo, koje će, kao i uvijek do sada, gurnuti stvar pod tepih? To je za ostavku. Ne trebaju nama neprijatelji naroda iz vana. Imamo ih, dobro zbrinutih, na Markovom trgu.
handiman is offline  
Old 19.02.2018., 17:49   #164
Karepovac je krivnja HDZ-a bez ikakvih sumnji.

A u EU dijelimo ponosno drugo mjesto po korupciji https://www.statista.com/chart/12223...on-widespread/
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 19.02.2018., 19:10   #165
Nije li gospodarenje otpadom u nadležnosti lokalne samouprave?
Lord Byron is offline  
Old 19.02.2018., 19:25   #166
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije li gospodarenje otpadom u nadležnosti lokalne samouprave?
HDZ vlada županijom od prvog dana i nema drugog krivca do njih ili za Karepovac je kriva županijska HDZ priča. Eto.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 19.02.2018., 19:28   #167
IMAMO DOKUMENT KOJI TEŠKO TERETI RAMLJAKA Istovremeno je radio i za Agrokor i za bivšu firmu

INDEX je u posjedu dokumenta iz kojeg je vidljivo da je Ante Ramljak bio zaposlen u tvrtki Texo Management do 30. travnja, dakle još dvadeset dana nakon što je postao vladin povjerenik u Agrokoru.

Trgovački sud u Zagrebu imenovao je na prijedlog Vlade Antu Ramljaka kao izvanrednog povjerenika u Agrokor 10. travnja.

Iz kartice mirovinskog osiguranja, dokumenta koju Index ima u posjedu vidljivo je da je bio zaposlenik Texo Managementa od 1. svibnja 2014., te da je to prestao biti tek 30. travnja 2017. godine - dakle čak dvadeset dana nakon što je preuzeo Agrokora.

To znači da je istovremeno bio i povjerenik i zaposlenik tvrtke Texo Management koja je na poslovima restrukturiranja Agrokora ugovorila godišnji prihod od najmanje 12 milijuna, ne računajući dodatnu naknadu za uspjeh. Formalno ju je angažirao Alix Partner 25. travnja, Ramljakovi savjetnici, kao podizvođače.

idemo se malo zabavljati ovime 2-3 dana i nastavit dalje kao da ništa nije bilo
svjpromatrac is offline  
Old 19.02.2018., 20:41   #168
Da nas je sve skupa lipo polit benzinom i zapalit, pa možda kakva čista, mlada i zelena vlat trave iznikne.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 19.02.2018., 22:19   #169
byron- Po "zapovjednoj odgovornosti" kriv je ministar koji "ne vidi" i ništa ne poduzima. Po meni, smjenio bih odgovorne na razini lokalne samouprave i još ih kaznio za nemar. Bez obzira tko je na vlasti. A Plenki i dalje stoji iza svojih nečinećih ministara. Očito nema muda zašpotati ih.
handiman is offline  
Old 20.02.2018., 06:25   #170
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
IMAMO DOKUMENT KOJI TEŠKO TERETI RAMLJAKA Istovremeno je radio i za Agrokor i za bivšu firmu

INDEX je u posjedu dokumenta iz kojeg je vidljivo da je Ante Ramljak bio zaposlen u tvrtki Texo Management do 30. travnja, dakle još dvadeset dana nakon što je postao vladin povjerenik u Agrokoru.

Trgovački sud u Zagrebu imenovao je na prijedlog Vlade Antu Ramljaka kao izvanrednog povjerenika u Agrokor 10. travnja.

Iz kartice mirovinskog osiguranja, dokumenta koju Index ima u posjedu vidljivo je da je bio zaposlenik Texo Managementa od 1. svibnja 2014., te da je to prestao biti tek 30. travnja 2017. godine - dakle čak dvadeset dana nakon što je preuzeo Agrokora.

To znači da je istovremeno bio i povjerenik i zaposlenik tvrtke Texo Management koja je na poslovima restrukturiranja Agrokora ugovorila godišnji prihod od najmanje 12 milijuna, ne računajući dodatnu naknadu za uspjeh. Formalno ju je angažirao Alix Partner 25. travnja, Ramljakovi savjetnici, kao podizvođače.

idemo se malo zabavljati ovime 2-3 dana i nastavit dalje kao da ništa nije bilo
Da, iskopao Maras i dao Indexu, zato je i pitao Ramljaka na Povjerenstvu za sukob interesa pred kamerama do kada je bio zaposlenik Texo Menagementa. Insistirao je na točnom datumu , a Ramljk mu je odgovorio - "Ja ne znam kada, kojega datuma sam odjavljen".

I opet jalov pokušaj stvaranja afere iz konfuznog vremena.

Grmojina izjava na Povjerenstvu dok je postavljao pitanja Ramljaku - "vi niste bili moj izbor za povjerenika. Moj izbor je bio Samodol."
Ramljakova izjava pred kamerama na povjerenstvu - "u subotu ujutro zvao me Petrov i tražio da budem povjerenik. Nisam pristao. U nedjelju me zvao Plenković - sjeo sam u automobil i došao u Zagreb"

Šta ovo govori - sukob unutar Mosta koji se nije mogao dogovoriti o svome kandidatu.

"Sa svrhom otklanjanja svih potencijalnih šumova u kanalu, iznosimo sljedeće činjenice: Ante Ramljak je prekinuo radni odnos u Texo managementu 10. travnja 2017. godine, na dan kada je od strane Trgovačkog suda u Zagrebu imenovan za izvranednog povjerenika Agrokora. Njegov radni status je od tada rad za Agrokor temeljem Zakona o postupku izvanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za RH i činjenicom da je isti imenovan na tu funkciju rješenjem Trgovačkog suda u Zagrebu. Zakon naime određuje izvanrednom povjereniku naknadu za njegov rad u bruto iznosu do iznosa prosječne plaće bivše uprave i ne previđa mogućnost stalnog zaposlenja povjerenika u kompaniji."




Preslika Ugovora Ramljakovog raskida radnog odnosa u Texo Menagementu gdje se vidi da mu je radni odnos U Texu prestao (10.04.)- na dan kada je stupio na dužnost Povjerenika u Agrokoru, bez obzira što je odjavljen kasnije na linku -



https://rtl-cdnstatic.r.worldssl.net...c79404.jpg?v=1

Kada će narod konačno shvatiti da novinarstvo više nije novinarstvo koje obavještava nego sencazionalizmom pokušava zgrabiti financijsku dobit i da se oporba guši u bijesu i nemoći svoje nesposobnosti pa pokušava stvarati umjetne afere.
Umjesto da radi posao u Saboru zbog kojeg je izabrana od naroda.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 20.02.2018., 08:34   #171
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...odina/7047971/
Quote:
Lani je, prema prvim podacima Državnog zavoda za statistiku, u Hrvatskoj rođeno najmanje djece u posljednjih 100 godina: rođeno ih je samo 36.647, što je za gotovo 900 djece manje nego godinu dana prije i prvi put je broj novorođenih pao ispod 37.000.
Očekujem od vjerodostojne vlade gospodina Plenkovića da po žurnom postupku smijeni ravnatelja Državnog zavoda za statistiku kako bi se situacija sa iseljavanjem momentalno popravila!
Garovix is offline  
Old 20.02.2018., 08:55   #172
To s odjavljivanjem je zapravo dirljiva ljudska priča.

Koliko tako brižnih poslodavaca poznajete, takvih da čovjeka drže prijavljenog dvadeset dana nakon isteklog ugovora? To se zove briga za djelatnike, lijepo vam je kolegica rekla.
Lord Byron is offline  
Old 20.02.2018., 08:55   #173
Quote:
Garovix kaže: Pogledaj post
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...odina/7047971/


Očekujem od vjerodostojne vlade gospodina Plenkovića da po žurnom postupku smijeni ravnatelja Državnog zavoda za statistiku kako bi se situacija sa iseljavanjem momentalno popravila!


Broj rođene djece po godinama

1950. - 95.560

1960. - 76.156

1970. - 61.103

1980. - 68.220

1990. - 55.409

2000. - 43.746

2010. - 43.361

2017. - 36.647

A od 1950. do 2017. nije bilo Plenkovićeve vlade.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 20.02.2018., 09:11   #174
Quote:
Garovix kaže: Pogledaj post
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...odina/7047971/


Očekujem od vjerodostojne vlade gospodina Plenkovića da po žurnom postupku smijeni ravnatelja Državnog zavoda za statistiku kako bi se situacija sa iseljavanjem momentalno popravila!
Ja cu ti reci ko je kriv. Kriva je nenarodna Vlada Z.M. jer dok je on bio premijer nikome nije ni bilo do seksa jer je država tonula u beznađe. E onda je došo građevina i Karamarko pa se situacija popravila malo ali ne dovoljno za vise od jednom mjesečno. Tek u proljeće 2017. se ljudima vratio optimizam i želja za potomcima kad su vidjeli mjere za mlade premijera anemičnog i Nade Murganic
don Kacunko is offline  
Old 20.02.2018., 09:12   #175
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Da nas je sve skupa lipo polit benzinom i zapalit, pa možda kakva čista, mlada i zelena vlat trave iznikne.
Čuj, jedino ako bi taj posao paljenja dobila neka firma iz "vana", jer ako bi dobio nečiji "naš" rodijak znaš kako bi to završilo
don Kacunko is offline  
Old 20.02.2018., 09:17   #176
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
To s odjavljivanjem je zapravo dirljiva ljudska priča.

Koliko tako brižnih poslodavaca poznajete, takvih da čovjeka drže prijavljenog dvadeset dana nakon isteklog ugovora? To se zove briga za djelatnike, lijepo vam je kolegica rekla.
Sada objasni koje je benefite Ramljak imao jer ga poslodavac nije odjavio 11. 04. - po zakonu dan nakon sporazumnog otkaza, a plaću mu je isplatio za do 10.04. - za deset dana zaposlenja u Texu u travnju prije nego je prekinuo tadni odnos u Texu kako bi prešao u Agrokor, a ne za do dana odjavljivanja.
I koji je benefit imao poslodavac iz Texa što ga je odjavio dvadeset dana kasnije nego je Ramljaku prestao radni odnos u Texu?

Ako takvi benefiti postoje.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Old 20.02.2018., 09:30   #177
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Broj rođene djece po godinama

1950. - 95.560

1960. - 76.156

1970. - 61.103

1980. - 68.220

1990. - 55.409

2000. - 43.746

2010. - 43.361

2017. - 36.647

A od 1950. do 2017. nije bilo Plenkovićeve vlade.
Ocito je bilo bolje u vremenima kad se nisu namjestali referendumi
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Old 20.02.2018., 09:40   #178
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Sada objasni koje je benefite Ramljak imao jer ga poslodavac nije odjavio 11. 04. - po zakonu dan nakon sporazumnog otkaza, a plaću mu je isplatio za do 10.04. - za deset dana zaposlenja u Texu u travnju prije nego je prekinuo tadni odnos u Texu kako bi prešao u Agrokor, a ne za do dana odjavljivanja.
I koji je benefit imao poslodavac iz Texa što ga je odjavio dvadeset dana kasnije nego je Ramljaku prestao radni odnos u Texu?

Ako takvi benefiti postoje.
280 000 kn tjedno ili mjesecno ko to vise moze pratiti
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Old 20.02.2018., 10:08   #179
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Da, iskopao Maras i dao Indexu, zato je i pitao Ramljaka na Povjerenstvu za sukob interesa pred kamerama do kada je bio zaposlenik Texo Menagementa. Insistirao je na točnom datumu , a Ramljk mu je odgovorio - "Ja ne znam kada, kojega datuma sam odjavljen".

I opet jalov pokušaj stvaranja afere iz konfuznog vremena.

Grmojina izjava na Povjerenstvu dok je postavljao pitanja Ramljaku - "vi niste bili moj izbor za povjerenika. Moj izbor je bio Samodol."
Ramljakova izjava pred kamerama na povjerenstvu - "u subotu ujutro zvao me Petrov i tražio da budem povjerenik. Nisam pristao. U nedjelju me zvao Plenković - sjeo sam u automobil i došao u Zagreb"

Šta ovo govori - sukob unutar Mosta koji se nije mogao dogovoriti o svome kandidatu.

"Sa svrhom otklanjanja svih potencijalnih šumova u kanalu, iznosimo sljedeće činjenice: Ante Ramljak je prekinuo radni odnos u Texo managementu 10. travnja 2017. godine, na dan kada je od strane Trgovačkog suda u Zagrebu imenovan za izvranednog povjerenika Agrokora. Njegov radni status je od tada rad za Agrokor temeljem Zakona o postupku izvanredne uprave u trgovačkim društvima od sistemskog značaja za RH i činjenicom da je isti imenovan na tu funkciju rješenjem Trgovačkog suda u Zagrebu. Zakon naime određuje izvanrednom povjereniku naknadu za njegov rad u bruto iznosu do iznosa prosječne plaće bivše uprave i ne previđa mogućnost stalnog zaposlenja povjerenika u kompaniji."




Preslika Ugovora Ramljakovog raskida radnog odnosa u Texo Menagementu gdje se vidi da mu je radni odnos U Texu prestao (10.04.)- na dan kada je stupio na dužnost Povjerenika u Agrokoru, bez obzira što je odjavljen kasnije na linku -



https://rtl-cdnstatic.r.worldssl.net...c79404.jpg?v=1

Kada će narod konačno shvatiti da novinarstvo više nije novinarstvo koje obavještava nego sencazionalizmom pokušava zgrabiti financijsku dobit i da se oporba guši u bijesu i nemoći svoje nesposobnosti pa pokušava stvarati umjetne afere.
Umjesto da radi posao u Saboru zbog kojeg je izabrana od naroda.


Cemu vjerovati, dva kada papira kokeg svaka bena moze naposati i ANTIDATIRATI ili sluzbenoj odjavi s zavoda?

Bas cudno,20 dana treba za odjavu...

How yes no...

Te price prodajte ekipi s 2 zuba sa sanka u lokalnoj birtiji...ne ljudima koji zaposljavaju...

No ne cudi da ti branis Ramljaka i bandu iz HDZ...

Samo se treba sjetiti kako si bjezala od cinjenica o Ramljaku...


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Old 20.02.2018., 10:09   #180
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Sada objasni koje je benefite Ramljak imao jer ga poslodavac nije odjavio 11. 04. - po zakonu dan nakon sporazumnog otkaza, a plaću mu je isplatio za do 10.04. - za deset dana zaposlenja u Texu u travnju prije nego je prekinuo tadni odnos u Texu kako bi prešao u Agrokor, a ne za do dana odjavljivanja.
I koji je benefit imao poslodavac iz Texa što ga je odjavio dvadeset dana kasnije nego je Ramljaku prestao radni odnos u Texu?

Ako takvi benefiti postoje.
Nevažno je ima li ili nema benefita ovdje je poanta priče da s tima datumima i svime oko početka priče sa Lex-om su neke stvari čudne ili sumljive ili kako već a to se nije smjelo dogodit.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.