Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 07:31   #4801
Quote:
rafo straficak kaže: Pogledaj post
Nije gradonačelnikova zasluga, da se razumijemo, ali izgleda da nije sve tako crno za te nesretne ljude. Naravno, crno je za porezne obveznike koji su to sve platili. Jasno da se ponovio scenarij ''remenjare'' i da je direktor Aktiv obuće Valenčić pokupio poticaje i zatvorio pogon koji je Gradonačelnik svečano otvorio. I sve po zakonu.
Ali,kako čujem, manji dio otpuštenih radnika zaposlit će Ricosta a veliki dio ostalih, ako ne i sve koji to žele , zaposlit će Borovo.
Je je, Borovo i Rocosta su se sami ponudili da zaposle jos radnika unatoc tome sto i sami grcaju. Borovo pogotovo, unatoc milijunskim gubicima koje pravi iz godine u godinu. Nije Penavina zasluga. To oni da pokazu solidarnost i zajednistvo. A i da se ona fantasticna statistika zbog koje Penava pravi pressice ne pokvari.

Moje pitanje glasi da koliko ce ta posljednja akvizicija kostat nas gradjane koji non stop spasavamo nekakve statistike, a sve da bi on ispo junak i spasitelj?
__________________
Kolinda Grabar Kitarović u Vukovaru 20.12.2019.: "Sigurna sam da našim poginulima nije žao što su poginuli!"

Zoran Milanović u vukovarskoj Koloni sjećanja 18.11.2023.: "Ovo su ti smuđevi, znaš koliki su. Jedan koji smo jeli je imao preko tri kile. Znaš koji su filei od toga?"
Madmalecat1 is offline  
Old 16.02.2018., 08:24   #4802
Nemaš ti pojma, ti si samo ljubomoran jer Pištolj goes to Hollywood
Ja vjerujem Penavi da u Vukovaru teće med i mlijeko, a ti samo vjeruj soroševim medijima koji lazu da u VU nema posla i ima sve manje ljudi.
don Kacunko is offline  
Old 16.02.2018., 08:49   #4803
Quote:
Madmalecat1 kaže: Pogledaj post
Je je, Borovo i Rocosta su se sami ponudili da zaposle jos radnika unatoc tome sto i sami grcaju. Borovo pogotovo, unatoc milijunskim gubicima koje pravi iz godine u godinu. Nije Penavina zasluga. To oni da pokazu solidarnost i zajednistvo. A i da se ona fantasticna statistika zbog koje Penava pravi pressice ne pokvari.

Moje pitanje glasi da koliko ce ta posljednja akvizicija kostat nas gradjane koji non stop spasavamo nekakve statistike, a sve da bi on ispo junak i spasitelj?
Pa možda samo 36 milijuna kuna. Ako će Grad/Fond za obnovu i porezni obveznici uplatiti Borovu 36 milijuna za zemljište, znači Borovo će imati gotovine da zaposli nove radnike. Mislim da je u VU novinama piše da Borovo traži radnike. Pravi primjer ovisnosti o Zagrebu/državi.
http://hr.n1info.com/a268642/Vijesti...juna-kuna.html

a što se hotela tiče, mislim da će to biti tipični socijalistički mastodont. Svi znamo kako završavaju državna poduzeća. Jedino ako bi država usmjeravala sve kongrese u Vukovar, onda bi to još možda moglo funkcionirati. Kad već nisu mogli odgovoriti Pervanu, tj. prodati zemljište, eto možda će se tako država revanširati. Slično sistemu dolaska osnovnoškolaca u posjete Vukovaru.

Postali smo jedni obični ovisnici o milosti i nemilosti države (ZAGREBA). Pravi dokaz nesposobnosti. A kako vrijeme prolazi, biti ćemo još veći ovisnici o Zagrebu. Morati ćemo ih moliti da organiziraju kongrese u Vukovaru kako bi radnici u hotelu mogli dobiti plaću jer nema prometa.

Ta ovisnost je počela davnih dana, svi znamo i zašto i zato će se to svima nama jednom, ako već nije-a vjerujem da jeste, obiti o glavu.
__________________
Veleizdajnici zaslužuju samo jednu stvar.
stankovukovar is offline  
Old 16.02.2018., 09:56   #4804
Quote:
don Kacunko kaže: Pogledaj post
Nemaš ti pojma, ti si samo ljubomoran jer Pištolj goes to Hollywood
Ja vjerujem Penavi da u Vukovaru teće med i mlijeko, a ti samo vjeruj soroševim medijima koji lazu da u VU nema posla i ima sve manje ljudi.
Pistolj goes to Hollywood!

Nenadjebivo.

__________________
Kolinda Grabar Kitarović u Vukovaru 20.12.2019.: "Sigurna sam da našim poginulima nije žao što su poginuli!"

Zoran Milanović u vukovarskoj Koloni sjećanja 18.11.2023.: "Ovo su ti smuđevi, znaš koliki su. Jedan koji smo jeli je imao preko tri kile. Znaš koji su filei od toga?"
Madmalecat1 is offline  
Old 17.02.2018., 13:26   #4805
Quote:
Madmalecat1 kaže: Pogledaj post
Je je, Borovo i Rocosta su se sami ponudili da zaposle jos radnika unatoc tome sto i sami grcaju. Borovo pogotovo, unatoc milijunskim gubicima koje pravi iz godine u godinu. Nije Penavina zasluga. To oni da pokazu solidarnost i zajednistvo.
Zašto ne vjeruješ da su se sami ponudili? Pa postoji kroničan manjak radnika na području vukovarske općine. Pogotovo za ta slabo plaćena mjesta u proizvodnji. Koliko ja znam, obje firme imaju stalno otvorene natječaje za šivačice. Večina onih koji su htjeli raditi danas su u Irskoj ili Njemačkoj.
rafo straficak is offline  
Old 17.02.2018., 13:44   #4806
Quote:
rafo straficak kaže: Pogledaj post
Zašto ne vjeruješ da su se sami ponudili? Pa postoji kroničan manjak radnika na području vukovarske općine. Pogotovo za ta slabo plaćena mjesta u proizvodnji. Koliko ja znam, obje firme imaju stalno otvorene natječaje za šivačice. Večina onih koji su htjeli raditi danas su u Irskoj ili Njemačkoj.

Da, u pravu si. Borovo je odmah vidjelo svoju sansu da otvorenih ruku primi radnike bas ka sto je direktorka Borova vidila svoju sansu da nakon sto je bila sefica finacija propalog gumielastora uleti da vodi drzavno preduzece kojemu gradjani Hrvatske non stop placaju dugove. A plus da onda Penavina statistika izgleda odlicno. A ne da je prosle godine 78 vise a ove godine odmah u startu 50 manje. Penava nikad ali bas nikad ne smije ispast smijesan, kuzis.

Eh da, ne smijemo zaboravit i na gosn Sotu, adezeovog precenika gradskog vijeca Vukovara i zamisli, doprecenika Nadzornog odbora Borova.
__________________
Kolinda Grabar Kitarović u Vukovaru 20.12.2019.: "Sigurna sam da našim poginulima nije žao što su poginuli!"

Zoran Milanović u vukovarskoj Koloni sjećanja 18.11.2023.: "Ovo su ti smuđevi, znaš koliki su. Jedan koji smo jeli je imao preko tri kile. Znaš koji su filei od toga?"
Madmalecat1 is offline  
Old 19.02.2018., 07:36   #4807
http://www.vukovar.hr/vijesti/sve-vi...-adicu-pomladi


Uistinu je prekrasno vidjeti na jednom mjestu sve one koji po zadatku moraju doci i slikati se da gradonacelnik ispadne cool. Privredni magnat, hotelijer, spasitelj Borova, globetrotter, uskoro Holivudlija, a od sada i zastitar prirode, snagom svoga autoriteta okupio je sve ove koji mu duguju pozicije, funkcije, pare iz gradskog proracuna da izvole sadit drvece i obnavljat Adicu, uz naravno par casnih iznimaka u obliku prostodusnnih gradjana kojima je na prvom mjestu obnavljanje drvnog fonda Adice.

Ti su po obicaju radili, a vecina je gledala da ih se uslika pa da se moze muvat okolo, pozirat, izigravat ljubitelje prirode i jest i pit na kraju na racun ovog napacenog naroda koji ih i dalje nazderava dok sam nema ni za vocni jogurt. Malo ih je to oraspolozilo na kraju akcije, a bili su valjda najavljeni i tamburasi jer su u Adicu stigli raspidzdjeni sto subotom moraju ic sadit drvece. A smanjio im je i placu......

Vukovarski sdp je po obicaju pokazao kompleks nize vrijednosti pa su i onii dosli pojacat brojno stanje na zajednickoj fotki. Bilo ih je pesto i trideset (530) sve skupa.

Kad ne moze otvorit pesto (500) radni mjesta koje je obecavo u predizbornoj kampanji, moze skupit cak i vise da ih se zajedno uslika a u popratnom tekstu jasno da do znanja da su se okupili Vukovarci kojima je stalo do Adice. Oni koji se nisu okupili da ih gradonacelnik moze stavit na gomilu i uslikat kao dokaz da ga slijede i obozavaju, e ti ne vole Adicu, nisu za zajednistvo i nije im Vukovar u srcu. Wau. Fenomenalan PR. To ce mnogi popusit, narocito ovi sto su osli u Irsku i Njemacku. A mogli su bit na slici zajedno sa svim uhljebima koliko ih ima.i s precenikom stamenog ureda Nikolicom. Jos do prije koju godinu je trcko za svojim lokalnim adezeovim seficima, zavrsavo drz-nedaj faks, sam noso porcije graha i cobanca za prvi maj, bio decko za sve u adezeu, a vid ga sad- sef drzavnog stambenog i ne zna vise rec dobar dan. Svima onima koji nisu Adeze. E to je coek.

Misli valjda da ce do kraja zivota bit sef pa ne mora pozdravljat obicne smrtnike nego ce bit pokondireni tikvonja.

A danas moraju svi na poso, uf. Nista zato, razvuce si pauzu na nekoliko sati pa ce moc sjedit po kafanama i prepricavat kako im je stalo do drveca. Za razliku od robova koji rade za minimalac i pune njihove djepove. Sta im ma do njih da staje. Jebo njih, pa ne mogu njih stavit na fejs.
__________________
Kolinda Grabar Kitarović u Vukovaru 20.12.2019.: "Sigurna sam da našim poginulima nije žao što su poginuli!"

Zoran Milanović u vukovarskoj Koloni sjećanja 18.11.2023.: "Ovo su ti smuđevi, znaš koliki su. Jedan koji smo jeli je imao preko tri kile. Znaš koji su filei od toga?"
Madmalecat1 is offline  
Old 19.02.2018., 08:29   #4808
Ma meni je žao tih ljudi, što su morali neki i subotom dolazit iz Osijeka u Vukovar da bi eto sadili cviječe. Penava nisi fer, daj im onda i putni trošak.
don Kacunko is offline  
Old 20.02.2018., 08:02   #4809
Znaci, konacno se doznalo. Moja pokojna baba ustala je iz mrtvih i sprijecila dolazak Darka Pervana i Penavinih pesto (500) radni mesta u Vukovar!

Vise sile krive su zbog nedolaska Pervana u grad, ispalio je jucer ko iz topa gradonacelnik na skupu gradjana u Borovu naselju, odgovarajuci na pitanje Dejana Gemerija, koji je ako se sjecate napustio funkciju predsjednika foruma mladih sdpa Vukovar nakon sto se vratio Sabo ko precenik, da organizira tandrbalove, odlazak na maskare i druge bedastoce, sve osim da se bavi jacanjem opozicije, al to sada nije tema. Osim tih visih sila tj.moje babe, krivi su i neprijatelji Vukovara, smatra Penava, a koji su to, nije imenovo, misli valjda na unutarnje i vanjske, onako u globalu, a oni ce se prepoznat jelte. Ne bavi se Penava prizemnim stvarima pa da imenuje okolo.

Baba ubicu te majke mi. Jel treba ja da se sramotim zato sto se ti gadjas neprijateljima na moderni evropski Vukovar?

A da tu nije kraj, nadovezuje se i onaj, pokazalo se vrlo korisni ministar drzavne imovine Goran Maric koji je jucer takodjer ispalio da njegovo ministarstvo nema ama bas nikakve veze s tim sto Pervan nije uspio kupit zemljiste od Borova za tvornicu jer nije njegovo ministarstvo to koje smije prodat borovsko zemljiste nego o tom samo te iskljucivo odlucuje uprava fabrike i nadzorni odbor uprave.

Baba, ubicu te jos jednom ne budes li prestala jahat na metli posmrtno i utuvljavat kojekakve odluke u glave uprave i nadzornog odbora Borova.

A i ovi nasi picopevci, sve im planove unistila mrtva baba. Sta bi tek bilo da je ziva, ne smem ni pomislit.
__________________
Kolinda Grabar Kitarović u Vukovaru 20.12.2019.: "Sigurna sam da našim poginulima nije žao što su poginuli!"

Zoran Milanović u vukovarskoj Koloni sjećanja 18.11.2023.: "Ovo su ti smuđevi, znaš koliki su. Jedan koji smo jeli je imao preko tri kile. Znaš koji su filei od toga?"
Madmalecat1 is offline  
Old 20.02.2018., 13:02   #4810
Ovo me podsjeća na onaj film Mrtav-Hladan....Di je deda?......Pazi da ovi koji malo manje kontaju ne zaključe da je kriva tvoja baba za propast ulaganja, pa da postave pitanje "Di je baba?".
stara vuka is offline  
Old 20.02.2018., 13:18   #4811
Quote:
stara vuka kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjeća na onaj film Mrtav-Hladan....Di je deda?......Pazi da ovi koji malo manje kontaju ne zaključe da je kriva tvoja baba za propast ulaganja, pa da postave pitanje "Di je baba?".
Napicko sam je i reko da se izvoli dobro sakrit, kamuflirat a i prerusit ako treba. Ne brini
__________________
Kolinda Grabar Kitarović u Vukovaru 20.12.2019.: "Sigurna sam da našim poginulima nije žao što su poginuli!"

Zoran Milanović u vukovarskoj Koloni sjećanja 18.11.2023.: "Ovo su ti smuđevi, znaš koliki su. Jedan koji smo jeli je imao preko tri kile. Znaš koji su filei od toga?"
Madmalecat1 is offline  
Old 20.02.2018., 20:39   #4812
Koliko se da vidit iz slika, na tribini sve stariji ljudi! Mladi (djeca i unuci) su valjda u Irskoj i Njemačkoj! Super je to što ljude najviše zanima infrastruktura!
deki00 is offline  
Old 21.02.2018., 07:55   #4813
Quote:
deki00 kaže: Pogledaj post
Koliko se da vidit iz slika, na tribini sve stariji ljudi! Mladi (djeca i unuci) su valjda u Irskoj i Njemačkoj! Super je to što ljude najviše zanima infrastruktura!
Vecini te gerijatrije djeca i unuci su uhljebljeni i njihov je jedini zadatak da se pojavljuju o ovakvim prigodama i postavljaju pitanja o infrastrukturi.

Onih nekoliko koji ne spadaju u tu skupinu su dosli da se malo podruze, mozda su ocekivali i kakav tandrbal (s pravom, jer i Penavu kao i prethodnika mu Sabu u njegovo vrijeme, cesto prate tamburasi) i eto skupilo ih se da se napuni slika.

Eh da je u tom trenutku Penava znao da ce dan kasnije u Zagrebu zaredat ostavke, mogo je i on lijepo iskoristit ovu priliku pa kao onaj stranacki mu kolega demograf lijepo rec sta ima o folkloru, ustat se i otic. Steta, propustijo je bit prvi. A mogo je da je htjeo. Ima cak i slicnu placu ko taj momak, jednako su mladi i vitki....
__________________
Kolinda Grabar Kitarović u Vukovaru 20.12.2019.: "Sigurna sam da našim poginulima nije žao što su poginuli!"

Zoran Milanović u vukovarskoj Koloni sjećanja 18.11.2023.: "Ovo su ti smuđevi, znaš koliki su. Jedan koji smo jeli je imao preko tri kile. Znaš koji su filei od toga?"
Madmalecat1 is offline  
Old 21.02.2018., 08:30   #4814

Eh, da, i ostao bi mu to upamčen kao jedini pravi potez. Vidis eto ideja.
Penava, Vođo naš, ako ti je stalo do Vukovara daj brate ostavku
don Kacunko is offline  
Old 21.02.2018., 10:13   #4815
Quote:
rafo straficak kaže: Pogledaj post
Zašto ne vjeruješ da su se sami ponudili? Pa postoji kroničan manjak radnika na području vukovarske općine. Pogotovo za ta slabo plaćena mjesta u proizvodnji. Koliko ja znam, obje firme imaju stalno otvorene natječaje za šivačice. Večina onih koji su htjeli raditi danas su u Irskoj ili Njemačkoj.
je u Borovu su jedne godine dali otkaz radnicima preko zime da ne moraju grijati zgrade
irdeto is offline  
Old 21.02.2018., 14:15   #4816
Nekad čitam kuknjave kako u Vukovaru nema stručnog kadra koji bi radio u tvornici, nema ih tko obrazovati i td a tvornica je sama izgubila interes za praktikantima pa su se tako i stručni smjerovi ugasili u tehničkoj školi!
deki00 is offline  
Old 22.02.2018., 07:48   #4817
Novi je direktor Vodovoda, inace naravno Penavina akvizicija, postavio nove uhljebe na sefovske pozicije odmah na pocetku veljace, ali na web stranici tog gradskog poduzeca i dalje su kao sefovi naznaceni bivsi.

Radi se inace o dovodjenju javnosti u zabludu, dezinformiranju itd., no taj mladac koji se pojavio iz kojekakvih stranackih bespuca uhljebnistva je neumoljiv i tvrdoglavo ne mijenja krive podatke.

Moje pitanje je stoga, je li sklon ne mijenjati i krive izracune u tvrtci koju vodi, ne mijenjati krive instalacije, ne mijenjati protuzakonite radnje itd itd....dokle misli dovodit u zabludu napacene korisnike svojih usluga?

Ujedno je postala neizdrzivom cinjenica da mu sefa Penave od subote nema u javnosti, nije odrzo ni jednu pressicu i nije komentirao kolosalne rezultate kolosalnog projekta Slavonija koje je jucer predstavljala u Vukovaru kolosalna ministarka Zalac.

Pere i susi ves pred odlazak u Hollywood? Ostavio svoje i otiso tudjima?
__________________
Kolinda Grabar Kitarović u Vukovaru 20.12.2019.: "Sigurna sam da našim poginulima nije žao što su poginuli!"

Zoran Milanović u vukovarskoj Koloni sjećanja 18.11.2023.: "Ovo su ti smuđevi, znaš koliki su. Jedan koji smo jeli je imao preko tri kile. Znaš koji su filei od toga?"
Madmalecat1 is offline  
Old 22.02.2018., 07:58   #4818
A kad je vec odlucio da ga nema danima, aj malo da vidimo kome je sta dao prosle godine.

http://www.vukovar.hr/gospodarstvo/i.../objave-ostalo
__________________
Kolinda Grabar Kitarović u Vukovaru 20.12.2019.: "Sigurna sam da našim poginulima nije žao što su poginuli!"

Zoran Milanović u vukovarskoj Koloni sjećanja 18.11.2023.: "Ovo su ti smuđevi, znaš koliki su. Jedan koji smo jeli je imao preko tri kile. Znaš koji su filei od toga?"
Madmalecat1 is offline  
Old 22.02.2018., 09:41   #4819
Čuj, ne bih ni ja došao na predstavljanje nečega čega je rezultat nekoliko tisuca ljudi manje u gradu i županiji
Sakrio bih se i molio Boga da nitko me ništa ne pita.

Hoce li Vođa dobiti svoju zvijezdu na šetalištu slavnih ?:klap:
don Kacunko is offline  
Old 23.02.2018., 14:22   #4820
Grad kupio zemljište od Borova, kažu da i dalje pregovaraju sa Pervanom iako se on odlučio za Ogulin i Florian grupa da je i dalje zainteresirana
http://www.hrv.hr/vijesti/gospodarst...rsko-zemljiste
Dunavsava is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.