Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 16:26   #41
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Svrha alimentacije je ispunjavanje prava djeteta na sigurnost u odrastanju.

....
Što ti znači "sa strane"?
Zimski kaput se kupuje kad nastupi zima, a ne u budućim vremenima....
A što si ti sad uopće rekao? Možeš pojasniti tu definiciju? Kakvu sigurnost u odrastanju? Svrha alimentacije nije osiguravanje najvišeg mogućeg životnog standarda djeteta, nego u osiguravanju standarda djeteta primjerenog njegovoj dobi i potrebama. Djete koje ima teške zdravstvene probleme će npr. imati pravo i na višu alimentaciju. Djete će imati i za ljetnu odjeću a i kasnije za taj zimski kaput koji spominješ, pa čak i za izvanškolske aktivnosti.. i to će mu uredno stizati mjesečno.

To ne znači da djete od npr. 2-3 godine može potrošiti 50.000 kn mjesečno. Pa ako se iz nekog razloga i dosudi takav visoki iznos, to bi trebalo stavljati sa strane na račun.

I da, kad Rockfeller napravi dijete, može mu davati i 100.000kn džeparca sa strane ako baš želi, ali to ne znači da je alimentacija = džeparac niti da su to realne potrebe djeteta.

Zakon propisuje samo ono što je nužno, obvezu. Roditelj s kojim djete ne živi može uvijek, pored određenog iznosa alimentacije, djete financijski pomagati i sa puno većim iznosom.

Ovaj tvoj stav je problematičan jer se baš zbog toga očeve često svodi na bankomate.

Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Majka snosi krivicu tu ne treba ništa ni dodati ni oduzeti,
već ovo gore. Ako je dijete 4-5 god. bilo u BiH onda psiholog nije ni
mogao kontaktirati dijete u tom periodu t.j. za vrijeme donošenja presuda.
Ovo je novi momenat.
Prva sudska odluka je donjeta kad je djete još bilo u Italiji. Ova odluka Županijskog suda nakon što se majka vratila u Split. Prije toga nisu ni znali gdje je.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:28   #42
@prince uvrnuta ti je logika i braniš neobranjivo

Ako se nekoga optužuje za nešto onda se to mora i dokazat, ovdje su fakti da je bila na interpolovoj tjeralici, da je zbrisala i da nije poštivala odluku suda.
Porit vnje bi se trebala pokrenut istraga radi otmice. Hrvatski sud je donio svoju odluku i zato što se ona s tim ne slaže ne poštuje ni tu odluku.
A najgore od svega je svi spominjemo dobrobit djeteta, pa kad ga već spominjemo ne bi li za dijete bilo dobro da je upoznalo vlastitog oca?
Znači žena ga je otela i radila štetu djtetu jer dijete nije upoznalo oca.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:34   #43
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Je li otac zaista zlostavljač ili nasilnik? Ako je zaista bio, moralno bi se odvođenje djeteta u drugu državu bez očevog pristanka moglo opravdati. Mi to ne znamo niti možemo znati.
Kako ne znamo niti možemo znati? Jel ikad prijavljen? Nije. Jel se ikad vodio kakav postupak protiv njega za zlostavljanje? Nije. Jel ikad pravomoćno osuđen za zlostavljanje? Nije. Dakle nije zlostavljač. Ne može se prihvatiti standard da majka ili bilo tko drugi optuži, a da onda otac mora dokazivati suprotno.

U protivnom bi mogli reći:
Osoba A: "Gospa Sinjska voli spolno općiti sa kozama"
Gospa Sinjska: "Gdje su ti dokazi da spolno općim sa kozama?"
Osoba A: "A gdje su tebi dokazi da ne općiš?"

Vidiš problematičnost?
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:35   #44
Ovrha nad djetetom mi izuzetno glupavo zvuči, kao da je u pitanju kakva stvar, a s druge strane, uzeti dijete i zbrisati u nepoznatom pravcu je opet kao da se radi o kakvoj stvari. Dijete ima dva roditelja pa bi brigu i skrb o njemu valjalo podijeliti, samo ljudi nikako shvatiti da rastajući se jedno od drugoga jer se više ne vole/ne trpe, ne prestaje njihova obveza raditi na korist djeteta.
__________________
MCR
ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:39   #45
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
@prince uvrnuta ti je logika i braniš neobranjivo

Ako se nekoga optužuje za nešto onda se to mora i dokazat, ovdje su fakti da je bila na interpolovoj tjeralici, da je zbrisala i da nije poštivala odluku suda.
Porit vnje bi se trebala pokrenut istraga radi otmice. Hrvatski sud je donio svoju odluku i zato što se ona s tim ne slaže ne poštuje ni tu odluku.
A najgore od svega je svi spominjemo dobrobit djeteta, pa kad ga već spominjemo ne bi li za dijete bilo dobro da je upoznalo vlastitog oca?
Znači žena ga je otela i radila štetu djtetu jer dijete nije upoznalo oca.
Možda mi je logika uvrnuta a možda i nije, ne razmišljamo svi isto.
Što se tiče same presude ona je jasna i za samo hrvatsko društvo i
buduće mlade roditelje bi ovo trebalo biti upozorenje da ne odvode
djecu na svoju ruku već u dogovoru što je najbolje za dijete ako
je već došlo do nesuglasica među roditeljima.

E sad ima ova druga strana zbog kojeg me držiš uvrnutim:
Otac je imućan, pun novaca, zaposlio je cijeli odvjetnički tim
a Ninu brani odvjetnik po službenoj dužnosti. Imam opravdano
pravo na sumnju u postupak i emocionalno sam skloniji prihvatiti
priču psihologa nego nekog knjiškog moljca koji tumači zakone.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:40   #46
nisam ja baš siguran da su u ovom postupku sud, centar za socijalni rad a i još neke institucije ove države svoj posao obavile kako treba. Previše ima toga u medijima oko tih propusta i moramo se zapitat šta ako je samo 20% tih sudskih i inih nelogičnosti točno.

Evo šta kaže odvjetnik http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...tak-dana/22857

Ovo jest tužna i mučna situacija ali svima bi na prvom mjestu moralo bit dijete i njegov nesmetani razvoj.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:47   #47
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Kako ne znamo niti možemo znati? Jel ikad prijavljen? Nije. Jel se ikad vodio kakav postupak protiv njega za zlostavljanje? Nije. Jel ikad pravomoćno osuđen za zlostavljanje? Nije. Dakle nije zlostavljač. Ne može se prihvatiti standard da majka ili bilo tko drugi optuži, a da onda otac mora dokazivati suprotno.

U protivnom bi mogli reći:
Osoba A: "Gospa Sinjska voli spolno općiti sa kozama"
Gospa Sinjska: "Gdje su ti dokazi da spolno općim sa kozama?"
Osoba A: "A gdje su tebi dokazi da ne općiš?"

Vidiš problematičnost?
Naravno da ne možemo smatrati to istinitim dok nema ni ikakve odluke suda a ni drugih indicija o tome osim tvrdnji majke. To nisam ni tvrdio.

Je li moguće da je toga bilo? Je.
Je li moguće (u ovom slučaju i najvjerovatnije) da majka to koristi samo kao optužbu i argument da bi pridobila javnost na svoju stranu? Je.

Sve što želim reći je da u ovom slučaju zaista nema potrebe zauzimati strane već samo provoditi odluke više sudova.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:57   #48
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
E sad ima ova druga strana zbog kojeg me držiš uvrnutim:
Otac je imućan, pun novaca, zaposlio je cijeli odvjetnički tim
a Ninu brani odvjetnik po službenoj dužnosti.
Ne brani je nitko jer se ne radi o kaznenom postupku.
Isto tako, ne radi se o postupku gdje je zastupanje po odvjetniku obavezno, pa se ne može raditi ni o odvjetniku po službenoj dužnosti.
Odv Živaljić ju zastupa jer to želi, ne jer ga je netko eto tako postavio.

Ali i on drobi gluposti u ovom članku...
"To što ne piše u spisu da je otac sklon ovome ili onome, to ne znači da on nije takav."...možda, ali neka to izvoli dokazati. To je lekcija 1 prava: stranka koja se poziva na neku činjenicu, dužna ju je dokazati.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:59   #49
i koji je zaključak?

Majka je nemoćna, dijete je nemoćno, otac je nemoćan, sudovi su nemoćni, Interpol je nemoćan, Republika Hrvatska je nemoćna, Republika Italija je nemoćna....svi su nemoćni. Skoro svi.

A tko je moćan? Narod je moćan i Bosna koja je uspješno skrivala dijete je moćna. Tako je Bosna i Tita skrivala u NOB-u.

Šteta što se narod ne odluči skupiti pa riješiti recimo krizu u Agrokoru ili spor sa Slovenijom ili nizak natalitet i emigraciju....
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 16:59   #50
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Ne brani je nitko jer se ne radi o kaznenom postupku.
Isto tako, ne radi se o postupku gdje je zastupanje po odvjetniku obavezno, pa se ne može raditi ni o odvjetniku po službenoj dužnosti.
Odv Živaljić ju zastupa jer to želi, ne jer ga je netko eto tako postavio.

Ali i on drobi gluposti u ovom članku...
"To što ne piše u spisu da je otac sklon ovome ili onome, to ne znači da on nije takav."...možda, ali neka to izvoli dokazati. To je lekcija 1 prava: stranka koja se poziva na neku činjenicu, dužna ju je dokazati.
A što misliš o ovome (također iz članka):
Koja bi to majka uzela dijete na rame i pobjegla? Od čega je pobjegla, da nije od bogatstva - poručio je Živaljić.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:00   #51
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Šteta što se narod ne odluči skupiti pa riješiti recimo krizu u Agrokoru ili spor sa Slovenijom ili nizak natalitet i emigraciju....
najvažnije je da smo opet ustanovili koliko je lako manipulirati ovim sustavom.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:06   #52
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
A što misliš o ovome (također iz članka):
Koja bi to majka uzela dijete na rame i pobjegla? Od čega je pobjegla, da nije od bogatstva - poručio je Živaljić.
Šta mislim?

Pa eto, za početak da ljudi nisu skupa samo radi bogatstva. Pa da to što je netko ostavio bogatog čovjeka nije dokaz o karatkeru te osobe.
Kao "ko bi lud otišao od bogatog čovjeka osim ako nije zlostavljač", ili "ako je bogat onda nije bitno voliš li ga ili ne, ostaješ s njim ako te ne zlostavlja"

A onda mislim da bi dijete uzela na rame i pobjegla tu i tamo koja majka koja se ne slaže s tim da dijete ne boravi s njom već želi dijete za sebe.
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:10   #53
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Možda mi je logika uvrnuta a možda i nije, ne razmišljamo svi isto.
Što se tiče same presude ona je jasna i za samo hrvatsko društvo i
buduće mlade roditelje bi ovo trebalo biti upozorenje da ne odvode
djecu na svoju ruku već u dogovoru što je najbolje za dijete ako
je već došlo do nesuglasica među roditeljima.

E sad ima ova druga strana zbog kojeg me držiš uvrnutim:
Otac je imućan, pun novaca, zaposlio je cijeli odvjetnički tim
a Ninu brani odvjetnik po službenoj dužnosti. Imam opravdano
pravo na sumnju u postupak i emocionalno sam skloniji prihvatiti
priču psihologa nego nekog knjiškog moljca koji tumači zakone.
To kaj si se ti emocionalno spreman vezat za priču psihologa je isto dvojbena situacija kad se i mišljenja između psihologa mogu razlikovati.
I uostalom italija je demokratska zemlja, ima više stupnjeva sudske vlasti kao i Hrvatska.


Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
nisam ja baš siguran da su u ovom postupku sud, centar za socijalni rad a i još neke institucije ove države svoj posao obavile kako treba. Previše ima toga u medijima oko tih propusta i moramo se zapitat šta ako je samo 20% tih sudskih i inih nelogičnosti točno.

Evo šta kaže odvjetnik http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...tak-dana/22857

Ovo jest tužna i mučna situacija ali svima bi na prvom mjestu moralo bit dijete i njegov nesmetani razvoj.
Njegov (ne)smetani razvoj je ugrožen bježenaijom i ne upoznavanjem vlastitog oca.
I ponovit ću kao gore. RH kao i ostale zemlje imaju mehanizme kako bi se sporovi riješili.
A to je više stupnjeva sudovanja. I postoji još na europskoj razini.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:15   #54
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Šta mislim?

Pa eto, za početak da ljudi nisu skupa samo radi bogatstva. Pa da to što je netko ostavio bogatog čovjeka nije dokaz o karatkeru te osobe.
Kao "ko bi lud otišao od bogatog čovjeka osim ako nije zlostavljač", ili "ako je bogat onda nije bitno voliš li ga ili ne, ostaješ s njim ako te ne zlostavlja"

A onda mislim da bi dijete uzela na rame i pobjegla tu i tamo koja majka koja se ne slaže s tim da dijete ne boravi s njom već želi dijete za sebe.
Vidiš, treba nešto smisliti i opet nekako nije uvjerljivo,
a ja i dalje mislim da su odvjetnici djetetovog oca donijeli prevagu.
Činjenica je da dijete nije nitko ništa pitao u ovom slučaju.

I još jedna stvar a vezana je za ovaj slučaj su mediji,
talijanski mediji su svi stali na stranu Oca i proglašen je ocem godine
i to drugu godinu za redom. Jesu li možda Talijani stali pristrano
na stranu svojeg čovika samo zato što je njihov a Nina nije?
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:18   #55
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Zakon propisuje samo ono što je nužno, obvezu.
Ma nemoj, a koji to zakon?

I tko prosuđuje što je nužno?
Jel čokolada zabranjena jer nije nužna?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:21   #56
Quote:
prince lorang kaže: Pogledaj post
Vidiš, treba nešto smisliti i opet nekako nije uvjerljivo,
a ja i dalje mislim da su odvjetnici djetetovog oca donijeli prevagu.
Činjenica je da dijete nije nitko ništa pitao u ovom slučaju.

I još jedna stvar a vezana je za ovaj slučaj su mediji,
talijanski mediji su svi stali na stranu Oca i proglašen je ocem godine
i to drugu godinu za redom. Jesu li možda Talijani stali pristrano
na stranu svojeg čovika samo zato što je njihov a Nina nije?
Ne treba puno misliti za oboriti jeftinu logičku smicalicu "ako je bogat i pobjegla je od njega, onda mora da je zlostavljač".

A što se tiče medija, zaboli me za njih.
Činjenica je da su 4 suda (talijaski viši i niži, hrvatski viši i niži) stala na stranu oca. Pa je li moguce da je on zapravo u pravu?
Gospa Sinjska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:27   #57
Quote:
Gospa Sinjska kaže: Pogledaj post
Činjenica je da su 4 suda (talijaski viši i niži, hrvatski viši i niži) stala na stranu oca. Pa je li moguce da je on zapravo u pravu?
Pravno je, to svi tvrde.
Meni je žao djeteta i što ga nitko ništa ne pita,
mogu samo zamišljati kako mu je.
prince lorang is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:33   #58
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
nisam ja baš siguran da su u ovom postupku sud, centar za socijalni rad a i još neke institucije ove države svoj posao obavile kako treba. Previše ima toga u medijima oko tih propusta i moramo se zapitat šta ako je samo 20% tih sudskih i inih nelogičnosti točno.

Evo šta kaže odvjetnik http://dalmatinskiportal.hr/vijesti/...tak-dana/22857

Ovo jest tužna i mučna situacija ali svima bi na prvom mjestu moralo bit dijete i njegov nesmetani razvoj.
pa to se i gleda prvo i osnovno (sto je, pod okolnostima, najbolje za dijete) pa bi bilo krajnje cudno da sada nakon svega idu odvajati dijete od majke.

tako to i ide obicno...
Gigi G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:44   #59
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ma nemoj, a koji to zakon?
Obiteljski zakon.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
I tko prosuđuje što je nužno?
Jel čokolada zabranjena jer nije nužna?
Nužno je ono što odredi sud u svakom pojedinom postupku, za konkretno djete, a prema odredbama iz Obiteljskog zakona i sudske prakse. A mislim da nema potrebe da ulazimo u filozofsku raspravu. Za čokoladu ima i kad se odredi iznos uzdržavanja prema realnim potrebama djeteta. Sigurno se možemo složiti da 50.000kn mjesečno nije potrebno niti jednom dvogodišnjaku ili sedmogodišnjaku, osim ako se radi o nekom iznimnom slučaju gdje su zbog neke teške zdravstvene situacije potrebe djeteta višestruko povećane.

Quote:
Gigi G. kaže: Pogledaj post
pa to se i gleda prvo i osnovno (sto je, pod okolnostima, najbolje za dijete) pa bi bilo krajnje cudno da sada nakon svega idu odvajati dijete od majke.

tako to i ide obicno...
Krajnje je čudno da se automatski misli da je tom djetetu bolje kod majke, zato što je igrom slučaja proveo prvih 6-7g s njom i jer "majka je majka". A to ti je jedini argument. Na žalost, ne razmišljaju tako samo laici nego često i djelatnice CZSa i sutkinje koje vode obiteljskopravne postupke.

Zanemaruje se da to djete npr.
- nije imalo priliku stjecati neke socijalne vještine jer nije moglo ići u vrtić,
- u slučaju da je obolilo, ne bi imalo zdravstveno osiguranje,
- da živi u stresnom okruženju jer je majka stalno u bijegu a sada mu dovodi i rulju pred vrata
- da zbog majke nije imao muški uzor prvih 7 godina života,
- da mu majka stvara iskrivljenu sliku o ocu zbog koje možda neće nikad (ako ostane kod nje) imati pozitivan stav i normalan odnos njim,
- da se radi o nezreloj osobi i osobi koja nije naučena rješavati probleme nego bježati od njih (nije baš dobar odgojni uzor za djete)
- da se radi o osobi koja je sposobna lagati i naštetiti ugledu ocu djeteta samo radi zadovoljenja svojih sebičnih potreba, a trebala bi misliti na djete
- da je njezina materijalna situacija toliko loša da se teško može pobrinuti i za sebe, a kamoli za djete.

.. a našlo bi se još argumenata protiv.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 17:46   #60
Ali ekipa koja poslije odgode ovrhe pjeva "Večeras je naša fešta".
jurkon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.