Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 12:07   #541
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Neću ulaziti u njegove postotke, ali tvoja izjava govori da to što je netko u vezi, čini ga boljom osobom?
udovoljavanje društvenom pritisku i očekivanjima, brka sa razvojem i napretkom.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 12:11   #542
Quote:
Ro_ kaže: Pogledaj post
Zanimljivo razmišljanje, ali ne kužim što bi značilo trošenje energije na vezu - kak se troši energija na vezu?

Kaj, moraš pričat s njom, a ne da ti se
mora da se šališ...muškarac mora uvijek biti proaktivan, a ti mene pitaš kako se troši energija.
To je isto onom kada ono cure kažu "kad mi se veza dogodi dobro su dogodi, neću razbijat s time glavu".
U muškom svijetu toga nema ako nisi proaktivan(čitaj ne trošiš vrijeme ni energiju) nećeš nikad biti u vezi,a kamoli kasnija energija i vrijeme koje daš u taj odnos koji je toliko nesiguran i neizvjestan da je nosen se time bavit.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:11   #543
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Tja pa nećeš mi ti određivati sa "moralno superiorne pozicije" šta je za mene dobro,a što loše..
Odakle ti ideja da išta propisujem tebi? Zalažem se za tvoju uslugu Svemiru.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:23   #544
Ako ti treba partner da ti život ima smisla to mi ukazuje da si sam prilično besmislen
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:32   #545
gubljenje energije je samo u slucaju kada znas da si u besmislenom odnosu, kada znas da ta veza nema buducnosti. Ali tada treba izac ili ne ulaziti u takve veze....dok ne dode neko dovoljno interesantan i i rekla bi podoban za tu osobu...tad je druga prica, tada si s gustom s tom osobom i rastes, nema gubitka
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:37   #546
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Odakle ti ideja da išta propisujem tebi? Zalažem se za tvoju uslugu Svemiru.
Ako nemaš što argumentirano napisati, bolje ne piši.
Pametan Nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:37   #547
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
mora da se šališ...muškarac mora uvijek biti proaktivan, a ti mene pitaš kako se troši energija.
To je isto onom kada ono cure kažu "kad mi se veza dogodi dobro su dogodi, neću razbijat s time glavu".
U muškom svijetu toga nema ako nisi proaktivan(čitaj ne trošiš vrijeme ni energiju) nećeš nikad biti u vezi,a kamoli kasnija energija i vrijeme koje daš u taj odnos koji je toliko nesiguran i neizvjestan da je nosen se time bavit.

Ok, vjerojatno imaš takva iskustva.

Ima i odnosa u kojima to što ti zoveš trošenjem energije doprinosi i generiranju nove energije i života.
__________________
Bad times, hard times, this is what people keep saying; but let us live well, and times shall be good. We are the times: Such as we are, such are the times. - St. Augustine
Ro_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:27   #548
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Ja sam namjerno odlučio solirati, dakle svojoj voljom do daljnjega. Iz razloga što sam uvidija da veze nemaju kod mene smisla, previše mi energije uzimaju i zaostajem, pa i propadaM u drugim sferama života, u globalu postaneš krajnje mizeran i nesretan.

Kod soliranja mi je dobro što imaš vremena i energije za sebe i samo za sebe, napravim i radim sve stoput brže i lakše, imam radnog elana i volje za napredak.
Svaki dan gledam kako ću si unaprijedit život, i svaki dan je mali napredak, dočim bi u odnosu trošio svu energiju na taj odnos i moj osobni razvoj i napredak bi stao, htio ne htio.
Jednostavno upadneš u neku letargiju i nema ti naprijed.
Imam mali milijun planova, mozak radi sto na sat, baš vidim kako energije izvire i želi se trošiti na produktivne stvari. radim stavri koje sam godinama želio raditi, imam dovljno energije i za njih.
Na unutarnjem planu sam masu mirniji, spokojniji, zadovoljniji, agresija je nestala u cijelosti, frustracije su splasnule, manje se nerviram.

Jedina mana je taj seksualni nagon i povremena potreba za ženskim društvom, ali to me vrlo brzo prođe, jer sam vrlo racionalna osoba i sve vrlo brzo irazcionaliziram, razloge za i protiv.
čudno da imam slično razmišljanje, ali ako nađeš osobu koja ima isti elan i napredak i brzinu mozga, tada se stvari slažu gotovo bespogovorno i tada ne osjetiš da trošiš energiju nego kad se te dvije energije spoje nema više rastanka...

ali izgleda da si nailazio na ili jače od sebe ili slabije gdje ispada da uvijek netko nekoga vuče ili čeka...pa tada nastaje problem jer dojadi to...
__________________
by tyaa--tak mi i zgledaš I sigurno ti treba košara naprijed, blatobrani nazad, zvonce u obliku cvijeta sa nekom milozvučnom muzikom, i uspravno sjediš
by Blackheartgirl--Naravno da jesam. Tražim partnera, a ne krumpir za ručak.
Junona 88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:40   #549
Razumijem sto prica Pametan Nick

Drugim rijecima to bi bila veza gdje covjek puno vise ulaze nego dobiva, vrlo jednostavno
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:53   #550
Odnos u kojem nisi sretan od tebe "trazi" nepotrebno trosenje energije i dovodi do stresa te samim time i ti kako osoba tones i budes u nekim okovima sebe i tog odnosa. A odnos u kojem su partneri ravnopravni i daju si prostora, podrzavaju se u razlicitostima, po meni, ne zahtjeva trosenje energije jer se ta energija nadomjesti energijom koju ti daje tvoj partner. Zvuci glupo, ali ja to sebi tako tumacim. Jedini problem je naci nekog kompatibilnog s kojim neces trosit uludo energiju trudeci se da ga animiras i tko zna sto. U tom slucaju, bolje je da si sam i da se posvetis sam sebi i svom osobnom rastu i razvoju. Ako naleti netko dovoljno kompatibilan, to ce se itekako osjetit.
biser s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:58   #551
Quote:
biser s mora kaže: Pogledaj post
Odnos u kojem nisi sretan od tebe "trazi" nepotrebno trosenje energije i dovodi do stresa te samim time i ti kako osoba tones i budes u nekim okovima sebe i tog odnosa. A odnos u kojem su partneri ravnopravni i daju si prostora, podrzavaju se u razlicitostima, po meni, ne zahtjeva trosenje energije jer se ta energija nadomjesti energijom koju ti daje tvoj partner. Zvuci glupo, ali ja to sebi tako tumacim. Jedini problem je naci nekog kompatibilnog s kojim neces trosit uludo energiju trudeci se da ga animiras i tko zna sto. U tom slucaju, bolje je da si sam i da se posvetis sam sebi i svom osobnom rastu i razvoju. Ako naleti netko dovoljno kompatibilan, to ce se itekako osjetit.
Slazem se, inace ne volim izjave poput da u vezu treba ulagati da su za vezu potrebni kompromisi.

Cudno je to objasniti, slazem se sa tim izjavama manje vise ali ne volim ih cuti.

Par djevojaka sa kojima sam prekinuo na pocetku bi me pitalo da li se plasim obaveze, ne volim vezu prvenstveno dozivljavati kao obavezu, kao kompromis kao da moram u nesto ulagati. Ovdje je naglasak na prvenstveno kada se to pocne tako gledati te veze bi me gusile
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:11   #552
jel neko stavio link na pjesmu "nije život jedna žena"?
Gioia- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:31   #553
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Veze zahtjevaju energiju i vrijeme koje je limitirano. Ulagati u nešto što je ograničeno vrlo kratkim vijekom trajanja i vrlo upitne kvalitete je nosens.
kada neki odnos 'legne', ne razmišljaš više ni o kvaliteti ni o trajanju, nego guštaš u trenutku.
ispada da si se namjerno osudio na krut život bez topline. to je tužno.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 22:46   #554
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
kada neki odnos 'legne', ne razmišljaš više ni o kvaliteti ni o trajanju, nego guštaš u trenutku.
A gdje je nestao onaj rad, ulaganje u odnos?
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 23:12   #555
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
A gdje je nestao onaj rad, ulaganje u odnos?
prozivaš, ili?
pa naravno da čovjek da dio sebe, kada mu je stalo. ako je stvar legne onda ništa nije teško. samo rijetko je stvar prava.
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 08:10   #556
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
tebi je izgleda i rođenje osobni razvoj i napredak.
Za nekoga tko proziva lošu argumentaciju drugih a sebe naziva racionalnom osobom, tvoji argumenti su stvarno na mjestu.
:klap:
~R/\>< is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 05:12   #557
Quote:
videodrome kaže: Pogledaj post
Jednostavno iako nisam klasična propalica suprotnom spolu nisam zanimljiv. Nema ni nekog izravnog načina da to postanem. Svjestan sam svoje nevidljivosti i znam da cu ostati sam. Sumnjao sam na to i vjerovao da će se nešto dogodili ali ništa se ne događa godinama. Samo odraz u ogledalu stari. Ne tako očito, samo usporedba s prošlogodišnjim slikama otkiva surovu stvarnost.
Ovaaaaj... smiješno odmah u glavu za reći, aliiii.. išao sam preko oglasa kupit neke tech stvari koje je problem pronaći (na nekoliko privatnih adresa) i.. završio sam kod 3 tipa koji žive u tvome scenariju tj. potpuno solo.

Sva 3 dečka žive u svojim stanovima, stanovi su sređeni do jaja, potpuno solo, novčano ok, bez ikakvog kontakta sa ženama. Ti dečki, da ti budem iskren - daleko su od rugoba. Slučanost? Hmm..

Smiješnije još više, ja sam isto iz njihovog kluba. I imam susjeda magistra znanosti, koji vidi vraga - također živi bez kontakta sa ženama. Ima 44 ak se ne varam i tak živi već 15 godina jebote.

Saaaad.. koja je značajka svih nas? Znaš koja? Previše smo svjesni o životu. To uključuje i tebe i mene i Icemana.

Muškarac koji se samosvjestan o životu ne može funkcionirati sa ženom. Zato je instinktivno izbjegava. Nekontrolirano.

Hint: da bi bio zanimljiv ženama, moraš biti malo više.. gluplji. Fizički izgled (bilokoga) nema veze s nezanimljivošću. Žena ne reagira proračunato kao muškarac i kad ideš u frontu s nima najbolje je.. isključit digitron u glavi.


Quote:
Ima li ovakav život smisla? Kako se zavarati i motivirati za ostatak života?
Iskreno po meni.. nema uopće. Premda je Icemana ozbiljno za shvatiti. Taj čovjek je, po postu koji je napisao.. jebena je utvrda za razbit.


Quote:
Iceman1991 kaže: Pogledaj post
Osobno ne smatram da bi bilo kakva druga osoba unijela nekakvu dodatnu vrijednost u moj život već bi me vrlo vjerojatno samo teško iživcirala, ali to sam samo ja.
Od 2005. godine sam bez iti jednog jedinog prijatelja dok žene, očito, kao takve praktički ni ne postoje što se mene tiče.
Ne želim ispast Sweets (iz serije Kosti lol).. ali ovo je introvertnost i neurotičnost do kraja haha! Istinsko pero totalnog vuka samotnjaka imaginarno zabetoniranog u vlastite utvrde i projekcije.


Quote:
Fascinantno je na što se sve čovjek može priviknuti kako godine prolaze tako da je moja preporuka da probaš stisnuti zube jer što ti drugo preostaje ako tvrdiš da ženama nisi interesantan? Vjerujem ti jer sedam godina nije baš kratak vremenski period.
Slažem se, fascinanto je. Pogotovu kad netko tako potisne instinkte kao ti. Logično da, kad uspiješ u tome (u konačnom zaleđivanju sebe), da ti niti jedan događaj u životu više nema smisla.

Quote:
Inače, život nema apsolutno nikakvog smisla (osobno uvjerenje) - sa partnerom ili bez. Tako je svejedno što radiš i čime se baviš. Samo se opusti i budi ponosan na činjenicu da si posve samostalan te ovisiš isključivo o samom sebi.
Mislim da sam sebi bacaš pijesak u usta: živjeti solo je u bitku očajna mjera. Siguran samda si o tome (auto-sugestivno) već razmišljao i da si svjestan toga.

Quote:
Vrlo vjerojatno će ti na temu uletiti vječni optimisti, PUA fanatici i slična ekipa - to je tako, jebiga...
Vezano uz život nisam pretjeran optimist, ali u samoći koju prezentiraš, braniš i populiziraš... nema apsolutno ničega.

Da se razumijemo, simpatičan si mi lik, ali i jako dobar materijal za (jako dobru) psihoanalizu. Oslijepio si i kao 90% forumaša na US-u koji traže nešto što su već izgubili (liti deformirali) ne samo u reali, već i u vlastitoj mašti. I odgulit će još par desetaka godina života - potpuno bezveze.

Sve što je ostalo jest.. empty space.
Sexbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 18:29   #558
Quote:
videodrome kaže: Pogledaj post
Pijan u 4:15 nakon izlaska započinjem pisanje ovog posta. Prema kineskom alkotestu s ebaya trenutno imam 1.2 promila. Policijski pokazuje sličnu vrijednost samo u više decimala, pogodite kako znam . Pišem ovo jer imam neki osjećaj da u ovom stanju mogu emocije i način razmišljanja koje su kada sam trijezan blokirane prenijeti na papir. Naravno ono što se pijanoj budali čini kao dobra ideja, istoj toj trijeznoj budali se ne čini ali budući da sam anoniman preživjet cu sramotu objave ove molitve za pažnjom nepoznatih ljudi. Dakle bio sam vani s prijateljima na privatnoj zabavi s desetak ljudi i nakon toga smo obišli nekoliko klubova.

Za početak najbolje da se predstavim iako imam već nekoliko postova na sličnu temu. U kasnim sam dvadesetima i nisam imao ništa vise od razgovora s ženama već vise od 7 godina. Ipak, te godine nisam potpuno potratio iako sam ih mogao puno bolje iskoristiti. Razvio sam nekakvu karijeru tako da sam u svojoj struci cijenjen. Zarađujem više od dvostrukog hrvatskog prosjeka. Živim samostalno u velikom stanu. Nisam bodybuilder ali vježbam amaterski već godinama. Uglavnom doma jer imam svu opremu, ponekad u teretani. Trenutno ne vježbam zbog nekih ozljeda koje sam zaradio svojim glupim načinom života tako da nisam u formi ali očekujem nastaviti nakon nekoliko mjeseci. Istina mogao bih trčati ali jbg, ne zanima me trčanje... Putujem motorom kad god uhvatim lijepo vrijeme. To mi je jedini pravi užitak. Ja, motor i zabačena seoska cesta se razumijemo i međusobno poštujemo. To je ono lijepo što mogu reci o sebi. S negativne strane relativno sam nizak i ružan. Nisam osobito društven iako imam dosta prijatelja s kojima sam duboko povezan.

Na pisanje ovog posta i traženje forumske osude ili sažaljenja (ili locka jer nisam siguran da se o ovom mom baljezganju uopće može razviti rasprava) me natjerala me nesanica nakon još jedne noći u kojoj sam dobio potvrdu svog manjka vrijednosti. U klubovima kao i svakog izlaska posljednjih godina nije bilo sreće. Ako se baš posreći nekad plešem i pričam s nekom curom koju je najčešće netko drugi iz ekipe poznavao ili joj upao. Ona to radi iz pristojnosti. Nakon izlaska pripit analiziram što to nije uredu sa mnom da jedini u društvu samujem i pišem ova sranja dok ostali imaju veze ili bar one night standove. Analiziram iako duboko u sebi znam koji je problem. Jednostavno iako nisam klasična propalica suprotnom spolu nisam zanimljiv. Nema ni nekog izravnog načina da to postanem. Svjestan sam svoje nevidljivosti i znam da cu ostati sam. Sumnjao sam na to i vjerovao da će se nešto dogodili ali ništa se ne događa godinama. Samo odraz u ogledalu stari. Ne tako očito, samo usporedba s prošlogodišnjim slikama otkiva surovu stvarnost.

Ako je već tako onda mi trenutni život nema smisla. Karijera i zarađivati novac je lijepo ali me ne ispunjava. Mogao bi promijeniti posao ili osnovati svoju tvrtku i zarađivati puno više . Kad bi želio mogao bi si kupiti neki skupi auto i pokušati tako intrigirati žene ali imam osjećaj da je to previše truda za jako upitan uspjeh. Sad se pitam što da radim. Naganjati karijeru i živjeti kao samac ne mogu. Jednostavnom nemam tu motivaciju koju sam prije imao. Ne vidim smisao. Ženu ne mogu naći jer sam ženama bezvrijedan. Što onda raditi. Putovanje je lijep bijeg od problema ali oni se vrate onog trenutka kad se vratim s puta ili provedem dan koji nije potpuno ispunjen aktivnostima. Ima li ovakav život smisla? Kako se zavarati i motivirati za ostatak života?
Zenama si bezvrijedan?

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
__________________
Nikada ne odustaj. Jednog dana ćeš sresti nekoga ko je dobar za tebe, i više nećeš biti sam. Za dobre stvari treba vremena...
mala-rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 20:15   #559
Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Ovaaaaj... smiješno odmah u glavu za reći, aliiii.. išao sam preko oglasa kupit neke tech stvari koje je problem pronaći (na nekoliko privatnih adresa) i.. završio sam kod 3 tipa koji žive u tvome scenariju tj. potpuno solo.

Sva 3 dečka žive u svojim stanovima, stanovi su sređeni do jaja, potpuno solo, novčano ok, bez ikakvog kontakta sa ženama. Ti dečki, da ti budem iskren - daleko su od rugoba. Slučanost? Hmm..
Išao si kupiti neke tech stvari koje je teško pronaći i završio u privatnim stanovima trojice različitih tipova. Te ljude nikad prije nisi vidio (tako barem ja zaključujem iz ovoga što si napisao), ali si pri razgovoru i/ili kupnji tih stvari saznao kako su svi ti dečki solo, kako imaju love i kako uopće nemaju kontakte sa ženama. Sve su to ispričali potpunom neznancu u površnom i brzom susretu u kojem se trebala obaviti samo jednostavno kupoprodaja? Fascinantno. Ne poznajem nijednu mušku osobu koja bi napravila tako nešto, a ti si naletio na čak trojicu takvih. I u tome svemu prepoznao sebe. Nije li to divno...

Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
Muškarac koji se samosvjestan o životu ne može funkcionirati sa ženom. Zato je instinktivno izbjegava. Nekontrolirano.
Stvarno? To je neko tvoje osobno životno saznanje ili generalno životno pravilo s kojim se osobno nisam nikad susreo i o njemu ništa ne znam. Uvijek je dobro naučiti nešto novo, a ovo se čini kao idealna prilika.

Quote:
Sexbot kaže: Pogledaj post
[I]Hint: da bi bio zanimljiv ženama, moraš biti malo više.. gluplji.
Islandson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 10:28   #560
potpis

Potpisujem ovo gdje se Islandsom drzi za glavu. Potpisujem. Nabijam pecat preko potpisa. I vostani pecat. Drzim se za glavu.
MaSvasta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.