Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 11:07   #1
Je li je bitno koliko godina se studira?

Pozz, naime pricala sam s kolegama s faksa neki dan te par njih ima misljenje da je jako bitno koliko godina se studira, odnosno, da kod zaposljavanja obracaju veliku pozornost na to u kojem roku smo zavrsili fakultet. Sto vi mislite, da li je to istina, s obzirom da studiram pravo koje puno ljudi zna oduziti na vise od 5 godina.
__________________
When you lose small mind, you free your life.
Ella Kierra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:57   #2
Ne, to uopće nije bitno. Kao niti spol osobe, njena seksualnost, nacionalnost, dob ili vjeroispovijest.

Ali ako ti poslodavac to zamjera, onda to govori nešto o upitnoj kvaliteti tog poslodavca. Nigdje u svijetu to nije ograničenje, važno je samo da imaš diplomu (ako se javljaš na natječaj gdje se traži diploma, tj. visoka stručna sprema).
prvilet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 14:23   #3
Naravno da je bitno. Da si ti poslodavac i biraš između kandidata koji imaju podjednake uvjete, jedan je studirao 5, a drugi 7 godina, koga bi izabrala? Kome bi povjerila radni zadatak i od koga bi očekivala da će biti obavljen u roku?
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:16   #4
Bitno je. Sad, nije bad ako se malo oduži ukoliko to možeš pokrijepit s nekim kvalitetnim stečenim iskustvom kao ispriku za "kašnjenje" ili si na nekom težem faksu di je normalno da mali broj njih diplomira u roku.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:01   #5
Ja mislim da uopce nije bitno. Ti ako se bolje pokazes na testiranju cak i od onih koji su na faksu prolazili sa 5.0, ne vidim razloga zasto te nebi uzeli. Tu se radi selekcija, nebitno isla na faks 5 ili 10 godina. Svakom normalnom poslodavcu je bitno stvarno znanje, a ne broj godina studiranja ili prosjek. Badava ti prosjek i sve u roku, ako dodje netko tko ce sa srednjom skolom taj posao odraditi bolje
Tebi je samo bitno da imas znanje i da to mozes kvalitetno primijeniti, isla ti na faks 5 ili 10 godina.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:35   #6
Boli te briga. Ja sam pauzirao godinu, možda i opet budem pauzirao. Ove godine sam upisao pravo pa budem vidio kak bu išlo. Dosta sam neodlučna osoba pa evo ne znam baš jel sam trebao upisati pravo no budem probao. Šta me briga kaj drugi misle ja mogu studirati i 10 godina ako to hoću.
DrizzyOvO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 21:52   #7
Pitanje dužine studiranja i prosjeka po završetku fakulteta varira od poslodavca do poslodavca.
Po mom iskustvu, s tim pitanjem susreo sam se samo kod jednog poslodavca. Ostalih stotinjak poslodavaca zabolila je ona stvar koliko sam dugo studirao ili koji mi je bio prosjek. A završio sam sve u roku s vrlo dobrim prosjekom.

Obično se u stvarnosti dogodi da posao prije dobije osoba koja je kao student malo duže studirala i imala osrednji prosjek jer ima vještine (brže se uklopi u radnu sredinu, lakše podnosi stres, simpatična je i komunikativna u radu s klijentima itd.) koje su poslodavcu puno bitnije od godina studiranja ili prosjeka.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 23:51   #8
Bitno je..Tko odugovlači, nije ambiciozan. Ako tome uzmemo da je i trošio godine i novac, poslodavac se pita kako će njemu poslužiti takav.
Nausion Ausona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 00:00   #9
Quote:
Nausion Ausona kaže: Pogledaj post
Bitno je..Tko odugovlači, nije ambiciozan. Ako tome uzmemo da je i trošio godine i novac, poslodavac se pita kako će njemu poslužiti takav.
Isto tako se može reći da iako je netko ambiciozan, ne mora nužno značiti da je i sposoban.
Toliko je osoba koje u roku završe fakultet, a ne znaju u praksi primijeniti to što su naučile.
To što je netko završio fakultet u roku može biti jedan od pluseva, ali niti jedan poslodavac neće zaposliti nekoga samo zato jer je diplomirao u roku.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:47   #10
Quote:
Tekstopisac kaže: Pogledaj post
Isto tako se može reći da iako je netko ambiciozan, ne mora nužno značiti da je i sposoban.
Toliko je osoba koje u roku završe fakultet, a ne znaju u praksi primijeniti to što su naučile.
To što je netko završio fakultet u roku može biti jedan od pluseva, ali niti jedan poslodavac neće zaposliti nekoga samo zato jer je diplomirao u roku.
Niti je to bilo pitanje, niti je to itko tvrdio.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:57   #11
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Niti je to bilo pitanje, niti je to itko tvrdio.
Pročitaj još jednom Nausion Ausonin post. Polako.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 19:57   #12
A zna li se što je bolje od ove dvije opcije: imati slabiji prosjek i završiti u roku, ili produžiti studij, ali imati jači prosjek (navodno neki čak i namjerno produže da mogu imati veću ocjenu iz nekog kolegija...)?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:21   #13
Slabiji prosjek i završiti u roku. Nitkoga nije briga za prosjek.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 19:50   #14
Bitno je ako nemaš iskustva, a duže si diplomirao od onog koji je sve ispite dao u roku.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 15:29   #15
Nije bitno koliko se studira, ali ako već dulje studiraš, pametno je iskoristiti to vrijeme za usavršavanja, radionice, stipendije, studentske razmjene i poslove. Iskustvo i networking su bitniji od diplomiranja u roku. Što se prosjeka tiče, on je bitan jedino zbog stipendija i u slučaju da namjeravaš upisati postdiplomski studij, ali vjerujem da većina poslodavaca ne gleda prosjek.
__________________
čisto protuslovlje
rachael is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:37   #16
Studirala sam redovno 6 godina prema starom programu koji je trajao 4 godine, radila za to vrijeme, izlazila i putovala, seminare pisala na kompjuterima u knjižnici... Manje sam se trudila oko predmeta gdje su profesori zarađivali na ocjenjivanju, jer bi me ionako rušili, a kad bi došlo vrijeme za to naučila bih tako da nije bilo šanse da me sruše. Na razgovorima za posao sam imala uspjeha, a znali su me i pitati jesam li bila odlična na faksu. Nikad nisam lagala da jesam, ali eto, očito to i nije najbitnije. I sad slovim kao jedan od boljih i vrijednijih radnika u koje se ljudi mogu pouzdati.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:40   #17
Quote:
Tekstopisac kaže: Pogledaj post
Pitanje dužine studiranja i prosjeka po završetku fakulteta varira od poslodavca do poslodavca.
Po mom iskustvu, s tim pitanjem susreo sam se samo kod jednog poslodavca. Ostalih stotinjak poslodavaca zabolila je ona stvar koliko sam dugo studirao ili koji mi je bio prosjek. A završio sam sve u roku s vrlo dobrim prosjekom.

Obično se u stvarnosti dogodi da posao prije dobije osoba koja je kao student malo duže studirala i imala osrednji prosjek jer ima vještine (brže se uklopi u radnu sredinu, lakše podnosi stres, simpatična je i komunikativna u radu s klijentima itd.) koje su poslodavcu puno bitnije od godina studiranja ili prosjeka.
upravo je to bitno, pogotovo vani
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:17.