Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 12:06   #521
Ja uvijek kažem da mi je lakše obući još jedan odjevni predmet nego se skidat ljeti jer si ne možeš zgulit kožu da ti bude hladnije, da mogu bi. Ja ne volim ljeto, al baš uopće. Visoke temperature me ubiju (doduše meni je sve iznad 25 stupnjeva visoko i počinjem se preznojavat), mrzim znojenje i znoj i ljepljivost i sunce i sve. Jednostavno ne mogu. Ne mogu funkcionirati ljeti. Tko bi reko da sam dalmatinka, sramota za svoj rod

Najviše volim jesen i proljeće realno, tu neku umjerenost, zima mi je ok, volim je al ovisi o vremenu. Kiša i snijeg me nimalo ne smetaju, kišu dapače niti ne registriram, a snijeg me veseli ko dijete.

Recimo maslelu koju strašno volim ne mogu razumjeti - čim dođe jesen ona pada u depresiju, gubi volju za ičime, kiša je ubi u pojam, smrzava se. A ja se preporodim čim zahladi, imam energije i volje za sve
Kad sunce prži dođe mi crknut. Il se pretvorit u kakvu morsku beštiju i ne izlazit iz mora uopće.
ElsaStarfire is offline  
Old 16.11.2017., 12:11   #522
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Jesi i tad vozila sparka?
Daewoo Tica
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is online now  
Old 16.11.2017., 12:13   #523
Chat tema #11

Da mogu vječno bi živjela u petom mjesecu. Ne mogu velike smrzavice i ne mogu sparinu kao ni ekstremne vrućine. Sad kad sam preselila u 100godišnju kuću, nikako se zagrijat, ali je po ljeti taman.

Eh... ne znam kad sam snijeg zadnji put vidila a da nije bio na televiziji.
__________________
//Remember how you were before you locked your heart away//lastfm
Deaineira is offline  
Old 16.11.2017., 12:18   #524
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Ja uvijek kažem da mi je lakše obući još jedan odjevni predmet nego se skidat ljeti jer si ne možeš zgulit kožu da ti bude hladnije, da mogu bi. Ja ne volim ljeto, al baš uopće. Visoke temperature me ubiju (doduše meni je sve iznad 25 stupnjeva visoko i počinjem se preznojavat), mrzim znojenje i znoj i ljepljivost i sunce i sve. Jednostavno ne mogu. Ne mogu funkcionirati ljeti. Tko bi reko da sam dalmatinka, sramota za svoj rod
.
ovako i ja razmišljam
mali_cox is offline  
Old 16.11.2017., 12:30   #525
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Ja baš volim snijeg, kišu, hladnoću. To mi je, uz jesen, najljepše godišnje doba. : trep:

Da se i razumijemo odmah, lopatam ja non-stop kad padne snijeg, nije da ne lopatam, pa ga zato kao volim. : rofl:
Nadam se zimi barem upola jakoj kao što je bila ona prošla!

Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
nemojte o snijegu... to bijelo govno nikad ne zapada dok smo mi na zimskim praznicima, nego redovito nakon njih, da se moram klizati 40 km na posao. i onda imam mjesta između sela gdje se rade cijeli sniježni zapusi...
što se čišćenja tiče, otkako sam se udala malo je lakše čisto zbog toga što imamo kraću dvorišnu stazu za izlopatati (kod mojih je ulaz u kuću dubooookoooo s dvorišne strane, pa lopataj lijepo pola dvorišta...), i parking za samo 2 auta čistimo. (kod mojih se čistilo, redom: za obiteljski auto, mamin službeni, moj, mog dečka i sestrinog dečka. za PET auta, pa ti lopataj. : facepalm: ) sjećam se jedne godine, padalo je tim tempom da dok si završio s lopatanjem već ti je početak bio sasvim zatrpan, pa smo onda na smjene čistili: izlopatam ja, ulazim na topli čaj i predajem lopatu sestri. završi ona, predaje lopatu meni. (tata bio bolestan, ležao pod temperaturom, a mama na poslu.)
Koliko god tebi teško bilo, meni je ovo tako slatko...

Sva sam si romantisch kada je u pitanju snijeg i topli čaj, i smrzavanje, i lopatanje, i škripanje pod nogama dok lopatam...

Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Ja uvijek kažem da mi je lakše obući još jedan odjevni predmet nego se skidat ljeti jer si ne možeš zgulit kožu da ti bude hladnije, da mogu bi. Ja ne volim ljeto, al baš uopće. Visoke temperature me ubiju (doduše meni je sve iznad 25 stupnjeva visoko i počinjem se preznojavat), mrzim znojenje i znoj i ljepljivost i sunce i sve. Jednostavno ne mogu. Ne mogu funkcionirati ljeti. Tko bi reko da sam dalmatinka, sramota za svoj rod : koka:

Recimo maslelu koju strašno volim ne mogu razumjeti - čim dođe jesen ona pada u depresiju, gubi volju za ičime, kiša je ubi u pojam, smrzava se. A ja se preporodim čim zahladi, imam energije i volje za sve : zubo:
Kad sunce prži dođe mi crknut. Il se pretvorit u kakvu morsku beštiju i ne izlazit iz mora uopće.
Prvi dio... Ista stvar kod mene! Dok je preko 25 stupnjeva, ja živčana. Ako ću sjedit s mirom, onda može, ali nikad ne sjedim s mirom i uvijek nekamo trčim pa sam stalno preznojena i ljepljiva, i odvratna...

Drugi dio... Jedna od mojih frendica je takva i fkt mi po tom pitanju ide na đigeru. Aj, razumijem da ne voliš, da ti smeta, ali kada dođe ljeto pa sam ja takva kakva je ona zimi, ona se naslađuje. Mislim, što imaš od toga da preda mnom navijaš da temperatura ide do 40 stupnjeva jer ti voliš kada je toplooooo? Zaboli me, istopi se, samo prestani kakat!

U neko novije vrijeme (dakle otkako sam se zaposlila, a tome ima 10 godina) pamtim samo dvije poštene zime s lijepim snijegom. Ne onim mokrim što naroka i čim stane imaš blato i bljuzgu. One jedne godine kada je proglašena elementarna nepogoda pa se ni u školu nije išlo zbog velikih količina snijega i niskih temperatura i prošla godina. U prvom slučaju se temperatura preko dana spuštala na -25 i svaki dan bih se adekvatno zabarikadirala i išla u šetnju. Hranila sam labudove, radila anđele u snijegu, skakala u hrpice koje je ralica nabacila... Ljubav!


Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
Daewoo Tica : rofl:
Unti, kreča! Pa Tico zatrpa i par listova što s drveta u jesen padne ako ispod parkiraš, a di neće ralica?!
mirtochka is offline  
Old 16.11.2017., 12:36   #526
Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Prvi dio... Ista stvar kod mene! Dok je preko 25 stupnjeva, ja živčana. Ako ću sjedit s mirom, onda može, ali nikad ne sjedim s mirom i uvijek nekamo trčim pa sam stalno preznojena i ljepljiva, i odvratna...

Drugi dio... Jedna od mojih frendica je takva i fkt mi po tom pitanju ide na đigeru. Aj, razumijem da ne voliš, da ti smeta, ali kada dođe ljeto pa sam ja takva kakva je ona zimi, ona se naslađuje. Mislim, što imaš od toga da preda mnom navijaš da temperatura ide do 40 stupnjeva jer ti voliš kada je toplooooo? Zaboli me, istopi se, samo prestani kakat!
Ja nisam živčana ali se osjećam malaksalo, bez energije, bez volje za ičime, često imam glavobolje, baš mrzim ljeto.

A ne, maslelu srećom nije takva! Dapače ja nju podignem (bar se nadam) kad odemo na kavu jer sam si sva happy kako pada kiša, kako svi nose lijepe šalove i kapute, kako patkice plivaju u potoku i jezeru(živim pored Jaruna) i tako
ElsaStarfire is offline  
Old 16.11.2017., 13:09   #527
Ne mogu reći da sam baš ljubitelj kiše (iako sam joj se ovaj tjedan baš poveselila, doslovno ne znam kada je posljednji put padala). Čim je vani mokro, pretvorim se u oFcu Dolly. Dignu mi se sateliti na kosi i sve strši. Pogotovo sad jer sam puna baby hair.

Da ne govorim da ne znam hodat kada je mokro pa se ušpricam sve do guzice.

Manje-više izbjegavam izlazak iz kuće kada je mokro ako baš ne moram van.

Ali zato vjetar, zimulja, oblaci...
mirtochka is offline  
Old 16.11.2017., 13:16   #528
meni najviše zapravo vjetar smeta.
njega baš ne podnosim nekako. nemir mi užasan unosi
grmljavinu ne računam. bojim se grmljavine strašno (znam sve o statistici, živim cijeli život u zgradama, nije baš da imam neku šansu da me spiči). ali strah je bome trudim se ne pokazivati pred djecom baš ali mm je tu većinom kad grmi onda me zabavi nečim
mali_cox is offline  
Old 16.11.2017., 13:51   #529
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
meni najviše zapravo vjetar smeta.
njega baš ne podnosim nekako. nemir mi užasan unosi
grmljavinu ne računam. bojim se grmljavine strašno (znam sve o statistici, živim cijeli život u zgradama, nije baš da imam neku šansu da me spiči). ali strah je bome trudim se ne pokazivati pred djecom baš ali mm je tu većinom kad grmi onda me zabavi nečim
Ja obožavam kad grmi i sijeva
Ta energija kad drobi na sve strane bukvalno prelazi na mene i muž me uvijek zeza da sam frikić jer kad su one ljetne oluje ja odmah izlazim na prozor i osmjeh i energija u meni samo rastu
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Old 16.11.2017., 15:24   #530
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Ja obožavam kad grmi i sijeva
Ta energija kad drobi na sve strane bukvalno prelazi na mene i muž me uvijek zeza da sam frikić jer kad su one ljetne oluje ja odmah izlazim na prozor i osmjeh i energija u meni samo rastu


Totalno shvaćam ovo! Jednom sam se svađala s nekim oko prozora i taman što sam krenula sa ispižđenim tonom da ću zatvorit i grom pukne. Naravno tad su svi smirili i pustili me da radim što hoću/ trebam.

Ali osjećaj je bio
__________________
//Remember how you were before you locked your heart away//lastfm
Deaineira is offline  
Old 16.11.2017., 15:29   #531
Pozddrav...

Volim zimu i snijeg, ali ne i hladnoću, skliske ceste i zimske režije (taj plin ko da je od suhog zlata + meni nikad nije dovoljno toplo pa palim i električni radijator.... )
(snijeg je lijepo gledati kroz prozor u petak popodne kad se vratiš s posla i do ponedjeljka ne moraš nigdje pa želiš da ga padne bar pol metra...)

Da ne pričam o zimskim gumama - kupila lani 2 + ove godine 2...
(nekako mi je lakše kad potisnem u podsvijest iznos koji sam pljunula za to zadovoljstvo...)

Vjetar me čini nervoznom, kao i grmljavina....

Dobro funkcioniram kad je vruće, ja sam taman na svojoj radnoj temperaturi kad je vani +33.... (valjda bi mi bilo manje zabavno da moram hodati ili nešto raditi vani po toj vrućini, ali doma ni klimu ne palim, u pravilu...)

Ma da, sva sam čudna...

Noćas sam sanjala bivšeg... u snu sam mu morala objasniti da je gotovo i nije baš uzeo za ozbiljno .... hm....

Ali kad smo već kod snova i predosjećaja... jučer oko 9 ujutro pogledam na ručni sat i učini mi se da mi je stao u 12.45 ... međutim za pol sata shvatim da sat ide normalno i pokazuje točno vrijeme pa skužim da sam valjda nešto krivo vidjela...

Danas ujutro pogledam na zidni sat - i vidim da je stao na 12.45... (vjerojatno u noći)

__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 16.11.2017., 15:36   #532
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Ja uvijek kažem da mi je lakše obući još jedan odjevni predmet nego se skidat ljeti jer si ne možeš zgulit kožu da ti bude hladnije, da mogu bi.
Ovo doslovno kao da sam ja pisala!

Quote:
mirtochka kaže: Pogledaj post
Prvi dio... Ista stvar kod mene! Dok je preko 25 stupnjeva, ja živčana. Ako ću sjedit s mirom, onda može, ali nikad ne sjedim s mirom i uvijek nekamo trčim pa sam stalno preznojena i ljepljiva, i odvratna...
+1
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Old 16.11.2017., 16:27   #533
Meni smeta sve: snijeg, kisa, rosa, vjetar, daj ti meni 30 stupnjeva i ja zadovoljna. Nema preznojavanja, pretoplo mi ne moze biti nikad.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 16.11.2017., 17:04   #534
vracam se iz Zadra, nauzivala sam se na suncu i +15, sad sam na +1 i na snijegu. Uzivam jednako.
Jedino sto ne lajkam su kise

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 16.11.2017., 17:23   #535
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
vracam se iz Zadra, nauzivala sam se na suncu i +15, sad sam na +1 i na snijegu. Uzivam jednako.
Jedino sto ne lajkam su kise

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Joooj i ja bih do Zadra i na +15...

Ček.... pa di to pada snijeg??
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 16.11.2017., 20:44   #536
U Lici u Zgu nista

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 16.11.2017., 20:55   #537
Quote:
ElsaStarfire kaže: Pogledaj post
Recimo maslelu koju strašno volim ne mogu razumjeti - čim dođe jesen ona pada u depresiju, gubi volju za ičime, kiša je ubi u pojam, smrzava se. A ja se preporodim čim zahladi, imam energije i volje za sve
Kad sunce prži dođe mi crknut. Il se pretvorit u kakvu morsku beštiju i ne izlazit iz mora uopće.
nije da me toliko ubijaju u pojam same padaline kak me pokopa hladnoća, em sam zimogrozna em moram puno bit po vani, a u duši gušter, s druge strane apsolutno suosjećam sa svima oko mene koji umiru na 36°C, jebajga na jedan ili drugi način sve zafrkava vrijeme


Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
ja cijeli život muku mučim sa spavanjem, zapravo ne sa nesanicom već sa snovima zaspim normalno više manje i nisam noćna ptica, ja sam osoba koja se budi oko 6 bez obzira bila na GO, radila, vikend..nebitno
ali snovi me ubijaju, bude me noću vrlo često i onda dok se smiriš, malo dođeš k sebi, popijem vode, provarim malo to sve...zaspim jedva..i onda iznova..
joj znaš kak suosjećam sad kod mene ti je legnem u 3h, zaspem u 4h, budna u 6h i tako praktički od rođenja jedino kad odspavam više je kad sam bolesna i to je doslovce siguran simptom da nešt nije u redu, prošla sam tisuće vrsta terapija, pokušala sa ljekovima pa odustala, pokušala sam prirodnom medicinom i čajevima i ne ide, fkt kad čujem da nekog muči spavanje to mi je

Quote:
Deaineira kaže: Pogledaj post
Da mogu vječno bi živjela u petom mjesecu. Ne mogu velike smrzavice i ne mogu sparinu kao ni ekstremne vrućine. Sad kad sam preselila u 100godišnju kuću, nikako se zagrijat, ali je po ljeti taman.

Eh... ne znam kad sam snijeg zadnji put vidila a da nije bio na televiziji.
glasam za svibanj, sve cvijetići po drveću i livadama, sve u cvatu, toplo, ugodno, baš milina

Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Ja obožavam kad grmi i sijeva
Ta energija kad drobi na sve strane bukvalno prelazi na mene i muž me uvijek zeza da sam frikić jer kad su one ljetne oluje ja odmah izlazim na prozor i osmjeh i energija u meni samo rastu
kod nas doma nas dva i čuko svaku oluju provedemo blejeći kroz prozor gledajući munje, zadnje 2 godine smo vidjeli jedva 3-4 poštene oluje, a godinu prije toga bilo ih je osobito ljeti barem 1 tjedno

Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post

Noćas sam sanjala bivšeg... u snu sam mu morala objasniti da je gotovo i nije baš uzeo za ozbiljno .... hm....
drži se, treba vremena ali bude te i kad-tad podsvjest ostavila na miru
maslelu is offline  
Old 16.11.2017., 21:23   #538
Quote:
maslelu kaže: Pogledaj post
glasam za svibanj, sve cvijetići po drveću i livadama, sve u cvatu, toplo, ugodno, baš milina
Istina, oku ugodan, ali ne bih ga baš birala. Tada već sunce postaje jako i zna biti vruće. Sjećam se jedne godine za 1. maj... Auto mi stajao na prilazu pred kućom, ujutro temperatura 3-4 stupnja. Popodne sjedam u auto kako bih išla kod frendice, vani 32 stupnja. Popucala mi je šajba. Nije mi bilo jasno zbog čega jer dva dana ranije uopće nisam vozila pa nema govora da mi je u vožnji nešto frcnulo. Objašnjenje majstora je da nedavno promijenjena šajba (mjesec i pol ranije) podlegla nagloj velikoj promjeni temperature. Eto zašto je 5. mjesec zapravo opasan!

S druge strane, udavala sam se 3.5. u Bosni. Preko dana je bilo 7 stupnjeva (sjećam se naslikavanja - bundica mi bila ružna pa sam je skinula, dakle gore samo korzet, gola ramena, dekolte), a dok smo bili u sali, spustila se na 3 i roknuo je snijeg. Eto, vidjeli smo snijeg u maju.

Da se maknem od temperature, zime, ljeta, znojenja... Očajna sam zadnjih dana. Ten mi je podivljao i nema pojma zbog čega. Dakle zadnjih mjesec dana niti jedno đubre nije iskočilo i taman sam pomislila kako se napokon sve smirilo... Sad u tjedan dana pred 33. ročkas 6 komada. Većinom pozicionirani na prijelazu prema vratu i po samom vratu. Evo danas sam poslije popodnevnog spavanca napipala još jedan skroz s lijeve strane na vratu i već se stigao jako upaliti.
Nije mi jasno što se dešava. Jedino što mi se u rutini promijenilo je to da sam otvorila novu teglicu kreme, iste koju uvijek koristim... Godinama... I znam da ne može biti od nje jer valjda bi onda i po licu iskakalo, a ne samo po vratu. Čovjek bi pomislio da je neki hormonalni disbalans, ali nije, štitnjača nikad urednija... Ne znam, ali evo plače mi se od muke. Lice čisto kao bebina guza (što je isto velika rijetkost kod mene do sada bila), taman su i mrljice od starih gadova polako isparile, a vrat kao Normandija.

Tješim se što sam još pubertetlija...
mirtochka is offline  
Old 16.11.2017., 21:29   #539
mirtochka navodno su ti prištići na donjoj čeljusti, prema vratu i na vratu posljedica neravnoteže hormona ženskih.
vjerojatno nije do kozmetike, možda ti se sad neki disbalans dogodio koji će isto tako se sam i izregulirati
mali_cox is offline  
Old 16.11.2017., 21:39   #540
@mitrochka ja sam cula da to po vratu izlazi od hormona. Sumnjam da je od promjene kreme.

Edit:
Evo i mali_cox je napisala
Nešto me net zeza.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.