Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 10:32   #1
Problem s WIFI spajanjem i brzinom interneta

pozdrav.ne znam bas da li je primjeren naslov ali moj problem je slijedeći:

imam internet brzine do 4mbit.gopoda iz t-coma tvrde da ne mogu dobit veću brzinu jer sam daleko od cetnrale.također ne mogu dobit ni hibridni ruter jer je na mom području veliko opterećenje bla...bla...izgleda da sam osuđen na max 4 mbit brzine....računalo je povezano putem wifi-ia. i čim netko u kući se spoji na wifi mobitelom na komp.mi je veza nikakva nema šanse da gledam video na youtube,film i slično....da li netko zna neko riješenje?da li postoji neki program za komp.koji bih ograničio druge korisnike a da komp.bude prioritet ili slično.......504:
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 22:04   #2
Ne postoji, to moras na ruteru namjestit. To se ne moze na ruterima koje dobijes od operatera. Znaci ili moras kupit svoj ruter ili uzmi tele2 pokucni ako ti je to opcija da imas vecu brzinu.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:28   #3
Da ne otvaram novu temu, pitat cu ovdje.

Dakle, na laptopu mi se u donjem desnom kutu kraj ikone za internet javlja obavijest "no connections are available" i crveni iksic preko ikone. Na internet se, logicno, ne mogu spojiti iako je s internetom sve u redu. Pogledala sam i probala sve tutorijale na youtubeu koji se ticu problema spajanja na internet s windows 7, ali nista nije uspjelo, jednostavno stalno izbacuje tu obavijest. Navodno postoji i neki gump ili tipka za wifi, ali ne pronalazim

Ovakva obavijest: https://youtu.be/fBL0j4IIJLo
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 18:55   #4
problem s wifi spajanjem i brzinom interneta

Žičana ili WIFI konekcija? Router su restartala? Laptop si restartala? To što si sve pročitala/pogledala baš ništa ne znači, potrebno je znati što si sve isprobala od mogućih rješenja.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:01   #5
Pozdrav, evo da ni ja otvaram novu temu.

Frend mi ima Philips TV i taj tv ne moze nikako hvatati Wifi signal od rutera koji je u susjednoj kuci. Ali laptop i mobitel mogu hvatati taj signal...
Sada je pitanje, kako moze dobiti Wifi na tvu? Posto samo tv ne moze hvatati, pretpostavljam da je njemu los taj prijemnik... jel dovoljno kupiti neki router na njuskalu od oko 100kn i njega preko wifia spojiti na glavni router pa tv na taj router?
U cemu je razlika izmedju routera i wifi pojacivaca? Pa router ima vise mogucnosti i kako vidim tu su negdje cijene?
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 04:09   #6
problem s wifi spajanjem i brzinom interneta

Da, ali ne moze svaki router raditi kao pojacivac. Ovi jeftini vjerojatno velika vecina ne moze.

Znaci ne mozes takav router povezat preko wifia na drugi router.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:51   #7
A svaki pojacivac Wifi-a moze?
A na sta moram paziti kada gledam koji uzeti? Jer nisam siguran dali iz ducana uzeti ili mozda neki s njuskala...
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:17   #8
Pa da, svaki pojacivac moze raditi kao pojacivac

A ne znam na sta da pazis. Najbolje ti kupit u ducanu vjerojatno da ga mozes vratit ako ti domet nije dobar ili nesto drugo.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 15:04   #9
Bok,da ne otvaram novu temu..
Ovako,do neki dan smo imali mogucnost spajanja na wi fi stana ispod nas. Imamo i fritz pojacivac signala. Podstanari smo i iznajmljivac je dozvolio koristenje njegovog rutera. Medjutim odjednom je veza pukla i vise nam uopce nije vidljiv njegov ruter. Da li postoji mogucnost da je sakrio i da nam nije vidljivo? Jer on kaze da ima uredno internet i da nezna zasto mi nemamo... Hvala
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 16:47   #10
problem s wifi spajanjem i brzinom interneta

A zasto ti je to bitno uopce? Ako je sakrio i laze ti ionako nista ne mozes napravit.

U svakom slucaju cak i ako je sakrio mozes otic na rucno spajanje na mrezu pa upisat naziv mreze bez obzira sta nije vidljiva.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 16:53   #11
Pa probajte se spojiti mobitelom ispred vrata njegovog stana, ako kaze da nije nista dirao tako bi se trebali moci spojiti.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 17:33   #12
Vazno mi je zato kaj nam to ulazi u cijenu stana. I ako nema wi fi onda treba spustiti cijenu. Mi smo tocno iznad njega i ne vidim uopce njegovu adresu sa moba ni sa kompa,a fritz blica da nema neta. Mislim da nema smisla ici pred vrata..kaj ja znam
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2018., 21:52   #13
Pa onda neka se on sa tim bori, pošto mu to plaćate neka osigura internet
abc1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 18:38   #14
Pozdrav, da ne otvaram novu temu pisem ovdje.
Win7, koristim komp rijetko ali kad ga trebam onda imam glavobolje sa spajanjem na internet. Ustekao sam USB wifi skinuo drivere i to radi, ali nekad kad upalim komp stoji zuti usklicnik pored znaka za signal i pise no internet access iako je connectan na moj kucni router. Restart kompa i routera ne pomaze, nekad samo od sebe proradi, nekad izgubim zivce kao sad sat vremena pokusavajuci se spojiti ali bezuspjesno, dok npr. na hotspot od moba se svaki puta spoji odmah bez ikakvih problema.
Mislio sam da je to internet providera (amis, kasnije vip), ali prelazeci na t com problem je i dalje tu.
Na mobu i laptopu wifi najnormalnije radi, znaci problem je veza izmedju kompjutera i routera, nesto ne stima, ako moze savjeti sto napraviti da probam rjesiti problem.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 11:18   #15
Probaj se samo odspojiti i ponovno spojiti na wifi u toj situaciji. Meni to uvijek pomogne, ali rijesenje jos nisam nasao.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 12:32   #16
Ne pomaze, pa niti gasenje firewalla i antivirusa. Driveri su kao najnoviji, iako sam imao problema s pronalaskom drivera za ovaj wifi adapter (s ebaya je).
Ne mogu objasniti da mi se na hotspot od mobitela spoji bez ikakvih problema a na kucni wifi radi probleme.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 21:56   #17
Baš mi je bilo na umu da WIFI dongle vjerojatno radi problem. Sad mi se to čini još vjerojatnije.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 11:10   #18
Ja sumnjam da je do Windowsa, ali nemam ni vremena ni zivaca stavljati novi Win7 pa ponovno pokusati.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 17:24   #19
S obzirom da uz kupnju USB wifia nisam dobio cd, niti je windows automatski uspio skinuti drivere, morao sam ih rucno traziti da bi nasao neki TP LINK koji je radio do sad. Instalirao sad driver easy program, on mi odmah izbacio da treba updateat driver na realtek.

Nazalost opet sve isto, mrzi moj kucni wifi, unable to connect to internet a na hotspot od moba se spaja bez problema.

Ne znam, ne znam...
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2018., 18:30   #20
Kupi drugi adapter jednostavno jer mozda ni nema pomoci.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.