Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 20:36   #81
Quote:
mužjak kaže: Pogledaj post
Tako je. Dijete uzima vrijeme jer se o njemu treba brinuti, te je ta veza automatski smanjenih mogućnosti.

A zaljubljenost, ako se i dogodi, vrlo brzo nestane ako nisi ispunjen dobrim vibracijama.

Ono,nema romantičnih vikenda na početku veze jer, npr, nema tko pričuvati dijete ili se on/ona ne želi odvajati od djeteta.

Generalno nemam ništa protiv, ali mislim da se ne bih mogao ostvariti u vezi sa samohranom majkom. Ta žena bi zbilja morala biti posebna da bih pristao na takvo što.
Slažem se, drugačije je kad ljudi nemaju obavezu odgajati djecu i jednostavno mogu ležerno pristupiti nekom ljubavnom odnosu i uživati. Ovako jedna strana će uvijek davati više nego što će dobit, ne možeš biti na prvom mjestu osobi s djetetom. Krivo bi mi bilo staviti nekoga na prvo mjesto i onda se zadovoljavati s mrvicama koje dobijem. Nije lako svoj život zapravo podrediti tuđem djetetu jer moraš se prilagoditi u takvoj situaciji. Jednostavno vibracije nisu prave.

Ja želim graditi život i obitelj s nekim od nule. U toj priči želim i proći onu bezbrižnu honeymoon fazu kada radimo što hoćemo u idemo gdje hoćemo i ništa nas ne sputava.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:37   #82
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ona je rijetkost. Većinom na ovakvim temama grakću penisići kako oni ne bi odgajali tuđe dijete, grak, grak, bla, bla.
Većina tih ne (bi) odgaja(la) ni svoje. Pardon, bi, od pete godine nadalje, kad se zna samo posrati i napraviti si sendvič.
kad bi samo na tren pomislio da sam ženi ( kao potencijalni novi partner) važniji od njenog djeteta isti tren bi se okrenuo na peti i otišao.
isto tako sam ostavljao žene koje su protestirale jer mi je moja kćer važnija od njih.

možemo se zavaravati da je ona rijetkost al prevelika očekivanja uz jako skromnu ponudu je jako česta priča danas.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:40   #83
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
kad bi samo na tren pomislio da sam ženi ( kao potencijalni novi partner) važniji od njenog djeteta isti tren bi se okrenuo na peti i otišao.
isto tako sam ostavljao žene koje su protestirale jer mi je moja kćer važnija od njih.

možemo se zavaravati da je ona rijetkost al prevelika očekivanja uz jako skromnu ponudu je jako česta priča danas.
Rijetkost je, Pinokio. Nažalost.

Sve to krene od rođenja djeteta nadalje. Od stava "ja pomažem ženi" i "ja ČUVAM svoje dijete" pa nadalje.
Ima naravno i onih gusaka koje ne daju ocu ni blizu djetetu jer one "znaju najbolje", ali nažalost, angažman oko djeteta se uglavnom svede na majku od najranijih dana, a otac je tu za utakmice i sladoled kasnije u životu.
Samo rijetke to priznaju pa na društvenim mrežama vidiš tek pokoju koja se žali na muža i iskreno kaže kako je, uglavnom seru po dječjim rođendanima "onaj moj" i tješe se da bolje ne može jer su svi oni gotovani itd.
Ovdje je još uvijek i muški porodiljni SF za balkanski mozak.

I kako onda takvom primjerku utuviti u glavu da je dijete prvo, bilo tvoje ili tuđe? Nikako.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 20:56   #84
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
I kako onda takvom primjerku utuviti u glavu da je dijete prvo, bilo tvoje ili tuđe? Nikako.
zato sam napisao da je takve primjerke najbolje maknut iz života jer ako ne znaju šta su prioriteti u životu objašnjenja neće imati neki učinak.
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:03   #85
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
kad bi samo na tren pomislio da sam ženi ( kao potencijalni novi partner) važniji od njenog djeteta isti tren bi se okrenuo na peti i otišao.
isto tako sam ostavljao žene koje su protestirale jer mi je moja kćer važnija od njih.
Imal sam slucaj kad mi je cura sa klincem napominjala i bas isticala da joj je dijete najvaznije iako to pitanje tad nisam ni potegnul, jer mi nije smetalo. Nisam blesav da ne kuzim roditeljsku ljubav.
U takvim vezama, strana sa djetetom, u slucaju svadica ili neslagica uvijek "potegne" na stranu svog klinca. Mogu si mislit kak bude mama stala na stranu kad opomenem njenog("naseg") klinca da se ne dere jer sam umoran od posla... jos ak je malo boljeg raspolozenja...
Totalno turn off, never again.


Meanwhile, prosle su godine, moja osobnost otisla u sasvim drugom smjeru i sad dijete ne zelim, nit svoje nit icije. Iako mozda zvuci ruzno, ali ono je "uteg" mom zivotnom stilu.

Jebi ga, dijete je ipak treca osoba.
Biti roditelj je velika odgovornost, i vecina to uci od prvog koraka, korak po korak. Postat roditelj prakticki kroz noc...
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:13   #86
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Imal sam slucaj kad mi je cura sa klincem napominjala i bas isticala da joj je dijete najvaznije iako to pitanje tad nisam ni potegnul, jer mi nije smetalo. Nisam blesav da ne kuzim roditeljsku ljubav.
U takvim vezama, strana sa djetetom, u slucaju svadica ili neslagica uvijek "potegne" na stranu svog klinca. Mogu si mislit kak bude mama stala na stranu kad opomenem njenog("naseg") klinca da se ne dere jer sam umoran od posla... jos ak je malo boljeg raspolozenja...
Totalno turn off, never again.


Meanwhile, prosle su godine, moja osobnost otisla u sasvim drugom smjeru i sad dijete ne zelim, nit svoje nit icije. Iako mozda zvuci ruzno, ali ono je "uteg" mom zivotnom stilu.

Jebi ga, dijete je ipak treca osoba.
Biti roditelj je velika odgovornost, i vecina to uci od prvog koraka, korak po korak. Postat roditelj prakticki kroz noc...
svaka čast, znaš šta hoćeš i čini mi se dobar rezon.
al ovo što spominješ je zajednički odgoj djeteta, nije vezano uz važnost (tko je bitniji).
ne pokazuješ da ti je dijete važnije ako mu uskraćuješ kvalitetan odgoj koji dolazi od drugih osoba već je to sebičnost i glupost.
dobro za tebe da si se riješio takve "mame".
__________________
1N73LL1G3NC3
pinokio2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:28   #87
Krtico, pa jel moras i ti s utegom? Dijete je dijete. Ako nije tvoje, mozes ga prihvatiti ili ne. Nazivati djecu utezima je ruzno.
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:31   #88
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Krtico, pa jel moras i ti s utegom? Dijete je dijete. Ako nije tvoje, mozes ga prihvatiti ili ne. Nazivati djecu utezima je ruzno.
Ne nazivam dijete utegom, nego "utegom" mom zivotnom stilu. Tj. ono kaj sad radim ne bi bilo moguce da imam dijete.
To vise velim onak kak roditelji kazu za svog bebaca "moj mali posranko".
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:33   #89
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Krtico, pa jel moras i ti s utegom? Dijete je dijete. Ako nije tvoje, mozes ga prihvatiti ili ne. Nazivati djecu utezima je ruzno.
kazem ja, zato treba uvjek imat veliki podrum...
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:33   #90
Quote:
little-big-one kaže: Pogledaj post
Ne nazivam dijete utegom, nego "utegom" mom zivotnom stilu. Tj. ono kaj sad radim ne bi bilo moguce da imam dijete.
To vise velim onak kak roditelji kazu za svog bebaca "moj mali posranko".
Posranko je meni ljepse. Uteg je ono sto si stavis oko vrata i skocis u Savu
__________________
Ali ona to živi. Sve čakre su joj orkuglaste. Aura iznad nje je okruglasta. kad s njom pričam ja vidim onaj neki bijeli krug ispunjen onom pjenom od muchmallowa (Josuha o Alice)
AliceInMess is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:37   #91
Quote:
AliceInMess kaže: Pogledaj post
Krtico, pa jel moras i ti s utegom? Dijete je dijete. Ako nije tvoje, mozes ga prihvatiti ili ne. Nazivati djecu utezima je ruzno.
Joj daj, nazovi to uteg, briga, obaveza ili drugim sinonimom, sve znači istu stvar u ovom kontekstu.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:17   #92
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Nitko se neće zajebavati sa tuđom djecom zbog malo kurca.
Pa ako je do 'malo kurca' njegovo dijete ne mora ni vidjet ni upoznat.
Zakaj bi se u tom slucaju s njim zajebavala? U tom slucaju je uopce nebitna cinjenica da covjek ima dijete.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:20   #93
Pet strana, nitko nije spomenuo alimentaciju. Napredujete.
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 22:42   #94
Quote:
pinokio2000 kaže: Pogledaj post
kad bi samo na tren pomislio da sam ženi ( kao potencijalni novi partner) važniji od njenog djeteta isti tren bi se okrenuo na peti i otišao.
isto tako sam ostavljao žene koje su protestirale jer mi je moja kćer važnija od njih.

možemo se zavaravati da je ona rijetkost al prevelika očekivanja uz jako skromnu ponudu je jako česta priča danas.
Bravo! Potpis.

Meni je uopce infantilno u nekim odraslim, zrelijim godinama ocekivati da si nekome 'broj 1' i 'na prvom mjestu'.
Sta to znaci? Da mora stalno titrat oko tebe? Da ne smije imat druge interese, druge ljubavi prema ikome i icemu u zivotu osim tebe?
Ili da te ljubavi mora rangirati po nekakvoj listi prioriteta?

Ljubav prema djetetu i partneru su dvije razlicite stvari, mogu egzistirati istovremeno bez da ijedna strana ostane zakinuta.

Evo osobno bas bi mi bilo drago nac nekog tipa s djetetom. Dapace. Jos ce mi se vise svidjet ako vidim da se oko djeteta trudi, da mu se posvecuje i da je dobar roditelj. Odmah plus ko kuca.
Dijete je nesto sto te obogacuje, nadograđuje kao covjeka.
Mozda je logisticki malo kompliciranije i teze ali svakako vrijedi.
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:09   #95
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Pored toliko slobodnih muškaraca koji nemaju djecu iz bivših veza i brakova, zašto bi si komplicirale život sa nekim tko ima dijete?
Kako uopće možeš postaviti takvo pitanje?
Na to će pristati jedino ako si izuzetno bogat.
Jel' bi ti uzeo curu s djetetom?
Ja bih radije bila s muškarcem koji ima dijete i brak ili dugu vezu iza sebe nego s nekim tko ništa od toga nije ostvario, a već je u zrelim godinama. Ovaj prvi je dokazao da je pokušao, pogriješio ali je živio, bacio se u neki oganj, a ovaj drugi - tijelom zrele osobe, a u glavi dječaćići.
Drugo, ako je žena iako slobodna, osoba sa vlastitim životom koji podrazumijeva pregršt sadržaja ne vidim razloga za ljubomoru na vrijeme koje muškarac provodi s vlastitim djetetom. I to bi mu bio plus kod mene jer pokazuje da je odgovoran.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:20   #96
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Ljubav prema djetetu i partneru su dvije razlicite stvari, mogu egzistirati istovremeno bez da ijedna strana ostane zakinuta.
Točno!

Ako netko ima ljubav u sebi, ima je i ta ljubav teče prema djetetu, partnerici i dalje. Da upoznam tipa koji mi zataji dijete i kad nakon što ipak doznam za postojanje dijeteta shvatim da ga zanemaruje i marginalizira, tog bi prekrižila za vijeke vijekova.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:20   #97
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Bravo! Potpis.

Meni je uopce infantilno u nekim odraslim, zrelijim godinama ocekivati da si nekome 'broj 1' i 'na prvom mjestu'.
Sta to znaci? Da mora stalno titrat oko tebe? Da ne smije imat druge interese, druge ljubavi prema ikome i icemu u zivotu osim tebe?
Ili da te ljubavi mora rangirati po nekakvoj listi prioriteta?

Ljubav prema djetetu i partneru su dvije razlicite stvari, mogu egzistirati istovremeno bez da ijedna strana ostane zakinuta.

Evo osobno bas bi mi bilo drago nac nekog tipa s djetetom. Dapace. Jos ce mi se vise svidjet ako vidim da se oko djeteta trudi, da mu se posvecuje i da je dobar roditelj. Odmah plus ko kuca.
Dijete je nesto sto te obogacuje, nadograđuje kao covjeka.
Mozda je logisticki malo kompliciranije i teze ali svakako vrijedi.

Lako ti je to tako racionalizirati dok ne proživljavaš. Ali eto, ako ti se želja ispuni javi nam kako je bilo u prvoj godini. Prvih 6 mjeseci zapravo će biti dosta. Do tada ćete ionako ili puknuti ili će te proći "infatilna" faza. Ali ako to bude veza iz ljubavi a ne jedna od ovih danas modernih "tek toliko da se skrasim" šansa da će te ta infatilna faza zaobići je minimalna.
Tu godine ne pomažu puno, u ljubavi su i odrasli djeca.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:23   #98
Žena ima dijete, zaboga.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:25   #99
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ja bih radije bila s muškarcem koji ima dijete i brak ili dugu vezu iza sebe nego s nekim tko ništa od toga nije ostvario, a već je u zrelim godinama. Ovaj prvi je dokazao da je pokušao, pogriješio ali je živio, bacio se u neki oganj, a ovaj drugi - tijelom zrele osobe, a u glavi dječaćići.
Meni je ovo upravo onaj turn-off o kojem sam prical.
Tvrdit da se netko ostvario na ovaj ili onaj nacin ili da netko tko ima/nema dijete je ovakav/onakav mi je odbojno. Ono "ja sam mama/tata, odgovorinija/iskusnija/whatever sam, ti suti i pusti mene".

Imanje ili ne imanje djece ne cini nekog manje/vise odgovornim.

Takoder:
Netko je u zrelim godinama bez djece jer se fokusiral na karijeru i slicno da jednog dana ima mogucnost omogucit svojoj obitelji stabilnost. Dok se netko zaletil i napravil dijete sa 17, bez posla, bez novca, bez mozga, veza propala. Tvojom logikom, ovaj sa 17 je odgovorniji iako mu klinac pola zivota zivi u teskoj bjedi. Bitno da je on pokusal. Sreca pa ne prate slicnu logiku u nuklearnoj znanosti.
__________________
I could die for you. But I couldn't, and wouldn't, live for you.
little-big-one is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:38   #100
Quote:
AngryNomad kaže: Pogledaj post
Otkad je seks iskorištavanje?

Ako se seksaš na prvom ili drugom spoju, niti nemaš baš puno vremena pričat o djeci.



Everything is allowed in love and war.
Svako kako mu se dopada, ali takvi kao ti kukaju u pedesetoj godini onda kako nisu imali srecu u zivotu da nadju partnerku koja im odgovara.
__________________
*Per aspera ad astra.*
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:42.