Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2017., 22:38   #81
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ili unutar VW obitelji - imamo Golf koji ima manji gepek i nize se sjedi pa je i kabina nesto manja za koljena iza.
Prepakirani Q2 ima više mjesta otraga nego Golf?

Međuosovinski razmak je znači irelevantan.

Prtljažnik je realno vjerujem sličan. Lagali su kod Q2, zašto ne bi i ovdje. Q2 recimo ima realnih 320, Golf 350 litara. Ako 5 centimetara duži stražnji prevjes donosi 80 litara onda sam ja Superman.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 22:41   #82
4 cm je razlika medjuosvinskog izmedju Golfa i T-Roca. S obzirom na vecu visinu i drukciji polozaj sjedenja, zasto ne bi bilo vise ili u nagoroj mjeri isto mjesta straga u T-Rocu?
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 22:45   #83
Quote:
Velo C. Raptor kaže: Pogledaj post
4 cm je razlika medjuosvinskog izmedju Golfa i T-Roca. S obzirom na vecu visinu i drukciji polozaj sjedenja, zasto ne bi bilo vise ili u nagoroj mjeri isto mjesta straga u T-Rocu?
Slično bi moglo biti, nikako ne više.

Uostalom ako se sjećam brojki za Q2 i Golf. Dužina od pedala do stražnjeg naslona. Q2 194 ili 197, ne sjećam se točno. Koliko sam se šokirao rekao bih da je prva brojka u pitanju. Jako mala dužina stražnjeg sjedala, kao da je B-segment. Doduše njega i reklamiraju kao B za razliku od T-Roca.
Golf za tu istu dimenziju 203 cm, prosjek svoje klase.

Recimo da će T-Cross nuditi više mjesta ako nisu kratili međuosovinski razmak Pola ili nisu micali stražnju klupu ka naprijed. Novi Polo je na 197 cm.
__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 22:48   #84
https://www.km77.com/coches/medicion...2017:5-puertas
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 22:49   #85
Moze imati i vise mjesta nazad, zasto ne, u visinu i sirinu(A T-Roc je i visi i siri od mk7). Koliko se sjecam, prostor je trodimenzionalan.
Kod Golfa straga nema problema sa mjestom, tako da cak i da bude isti, to mu nije nikakav minus. Osjecaj prostora ce sigurno biti bolji zbog vise zraka oko glave.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:04   #86
Evo vam Q2:



__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 23:11   #87
Evo iz jednog usporednog testa i za Golf:





__________________
Pravi 'rvat je katolik, u drugom braku, navija za Dinamo, i vozi auto iz VAG staje.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 09:30   #88
E bas gledam konfigurator i malo recenzije.
Pa oni nemju 1.0 TSI sa DSG mjenjacem u ponudi i da je FWD. To bi bio bonboncic za tipicne HR uvijete - grad i par puta na more.

Ili da imaju onaj 1.5
TSI EVO od 130KS isto DSG koji bi bio dostupniji nego 150KS verzija (doduse treba vidjeti koja bi bila razlika; ako je mala - uzmes 150KS).

Eh...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:33   #89
Pisao sam već na temi Novi Polo 2007 nešto slično.

Pogledao sam malo prije T-Roc. Svaka usporedba sa Polom je suvišna. Dok Polo ima bolju unutrašnjost od predhodnika, gore i dolje na armaturi soft touch, T-Roc je teška plastičnjara, na oko boli, na dodir ubija.

Ta kanta će se prodavati samo zato jer je povišeni auto, tu negdje za lovu kao i Polo, samo daleko lošiji. Ma ne, gledam konfigurator, još i daleko skuplji od Pola.
E da mi je vidjeti te jelene koji će to smeće kupiti. Polo je premium za tu kantu.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:40   #90
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Pisao sam već na temi Novi Polo 2007 nešto slično.

Pogledao sam malo prije T-Roc. Svaka usporedba sa Polom je suvišna. Dok Polo ima bolju unutrašnjost od predhodnika, gore i dolje na armaturi soft touch, T-Roc je teška plastičnjara, na oko boli, na dodir ubija.

Ta kanta će se prodavati samo zato jer je povišeni auto, tu negdje za lovu kao i Polo, samo daleko lošiji. Ma ne, gledam konfigurator, još i daleko skuplji od Pola.
E da mi je vidjeti te jelene koji će to smeće kupiti. Polo je premium za tu kantu.
Cuj poviseni polozaj sjedenja zauzima manje prostora uzduzno u kabini pa odrasle osobe lakse sjede naprijed i nazad ako su vislje; a danas je hrpa visokih ljudi. Isto tako gepek je nesto veci od Pola. Treba vidjeti u zivo oba auta i odluciti. Ali da je mekana plastika ili kako kazu preko Drine, sunđerasta plastika glavna fora, ne bi se prodavala Vitara, S-Cross, nastavi niz...

Edit:

https://s1.postimg.org/5uela3xdkr/image.jpg

https://s1.postimg.org/7m7k50lnxn/image.jpg

Ovo je gepek od Pola; Znaci ako je T-Roc kao Q2 on je dubok 80cm. A 65 i 80 cm je 15 cm razlike. Jedan kofer na kant! Ili jos jedan red vrecica ili sto vec. To nije malo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:49   #91
Da, ali razlika u cijeni je velika između tih koje si naveo. Japanci/Koreanci opčenito imaju lošiju unutrašnjost od europskih auta, ali su i jeftiniji.

Ovdje Polo 16800 CHF počtna cijena, T-Roc 24900 CHF. To je velika razlika.

I onda sam počeo to smeće komfigurirati, došao sam na 50000CHF.

Za tu cijenu dobiješ Talismana, Mazdu6, C5, Mondea...

Premium cijene za plastičnjaru. Q2 kanta je tu negdje, ali ipak malo kvalitetnija.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:54   #92
E pa ovdje u HR ako hoces Pola sa 115KS motorom i istom opremom kao i T-Roc (auto klima, acc, led straznja itd) sto T-Roc ima u osnovnoj ponudi dodjes da je Polo svega jako malo jeftiniji da je neisplativo. Dapace T-Roc je bolji izbor i od Golfa ako gledas cijenu i opremu a ne plastiku.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:58   #93
U autu sjediš, u dodiru si sa volanom, vratima, gledaš stalno u armaturu....

Polo je premium, Golf je S-klasa za T-Toc. Ajde da su barem stavili u armaturu softtouch, bio bi kao Polo. Ovako je na razini najjfetinijeg modela Dacije.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:28   #94
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
U autu sjediš, u dodiru si sa volanom, vratima, gledaš stalno u armaturu....

Polo je premium, Golf je S-klasa za T-Toc. Ajde da su barem stavili u armaturu softtouch, bio bi kao Polo. Ovako je na razini najjfetinijeg modela Dacije.
ma jasno, fuckaj ti klimu, adaptivni tempomat, auto retrovizor, parking senzore, bla bla sto ti aktivno dobro dodje za voznju. glavno da nis od toga nema a da je mekana plastika lol
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:35   #95
"softtouch" L O L
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:36   #96
Svejedno, auto te klase za tu lovu. Inače, jesi li ga vidio uživo? Ili bilo tko ovdje?

Oprema koju si nabrojao postaje standardna i ne košta više puno kao nekada. Adaptivni tempomat se kombinira sa FrontAssistom, klima je više manje standard, itd. itd. Jebeš i to, auto je kutija šibica od plastike, a košta kao auto srednje klase.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:05   #97
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Svejedno, auto te klase za tu lovu. Inače, jesi li ga vidio uživo? Ili bilo tko ovdje?

Oprema koju si nabrojao postaje standardna i ne košta više puno kao nekada. Adaptivni tempomat se kombinira sa FrontAssistom, klima je više manje standard, itd. itd. Jebeš i to, auto je kutija šibica od plastike, a košta kao auto srednje klase.
Cuj oprema mozda postaje lagano polako standardna no trenutno nije standardna osim u T-Rocu. I pogledaj druge u toj klasi pa mi pricaj o tome kakva je plastika (isto je tvrda) no ljudi i dalje kupuju naveliko i koliko kostaju sa istom opremom (drugi su skuplji).

Jedina mana po meni je da nema DSGa u FWD inacici na slabijem/slabijim odnosno dostupnijim motorima.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:17   #98
3008,Grandland, Kuga, Kadjar svi oni imaju podjednako opreme kao T-roc i bolji interijer, a isto kostaju.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:24   #99
Unutrašnjost 3008 je klasu iznad T-Roca. Zato mi nije jasno kako T-Roc najviše nudi za najmanju cijenu.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 21:25   #100
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
3008,Grandland, Kuga, Kadjar svi oni imaju podjednako opreme kao T-roc i bolji interijer, a isto kostaju.
Ajde malo pogledaj molim te cjenike ovih koje si naveo te pakete opreme i napravi ekvivalent T-Roc 1.0 TSI po cijeni - ja jesam i ne mozes. Drugi su skuplji. I to ne malo kozmeticki nego dosta.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.