Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2007., 15:37   #81
Rim...drugi pokušaj :-)

dakle.....zanimaju me iskustva, savjeti i mišljenja ljudi koji žive i rade u Rimu. KOje su realne šanse dipl.ekonomistice koja priča talijanski da nađe posao tamo? gdje uopće početi nešto i tražiti.? koliko se isplati surfati po njihovim stranicama tipa našeg portala 'mojposao'?

svaka informacija mi je korisna..... ima li kakva zajednica Hrvata u Rimu?
POstoji Talijansko-hrvatsko društvo, to znam....koliko je isplativo njih možda tražiti neke korisne informacije?

hvala svima!!
__________________
Optimism's my best defense...
baby jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:42   #82
Imas Hrvatski dom.
To je katolicka hrvatska misija, imaju jeftini smjestaj i klopu.
Primaju hodocasnike, putnike namjernike, ali i studente, pokusaj i ti.
A ono sto sam ja naucila, najbolje informacije ti daje ambasada Italije u Hrvatskoj i njihov informativni centar u Preradovicevoj.
Imaju i sve ostale hrv-talijanske linkove.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 15:24   #83
thank you :-) idem naći sve stranice...
__________________
Optimism's my best defense...
baby jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 20:21   #84
Quote:
baby jane kaže: Pogledaj post
dakle.....zanimaju me iskustva, savjeti i mišljenja ljudi koji žive i rade u Rimu. KOje su realne šanse dipl.ekonomistice koja priča talijanski da nađe posao tamo? gdje uopće početi nešto i tražiti.? koliko se isplati surfati po njihovim stranicama tipa našeg portala 'mojposao'?

svaka informacija mi je korisna..... ima li kakva zajednica Hrvata u Rimu?
POstoji Talijansko-hrvatsko društvo, to znam....koliko je isplativo njih možda tražiti neke korisne informacije?

hvala svima!!
u smislu da ti zelis doci u rim a ne poznajes nikoga? sanse su ti nikakve vjerujem.
ne vjerujem da ti diploma znaci nesto. mozda da upises neki master uz kojeg obicno ide i stage...pa tako dobijes i papire i neko iskustvo...
upisi se na www.JobCrawler.it . dakle upisi koji posao trazis i u kom mjestu pa vidi kakve su ponude(salju ti mail s ponudama svaki dan)
postoji hrv zajednica sv jeronima i tal-hrv drustvo. mislim da su to tamo iste face i ne vjerujem da ce ti pomoci.
a da postoji i hrvatski dom, i hrv konsulat i ambasada.
clarity is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 22:56   #85
ma imam zapravo tamo nekoga....ne bih bila potpuno sama. ništa još nisam odlučila, ali onako samo pomišljam na to, pa se za početak krenula informirati malo....

samo me zanimalo kakav je zivot u rimu za 'našeg čovjeka'...jer sam čitala ostala mišljenja kako je u drugim regijama i gradovima..
mojoj prijateljici je npr.u milanu grozno.
__________________
Optimism's my best defense...
baby jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 08:58   #86
Najam stanova

Ako u Italiji nemas stan ili kucu u vlasnistvu, najveci izdatak je upravo za stanovanje. Cijene podstanarstva su otisle do neba, ne govorim tu o elitnim zonama grada ili povijesnom centru, vec o stanovima u zgradama koje nisu od povijesne vaznosti. Ispod 500 euro ne vjerujem da se moze bilo sto pronaci (npr. blizu bolnice Gemelli jednosobni stan kosta 1000 euro).
Najveci problem u Italiji je sto ne postoji trziste stanova koji bi se mogli unajmiti, nekada su postojale "case popolari" za koje su postojale liste i dodjeljivale su se po nekim prioritetima, ali to je na kraju skoro sve otislo u otkup, nove se ne grade ili vrlo malo, uglavnom nedovoljno. Stan mozes unajmiti jedino od vlasnika (privatnih osoba).
Ako sam dobro shvatila u Nizozemskoj postoji mogucnost najma stana bez vecih problema, ali stan se dodjeljuje prema prihodima, mislim da se ne moze birati jeftiniji stan ako imas x prihode. Dojam je, da i u nekim drugim zemljama, nije veci problem pronaci stan, dok ovdje u Italiji najvise slici na klasicno hrvatsko podstanarstvo (iako su podstanari ovdje zasticeniji nego u Hrvatskoj, ne mogu ti bas otkazati stan u roku od mjesec dana).
Koliko je tesko ili lako pronaci i unajmiti stan u zemljama u kojima zivite?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 17:43   #87
U svim je zemljama danas manje ili vise ista situacija: ako si spremna ici u provinciju, stan ces naci bez vecih problema, ako zelis stanovati u centrima gdje je ponuda posla najbolja, stvar je potpuno drugacija, stan za povoljnu cijenu je gotovo nemoguce pronaci.

Lijepi pozdravi
TomK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 10:00   #88
Trziste... ta prljava kapitalisticka rijec.
U Parizu na jedan oglaseni stan stigne do 40ak prijava i cijene vec godinama putuju u nebo. Trenutno se racuna da na stanarinu odlazi trecina ukupnih primanja obitelji. U naseljima Prve Korone (predgradja jos uvijek povezana metroom) je situacija ista (zavisno od istok-zapad, bolji-manje bolji, vise manje-razvikan kvart), cijena pada tek na dobrih sat vremena prigradskom zeljeznicom.
Obiteljski stan je od 1500 do 2000 eura (po nekim statistikama 20 eura po kvadratu), manji stanovi se vise traze, chambres de bonne - sobe za sluzincad u potkrovlju koje se sad iznamljuju idu za 450 do 500 eura za 7-10 kvadrata bez wc-a (na hodniku).
Socijalni stanovi je nemoguce dobiti, liste cekanja su beskrajne...
Vec neko vrijeme jedna od najvaznijih tema (popularno zbog nadolazecih izbora) je upravo status srednje klase koja je "prebogata da bi imala pristup socijalnim fondovima a presiromasna da bi se mogla skrpati od 1og. do 1og.)
Iskreno, ja tu ne vidim neko rijesenje, dok ima ljudi koji si mogu priustiti cijene ce ih pratiti. Ne znam tko s druge strane zeli drzavu koja kontrolira bas sve pa ce propisivati i cijene po kvadratu da zastiti svaku kategoriju drusva, to jako smrdi na potpunu kontrolu i "gusi trziste" i protivi se zakoni kapitala... Nije da se zauzimam za ista od toga, voljela bih da ne moram strahovati da cu morati van iz ovog stana i traziti nesto drugo.
__________________
One person's stubborn is another person's stupid.
njusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 10:17   #89
Stanova se uvijek nadje ako si voljan platiti vise. Problematicno je sto svi nastojimo sto jeftninije proci.
Ja sam za svoje radne kolege prosli tjedan nasao privremen stan 45 kvm 900€. Za druge sam nasao manju kucu nista posoebno u nekom zescem selu za 700€ + rezije. Imaju namjestaj.
A ja zivim 5km od prvog ducana. i ne bih se ni sa kim mjenjao
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 10:30   #90
Švicarska je zapravo nacija podstanara, manje od 40% posjeduju nekretninu u kojoj stanuju.

Cijene su u gradovima visoke, kao u ostaloj Europi, u provinciji je moguće naći obiteljski stan za oko 1000 CHF mjesečno.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 01:34   #91
Ja sam prije pet godina na Burnamthorpe i Hurontario area u Mississaugi placao 1270 dolara mjesecno. Bio sam zadovoljan i stanom i kvartom. Parking included.
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 03:05   #92
Quote:
georgeWtheNuclear kaže: Pogledaj post
Ja sam prije pet godina na Burnamthorpe i Hurontario area u Mississaugi placao 1270 dolara mjesecno. Bio sam zadovoljan i stanom i kvartom. Parking included.
George, da li je to bilo u blizini "Marilyn Manroe" zgrade koja se upravo gradi?
A u mojoj se zgradi moze unajmiti dvosobini stan s uredom, isti kao nas, i dva parkiralista za oko 2400 dolara mjesecno. Toliko su trazili prije sest godina. Sada mozda traze manje jer se je toliko tih zgrada nagradilo u ovom dijelu Mississauge.
Ipak, kuca je kuca!
NEBESA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 04:55   #93
U SAD je vecinom najmanji problem unajmiti stan. Trziste je stahovito razvijeno. Trenutacno za de luxe stan pored posla s garazom placam ~$1100 (>100m2), I think so.

Europa, Europa, ... skupa si mi. Kazem ja vama, zivot u SAD moze biti najjeftiniji.
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 06:11   #94
Quote:
masimo1 kaže: Pogledaj post
U SAD je vecinom najmanji problem unajmiti stan. Trziste je stahovito razvijeno. Trenutacno za de luxe stan pored posla s garazom placam ~$1100 (>100m2), I think so.

Europa, Europa, ... skupa si mi. Kazem ja vama, zivot u SAD moze biti najjeftiniji.


A di je to u Kentucky mozda ili Kansas
__________________
Prije upotrebe promuckaj.
Whi$key is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 10:39   #95
http://www.apartments.com/IMGtour.as...rvpg=36#photos

ili

http://www.apartments.com/avsummary....3.0&subarea3=y

da se naci puno toga u onom cjenovnom rangu koji je masimo naveo....
naravno SA TX....
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 11:15   #96
Italia , provincia di Vicenza

dvosobni stan , 80 m2 , dvije kupaone , garaza , podrum, parkirno mjesto.
Zgrada potpuno nova , pet minuta hoda od centra grada.
Nenamjesten.
500€
Nadje se i za manje , ali dalje od centra i u starijim zgradama.
vigor40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 12:32   #97
U DUblinu sam placao €1350 za prizemni namjesten dvosobni stan (2 spavace sobe) u osrednjeoj area centra Dublina u 2001-voj, potom sam placao €1400 za dvosobni stan u finansijskom distriktu (2003 su pale rente 20%) potom sam placao €1450 za penthouse sa pogledom na Dublin bay (rente su dalje pale) a poslije toga sam u strogom centru rentao jednosobni shuebox od 35m2 (2004) za €1000. Onda sam u 2004-toj kupio 90m2 2-s stan u predgradju.

2001-2002 je bilo nemoguce naci stan. Svaki oglas na daft.ie je imao po 30 odgovora u otprilike 5 minuta nakon sta se pojavio na netu. Danas je renters' market jer stanova ima dosta.

Zanimljivo je da je vlada drkala po trzistu sa raznoraznim poreznim mjerama medjutim nije napravila nista osim sto je uvijek sjebala nekoga. Prvo je sjebala first-time-buyere davsi porezne olaksice za investore da olaksa rentanje (nije se olaksalo nista!) a onda je sjebala rentere oporezujuci investicije u nadi da ce first-time-buyeri lakse kupiti nesto (to se isto nije desilo ali su rente skocile). cijelo vrijeme fora je bila u supply-demand i dok demand nije narastao nista se nije normaliziralo. Market rules!
Chairman Mao is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 18:10   #98
Quote:
Whi$key kaže: Pogledaj post
A di je to u Kentucky mozda ili Kansas
Barem 3/4 USA.
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 19:00   #99
Quote:
masimo1 kaže: Pogledaj post
Barem 3/4 USA.

Pa kad bolje razmislim cini mi se da si u pravu, east and west coast drze cijenu do bola a ovo po sredini da se naci za manje pare.
__________________
Prije upotrebe promuckaj.
Whi$key is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 03:24   #100
Quote:
georgeWtheNuclear kaže: Pogledaj post
Ja sam prije pet godina na Burnamthorpe i Hurontario area u Mississaugi placao 1270 dolara mjesecno. Bio sam zadovoljan i stanom i kvartom. Parking included.
Sad ti je tamo jednosobni stan sa parkingom 1300 mjesecno.
Iz prve ruke.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.