Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2018., 21:40   #141
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
bok. vjerovatno je kriva tema, ali koji je najbolji način selidbe hr-it? ja sam u rijeci i nemam puno stvari ali kad se ide autom kako je planirano, to je minimalno 4-5 vožnji a udaljenost je jako velika i dečko bi mogao doći po moje stvari jednom, dvaput mjesečno, pa bi se otegnulo na više mjeseci.
Gdje u Italiju?
Ima u Hr gomila kamiona koji voze za Italiju, nerijetko i prazni idu po robu tamo, sigurno bi se našlo nešto povoljno, pogotovo ako si u sjevernoj Italiji.
Pitaj u nekoj od špediterskih firmi u Rijeci, naći će ti nešto bez problema.
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:48   #142
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
Gdje u Italiju?
Ima u Hr gomila kamiona koji voze za Italiju, nerijetko i prazni idu po robu tamo, sigurno bi se našlo nešto povoljno, pogotovo ako si u sjevernoj Italiji.
Pitaj u nekoj od špediterskih firmi u Rijeci, naći će ti nešto bez problema.
ma ima miljun transport usluga ali ne znam što je najbolje. lokacija je malo mjesto u marche regiji, dosta daleko. ne znam dal je netko čuo za ove remar iz rijeke?
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 09:37   #143
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
ma ima miljun transport usluga ali ne znam što je najbolje. lokacija je malo mjesto u marche regiji, dosta daleko. ne znam dal je netko čuo za ove remar iz rijeke?
To uopće nije daleko, i gomila kamiona ide tamo, posebno iz Dalmacije, još ako se vraćaju trajektom iz Ancone natrag...
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 19:28   #144
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
To uopće nije daleko, i gomila kamiona ide tamo, posebno iz Dalmacije, još ako se vraćaju trajektom iz Ancone natrag...
nisam u dalmaciji trenutno. nama je bilo poprilično daleko kad smo išli autom od altidone(fermo) do rijeke:/ cijeli dan vožnje i više. što se dalmacije tiče, od te lokacije do ancone, i onda ancona-split(jadrolinija)je dosta skupo ako se ide autom i brodom. kod ovih remar koji su kao jeftiniji selidba bi bila oko 1600 kn + ostali troškovi, moram ih još kontaktirati. uglavnom naravno da je daleko ako moraš ići 5-6(možda i više) puta autom kroz više mjeseci, radi male količine stvari. samo me zanimalo ima li tko tu iskustva i savjet.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 11:52   #145
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
nisam u dalmaciji trenutno. nama je bilo poprilično daleko kad smo išli autom od altidone(fermo) do rijeke:/ cijeli dan vožnje i više. što se dalmacije tiče, od te lokacije do ancone, i onda ancona-split(jadrolinija)je dosta skupo ako se ide autom i brodom. kod ovih remar koji su kao jeftiniji selidba bi bila oko 1600 kn + ostali troškovi, moram ih još kontaktirati. uglavnom naravno da je daleko ako moraš ići 5-6(možda i više) puta autom kroz više mjeseci, radi male količine stvari. samo me zanimalo ima li tko tu iskustva i savjet.
Naravno, zavisi od količine, ali 1600 kn mi se čini kao dobra cijena, usporedi samo sa troškom 5 puta autom tamo vamo.
Prijevoznicima je svaka roba ista, nije važno jeli to selidba ili kutije neke robe za veleprodaju. Možeš recimo kontaktirati DPD ili TNT ili DHL u Rijeci koji onda pošalju tu robu na tvoju adresu u Italiju? Ali spakovanu na paletu?To bi trebalo biti jeftinije od ovoga.
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 16:44   #146
Quote:
Banderas-Sedmica kaže: Pogledaj post
Naravno, zavisi od količine, ali 1600 kn mi se čini kao dobra cijena, usporedi samo sa troškom 5 puta autom tamo vamo.
Prijevoznicima je svaka roba ista, nije važno jeli to selidba ili kutije neke robe za veleprodaju. Možeš recimo kontaktirati DPD ili TNT ili DHL u Rijeci koji onda pošalju tu robu na tvoju adresu u Italiju? Ali spakovanu na paletu?To bi trebalo biti jeftinije od ovoga.
hvala na savjetima, nije mi palo na pamet ovo za paletu, jel to oni pakiraju ili ja?ne kužim se baš. dalje, netko mi predložio unajmljivanje kombija s dečkove strane, što se onda plaća u putu još? ovi remar riješe sve što treba, papire itd, ali ne odgovaraju mi na email :/

-edit-

e da, ako za paletu mora biti min.200 kg, onda ne može, nemam toliko stvari.

Zadnje uređivanje Dotty : 21.01.2018. at 17:07.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 19:52   #147
Pozdrav, kako ću kroz 2 mjeseca većinu svog vremena provoditi u Milanu (iz poslovnih i privatnih razloga) zna li netko postoji li u Milanu društvo/ekipa/udruga Hrvata koji imaju nekakve redovne aktivnosti ili se sastaju?
šiška_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 18:55   #148
Dragi forumaši, imam 33 godine i trenutno sam na određeno vrijeme iz zdravstvenih razloga u Trstu. Postoji li netko (godine i spol nebitne) za druženje, kavu ili nešto slično? Također informacije o balkanskim okupljalištima u gradu dobrodošle.

Ako je netko zainteresiran neka pošalje PM. Hvala!
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2018., 17:38   #149
Pozdrav, ima li netko ovdje tko živi u Milanu ili ga pozna jako dobro? Koji su dijelovi dobri za život, a koje treba izbjegavati? Čitala sam po internetu da bi svakako trebalo izbjeći Baronu, Famagosta, dijelove oko glavnog kolodvora, dijelove oko San Siro, Bovisa..tako da za sada tražimo stan oko Ghisolfe i Portella, de Angeli..da li su to sigurni kvartovi za život za mlade osobe/cure? Hvala puno!
Parlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2018., 01:58   #150
Ne treba ništa izbjegavati ako ti se sviđa (dovoljno), pusti druge da budu različiti od tebe i uživaš svoj život, jako je mala vjerojatnost da ti se nešto loše dogodi na ulici, pazi se npt u klubovima samo čije i s kim piješ piće, bitno da imaš metro stanicu blizu npr, pa onda možeš i u jeftinijem mirnom Sesto San Giovanni gdje imaš zadnju metro stanicu, ali i vlak koji te vodi do Porta Garibaldi ili s druge strane do jezera Como
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 17:03   #151
STAN MILANO

Prijateljici se ispraznio jednosobni stan u Milanu, u blizini metro linije 1, u ugodnom kvartu, cijena povoljna. Deteljni info putem privatnih poruka.

EKIPA STAN JE IZNAJMLJEN I OGLAS VISE NIJE AKTIVAN.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2019., 02:39   #152
Pozdrav, kako se kupuje rabljeni auto u Italiji, da li to ide isto kao kod nas preko javnog bilježnika ili nešto sam čitao da ide preko talijanskog autokluba aci.it? Kako se rješava papirologija?
Auto mislim dovesti u Hrvatsku i radi se o oldtimeru. Što moram sa vlasnikom otići u autoklub da potpišemo ugovore ili kod javnog bilježnika?

Zahvaljujem
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2019., 07:30   #153
da li netko može preporučiti neko mjesto ili grad na potezu kad se putuje iz Rijeke za Veneciju sa ok plažom..mislim na talijansku obalu?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2020., 01:40   #154
Poštovanje...... Razmišljam o preseljenju u Udine, Trst ili neki sličan gradić u sjevernoj Italiji. Vidim, nekretnine su povoljne, a zanimaju me mogućnosti prihoda. Koliko iznose plaće viličarista, šofera ili skladištara i kakve su mogućnosti zapošljavanja?
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2020., 06:16   #155
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Poštovanje...... Razmišljam o preseljenju u Udine, Trst ili neki sličan gradić u sjevernoj Italiji. Vidim, nekretnine su povoljne, a zanimaju me mogućnosti prihoda. Koliko iznose plaće viličarista, šofera ili skladištara i kakve su mogućnosti zapošljavanja?
U Buttriu blizu Udina imas Danieli. Oni uzimaju stalno, ali elektricare, mehanicare i sl. Posto su to veliki pogoni vjerojatno trebaju i neke druge struke. Odi pa pogledaj. Kada je proljece, procvjetaju ona polja, dozrije voce i zamirise cvijece onaj dio Italije jest predivan.

Trst... Monfalcone, Fincantieri shipyard. Ista prica. Stalno traze neke radnike. Vidi ima li sto od toga sto trazis.

I najvaznije... Nadam se da govoris talijanski.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2020., 17:33   #156
Slabo znam talijanski.... Engleski i njemački....
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2020., 18:18   #157
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Slabo znam talijanski.... Engleski i njemački....
U Danieliju se prica i engleski jer je multinacionalka ali generalno za po Italiji s engleskim si truba. Trebao bi nauciti talijanski. Zasto te privlaci Italija kad vec znas njemacki? Njemacka ti je miljama bolji izbor od Italije koja je u kurcu.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2020., 22:43   #158
U Italiji su nekretnine kud i kamo jeftinije nego u obližnjim gradovima i HR i SLO i po mentalitetu su nam bliži, nije ona mantra "arbeit und ordnung", a u Deutschlandu doći do vlastite nekretnine je science fiction. Jedino čega me strah u Italiji je da nema puno zatucanih katolika, da nije Katolistan2.
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2020., 23:16   #159
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
U Italiji su nekretnine kud i kamo jeftinije nego u obližnjim gradovima i HR i SLO i po mentalitetu su nam bliži, nije ona mantra "arbeit und ordnung", a u Deutschlandu doći do vlastite nekretnine je science fiction. Jedino čega me strah u Italiji je da nema puno zatucanih katolika, da nije Katolistan2.
Jesu. Nekretnine su bagatela. Gledam da i ja kupim u Trstu nesto. Cijene su super. U ovoj truloj Hrvatskoj kupiti ista je isto kao da si novac bacio u pec. Mrtvo smece od zemlje, a cijene kao da kupujes negdje gdje ima i posla i perspektive.

https://www.casa.it/vendita/residenz...Type=price_asc

Sjeverna Italija je ok. Zivio sam tamo dok sam radio u Danieliju. Ne jebe nitko nikoga stoga nije slicno HR. Jedini problem mogu biti imigranti kojih ima dosta i kako sam zadnje cuo provaljuju po kucama.
T-3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2020., 23:23   #160
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Slabo znam talijanski.... Engleski i njemački....
juzni tirol je onda dobar izbor, najobogatija provincija u italiji.
DrSigmundFreud is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.