Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2018., 21:34   #21
Quote:
Rizlamen kaže: Pogledaj post
Moja bivsa astra f sa 100ks 197km/h po gps-u. A po satu bolje da ti nepricam.
Na nizbrdici mozda. .ajd nemoj i ti kenjati...
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:38   #22
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Pa koje izjave ovdje "prolaze".

1.6 hdi , 110 ks i 205 km/sat.

Taj jedva navuće 183 ...
Jedine makine za koje sam čuo jesu od dvojice Opelaša;
- Astra 110 ide 210, a Meriva 202 na sat.
Koja nakupina lažova...

daj reci to: po papirima ..koji auto s 1.6 Hdi i 110 ks ide 201 na sat ?
ma laze ko ker... maximala sto po papirima pise je 193 i to za P207.. ostali s istim motorom idu i manje
IMTrener is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 23:12   #23
Quote:
sinisaplatz kaže: Pogledaj post
...neću komentirati ove "lovačke" priče o maximalnoj brzini nekih auto, no moram pitati:
Zašto generalna ako je riknio jedan ležaj?
Pa ja sam razumio da je generalni popravak prediviđen za motore koji su odvrtili veliki broj kilometara, i kod kojih su sve pokretne stvari istrošene preko mjere dozvoljenog trošenja, što kod dotičnog motora možda uopće nije slučaj?
Niti ja ne kužim potrebu generalke. Pred skoro 3 godine stari dao mijenjat na našem jednom starom TD - u leteće, nije bila generalka. Onda bi po tom skoro svaki 1.9 TDI BXE morao na preventivnu generalku prije nego do nje stvarno dođe...
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 09:30   #24
Je li mjenjao leteće preventivno ili mu se zdrobilo kao meni i kolegi pa motor ima nepravilan rad - kao traktorčić? Nekako je sve povezano.

Koje dijelove je još mjenjao uz leteće?
I koliko je to ispalo para ako znaš...

Možda je radio polugeneralku ili čak generalku ali nije mu nitko rekao da se to tako zove.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 11:47   #25
Quote:
IMTrener kaže: Pogledaj post
Na nizbrdici mozda. .ajd nemoj i ti kenjati...
Et sad.. sta imam od sranja po forumu i velicanja 20godina starog opela?
Ja kazem kako sam vidio.
Mislim da joj je u knjizici bila max brzina 195km/h bila je ona produzena verzija sa gepekom.

A Vectra b sa istom masinom sto sam imao nije isla preko 185...

Sad ti meni reci zasto bi lagao?

Uz to sve mogu reci da je to najgora masina koju je opel ikad proizveo. Toliko ulja trosi da to nije normalno.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:12   #26
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Je li mjenjao leteće preventivno ili mu se zdrobilo kao meni i kolegi pa motor ima nepravilan rad - kao traktorčić? Nekako je sve povezano.

Koje dijelove je još mjenjao uz leteće?
I koliko je to ispalo para ako znaš...

Možda je radio polugeneralku ili čak generalku ali nije mu nitko rekao da se to tako zove.
Mislim da je više preventivno, u pitanju stari VW - ov 1.6 TD 59kw tada na 360tkm. Više polugeneralka jer je mijenjao i dihtung glave pošto je bivši vlasnik zasrao s točenjem obične vode u zimi prije prodaje auta i mijenjan je zupčasti ako se dobro sjećam, oko 1000kn bil kod jednog mehaničara poznanika.

Jedan kolega mi nedavno rekao kako je jedan mehaničar nekom iz njegove obitelji napravio generalku za 1000kn.... Pa kako 1000kn ne može toliko bit generalka, onda on veli pa mijenjao je zupčasti i ostalo remenje, eee to ti je onda veliki servis.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 12:14   #27
Quote:
Orlov77 kaže: Pogledaj post
Niti ja ne kužim potrebu generalke. Pred skoro 3 godine stari dao mijenjat na našem jednom starom TD - u leteće, nije bila generalka. Onda bi po tom skoro svaki 1.9 TDI BXE morao na preventivnu generalku prije nego do nje stvarno dođe...
Znaš kad se ležaj sjebe tj okrene ili pukne onda radilica izađe iz balansa a i treba je brusiti. A ako klipnjača počne nabijat po toj istoj radilici vjerojatno ni ona nije najravnija, pa onda tu i klip može nastradat.
Tu je i sitna strugotina koja završava svugdje po motoru radi uništenog ležaja.

Nije baš on off sistem. Motor je savršeno balansiran do trenutka kad se nešto ne polomi.
Onda sve vuče jedno za drugim.

A on vjerojatno nije dobio klasičnu generalku gdje se mjenjaju klipovi, bruse cilindri itd. više je mislio na uređenje polomljenog.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 16:53   #28
Mislim da se ovo baš meni desilo što kaže mustang
Spominjao je meho danas radilice i klipnjače kao najveću stavku. Dodatno leteći ležajevi i tako dalje i tako dalje... Samo veselo.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 17:04   #29
Quote:
Rizlamen kaže: Pogledaj post

A Vectra b sa istom masinom sto sam imao nije isla preko 185...

Sad ti meni reci zasto bi lagao?

Uz to sve mogu reci da je to najgora masina koju je opel ikad proizveo. Toliko ulja trosi da to nije normalno.
Ako je X16 XEL 1.6 16 v onda je max brzina za limuzinu 188 km/h, a za karavan 182 km/h. Ne voli se previše vrtiti, max moment je na 3500 okretaja, što je jako nisko za atmo benzinca tako relativno male kubikaže.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 17:30   #30
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ako je X16 XEL 1.6 16 v onda je max brzina za limuzinu 188 km/h, a za karavan 182 km/h. Ne voli se previše vrtiti, max moment je na 3500 okretaja, što je jako nisko za atmo benzinca tako relativno male kubikaže.
Je x16xel je u pitanju.
Ma jebem ti moment i okretaje kad kurcu nevalja.

Sad sam na Astri h 2008g sa 1.8 masinom od 140ks i to je zivi preporod majko moja.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 17:38   #31
Ma nije uopće loš. To je varijanta za osobe koje se lagano voze, ne vole jurišati, a konstrukcijski je iz pradavnih vremena. U 90-im godinama takva Vectra je bila ipak pojava, ali vrijeme ju je pregazilo. Osim toga, Astra je lakša, a jača za 40 KS.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 17:58   #32
Koliko otprilike dođe generalka benzinskog motora?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 18:08   #33
Na V12 od Ferrarija puno.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 18:34   #34
Na SBC iz 80/90-ih manje nego na hrpetini Švapskih s duplo manje cilindara i snage iz sličnih godina...

Baš me taj izraz generalka nekako smeta. Zapravo bi pretpostavljao izmjeru SVIH dijelova i zamjenu ako nisu unutar tvorničkih specifikacija. A sve ostalo su neki popravci, reparacije. Izraz "polu-generalka" mi nikada nije sjeo. Šta on znači? Fuš, krpanje, motor je bolji no što je bio?
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 18:37   #35
Polugeneralka me još više naljuti

To je čist izraz za krpanje suprotno od svakog PS-a
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 19:03   #36
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Koliko otprilike dođe generalka benzinskog motora?
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Na V12 od Ferrarija puno.
Ne pamtiš CD, 1.6 folcika, Caddy. Drugi model.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 01:43   #37
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Ne pamtiš CD, 1.6 folcika, Caddy. Drugi model.

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Ispravak netočnog navoda 1.4 xD
i nije još za generalku ali me čisto zanima okvirno ...
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 08:18   #38
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Na V12 od Ferrarija puno.
O jebo te CDRW što me natjerao da ovako rano ispljunem kavu, tko će to čistiti :klap::klap::klap::klap:
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:22   #39
Quote:
črni kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

koliko bi koštala generalka na motoru, radi se o Berlingu 1.6. Hdi, 110KS iz 2010.? Trenutno je auto kod mehe i čekam poziv da me šokne. Meho nije ovlašteni već obični servis.

Otišao mi je ležaj i motor radi kao traktorčić. Moguće otišli i klipovi.

Dodadtno bi maknuo onaj vrag od DPF filtera i ugradio mapu, ali trenutno me zanima samo neki realni iznos generalke.

Hvala.
Malo sam šokiran. Ali neću pisati puno za sad dok ne bude sve gotovo.
Naime, dobio sam ponudu iz jednog servisa koji je pregledao auto i utvrdio potrebu za generalkom na motoru u iznosu od 20 000kn (cijena je s micanjem DPF filtera). Detekcija je bila u stilu da motor nije otvaran nego samo po zvuku. Vrijeme potrebno za tu procjenu je 48h auto u servisu. Sigurnost u detekciju 99%

Odem kod drugog mehe za mišljenje i već na telefonu mi je detektiran mogući kvar, što je kasnije mojim dolaskom u taj drugi servis i potvrđeno. Naime izgleda da je otišao podložak dizne, i da zbog toga motor nemirno radi. Kvar je sa izmjenom ulja i filtera, pranjem motora i tom zamjenom podloška procjenjen na oko 1000kn. Sigurnost u procjenu 99%. Sigurnost da nije stradala radilica, klipovi, leteći ležajevi, turbina i injektori - 100%

:klap::klap:
Ok, izgleda da sad znam kod koga više nikada neću ić.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 12:07   #40
Tako je to kad kadar nije dovoljno skolovan. Oni bi najvjerojatnije i raskopali motor i sce zamjenili pa kad bi vracali dizne slucajno bi rjesili i taj kvar. Jer mora ic nova podloska. Super. Btw podloske ispod dizni su sve 4 oko 10-20kn max.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.