Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2018., 22:57   #41
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Tvitka sad vidim iznad ovo za witnessica slasticarku. To ti je Miss Delice
U Bastijanovoj je
https://www.facebook.com/missdelicef...kaslasticarna/
Mogu se naruciti kolaci od nje, svratiti cak i po tek nekoliko komada kod nje.
'To go' je. Nema mjesta za sjedenje
Tnx DD!
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 07:22   #42
što je "kravata"? kad guglam, svašta ispadne, najčešće neko zafrkano pecivo sa sjemenkama? s mliječnim punjenjem?
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 09:04   #43
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Tvitka sad vidim iznad ovo za witnessica slasticarku. To ti je Miss Delice
U Bastijanovoj je
https://www.facebook.com/missdelicef...kaslasticarna/
Mogu se naruciti kolaci od nje, svratiti cak i po tek nekoliko komada kod nje.
'To go' je. Nema mjesta za sjedenje
Mislim da je kod nje na FB pisalo da je opet u Whitnessu otkad se vratio stari vlasnik

Jel bio tko pod zadnje?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 09:05   #44
Jela jučer croasan iz LM, pa moram priznati da sam očekivala više obzirom na napisano
Bilo je kreme, sočno, dosta slatko ali odbija me taj pretjerani miris badema, meni je to malo preumjetno i prenapadno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 13:19   #45
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
što je "kravata"? kad guglam, svašta ispadne, najčešće neko zafrkano pecivo sa sjemenkama? s mliječnim punjenjem?
Ovo dugačko kao prutić premazan čoko glazurom

https://www.facebook.com/12791913117...type=3&theater
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 13:53   #46
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Mislim da je kod nje na FB pisalo da je opet u Whitnessu otkad se vratio stari vlasnik

Jel bio tko pod zadnje?
Bijah pod predzadnje prije cca 3 tjedna na smotijima vocnim.
Nisam 100 posto siguran imaju li i dalje Delice u frizideru (mozda), no imali su sporadicno svoje kremsnitaste i ine uratke mladaca iz podruma. Tu cu stati.

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Jela jučer croasan iz LM, pa moram priznati da sam očekivala više obzirom na napisano
Bilo je kreme, sočno, dosta slatko ali odbija me taj pretjerani miris badema, meni je to malo preumjetno i prenapadno
Ima nesto i u tome. Ali kad je prefriski kroasan nekako se zaboravim i navalim. Molim da mi se to uracuna pod neubrojivost
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:37   #47
Meni je odličan kroasan vulgaris iz Lidla
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:41   #48
jela sam davno eclair iz witnessa , prepresladak, grozno, LM je odlican.
kravata se i meni pokvarila al im je brioche s vocem divan . i paris brest kojeg uvijek smazemo prvog
medisecer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:44   #49
Quote:
tweetee kaže: Pogledaj post
Meni je odličan kroasan vulgaris iz Lidla

Pa kad je to ubjedljivo najbolji kroasan koji ima za kupiti bilo gdje.

Nije da sam ih probao sve u gradu ali mi se čini da su ovi iz fensi name lokala nekima "bolji" jer su tri put skuplji.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:18   #50
Tako je, još kad bi LM kroasan poskupio na 20 kuna svaki dan bi samo njih jeli.

Ne znam kako da ti lijepo kažem što ti mislim reći, pa bolje da šutim.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:43   #51
Kao prvo vrlo jasno sam se ogradio i rekao da nisam probao, ali mi se čini da bi se druga pjesma pjevala da se ta slastičarna zove recimo Rebar i da kroasan košta ko u Lidlu.

Uostalom, nije nikakav problem organizirati jedan blind testing u kojem 99% forumaša-stručnjaka ispadaju smiješni.

Već sam ih odradio nekoliko, i sa hranom i sa pićem.

Pa da vidiš smijeha....Nisam ni ja puno bolje prošao u testiranju.....

Marketing i vizuelni podražaji čine čuda

Ali ako me neka nevolja navede u taj kvart, svakako ću probati.
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 20:52   #52
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Pa kad je to ubjedljivo najbolji kroasan koji ima za kupiti bilo gdje.

Nije da sam ih probao sve u gradu ali mi se čini da su ovi iz fensi name lokala nekima "bolji" jer su tri put skuplji.
Probala sam davno bademasti iz LM i sjećam se da je bio fin, ali presladak.

Koj je snob, snob je, njegov problem.

Nisam fan Lidla jer mi ide na kuki što nemaju široku ponudu i jer im je ponuda u velikom dijelu promjenjiva, no imaju dobrih stvari i u stalnoj i u povremenoj ponudi pa ih tako i percipiram kao povremenu destinaciju
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:13   #53
Meni su inače sasvim dobri kroasani iz Lidla, ali najčešće idem tamo u popodnevnim satima, a onda mi se više nit kupuju nit jedu peciva.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:12   #54
Paris-Brest iz LM - meni ništa posebno. Nije loš, ali neću trčati ponoviti. Nemam s čime usporediti jer nisam nikada do sada probala. Okus mi je malo presladak. Ne izbjegavam slatke kolače; ovdje pod 'presladak' mislim da slatkoća dominira i tuče se s aromom lješnjaka, a to baš nije jednostavno postići jer je lješnjak jako intenzivan. Frendica je probala i badem croissant i isto nije opala u nesvijest od divote. Kaže da ih je u životu probala puno boljih. Za PB kaže da joj je i krema prerijetka u odnosu na što je inače naučena kod te slastice.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 00:20   #55
Mene je njihov kroasan od pistacija razocarao (LM)
dok mi je od badema bio fin jer je stigao u moje ruke frisko napravljen, no takodjer malo preslatko i kako veli Franca s tim premirisnim... mirisom
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 16:16   #56
Kroasan iz Lidla je vrlo vrlo dobra stvar koja bi u prosječnoj slastičarni bila jedan od najboljih artikala. Pogotovo dok je vruć/topal.
Onaj sa nugatom je meni malo presladak, ali ja inače ne vlim jako slatke stvari
a trgovina ne postoji samo zbog mene nego i za ostalu klijentelu koja uključuje djecu i ženskadiju koja voli slatke stvari.
Jeo sam kroasane i po fensi hotelima koji ih peku friške, vjerovali ili ne kroasan iz Lidla je bio bolji.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 18:50   #57
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Kroasan iz Lidla je vrlo vrlo dobra stvar koja bi u prosječnoj slastičarni bila jedan od najboljih artikala. Pogotovo dok je vruć/topal.
Onaj sa nugatom je meni malo presladak, ali ja inače ne vlim jako slatke stvari
a trgovina ne postoji samo zbog mene nego i za ostalu klijentelu koja uključuje djecu i ženskadiju koja voli slatke stvari.
Jeo sam kroasane i po fensi hotelima koji ih peku friške, vjerovali ili ne kroasan iz Lidla je bio bolji.
Lidlovi vulgaris i nugat kroasan mi se jako razlikuju, to mi je sasvim druga priča, bolji mi je vulgaris.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 08:12   #58
meni je predobar i lidlov kroasan vulgaris i LM kroasan od badema ispada da sam i lidlić i snob u 1
nego... sad me zanima taj s pistachijem iz LM? nisam ga vidjela kad sam bila, je li cijena isto 10kn? kakvo je punjenje?
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 17:17   #59
+1 za Lidlov kroasan s maslacem bez punjenja, solidan i kvalitetan proizvod, još samo da organiziraju ormare s pekarskim proizvodima tako da nitko rukom ne može do njih, već da se onako lopaticama izbacuju u kanal sa strane ...
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 18:38   #60
jakšić krafne-prefine. vruće ih nosili doma. ohladile su se kad smo ih jeli nakon ručka. tijesto se topi u ustima. jedina zamjerka im je veličina.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.