Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2018., 18:05   #121
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
trebate nas vidjeti, čangrizavi i ljuti, negativni ljudi..
Ja nikada nisam bila ljuta i čangrizava u odnosima sa emocionalno jakim ljudima. Samo nestabilni su se na meni iskaljivali, pa sam ja s vremenom koliko god se trudila, borila, razgovarala, s vremenom postajala nervozna i jadna, zadnja faza je bijes. (tu su i veze i prijatelji i članovi obitelji). Ako je tvoj dragi što ja mislim da jeste, nema šanse da je sposoban da ti pruži sretan brak. Ovo je privremeno a "preobražavat" ćeš ti njega još 1000 puta.

Quote:
rastrgana sam između odgovornosti prema toj vezi i traganja za vlastitom srećom..
Iskreno, ne zvučiš mi tako. Zvučiš kao da si duboko u sebi donijela odluku (bez obzira je li ti dragi sada savršen ili ne), ali ne smiješ da je sprovedeš u praksi.
Da stvarno nisi sigurna, bilo bi puno više razloga za ostajanje od: osjećam se dužna, ali nisam se o sebi brinula. (pa mu ni nisam dužna, je li)
pikatchoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 18:20   #122
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima tvoja zadnja rečenica s ičim... To nije ok veza za tvoje pojmove i to je sve. Kako izać iz situacije, vrlo jednostavno - prekidom. Bolje sad nego kad na to baciš još par godina života i sludiš samu sebe do kraja. Očito nemate iste prioritete u vezi, ista stajališta i ista viđenja ljubavi i zajednice. Džaba što on nije zao i sl, kad nije romantičan i strastven kao ti ili barem onoliko koliko bi ti htjela. Što dulje ostaneš u takvom odnosu to će ti biti teže. Ti ćeš htjet sve više, a on će nuditi sve manje.
Sve sto kazes je istina. Meni nedostaje taj osjecaj nekakav,cijelo vrijeme kao da sam sama u vezi. Sto kazem isto je, dobro ili lose. Grozno me pece savjest da sam svakakva, cak kad sam sam mu rekla da mi se svida neko drugi olako je presao preko toga. Neznam, nije lako skupiti se i otici, zao mi je, imam jos uvijek nekakve osjecaje prema njemu, dobar je covjek prema meni. Ali jednostavno nesto ne stima. Ne trazim skidanje zvijezdi vec to neko ispunjenje kad sam s njim. Nesto nije u redu, Ili sam luda ili umisljam.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 09:52   #123
Netko ti se nabacuje u disku, on se makne... kažeš mu da ti se sviđa netko drugi on zanemari. Ili je s tobom eto tako da može reć da je u vezi, ili je homo/bi-seksualac pa ga nije briga, ili ima fetiš na trojce pa i navija... Ne znam. Što god bilo nema ti tu ni lj od ljubavi ni z od zaljubljenosti definitivno.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:43   #124
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Netko ti se nabacuje u disku, on se makne... kažeš mu da ti se sviđa netko drugi on zanemari. Ili je s tobom eto tako da može reć da je u vezi, ili je homo/bi-seksualac pa ga nije briga, ili ima fetiš na trojce pa i navija... Ne znam. Što god bilo nema ti tu ni lj od ljubavi ni z od zaljubljenosti definitivno.
strah me da necu mozda naci boljeg, pa se moze reci i da sam kukavica. No eto to sta velis, ja mislim da tu nema onoga sto ti daje zar. Kao sto velis nema tu Z niti Lj. Sve nekakav komfort. A ja se raspadam, a i vidim da mu tesko isto pada prekid.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:49   #125
Quote:
traperica kaže: Pogledaj post
strah me da necu mozda naci boljeg, pa se moze reci i da sam kukavica.
Radije bi bila nesretna s njim, nego sama?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 10:54   #126
Najgori sindrom novog doba i razlog ovoliko rastava i raspada brakova... Prečesto se ljudi uparuju samo da ne budu sami, ali trpit nekog koga ne voliš iskreno i duboko možeš samo neko vrijeme, a onda ti prekipi i skupiš se. S druge strane dok ne voliš sebe dovoljno da možeš živjet sam sa sobom, ne možeš biti sretan ni s drugima.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:08   #127
Nije me strah biti sama, nego imam osjecaj da njemu tak prekid toliko tesko pada da je to strasno. Kao da ga ignorira i ne zeli, a slaze se da nam veza ne funkcionira. On smatra da mozda za vezu je potrebno dvoje ljudi, stan, djeca, dobri poslovi itd. A sve te neke cari sto idu s odnosom-nema ih. Kad mu kazem sto ne valja on u mene gleda kao tele u sarena vrata, pa nakon nekog vremena se pocne slagati oko mog videnja nasih problema.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:13   #128
Slicno se dogodilo meni. Jedna sasvim uobicajena prica. Usla sam u vezu, sve je bilo idealno dok par mjeseci prije prekida nisu krenule svađe, prepirke, neslaganja oko sitnih i cak nebitnih stvari. On je ostavio mene i kada me ostavljao bilo mi je tesko no vec drugo jutro kad sam se probudila shvatila sam da osjecam takvo olaksanje kakvo valjda nikada u zivotu nisam osjetila. Tada sam shvatila da ga vec neko vrijeme nisam voljela, a i iskreno bilo mi je svejedno da li je on vise volio mene ili ne. Zeljela sam mu sve najbolje u daljnje zivotu i to je to. Bolje izaci iz takvog odnosa nego ga pokusavati odrzati iz ne znam kog razloga.
FoYeT is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:14   #129
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Radije bi bila nesretna s njim, nego sama?
Ne, sama funkcioniram dovoljno dobro. Osjecaje ne mozes kontrolirati, voljela bih da mi je sve to kao njemu u redu, a nije.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:17   #130
Quote:
AlessandraB kaže: Pogledaj post
Ne prestaje ljubav kod zene, nego je prestala kod TVOJE zene. Verovatno si je podrazumevao i nisi se vise trudio oko nje. Ljubav ne prestane bez razloga i nije samo jedan kriv kada se to dogodi. Skini oreol i pocni da zivis u realnom svetu.
Zašto misliš da je on kriv?
Quote:
Gazzascoin kaže: Pogledaj post
Da, možda nisam trebao generalizirati, ali moj je četvrti brak oko mene u zadnje 2-3 godine koji se raspao na sličan način.
Ako se i te cure druže skupa...
Onda očito i primjenjuju ista rješenja.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:55   #131
Quote:
FoYeT kaže: Pogledaj post
Slicno se dogodilo meni. Jedna sasvim uobicajena prica. Usla sam u vezu, sve je bilo idealno dok par mjeseci prije prekida nisu krenule svađe, prepirke, neslaganja oko sitnih i cak nebitnih stvari. On je ostavio mene i kada me ostavljao bilo mi je tesko no vec drugo jutro kad sam se probudila shvatila sam da osjecam takvo olaksanje kakvo valjda nikada u zivotu nisam osjetila. Tada sam shvatila da ga vec neko vrijeme nisam voljela, a i iskreno bilo mi je svejedno da li je on vise volio mene ili ne. Zeljela sam mu sve najbolje u daljnje zivotu i to je to. Bolje izaci iz takvog odnosa nego ga pokusavati odrzati iz ne znam kog razloga.
Smatram da cemo se tako obo dvoje osjecati ako prekinemo, ali tesko je kad druga osoba odbija prihvatiti u cijelosti cinjenice i prekid kao najbolje rjesenje. Neznam kako da dodemo do zajednickog kompromisa.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 12:01   #132
Quote:
traperica kaže: Pogledaj post
Nije me strah biti sama, nego imam osjecaj da njemu tak prekid toliko tesko pada da je to strasno.
Ne možeš biti taoc njegove tuge, trebaš misliti i na sebe.

Quote:
traperica kaže: Pogledaj post
Ne, sama funkcioniram dovoljno dobro.
Zašto te onda strah da nećeš naći nekog boljeg kad ti je bolje samoj nego u ovakvoj vezi?

Quote:
traperica kaže: Pogledaj post
Smatram da cemo se tako obo dvoje osjecati ako prekinemo, ali tesko je kad druga osoba odbija prihvatiti u cijelosti cinjenice i prekid kao najbolje rjesenje. Neznam kako da dodemo do zajednickog kompromisa.
Nema kompromisa ako jedan želi prekinuti, a drugi ne želi. Trebaš odlučiti želiš li biti sretna, pokušati pronaći nešto bolje s nekim drugim jednog dana, upravljati sama svojim životom, ili biti nesretna u vezi s osobom koja ima drugačija očekivanja od tebe i s kojom se ne razumiješ. Ne mora biti da je on loš, ali to što je netko načelno dobra osoba ne znači da je i nama dobar partner.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:03   #133
Da sam razmišljala kao i ti, sada bi bila jedna čangrizava, frustrirana babuskara ljuta na sebe i cijeli svijet. Sa 33 godine sam prekinula vezu od 3 godine u kojoj je dečko bio jako dobar, volio me, ali sam i ja osjetila da to nije to s moje strane. Pri spomenu zajedničkog života osjetila sam neku mješavinu tuge, straha, neizvjesnosti, ne znam ni sama čega. I onda shvatila da ću biti nesretna do kraja života ako ostanemo zajedno. Prekinula sam, znam da je bio tužan, godinu dana je radio sve da mi se vrati ali ja sam tek naon prekida svih kontakata s njim osjetila ogromno olakšanje.
I bila više od 7 godina solo, putovala, zabavljala se, izlazila......sa 40+ sam upoznala svog sadašnjeg partnera i vrijedilo je i prikinuti bivšu vezu i solirati tolike godine zbog svega što sada imam s njim. Od prvog dana kad sam ga upoznala, osjetila sam da je on taj pravi (ok, mogao me osjećaj i zavarati ali nije) i nadam se da će tako i ostati.
Ali ja sam osoba koja radi rezove u životu jer smatram da je život prekratak da bi ga trošili na nezadovoljavajuće ljude i odnose.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 13:35   #134
Quote:
traperica kaže: Pogledaj post
Smatram da cemo se tako obo dvoje osjecati ako prekinemo, ali tesko je kad druga osoba odbija prihvatiti u cijelosti cinjenice i prekid kao najbolje rjesenje. Neznam kako da dodemo do zajednickog kompromisa.
Meni je ovo bas cudno razmisljanje, kakav kompromis ako jedan zeli prekid, drugi ne?
Uopste nije bitno sta on zeli i sto ce biti povredjen, verovatno se i on boji da ostane sam.
Ako si nesrecna, idi!
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:05   #135
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Da sam razmišljala kao i ti, sada bi bila jedna čangrizava, frustrirana babuskara ljuta na sebe i cijeli svijet. Sa 33 godine sam prekinula vezu od 3 godine u kojoj je dečko bio jako dobar, volio me, ali sam i ja osjetila da to nije to s moje strane. Pri spomenu zajedničkog života osjetila sam neku mješavinu tuge, straha, neizvjesnosti, ne znam ni sama čega. I onda shvatila da ću biti nesretna do kraja života ako ostanemo zajedno. Prekinula sam, znam da je bio tužan, godinu dana je radio sve da mi se vrati ali ja sam tek naon prekida svih kontakata s njim osjetila ogromno olakšanje.
I bila više od 7 godina solo, putovala, zabavljala se, izlazila......sa 40+ sam upoznala svog sadašnjeg partnera i vrijedilo je i prikinuti bivšu vezu i solirati tolike godine zbog svega što sada imam s njim. Od prvog dana kad sam ga upoznala, osjetila sam da je on taj pravi (ok, mogao me osjećaj i zavarati ali nije) i nadam se da će tako i ostati.
Ali ja sam osoba koja radi rezove u životu jer smatram da je život prekratak da bi ga trošili na nezadovoljavajuće ljude i odnose.
Svaka ti čast! I na mudima kojima imaš.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:24   #136
Da generalno nisam sretna, samo neznam do kada on misli ponašati se da će se sve popraviti, a neće, jeli ja njegove želje više ne mogu ispunjavati, a svoje zanemarivati. Uvijek kao doći će do promjene, a nikad nije.
Mislim da on mene smatra također dobrom ženom i osobom, pa se toga najviše drži.
Izgleda da ću ipak morati jednog dana uzeti situaciju u svoje ruke, jeli u vezi sam s osobom koja misli da će se sve samo rješiti ili od strane drugog.
Kad sam pisala pod kompromis(krivo sam se izrazila) mislila sam na dogovor oko daljne situacije u vezi prekida to jest napokon prihvaćanje i s njegove strane. Ja sam osobu iz prošle veze pustila da bude sretan bez mene, više me nije volio kao nekad.
Nekim svojim ljudima sam se požalila na što sam čula-pa dečko ti je super, čuvaj ga(kao nije ljubomoran, ništa ne primjećuje, ništa mu ne smeta, ja sam luda i umišljam, nezahvalna itd). I onda dođem kući i mislim se kako sam ja obična jadnica koja sere, a imam eto lika koji me neće varati ili šakom opizditi.
Generalno, ako si u vezi s nekim tu osobu moraš poznavati, a on mislim mene ne poznaje, gleda me u svjetlu nekog svog cilja. U nekim vezama nekome dotakneš dušu i on tebi. S druge strane dosta veza i brakova je običan komfort, socijalno nametanje pravila ponašanja i neznam čega svega.
A i dosta ljudi gledaju na veze kao uzrok vlastite sreće što je isto totalnooo pogrešno.Opet sam se raspisala.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 15:33   #137
Quote:
wedxy kaže: Pogledaj post
Ruzno je govorio, omalovazavo me, a njegovi izgovori su bili da je to šala koju ja ne znam prihvatiti.. Na racun mog izgleda.. Npr slika me dok ne gledam i ispadnem glupo i onda mi se smije i radi budalu od mene.. Ili ak nesto krivo izgovorim il kazem neku glupost, napravi od tog slona i ismijava me.. Tolko smo skupa, a ja i dalje moram razmisljat jel cu dobro izgovoriti ime nekog grada il sl da ne bi ispala glupa pred njim

Jedan perod mi nije dao da mu se priblizim, nije se htio slikat samnom, mazit, ljubit, sve sam ja inicirala i nagovarala ga..

Ali sada se promijenio, nijr vise tako hladan.. Kaze da je to bio stresan period i da mu jr zao sto je bio takav..

Ali u meni kao da je nesto puklo..
Nije da ne zelim spasiti vezu, ali ne znam da li to mogu i jel sad kasno..
Jedna stvar mi ne ide u glavu - zašto bi netko htio vratiti osjećaje prema takvoj osobi?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:48   #138
Quote:
traperica kaže: Pogledaj post
Izgleda da ću ipak morati jednog dana uzeti situaciju u svoje ruke, jeli u vezi sam s osobom koja misli da će se sve samo rješiti ili od strane drugog.
A zasto to ne uradis danas?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:41   #139
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
A zasto to ne uradis danas?
I meni jako teško pada prekid, nije baš da ga ne volim. Jednostavno, ja i on nismo na istoj valnoj duljini, mada sam mislila da ćemo jednog dana zbilja se ženiti i biti skupa. Kako odmiče vrijeme shvaćam da nikad nije bilo iskrene obostrane komunikacije oko ciljeva.

Mogu ja odmah otići, ali treba objasniti mojima i njegovima prekid. Mojima će jako teško pasti, a i njegovima, svi su mislili ajde eto napokon je to to. Samo čekaju vjenčanje i unuke, a ja samo želim biti u miru od svega... od svega umorna više.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:56   #140
Quote:
traperica kaže: Pogledaj post
Mogu ja odmah otići, ali treba objasniti mojima i njegovima prekid. Mojima će jako teško pasti, a i njegovima, svi su mislili ajde eto napokon je to to. Samo čekaju vjenčanje i unuke, a ja samo želim biti u miru od svega... od svega umorna više.
Ne dozvoli im da ti nabijaju osjećaj krivnje, iako je normalno da se neko vrijeme osjećaš loše. Ali ako nisi sretna, dugoročno činiš uslugu i sebi i njemu.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.