Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2018., 12:28   #21
Baš danas pročitah vijest. R.I.P.

https://www.youtube.com/watch?v=G6Kspj3OO0s
__________________
https://getyarn.io/yarn-clip/d8aa835d-25e3-495a-bfb7-b4735fbae094
mlac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 13:27   #22
Danas sam u Jutarnjem pročitao da se liječila i od ovisnosti o alkoholu
Tako da sve navodi da je imala nekih psihičkih problema. To valda ide skupa sa takvom vrsti posla
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 19:02   #23
Jako mi je žao Dolores... počivala u miru...

Be Careful
Veya9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 20:23   #24
Nikad nisam bio fan grupe The Cranberries možda i zbog toga što sam imao poseban radar za stvaraoce iz devedesetih, odnosno moj neki rezon je da su pomenuti bili u mnogome zaslužni zbog konačnog kraha rock 'n' rolla. Nije tu bilo previše autentičnih pojava a ako ih je i bilo oni su nastajali osamdesetih samo što su slavu pokupili tokom devedesetih (Faith no More, Nirvana i REM su među najpoznatijim).
E sad, u svakom žitu ima kukolja a grupa The Cranberries i posebno njihova pevačica Dolores su posedovali autentičan izražaj i nestvarno interesantne spotove. I pored minornog bojkota muzike iz tog perioda sa svetske scene, moram priznati da me Dolores uspela držati i tada kao adolescenta budnim...nijedan njihov spot nikad ne bih prebacio kada bi išao na nekoj od televizija (bilo ih je u enormnim količinama i to ne samo na specijalizovanim muzičkim kanalima), a njena pojava je bila zapažena, njen stil pevanja posebno sexy a tek neizbežni irski akcenat oplemenjivao bi pesme benda i činio ih moćnijim.

Danas mi zvuče mnogo bolje nego u srednjoškolskim danima a vest o preranoj smrti Dolores O'Riordan me baš rastužila.

Počivala u miru.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:04   #25
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Nikad nisam bio fan grupe The Cranberries možda i zbog toga što sam imao poseban radar za stvaraoce iz devedesetih, odnosno moj neki rezon je da su pomenuti bili u mnogome zaslužni zbog konačnog kraha rock 'n' rolla. Nije tu bilo previše autentičnih pojava a ako ih je i bilo oni su nastajali osamdesetih samo što su slavu pokupili tokom devedesetih (Faith no More, Nirvana i REM su među najpoznatijim).
Meni je žao što sam glazbu otkrivao u osamdesetima, a ne devedestim, osamdesete su ubile rock'n'roll.

Cranberriese nikad nisam zavolio, nikad mi se nije sviđalo jodlanje. Svejedno mi je žao.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:39   #26
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
Meni je žao što sam glazbu otkrivao u osamdesetima, a ne devedestim, osamdesete su ubile rock'n'roll.
Ja sam u devedesetim retroaktivno zavoleo osamdesete, mada su mi milije sedamdesete a posebno druga polovina šezdesetih, ali nedostatak nekog autentičnog lidera tipa Bowie-ja, da ne pominjem Dylana, su učinile devedesete suvoparnom materijom u rock n roll svetu i time dale legitimitet za poplavu raznih podžanrova koji su dalje doveli do potpunog haosa u muzičkoj industriji. I ne čudi gubitak interesovanja mlađeg naraštaja za rock narečje, njima je danas svejedno koju muziku konzumiraju ako mogu uz nju dobro popiti i pomerati zadnjicu.
Cranberries su bili ipak bolji od devedesetih, doduše ne dovoljno dobri da bi izmenili regresivno stanje tog muzičkog razdoblja.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 21:45   #27
meni je u devedesetima pasao procvat alternative, kojoj su i Cranberisi bili bliski. da su djelovali u 80im nadjačali bi puno toga što sam tada slušao i vjerojatno bih bio fan, ovako su bili nadjačani brojnim boljim badovima 90ih.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:55   #28
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
meni je u devedesetima pasao procvat alternative, kojoj su i Cranberisi bili bliski. da su djelovali u 80im nadjačali bi puno toga što sam tada slušao i vjerojatno bih bio fan, ovako su bili nadjačani brojnim boljim badovima 90ih.
Ajdemo onda da ih upoznamo kroz ankete, gde smo beše stali 1989 ili 1990. godina?
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 01:13   #29
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Ajdemo onda da ih upoznamo kroz ankete, gde smo beše stali 1989 ili 1990. godina?
Tako je.....bring back the 90s charts.......!
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 15:26   #30
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
Meni je žao što sam glazbu otkrivao u osamdesetima, a ne devedestim, osamdesete su ubile rock'n'roll.
jest, u osamdesetima je baš falilo alternativnog roka...
__________________
"I'm going to leave my body to medical science fiction!" - Lemmy Kilmister
Mr. Wrong is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:06   #31
U autu svaki dan mijenjam ili George Michaela ili Cranberries. I onda ode George, pa mi žao ko psu, al ostaju Cranberries. Sad i ona.
Odrasla sam s njom i ostala s njom. I onaj koncert u Zagrebu.... kako je dobro bilo...
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:29   #32
The Cranberries - Why
MiSterium is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 19:46   #33
Dal ste i vi primijetili kako nina kraljić ima sličan glas kao dolores?
__________________
#ShiffrinGOAT
weasley is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:15   #34
When You're Gone


<3
__________________
Where's your crown King Nothing?
theBella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 22:51   #35
Quote:
weasley kaže: Pogledaj post
Dal ste i vi primijetili kako nina kraljić ima sličan glas kao dolores?
Da, možda čak još i profinjeniji.
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 20:26   #36
Tezak zivot je imala

https://m.belfasttelegraph.co.uk/lif...-30758766.html
blackkeys18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 15:42   #37
Nažalost, pretežak..Pokušala je suicid prije par godina.
__________________
Ima ljudi koji su sretni u svom očaju - Dan Tana
Eneja Od Danaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 20:22   #38
Tražim jednu rockericu - finu i toplu, usamljenu, mlađu i slađu, zgodnicu super karaktera, otvorenog uma te odličnu poznavateljicu Dolores O'Riordan za jada-jada i sweet talk u ovim grozomornim vremenima.
(Molim pročitati par puta pa tek onda se javiti ako su ispunjeni uvjeti)

https://www.independent.ie/entertain...-36508900.html
https://www.rollingstone.com/music/n...l-days-w515782
Mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 21:43   #39
CD album "Preminulim u vjeri" još uvijek čuvam kao neku vrstu relikvije. Neizostvani je dio soundtracka vlastitog mi tranzicionoga doba iz teenagerstva u neki oblik adolesencije.
Doba kada pomaljaš glavu iz oblaka bijesa i nezadovoljstva i počinješ da otkrivaš i neke druge osjećaje.
U tom smislu ću "The Cranberries" pamtiti kao neko prelazno riješenje koje je svojim muzičkim izričajem mirilo melanholiju sa buntom.
Naprimjer "Holywood" upravo govori, kroz svu težinu zvuka, o tome kako ne postoji ništa savršeno u ljudskom životu, i da smo žrtve sami svojih iluzija i predstava o svijetu.
U "Electric blue eyes", Dolores priziva Boga, na jedan unikatan način, traži njegovu pomoć, nije bitno iz kojega razloga, ali to je stvar koja me je oduševila na prvo slušanje. Teško je danas čuti nešto tipa te pjesme. Teško je danas uopšte uspjeti pronaći takvu atmosferu modernom pop-u. Ogoljenu ljudsku egzistenciju.

Ne mogu reći da sam neki zadrti fan "The Cranberries", jer su mi oni sa svakim novim album postajali sve više mainstream bend, previše sladunjavi, sve više površni, možda zbog toga što im je zvuk postajao sve mekši i mekši, ali, generalno gledajući, postoje momenti u životu, kojih više nisi ni svjestan ili si ih pohranio u nekom uglu vlastitih sjećanja, a koji su mi se naglo ukazali pred očima nakon što sam pročitao da je Dolores preminula.
Počeo sam ponovo slušati sve ono od prije nekih dvadeset godina i knjiga sjećanja je sama počela da se lista.

R.I.P Dolores.
Hvala ti za "Bosnia". Za nju posebno.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.