Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2018., 16:57   #1
Otac kocka, trebam savjet

Radi se o tome da mi otac kocka,svakodnevno ..odlazi autom do grada te svakodnevno ulazi u kladionicu.Tipican kockar ,kad dode iz grada je sretan a kako tokom dana gube parovi svada se sa starom doma i izaziva svade doma kod kuce.Tokom moje srednje skole,je prokockao 100 tisuca kn,majka je imala papire za razvod ali ju je molio na koljenima,citao je Bibliju i prijetio ubojstvom samog sebe.Nakon sto je to uradio morao sam raditi razne poslove preko sc-a kako bi zavrsio skolu i faks.Sada imam stabilan i dobar posao i imam curu sa kojom imam planove i zelim zajednicki zivot.Znam da ako ju dovedem gdje su svakodnevne svade izmedu oca i majke da ce se pokupi doma.Cijele noci gleda teletekst i kladionicu u dnevnom boravku ,odlazi spavat ujutro u 5 nakon sto zavrsi hokej americki.

Sada imam kasne 20-ete..
U zivotu mi nije nista dao ,nikad 10 kn iz dzepa.Majka mi doktorica i ima placu solidnu a on je trenutno u mirovini prijevremenoj..Imam brata koji ce se ozenit uskoro i ide kod cure ...Ne znam kako i na koji nacin objasnim djevojci da ne ne mogu doma zivjett sa njim ....a zna da imam sredenu kucu i sve sto treba za normalan zivot.ali....
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:00   #2
Zašto još uvijek živiš tamo? Radiš li, možeš li se sam uzdržavati? Curu ne moraš tamo dovoditi, ali joj trebaš objasniti. Ako je imalo razumna shvatit će i neće tebe osuđivati jer ti je tata takav kakav je.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:06   #3
Ti nisi kriv jer ti je otac kockar i to bi tvoja djevojka, ako joj je doista stalo do tebe, trebala shvatit. To će vam doći i kao test vašeg odnosa, jer ako ti u ovoj situaciji ne pruži podršku, znači da i nije za tebe tu, a to ti ne treba. Imaš doma zajebanu situaciju, moraš izgradit novi život i potrebni su ti ljudi na koje se možeš osloniti.

A što se tiče tvog oca, čini se da ne možeš tu ništa. Ti nisi odgovoran da se on liječi, to je isključivo na njemu, odraslom, a ne na tebi, koji si njegovo dijete. Majka je tu suučesnica u njegovoj bolesti, umjesto da ga je ostavila kad je trebala, ona je ostala i tolerira i dalje to toksično ponašanje.

Odrastao si, trudiš se, vidi se da možeš zaradit za sebe pa si učini uslugu i skrati si muke i odjebi ih. Nemaš ti u toj kući ništa šta je potrebno za normalan život. Dobre su vijesti da imaš sebe da si napraviš dobar život, a i kad ih odjebeš imaš slobodu da budeš ono šta hoćeš, nitko ti ne može više nakon toga kontrolirati život. Sretno!
georgieann is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 17:29   #4
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
Ne znam kako i na koji nacin objasnim djevojci da ne ne mogu doma zivjett sa njim ....a zna da imam sredenu kucu i sve sto treba za normalan zivot.ali....
Ovoga, ne, nemaš sve što treba za normalan život. Za normalan život prvo i osnovno treba psihički i emocionalni mir, a to sigurno neće dobiti u životu u zajednici sa kockarom.
Inače i kada niti jedan od članova zajednice nije poročan i ne izaziva konstantne svađe takav je život težak za izbalansirati da svi članovi budu sretni i smireni. Kamo li u ovoj situaciji. Ajte ti i cura radije u podstanare.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 18:16   #5
Ne možeš ti staroga promijeniti. Jedino se možeš odseliti i imati svoj mir.
Nema nikakve veze to što ti je mama doktorica i što je kuća sređena.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 18:27   #6
odi van iz kuce zivjeti negdje drugo. Ako ti je zao majke, pomozi i njoj mada mislim da i ona se treba razvesti konacno. Jos pogotovo sad kad su joj djeca odrasli ljudi. A on sto bude prijetio nek prijeti... Dovoljno ste se napatili.
traperica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 18:30   #7
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da mi otac kocka,svakodnevno ..odlazi autom do grada te svakodnevno ulazi u kladionicu.Tipican kockar

...Ne znam kako i na koji nacin objasnim djevojci da ne ne mogu doma zivjett sa njim ....a zna da imam sredenu kucu i sve sto treba za normalan zivot.ali....
Objasnis joj upravo na ovaj nacin, stari ti je bolestan- ovisan o kocki
ako joj se zaista svidas biti ce ti podrska, a ako te zbog toga ostavi takva ti ni ne treba

Uostalom ako si kao sto kazes zavrsio faks, imas stalan posao valjda je i normalno da nades svoj stan, a ne da dovodis curu starcima u kucu
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 23:26   #8
Nisi birao svog oca - on nije tvoj najbolji frend koji se prokockao pa se sad brineš hoće li selo misliti da si i ti takav
Ako ti je cura normalna - bit će sve okej
Ako nije i to sve promijeni između vas - onda što prije ,to bolje! Šta će ti u životu takav netko ,pa da je od zlata ?
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 23:39   #9
Slažem se sa ljudima koji ti kažu da nađeš vlastiti stan što prije budeš mogao. Isto tako se slažem sa onim koji kažu da ako ti cura ne shvati tvoju situaciju da apsolutno nije za tebe.

E sad, ovo što ću sad reći je stvarno individualno i ne treba se miješati, ali, ja osobno bih pomogao i majci na ovaj ili onaj način. Ne znam sve detalje pa ne mogu ni konkretnije reći ništa..
__________________
Privatne poruke: Nepročitano 1
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 00:33   #10
sakrij mu novčanik pa da vidiš kako će ga proć kocaknje.
DonSpaghetti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 00:37   #11
Quote:
DonSpaghetti kaže: Pogledaj post
sakrij mu novčanik pa da vidiš kako će ga proć kocaknje.
Okorjeli kockar će početi posuđivati novac(kad više neće imati od koga počet će i od kamatara), krasti itd... Tako da se bojim da sakrivanje novčanika neće dati željeni rezultat
__________________
Neću se bojati. Strah pobjeđuje um. Suočit ću se sa svojim strahom. Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene.
I have a competition in me.
I drink your milkshake! I drink it up!
Niska rasta man is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 10:43   #12
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da mi otac kocka,svakodnevno ..odlazi autom do grada te svakodnevno ulazi u kladionicu.Tipican kockar ,kad dode iz grada je sretan a kako tokom dana gube parovi svada se sa starom doma i izaziva svade doma kod kuce.Tokom moje srednje skole,je prokockao 100 tisuca kn,majka je imala papire za razvod ali ju je molio na koljenima,citao je Bibliju i prijetio ubojstvom samog sebe.Nakon sto je to uradio morao sam raditi razne poslove preko sc-a kako bi zavrsio skolu i faks.Sada imam stabilan i dobar posao i imam curu sa kojom imam planove i zelim zajednicki zivot.Znam da ako ju dovedem gdje su svakodnevne svade izmedu oca i majke da ce se pokupi doma.Cijele noci gleda teletekst i kladionicu u dnevnom boravku ,odlazi spavat ujutro u 5 nakon sto zavrsi hokej americki.

Sada imam kasne 20-ete..
U zivotu mi nije nista dao ,nikad 10 kn iz dzepa.Majka mi doktorica i ima placu solidnu a on je trenutno u mirovini prijevremenoj..Imam brata koji ce se ozenit uskoro i ide kod cure ...Ne znam kako i na koji nacin objasnim djevojci da ne ne mogu doma zivjett sa njim ....a zna da imam sredenu kucu i sve sto treba za normalan zivot.ali....
mama se trebala odmaknut od njega odavno i povuc tebe. ipak je doktor.. ne bitno. dugo ti je trebalo da bi dosao do livela sad je vrijeme. da nije bilo cure ne bi jos doslo vrijeme. prestani bit toliki kolekcionar i odlazi ako mozes. tu nemozes racunat na nikog
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 11:21   #13
Ako imaš mogućnost odseli.

Ne moraš curu dovoditi u to, da sluša svakodnevno, njega primjeniti neće niko. Osim neke rehabilitacije, ali čovjek od +50 ili +60 sigurna sam da ni ne želi neku promjenu.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 17:07   #14
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
a zna da imam sredenu kuću. ..
Tvoji roditelji imaju. Ti nemaš ništa.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 11:44   #15
Odakle ti uopste ideja da treba da zivis sa budeucom zenom u istoj kuci gde su ti i roditelji, pa i da su savrseni?
Zasto ti je tesko da se odvojis od njihovih skuta, valjda tome treba da se radujes?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 11:54   #16
Nema niti jedan dio tvoga posta koji me nije ostavio bez teksta.

U kasnim si dvadesetim godinama, imaš završen fakultet, dobar posao i plaću. Činjenica da uopće razmišljaš o opciji da dovedeš djevojku u suživot sa svojim roditeljima u takvoj situaciji mi je potpuno neshvatljiva, kockao tvoj otac ili ne. To što tvoj otac kocka nije tvoj problem.

To što želiš, u situaciji kad imaš fakultet, posao, plaću i skoro 30 na ramenima djevojku dovesti da živi s tvojim roditeljima, umjesto da radiš planove o vašem samostalnom budućem zajedničkom životu - to je tvoj problem. Na tome moraš poraditi, a to kada čovjek od 60 godina ide spavati je isključivo njegov i problem osobe s kojom dijeli postelju.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 12:49   #17
pa to, ne svacam da je uopće imao dilemu dovest curu doma. Makni se od doma i zapocmi samostalan zivot sa curom
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 18:11   #18
Quote:
Niska rasta man kaže: Pogledaj post
Okorjeli kockar će početi posuđivati novac(kad više neće imati od koga počet će i od kamatara), krasti itd... Tako da se bojim da sakrivanje novčanika neće dati željeni rezultat
to je radio prije,posudivao od susjeda nekih s kojima nismo nikad pricali,pa od kumova i pricao da renoviramo nesto doma..Nije on normalan,majka place svaki dan radi njega pa i danas je isto...Al za pola sata ju prode i sve je kao normalno do sutra..kad opet sve ispocetka
Kontagon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 09:05   #19
Quote:
Kontagon kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da mi otac kocka,svakodnevno ..odlazi autom do grada te svakodnevno ulazi u kladionicu.Tipican kockar ,kad dode iz grada je sretan a kako tokom dana gube parovi svada se sa starom doma i izaziva svade doma kod kuce.Tokom moje srednje skole,je prokockao 100 tisuca kn,majka je imala papire za razvod ali ju je molio na koljenima,citao je Bibliju i prijetio ubojstvom samog sebe.Nakon sto je to uradio morao sam raditi razne poslove preko sc-a kako bi zavrsio skolu i faks.Sada imam stabilan i dobar posao i imam curu sa kojom imam planove i zelim zajednicki zivot.Znam da ako ju dovedem gdje su svakodnevne svade izmedu oca i majke da ce se pokupi doma.Cijele noci gleda teletekst i kladionicu u dnevnom boravku ,odlazi spavat ujutro u 5 nakon sto zavrsi hokej americki.

Sada imam kasne 20-ete..
U zivotu mi nije nista dao ,nikad 10 kn iz dzepa.Majka mi doktorica i ima placu solidnu a on je trenutno u mirovini prijevremenoj..Imam brata koji ce se ozenit uskoro i ide kod cure ...Ne znam kako i na koji nacin objasnim djevojci da ne ne mogu doma zivjett sa njim ....a zna da imam sredenu kucu i sve sto treba za normalan zivot.ali....

PRVO PRAVILO ŽIVOTA U DVOJE JE DA ŽIVITE U DVOJE a ne s mamama, tatama, babama, stričevima. i da je doma situacija ok, nije preporučljivo nikad. čast iznimkama. odi na stan, gradi svoj život. pusti starog, nema mu spasa. nisi dijete, preuzmi odgovornost za sebe.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 10:48   #20
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Nema niti jedan dio tvoga posta koji me nije ostavio bez teksta.

U kasnim si dvadesetim godinama, imaš završen fakultet, dobar posao i plaću. Činjenica da uopće razmišljaš o opciji da dovedeš djevojku u suživot sa svojim roditeljima u takvoj situaciji mi je potpuno neshvatljiva, kockao tvoj otac ili ne. To što tvoj otac kocka nije tvoj problem.

To što želiš, u situaciji kad imaš fakultet, posao, plaću i skoro 30 na ramenima djevojku dovesti da živi s tvojim roditeljima, umjesto da radiš planove o vašem samostalnom budućem zajedničkom životu - to je tvoj problem. Na tome moraš poraditi, a to kada čovjek od 60 godina ide spavati je isključivo njegov i problem osobe s kojom dijeli postelju.
Ovo.

Ne shvacam zasto je uopce zivot s tvojima opcija?
Pa nisi vise balavac, odrastao si covjek. Sto ce ti roditelji?

Izbjegao si iskomentirati ovaj post, zasto?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:47.