Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2018., 13:57   #61
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Kakvu ti demokraciju želiš - da možeš raditi što ti se čefne, a bez odgovornosti za isto?

U Engleskoj na primjer, komunalna policija postavi skrivene kamere, poslikaju i tebe i registraciju i gotov si.
Niti Bog te ne spašava od kaznene prijave i kazne.
Ide se čak toliko daleko da angažiraju cijeli istraživački tim - npr na nepropisno odloženom kućanskom aparatu isčitaju serijski broj, traže podatak od tvornice i posrednika u kojem je dućanu stroj bio prodan, preko potvrđenog garantnog lista dođu do imena i adrese vlasnika - i šljap - kazna je zajamčena.
A nađu li na ilegalnom smetištu neki račun sa imenom i adresom - isto tako - baj baj kune iz novčanika.

I treba tako - tko ne zna sam dati se reda, treba ga na silu naučiti na njegovoj koži.


I neka to rade i kod nas...a dok su šume i potoci puni smeća...

Dok su cijela gradska deponija nesanirana i neka čak i bez dozvola...

Dok država i većina gradova ni nema riješeno zbrinjavanje otpada...

Nema meni neki fićfirić zaposlen preko veze ulaziti u dvorište...

Jer u dvorište i kuću mi ni policija ne može osim po strogo propisanoj proceduri...

Mislim,može,samo ja nemam Garu i Letvu...moja dva belgijska ovčara su nabavljeni direktno iz Izraela,pa da vidimo tko će ući u dvorište...

Nije vama braniteljima SVIH HDZ sranja puno toga jasno...

A zna se i razlog...treba ljude udariti što više po džepu + uhljebiti nove netjake...
McAucliffe is offline  
Old 09.02.2018., 14:09   #62
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Protiv 'gradske policije': Gospodine Štromar, u moje dvorište ne smijete

Nitko (ni kontrolori u javnom prijevozu) osim policije ne smije legitimirati građane jer im se tako ograničava sloboda kretanja.

https://www.vecernji.hr/vijesti/prot...mijete-1225276

Zadovoljna ?
Ne znam koji je pravni okvir izraza i samog čina "legitimiranje", no pokušajmo uključiti logiku primjenjujući primjenu već legaliziranog pravnog čina koji se provodi i nikome nije upitan - tramvajske i autobusne pokazne karte i obavezu putnika dati je kontroloru na uvid.
Pošto nikada nisam imala potrebu za takvu ispravu (koju ne izdaje državna institucija) ne znam vrši li se utvrđivanje identiteta korisnika prilikom kontrole u tramvaju samo prema slici ili i po generalijama i ostalim identifikacijskom načinu.....No, ako je i samo po fotografiji, već samo to je čin identifikacije (legalan) od strane zaposlenika poduzeća (ne institucionalnog - to je bitno u komparaciji sa komunalnim radnikom jer im je pravni status isti, nijedan nije zaposlenik državne institucije višeg stupnja), ma kako se njegovo zanimanje zvalo - kontrolor ili mali leteći.
Kužiš šta želim reći, jel?

Sljedom toga, sada zamisli mene ovako - dođem na neku livadu, šumarak, sa neregistriranim traktorom i prikolicom, iskipam hrpu otpada na za to nepropisano mjesto, no, ili igrom slučaja, ili zato jer komunalni vrši nadzor nad područjem, on me je primjetio, dođe do mene i veli - mala stani. Prekršila si Komunalni zakon i to za sobom povlači novčanu kaznu.
Njegove su tvrdnje točne, no, on me ne poznaje, i šta sada? Traktor je neregistriran kao i prikolica - ne može prema nekim dostupnim podatcima saznati moj identitet.
Na koji će on način odradti svoj posao - znamo da mi po zakonu kaznu na licu mjesta ne može naplatiti, a kada bi i mogao, ja mogu ne imati kod sebe novaca, mogu odbiti platiti (poznavao on mene ili nepoznavao, a pogotovo ako me ne poznaje).
Mogu ga ćak i pretući , okriviti ga da me je napao i tražiti na sudu odštetu za fizičku i emocionalnu bol - ako ćemo prema linkanom članku - jer ja uvijek mogu saznati njegov identitet preko njegovog radnog mjesta, a on ne može saznati moj sve dok ne dobije poziv na sud.
Uz to, po našem zakonu, ako se ne varam, ne može on mene niti slikati mobom ako me o tome ne obavijesti - a neka dokaže bez svjedoka da me je obavijestio da će me slikati. Ja se sigurno neću izjasniti na sudu u njegovu korist. A ako me i poslika i ta mu slika pravno bude uvaživa, šta će sa njom - u npr. deset sela jedne općine ili tri mamutice jednog naselja hodati od kuće do kući i ispitivati svakog mještanina - poznajete li ju?
Ili u stilu divljeg zapada i Calamity Jane na svaku banderu u deset sela poljepiti moje slike - tko je poznaje, nagrada sto kuna? (vrijedim ja i još jednu nulu, priznaj )

Kužiš opet što želim reći?

Na koji bi ti način pomirio zaštitu identiteta, nepovredivost doma i svaga privatnog vlasništva a da te komunalni može identificirati, dokazati ti pravno da si napravio prekršaj i ispisati ti kaznu za to?

Ako iznađeš pravi način, koji će pravno zaštiti moje pravo a komunalcu dati pravni način da me opandrči po đepu jer sam kriva, budemo zajedno

Znaš za onu demokratsku - moje pravo prestaje na granici na kojoj uživanje istog krši pravo drugih.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is online now  
Old 09.02.2018., 14:40   #63
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
I ja bih tako ali su me naučili da ne može.
Komunalni mi je na općinskoj deponiji na odloženom biorazgradivom otpadu za koji sam od njega dobila dozvolu za odlaganje našao i nerazgradivu plastiku kao i vreću sa papirnatim otpadom u kojoj su bili i neki stari računi sa imenom i adresom - ja to onak - ako ide smeće, nek ide sve što smeta..... i pljunula sam u općinsku blagajnu 300 kuna kazne a sve bio nerazgradivo pokupila i otpeljala si doma.

Onda mi nije bilo do , ali me odavno već prošlo.

Pa sada isto mogu -
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ne znam koji je pravni okvir izraza i samog čina "legitimiranje", no pokušajmo uključiti logiku primjenjujući primjenu već legaliziranog pravnog čina koji se provodi i nikome nije upitan - tramvajske i autobusne pokazne karte i obavezu putnika dati je kontroloru na uvid.
Pošto nikada nisam imala potrebu za takvu ispravu (koju ne izdaje državna institucija) ne znam vrši li se utvrđivanje identiteta korisnika prilikom kontrole u tramvaju samo prema slici ili i po generalijama i ostalim identifikacijskom načinu.....No, ako je i samo po fotografiji, već samo to je čin identifikacije (legalan) od strane zaposlenika poduzeća (ne institucionalnog - to je bitno u komparaciji sa komunalnim radnikom jer im je pravni status isti, nijedan nije zaposlenik državne institucije višeg stupnja), ma kako se njegovo zanimanje zvalo - kontrolor ili mali leteći.
Kužiš šta želim reći, jel?

Sljedom toga, sada zamisli mene ovako - dođem na neku livadu, šumarak, sa neregistriranim traktorom i prikolicom, iskipam hrpu otpada na za to nepropisano mjesto, no, ili igrom slučaja, ili zato jer komunalni vrši nadzor nad područjem, on me je primjetio, dođe do mene i veli - mala stani. Prekršila si Komunalni zakon i to za sobom povlači novčanu kaznu.
Njegove su tvrdnje točne, no, on me ne poznaje, i šta sada? Traktor je neregistriran kao i prikolica - ne može prema nekim dostupnim podatcima saznati moj identitet.
Na koji će on način odradti svoj posao - znamo da mi po zakonu kaznu na licu mjesta ne može naplatiti, a kada bi i mogao, ja mogu ne imati kod sebe novaca, mogu odbiti platiti (poznavao on mene ili nepoznavao, a pogotovo ako me ne poznaje).
Mogu ga ćak i pretući , okriviti ga da me je napao i tražiti na sudu odštetu za fizičku i emocionalnu bol - ako ćemo prema linkanom članku - jer ja uvijek mogu saznati njegov identitet preko njegovog radnog mjesta, a on ne može saznati moj sve dok ne dobije poziv na sud.
Uz to, po našem zakonu, ako se ne varam, ne može on mene niti slikati mobom ako me o tome ne obavijesti - a neka dokaže bez svjedoka da me je obavijestio da će me slikati. Ja se sigurno neću izjasniti na sudu u njegovu korist. A ako me i poslika i ta mu slika pravno bude uvaživa, šta će sa njom - u npr. deset sela jedne općine ili tri mamutice jednog naselja hodati od kuće do kući i ispitivati svakog mještanina - poznajete li ju?
Ili u stilu divljeg zapada i Calamity Jane na svaku banderu u deset sela poljepiti moje slike - tko je poznaje, nagrada sto kuna? (vrijedim ja i još jednu nulu, priznaj )

Kužiš opet što želim reći?

Na koji bi ti način pomirio zaštitu identiteta, nepovredivost doma i svaga privatnog vlasništva a da te komunalni može identificirati, dokazati ti pravno da si napravio prekršaj i ispisati ti kaznu za to?

Ako iznađeš pravi način, koji će pravno zaštiti moje pravo a komunalcu dati pravni način da me opandrči po đepu jer sam kriva, budemo zajedno

Znaš za onu demokratsku - moje pravo prestaje na granici na kojoj uživanje istog krši pravo drugih.


Samo u svojoj logici imaš ogromnu rupu - sve to možeš napraviti i u slučaju da te ima pravo tražiti osobnu iskaznicu...

Dakle,ako te ne zna,nemaš registraciju ili ikakvu oznaku po kojoj bi bila prepoznatljiva opet možeš pobjeći, odbiti se predstaviti/dati dokument ili ga nalupati...

Tako da ti je primjer apsolutno promašen...

Plus,kontrolori u ZET-u,koliko znam,uza sebe imaju policiju...

Čak ni zaštitaru ne moraš dati osobnu...

Očito si pobrkala stvari - ljudi se mahom bune na to da bi im se ulazilo u dvorište ili kuću...

Prouči što znači nepovredivost doma...

Ponavljam,on uđe u dvorište i psi ga ugrizu...

I kaj onda?
McAucliffe is offline  
Old 09.02.2018., 16:41   #64
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Protiv 'gradske policije': Gospodine Štromar, u moje dvorište ne smijete

Nitko (ni kontrolori u javnom prijevozu) osim policije ne smije legitimirati građane jer im se tako ograničava sloboda kretanja.

https://www.vecernji.hr/vijesti/prot...mijete-1225276

Zadovoljna ?
Ustav RH:

Članak 34.
(1) Dom je nepovrediv.
(2) Samo sud može obrazloženim pisanim nalogom utemeljenim na zakonu odrediti da se dom ili
drugi prostor pretraži.
(3) Pravo je stanara da on ili njegov zastupnik i obvezatno dva svjedoka budu nazočni pri pretrazi
doma ili drugoga prostora.
(4) U skladu s uvjetima što ih predviđa zakon, redarstvene vlasti mogu i bez sudskog naloga ili
privole držatelja stana ući u dom ili prostorije te izvršiti pretragu bez nazočnosti svjedoka, ako je to
neophodno radi izvršenja naloga o uhićenju ili radi hvatanja počinitelja kaznenog djela odnosno otklanjanja
ozbiljne opasnosti po život i zdravlje ljudi ili imovinu većeg opsega.
(5) Pretraga radi pronalaženja ili osiguranja dokaza za koje postoji osnovana vjerojatnost da se
nalaze u domu počinitelja kaznenog djela, može se poduzeti samo u nazočnosti svjedoka.


Dakle, nek se uhljeb i parazit Štromar lijepo j*** sa svojim nepismenim komunalnim redarima.

Znam da bi Zločinačka sad i po dvorištima švrljala i kažnjavala (valjda već nemaju ideje kako da izvuku novac od nas) ali NEBU IŠLO....
Smotani2 is offline  
Old 09.02.2018., 18:24   #65
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post


Samo u svojoj logici imaš ogromnu rupu - sve to možeš napraviti i u slučaju da te ima pravo tražiti osobnu iskaznicu...

Dakle,ako te ne zna,nemaš registraciju ili ikakvu oznaku po kojoj bi bila prepoznatljiva opet možeš pobjeći, odbiti se predstaviti/dati dokument ili ga nalupati...

Tako da ti je primjer apsolutno promašen...

Plus,kontrolori u ZET-u,koliko znam,uza sebe imaju policiju...

Čak ni zaštitaru ne moraš dati osobnu...

Očito si pobrkala stvari - ljudi se mahom bune na to da bi im se ulazilo u dvorište ili kuću...

Prouči što znači nepovredivost doma...

Ponavljam,on uđe u dvorište i psi ga ugrizu...

I kaj onda?
Nisi razumio što želim reći.
Ja nemam ništa protiv da me se kazni ako napravim prekršaj koji zavrjeđuje kaznu.
Deklarativno, jer u ljudskoj prirodi je da svi najčešće pokušavamo naći legalnu ili nelegalnu "rupu" i izbjeći udarac po đepu, ako se ikako može.

Pokušala sam plastično postaviti situaciju kažnjivog prekršaja kroz diskurs pozicije komunalnog redara kojemu je dužnost proizašla iz opisa zadataka njegovog radnog mjesta utvrditi prekršajno djelo, utvrditi identitet počinitelja prekršajnog djela, i iznaći način da se prekršitelja kazni.

Ako bacim smeće na mjesto koje za to nije predviđeno normalno je da me se kazni, a to što ja ili netko želim tu kaznu izbjeći na neki način koji je van legalnog je ta nepopunjena rupa u kojoj se teoretski može odvijati radnja kakvu sam u prošlom upisu opisala.
Priznati ćeš da bih ja ili bilo tko drugi takvim eventualnim djelom kaznu zavrijedila, a komunalni redar je onemogućen obaviti posao koji mu u radnom zadatku stoji i za koji i, između ostalih, dobiva plaću. On je zapravo u pat poziciji, a ja ostvarujem prava na koje po zdravom razumu i logici nemam pravo - napravila sam prekršaj i izvukla se bez kazne.

Inače, koliko sam popratila, nije namjera zakonodavca omogućiti nekakve premetačine, uklapanje i preklapanje komunlnih radnji sa policijskim ovlastima, ali kada npr susjed prijavi susjeda za maltretiranje ili zanemarivanje psa, to je radnja koju ne mora nužno utvrđivati i sankcionitati policija jer se sankcije za nju provode po Komunalnom zakonu.
Zato se predlaže da komunalni redar dobije ovlasti po kojima će u eventualnim slučajevima moći zakonski postupati - utvrditi prekršaj i u dvorištu u koje mora ući kako bi napravio uviđaj i ustanovio opravdanost prijave (pas na lancu, boks od dva kvadrata, izgladnjela životinja kojoj se vide rebra kroz kožu....).
Treba li taj posao obaviti policija uz sudski nalog za ulazak u dvorište i time se postupanje za jednu vrstu prekršaja definirati kroz dva različita Zakona i time povećati i trošak i zakomplicirati samo postupanje?
A taj će se tako uvećani trošak na kraju reflektirati na đep prekršitelja, jer će prekršitelj platiti i trošak sudskog naloga i trošak izlaska policije na teren i trošak komunalnog radnika i trošak kazne za utvrđeno kazneno djelo.
Čemu?
A sve može biti puno jednostavnije i jeftinije.

Ne bi valjalo da se iza zastora osobnih sloboda omogućuje nekažnjeno kršenje zakona i propisa. Tako to ja vidim.

A pesa kada komunalac dođe lijepo opomeneš da to nije ručak, pridržiš ga ili prije komunalčevog ulaska u dvorište zatvoriš u boks ili podrum - i to je to.

Inače, ja imam problem sa susjedima kuću i dvije poviše moje (u kući u kojoj ne živimo pa za sada još uvijek "gutam" i ne sekiram se pretjerano) - ispuštaju otpadnu vodu iz svojih kuća u odvodni kanal ispred kuća, koji je inače predviđen za odvodnju oborinskih voda. Ljeti ta voda stagnira ispred kuće u jarku i smrdi.
Na koji će način komunalni redar - a to mu je posao, utvrditi koji susjed ispušta kanalzacijsku vodu na ulicu umjesto u svoju septičku jamu - ako nema pravo pristupa utvrditi tko i na koji način ispušta, i time dobiti podlogu za naredbu sanacije ili naplatu kazne. Jer ispuštanje otpadnih voda uz ulicu je kažnjivi komunalni prekršaj, a o zelenima da ne govorim.....
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is online now  
Old 09.02.2018., 20:30   #66
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ja nemam ništa protiv da me se kazni ako napravim prekršaj koji zavrjeđuje kaznu.
Kazneni zakon, clanak 338, izborna prijevara.

Tko dodavanjem, brisanjem glasova ili na drugi način krivotvori rezultat izbora, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
Lord Byron is offline  
Old 09.02.2018., 20:57   #67
Mislim da je po SFRJ zakonu i više.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is online now  
Old 09.02.2018., 21:22   #68
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
http://hr.n1info.com/a276643/Vijesti...vela-sama.html

A najveći broj zamjenika i drzavnih tajnika ih je u ministarstvu obrzovanja i znanosti kod Divjakice.
Pa jesmo li zemlja znanja il' nismo?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 09.02.2018., 21:54   #69
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Inače, koliko sam popratila, nije namjera zakonodavca omogućiti nekakve premetačine, uklapanje i preklapanje komunlnih radnji sa policijskim ovlastima...
Namjera zakonodavca u pravilu nije nikad loša, ono što izađe u praksi je ponekad različito od namjere a gdje treba uzeti u obzir i faktor Hrvatska.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 09.02.2018., 22:17   #70
Na koji trik će me komunalni redar prisilit da mu pokažem osobnu?? I šta ako mu je ne dam a neću??
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 09.02.2018., 22:22   #71
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Na koji trik će me komunalni redar prisilit da mu pokažem osobnu?? I šta ako mu je ne dam a neću??
Baš to...krenuh to objasniti forumašici,ali ne kuži...

Čim se i MUP javio oko ovoga jasno je koliko je sati...

Kao što rekoh,nema mi što tko ulaziti u dvorište...
McAucliffe is offline  
Old 09.02.2018., 22:27   #72
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ramljak će i dalje ostari Ramljak tu gdje je, proces će se dobvršiti do kraja, završiti pozitivno, i cijeli će prenapuhani slučaj "Agrokor", "Ramljak - izvanredni povjerenik" i sve ostalo prenapuhano "Agrokor - Ramljak" pasti u zaborav.

Ne bude li tako platiti ću ti kavu - vl ili rl, kakvu želiš - daš adresu kafića u kojem želiš popiti i čekati će te plaćena kada naiđeš.
A mogu ti i poštom poslati na poštanski pretinac osobno skuhanu, ali ne garantiram da nećeš dobiti i blagu dozu mišomora u njoj.
Ili prekomjernu.
Mogla bi se iznenaditi koliko neki od nas prijetnje smrću shvaćaju ozbiljno...a odvjetnici još i ozbiljnije...

A kada o Ramljaku odlučiš argumentirano,javi se...

DO tada:

Tip koji je prije nego što je postao povjerenik sudjelovao u izradi zakona...

Tip koji skriva suradnike u pisanju zakona...

Tip koji prije nego postane povjerenik sastanči s izvjensim fondom...

Fondom koji nakon što ovaj postane povjerenik ulazi u vlasničku strukturu Agrokora...

Tip koji dobiva veće naknade nego u Njemačkoj...

Tip čiji suradnici su pod optužnicama...

Kada na ovo nađeš protuargumente,javi se...

Ali daj ti malo opet o VB...samo mi reci,koliko bi ovaj u istoj toj VB izdržao dok ne popuši trenutni otkaz i kazneni progon?
McAucliffe is offline  
Old 09.02.2018., 23:22   #73
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Na koji trik će me komunalni redar prisilit da mu pokažem osobnu?? I šta ako mu je ne dam a neću??
To je kao i s ZET-ovim kontrolorima. Po meni, zakon je potpuna glupost. Šta kog briga šta ja radim kod kuće i oko svoje kuće?
Tomo1972 is offline  
Old 10.02.2018., 00:31   #74
Quote:
Tomo1972 kaže: Pogledaj post
To je kao i s ZET-ovim kontrolorima. Po meni, zakon je potpuna glupost. Šta kog briga šta ja radim kod kuće i oko svoje kuće?
Pa, uskoro bi moglo postati veoma interesantno.
Ako te neko ukibi da stavljas novu termoizolaciju na kuću evo ti čestitke u vidu većeg pore.., pardon, komunalne naknade
__________________
Crkva zaglupljuje narod, služi tuđincima i potiče nacionalnu mržnju.
Ante Starčević
Chempres is offline  
Old 10.02.2018., 08:37   #75
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Mislim da je po SFRJ zakonu i više.
... čega se pametan stidi, time se budala ponosi...
Smotani2 is offline  
Old 10.02.2018., 09:26   #76
Premijeru i Vlado: RH je danas na ljestvici kopromitiranosti i korumpiranosti vec ispred Crne Gore. Da li vas to zabrinjva ili mislite da je i ovo jedan od vasih sjajnih rezultata?
Cveta cvece u nase preduzece!
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 10.02.2018., 09:32   #77
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Na koji trik će me komunalni redar prisilit da mu pokažem osobnu?? I šta ako mu je ne dam a neću??
Imat ce vjerovatno i palicu, lisice i pistolj. Kako je pocelo, bacit ce se na tebe, zalisicarit i ubacit u svoj oklopni transporter jer obicna policijska vozila im nisu dovoljna.
Ovo je ocit znak straha od vladajucih i novacenje novih zastitnika imovine i drugih stecenih pogodnosti vladajucih. Gradonacenikova vojska, npr.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 10.02.2018., 09:33   #78
Quote:
hr1u00 kaže: Pogledaj post
Ne kazem da je to nuzno dobro ili nuzno lose za nas. Samo navodim to kao moguce objasnjenje i pozadinu ovog posjeta Vucica i Plenkovicevog nastupa u EP, koje se cini najlogicnije dosada.

Sposobna i pametna drzava bi znala iskoristiti situsciju u kojoj je aktivni sudionik strateskih geopolitika.
Slažem se. Evo, naša je predsjednica dospjela čak do ograde Bijele Kuće odakle je uspješno utjecala na američku geostratešku politiku i na Trumpovu administraciju. Uspjela se čak rukovati s potpredsjednikom i slikati s američkim predsjednikom (wow, odmah na Instagram!!).

A Vlada nadasve uspješno utječe na geostrateške tokove. Izvozom naših "brightest and best" nadasve potičemo razvoj njemačkog i irskog gospodarstva.
komutator is offline  
Old 10.02.2018., 11:00   #79
Za generalnog konzula u New Yorku je postavljen HNS-ovac, covjek koji ima zavrsenu samo srednju školu. Jos apsurdnije, zavrsio je najlosiju srednju školu u ZG. Nemam ništa protiv onih koji su završili tu skolu, cijenim sve koji rade u struci koja se uci u toj skoli (Skola za cestovni promet), ali takvo obrazovanje nije kompetentno za ovako odgovorno mjesto.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 10.02.2018., 11:26   #80
Staklari i informaticari grade spremnike goriva

Ovo je tek sramota do neba. Kako su informaticari i staklari dobili na natjecaju posao izrade celicnih spremnika za gorivo, a domace firme sa referencama u tom poslu ne:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...e/1024672.aspx
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:30.