Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2018., 08:39   #81
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
Ovo mi je kao da citam Filipa Latinovica


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Ja Ivicu Kičmanovića.
Johnny Quid is offline  
Old 13.02.2018., 09:17   #82


Nano moja mnogo mi ga zao
jer je lep i mlad, jer je lep i mlad
u jednu se tacku zagledao
ko zna gde je sad
ko zna gde je sad


Monsignor.m is offline  
Old 13.02.2018., 09:26   #83
ove brojke, majko mila, de će vam duša, mi gazde mora ćemo da molimo i prosimo
marcuscato is offline  
Old 13.02.2018., 09:32   #84
nekada smo bili zemlja radnika i seljaka, a po ovome smo sada konobara i spremacica?
Taroth is offline  
Old 13.02.2018., 09:33   #85
ja sam vise ciljao na znakove kraj puta,

Neprestano su vapili za slobodom a zaboravili su da, pre toga, traže snagu da tu slobodu dostojno nose.
__________________
Prijatelj i ja, sedimo na klupi, gledamo zvezde
bata konj harmonikas is offline  
Old 13.02.2018., 10:12   #86
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
nekada smo bili zemlja radnika i seljaka, a po ovome smo sada konobara i spremacica?
pa sta, vidis da i ovdje svima stalno neki bog smeta it ili fakultet, pa tko voli bit konobar nek izvoli i tko bi rade da mu cerka bude sluskinja nego programerka... kad bi svi htjeli neki poso gdje se nemora puno ucit ni mucit, a lova dobar, gdje toga ima, u njemackoj samo ako i tamo

komunisti su opscenito bili budaletne al pametna je bila ona uciti uciti i samo uciti, to cu im priznat
marcuscato is offline  
Old 13.02.2018., 10:17   #87
ja sam svojima reko ako nece u skoli da budu dobri nece dobit ni puno novaca da se ne naviknu na nesto sta nece imat, a ako budu dobri onda moze sve pet
marcuscato is offline  
Old 13.02.2018., 13:10   #88
Maruscato mijesas kruske i jabuke ako nisi trol koji podjebava.

Učiti = beskorisno strebanje cinjenica. Za ovo stoljeće treba usvajati nova znanja, a ne učiti.

Škola - najgore mjesto za usvajanje novih znanja. Sve što se uči u školi se danas dođe za 5 minuta googlanja.

Biti dobar često znači biti naivan i poslusan sto je loše.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Old 13.02.2018., 13:14   #89
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Maruscato mijesas kruske i jabuke ako nisi trol koji podjebava.

Učiti = beskorisno strebanje cinjenica. Za ovo stoljeće treba usvajati nova znanja, a ne učiti.

Škola - najgore mjesto za usvajanje novih znanja. Sve što se uči u školi se danas dođe za 5 minuta googlanja.

Biti dobar često znači biti naivan i poslusan sto je loše.
Dobre ocjene ti daju veci izbor u biranju studija ili posla. Znaci blize si onom idealu da mozda nadeš nesto sto volis raditi i od cega možes novcano zivjeti.
Ali s druge strane te nitko ne pita nakon 3. Posla ili 5 godina rada negdje sa kojim prosjekom si napravio maturu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 13.02.2018., 16:30   #90
U RH nemaš puno izbora,ne računajmo političko uhljebljivanje. Dakle ili ćeš konobarit i čistit apartmane i hotelske sobe ili ćeš ako ti se ide uči i ide na fax bit IT stručnjal,liječnik ili farmaceut. E sad postavlja se više pitanja. Svake godine na maturu izađe cca 30-35tis maturanata, 3/4 njih upiše neki fax to ti je 25 tis, nisu baš svi rođeni ni imaju afiniteta za informatiku, a na medicinama i farmacijama nema više od 800 mjesta.Kud će ovi svi ostali? Ne žele u uslužne djelatnosti i obrtnička zanimanja, nije lijepo, nije čisto, nije fensi. Studirat radi studiranja jer roditelji ne znaju kud s njiima a i djeci se ne stoji doma, ali nakon faxa teško da će brzo do posla? Znači li to da sve faxeve i zanimanja osim IT,Mef i farmacije treba ukinut? Pa nisu sva djeca klonovi pa su stvoreni za informatiku ili medicinu(jer se najlakše zaposliti)? Potpuno mi se čini ograničavajuće da nam je budućnost samo u turizmu i informatici?! Suludo i neodrživo.
luteranka is offline  
Old 13.02.2018., 17:02   #91


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...azimo/7028854/


Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat k'o što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Ovdje vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas neće;
Bolji su svoji i krševi goli
No cvjetna polja kud se tuđin kreće


:klap:
Monsignor.m is offline  
Old 13.02.2018., 19:31   #92
Dobio mi rođak ponudu da radi na građevini za satnicu 45kuna neto ovdje u HR. Gazda ljubazno kaže ako hoće može raditi samo 160 sati a ako želi može i do 200 sati da zaradi više.
Ali, prošo voz.... rođak radi u Njemačkoj i ne pada mu napamet vraćati se ovdje bez puno veće ponude. Kaže mi da se donedavno radilo za 25 do 35kn po satu ali stislo je poduzetnike pa ponude skaču. Rođak u isto vrijeme radi u Njemačkoj za 75kn po satu i sad prelazi na 90kn po satu uz puno bolje uvjete i lakši posao.
Ono što hoću reći je da nije dovoljno povećati plaće ni za 50% jer oni koji su otišli rade za više, prelomili su odlazak i nije ih više jednostavno vratiti a naša građevina nije dovoljno jaka i nema dovoljno posla da plati radnike još više.
Drugim riječima, pola građevinskih firmi će otići u lijepi k.... jer ne mogu isplivati u pozitivu, volumen poslovanja će pasti i sve će se svesti na manje okvire. Za državu to je loš scenarij.
I nije tu riječ samo o lovi već i o načinu rada. Dok je ovdje radio rođak je morao nositi materijal preko leđa, upotrebljavao loš alat, strojeva nigdje. Tamo ima na raspolaganju bolji alat, više strojeva i samim time može više sačuvati zdravlje. O radnom vremenu i organizaciji posla da ne pričam.
Kerefek76 is offline  
Old 13.02.2018., 19:42   #93
Kerefek je uspio napisati post bez "Monsignor i RealBear ne ...".
Slijepi će progledati, hromi trčati, a impotentni guziti. :klap:

Quote:
Direktor tvornice, Aleks Fonović je naglasio: ”Naravno da smo jako zadovoljni ovim dogovorom. Aneksom kolektivnog ugovora povećali smo bruto plaće radnicima i nagrađujemo njihovu vjernost firmi od 2 do 4 tisuće kuna bruto godišnje ovisno rade li u tvrtki 5 ili 10 godina u firmi. Povećali smo i dodatke za smjenski rad te uveli nove solidarne potpore na primjer za rođenje djeteta koji je povećan na 2.000 kuna. Božićnica iznosi 3.000 kuna a regres za godišnji odmor povećan je također na 3.000 kuna bruto. Dar u naravi za Uskrs sada će iznositi 600 kuna. Jedna od zanimljivih stavki kolektivnog ugovora je i bonus za sigurnost na radu, što pokazuje i dodatnu brigu o radnicima. Uz sve navedeno, uveli smo i bonus za uspješnost. Riječ je o tome da zaposleni dobivaju bonus ako tvornica ostvari dobre poslovne rezultate. Rekordni poslovni rezultati u siječnju već sada pokazuju da će 2018. godina biti dosad najuspješnija. Iz tog razloga vjerujemo da će svi zaposleni dobiti nagradu za uspješnost, naglasio je Fonović.

„Također će naši zaposlenici dobivati i veću naknadu za troškove prijevoza koja od siječnja iznosi 1,2 kune po prijeđenom kilometru na i s posla u odnosu na prijašnjih 1 kunu. Ono što je bitno naglasiti jest da ROCKWOOL brine o zdravlju svojih zaposlenika te smo nakon nekoliko godina ugovaranja police dopunskog osiguranja, uveli i policu dodatnog osiguranja koju u potpunosti pokriva tvrtka. Kroz ovu će pogodnost naši zaposlenici moći besplatno ostvariti sistematski i nekoliko specijalističkih pregleda godišnje u klinikama diljem Hrvatske“ pojasnio je direktor tvornice.
http://www.poslovni.hr/domace-kompan...vornici-337580

HUP-ovci su naši dobrotvori, njih ne zanimaju krivulje ponude i potražnje, elastičnosti i miš-smicalice - oni podižu plaće iz čiste ljubavi prema "prezrenima na svijetu" I još malo rasterete HZZO. :klap:

Moralne nakaze će se sigurno javiti s idejom o albanskim krastavcima, kako nama ovakva radna mjesta ne trebaju, kako je bolje biti nezaposlen nego rmbat u Rockwoolu, ionako su to samo mrvice.
Monsignor.m is offline  
Old 13.02.2018., 21:07   #94
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post


https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...azimo/7028854/


Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba
Neće vas grijat k'o što ovo grije;
Grki su tamo zalogaji hljeba
Gdje svoga nema i gdje brata nije.

Ovdje vas svako poznaje i voli,
A tamo niko poznati vas neće;
Bolji su svoji i krševi goli
No cvjetna polja kud se tuđin kreće


:klap:
Počeli su nicati i po Zagrebu, ima jedan kod arene, kaže "Traže se plakateri".
Tek sam se navikao na oglase po stupićima, a već prelaze na jumbo plakate.
Inicijal is offline  
Old 13.02.2018., 21:54   #95
Sve većim plakatima traže radnike, no jesu li i veće plaće za tražene radnike?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 13.02.2018., 22:48   #96
U doba digitalizacije,može se postaviti i oglas i na HZZ,moj posao.hr i slično (znam da su rekli za ovu gore firmu da tamo nema dobrih radnika).

Pa će ljudi malo prekopati po internetu,vidjeti kakva je prosječna plaća,informirati se o uvjetima rada (fale takve stranice kod nas) pa ako valja naći će radnika.

To je kao kad obrtnik ima X6,i nekoliko radnika pa se čudi što nemože naći radnika-a on mora biti sretan da ima posao i da dobije 5000 kn plaće (uz satnicu 200+).
Bundesland is offline  
Old 13.02.2018., 23:01   #97
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Sve većim plakatima traže radnike, no jesu li i veće plaće za tražene radnike?
Pa od cega ce tada platiti Plakate?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 13.02.2018., 23:51   #98
Utjecaj "egzodusa" na rast plaća, standarda i robusnosti na krize u Hrvatskoj II

Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post


Ostajte ovdje!... Sunce tuđeg neba

Neće vas grijat k'o što ovo grije;

Grki su tamo zalogaji hljeba

Gdje svoga nema i gdje brata nije.



Ovdje vas svako poznaje i voli,

A tamo niko poznati vas neće;

Bolji su svoji i krševi goli

No cvjetna polja kud se tuđin kreće


:klap:


Al priznaj, arapsko sunce nas je dobro grijalo
Jel te vuce nostalgija?


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 14.02.2018., 07:07   #99
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Maruscato mijesas kruske i jabuke ako nisi trol koji podjebava.

Učiti = beskorisno strebanje cinjenica. Za ovo stoljeće treba usvajati nova znanja, a ne učiti.

Škola - najgore mjesto za usvajanje novih znanja. Sve što se uči u školi se danas dođe za 5 minuta googlanja.

Biti dobar često znači biti naivan i poslusan sto je loše.
Na ovakav trolerski upis može samo ona stara:

Dabog da te liječio doktor koji je svoje znanje stekao guglajući...
Smotani2 is offline  
Old 14.02.2018., 08:27   #100
Quote:
marcuscato kaže: Pogledaj post
mnogi to rade iz ciste obijesti, a nije to samo kod nas tako, oni na dnu uvijek navijaju za revolucije, ratove i unistenja, kao novo mijesanje karata gdje mozda isplivaju na povrsinu
Nisam siguran da je po tom pitanju kod nas isto kao drugdje.

Ovo sto je pitao zalac_1, mozes li pronaci neku drugu CEE drzavu gdje mediji forsiraju temu (jer znaju da se ljudi u sreci i veselju okupljaju na temama za koje misle da donose sudnji dan susjedu koji vozi novi auto)?

Nema takve zemlje.


Primjer zainteresiranosti za tematiku.
Imas na temi Ubrzanja zadnji post gdje se vidi da Slovaci imaju bitno manje prosjecne place od nas i neusporedivo manju financijsku imovinu kucanstava.
No imaju veci dohodak per capita jer nemaju II MS nego dijele lovu trenutnim penzionerima.
Naravno - nemaju "egzodus".

I naravno da smo mi sa "egzodusom" dugorocno u boljoj poziciji ali narodu trebaju snovi da ce uspjesniji ljudi od njih propasti.

Jednostavno, narod hoce biti sretan.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.