Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 16:20   #1
Prekinuti zaruke u trudnoći?

Uopće ne znam kako ovo početi, niti kome se obratiti jer se bojim osude okoline a i onog ''I told you so''.

Ostala sam trudna nakon par mjeseci veze. Budući da smo bili jako zaljubljeni, nisam ni pomišljala ni na što drugo osim na bebu i brak. Sve je bilo ružičasto i idealno. Odmah nakon te vijesti sam se i zaručila i odredili smo datum vjenčanja, s tim da je to više išlo od njegove nego moje strane, ja sam čak i bila za opciju da radimo pir kad se beba rodi, no nisam ustrajala na tome.

Kako vrijeme i zajednički život odmiču, sve manje sam oduševljena idejom o braku, točnije idejom o braku s njim. Svjetonazorski smo dosta udaljeni, o nekim temama uopće ne razgovaramo jer se ne možemo složiti (uglavnom politika), izbjegavam ga voditi kad se nalazim s društvom jer se bojim da će blebnuti nešto i osramotiti me. Što se tiče odnosa, pomaganja i poštovanja prema meni, tu mu stvarno nemam što zamjeriti. Svejedno, nisam sigurna želim li odgajati dijete i provesti ostatak života s njim.

Čak mislim da nije stvar u tome što je nestalo te početne zaljubljenosti, već što sam u par mjeseci zajedničkog života otkrila da sa svojim možda budućim suprugom i nemam previše toga zajedničkog što se tiče pogleda na svijet. I to me strašno guši i deprimira, ali možda pretjerujem pod utjecajem hormona i rutine.

Jedan dio mene govori mi da bih sada trebala misliti na dijete i ne donositi nikakve nagle odluke prije njegova rođenja (a i ne donositi odluke dok mi hormoni divljaju), probati život u braku, pa ako ide, ide.

Drugi dio mene govori mi da pobjegnem glavom bez obzira i ne potpisujem ništa u što nisam 100% sigurna, pa i pod cijenu toga da riskiram ostati samohrana majka.

Ima li ljudi sa sličnim iskustvima?
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:24   #2
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam kako ovo početi, niti kome se obratiti jer se bojim osude okoline a i onog ''I told you so''.

Ostala sam trudna nakon par mjeseci veze. Budući da smo bili jako zaljubljeni, nisam ni pomišljala ni na što drugo osim na bebu i brak. Sve je bilo ružičasto i idealno. Odmah nakon te vijesti sam se i zaručila i odredili smo datum vjenčanja, s tim da je to više išlo od njegove nego moje strane, ja sam čak i bila za opciju da radimo pir kad se beba rodi, no nisam ustrajala na tome.

Kako vrijeme i zajednički život odmiču, sve manje sam oduševljena idejom o braku, točnije idejom o braku s njim. Svjetonazorski smo dosta udaljeni, o nekim temama uopće ne razgovaramo jer se ne možemo složiti (uglavnom politika), izbjegavam ga voditi kad se nalazim s društvom jer se bojim da će blebnuti nešto i osramotiti me. Što se tiče odnosa, pomaganja i poštovanja prema meni, tu mu stvarno nemam što zamjeriti. Svejedno, nisam sigurna želim li odgajati dijete i provesti ostatak života s njim.

Čak mislim da nije stvar u tome što je nestalo te početne zaljubljenosti, već što sam u par mjeseci zajedničkog života otkrila da sa svojim možda budućim suprugom i nemam previše toga zajedničkog što se tiče pogleda na svijet. I to me strašno guši i deprimira, ali možda pretjerujem pod utjecajem hormona i rutine.

Jedan dio mene govori mi da bih sada trebala misliti na dijete i ne donositi nikakve nagle odluke prije njegova rođenja (a i ne donositi odluke dok mi hormoni divljaju), probati život u braku, pa ako ide, ide.

Drugi dio mene govori mi da pobjegnem glavom bez obzira i ne potpisujem ništa u što nisam 100% sigurna, pa i pod cijenu toga da riskiram ostati samohrana majka.

Ima li ljudi sa sličnim iskustvima?
jebote ovo je tak loše pročitat.
dođe mi fakat žao čovjeka.
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:36   #3
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
jebote ovo je tak loše pročitat.
dođe mi fakat žao čovjeka.
voli naglašavati svoje političke stavove, pritom ne krije koga simpatizira. S obzirom da je školovan i ima širok krug prijatelja, čovjek ne očekuje takve stavove, način i diskurs.
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:45   #4
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
jebote ovo je tak loše pročitat.
dođe mi fakat žao čovjeka.
I meni.
Doduse, ona ima pravo odlucivati za sebe i ima pravo traziti srecu bez njega.

Mozda bi bilo najbolje da se okane politike?

Pretpostavljam da je on konzervativniji?
Autorice, kako te dragi osramoti u drustvu?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:46   #5
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam kako ovo početi, niti kome se obratiti jer se bojim osude okoline a i onog ''I told you so''.

Ostala sam trudna nakon par mjeseci veze. Budući da smo bili jako zaljubljeni, nisam ni pomišljala ni na što drugo osim na bebu i brak. Sve je bilo ružičasto i idealno. Odmah nakon te vijesti sam se i zaručila i odredili smo datum vjenčanja, s tim da je to više išlo od njegove nego moje strane, ja sam čak i bila za opciju da radimo pir kad se beba rodi, no nisam ustrajala na tome.

Kako vrijeme i zajednički život odmiču, sve manje sam oduševljena idejom o braku, točnije idejom o braku s njim. Svjetonazorski smo dosta udaljeni, o nekim temama uopće ne razgovaramo jer se ne možemo složiti (uglavnom politika), izbjegavam ga voditi kad se nalazim s društvom jer se bojim da će blebnuti nešto i osramotiti me. Što se tiče odnosa, pomaganja i poštovanja prema meni, tu mu stvarno nemam što zamjeriti. Svejedno, nisam sigurna želim li odgajati dijete i provesti ostatak života s njim.

Čak mislim da nije stvar u tome što je nestalo te početne zaljubljenosti, već što sam u par mjeseci zajedničkog života otkrila da sa svojim možda budućim suprugom i nemam previše toga zajedničkog što se tiče pogleda na svijet. I to me strašno guši i deprimira, ali možda pretjerujem pod utjecajem hormona i rutine.

Jedan dio mene govori mi da bih sada trebala misliti na dijete i ne donositi nikakve nagle odluke prije njegova rođenja (a i ne donositi odluke dok mi hormoni divljaju), probati život u braku, pa ako ide, ide.

Drugi dio mene govori mi da pobjegnem glavom bez obzira i ne potpisujem ništa u što nisam 100% sigurna, pa i pod cijenu toga da riskiram ostati samohrana majka.

Ima li ljudi sa sličnim iskustvima?
Čovjek možda nije za tebe i to si tek sad vidjela.
Ali čemu onda na početku posta lagati i reći da ste bili jakooooo zaljubljeni i sl. Da ste bili jako zaljubljeni, to bi još i sad trajalo.

Nemoj ništa raditi dok se dijete ne rodi.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:49   #6
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
Čovjek možda nije za tebe i to si tek sad vidjela.
Ali čemu onda na početku posta lagati i reći da ste bili jakooooo zaljubljeni i sl. Da ste bili jako zaljubljeni, to bi još i sad trajalo.

Nemoj ništa raditi dok se dijete ne rodi.
Nije lagala.
Izguglaj limerence.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:50   #7
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
jebote ovo je tak loše pročitat.
dođe mi fakat žao čovjeka.
Meni ga baš i nije žao.
Sam si ju je izabrao kao i ona njega.

Nemoguće da su tek sad skužili da nemaju iste stavove i tome slično.

Prije će biti da su on ili ona mislili kako će se druga strana promijeniti ili prilagoditi.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:51   #8
Možda da odgodite datum vjenčanja dok ne dođe dijete.
Jer već je na putu i nema nazad.
Možda je stvarno stvar u hormonima.Jer trudnice mogu popizdit da im sve smeta i ide na živce.
A i nemoraju...

Vidjet ćeš kako će stvari kad dođe beba funkcionirati među vama.
Pa ak ni onda neće bit bolje,otkaži vjenčanje.
Ako ne ide,ne ide.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:54   #9
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nije lagala.
Izguglaj limerence.

To smo svi više manje prošli. Da samo par mjeseci takva zaljubljenost može nestati ne vjerujem. Ajde da je rekla poslije godinu dana.... al ovak, jok
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:56   #10
Quote:
Vitalina kaže: Pogledaj post
To smo svi više manje prošli. Da samo par mjeseci takva zaljubljenost može nestati ne vjerujem. Ajde da je rekla poslije godinu dana.... al ovak, jok
mislim da nije nestala, jednostavno sam u strahu da će mi biti teško s njim odgajati dijete.
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:58   #11
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
mislim da nije nestala, jednostavno sam u strahu da će mi biti teško s njim odgajati dijete.
Vrlo vjerojatno si u pravu...treba uvijek poslušati taj "crv"sumnje...nerijetko se ispostavi da je točan
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:59   #12
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
I meni.
Doduse, ona ima pravo odlucivati za sebe i ima pravo traziti srecu bez njega.

Mozda bi bilo najbolje da se okane politike?

Pretpostavljam da je on konzervativniji?
Autorice, kako te dragi osramoti u drustvu?
Jednostavno nekim komentarom nakon kojeg vidim pogled svog prijatelja i prijateljice koji govori ''što radiš s njim, znam da ti nisi takva''
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:00   #13
mislila sam da je to to, vjerojatno se i on malo kontrolirao u početku
rita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:03   #14
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
mislila sam da je to to, vjerojatno se i on malo kontrolirao u početku
Nije smak svijeta...nisi ni prva ni zadnja kojoj se to dogodilo. Bolje prekinuti na početku, pa prijateljski dogovoriti sve oko bebacha...nego pretvoriti život u agoniju i riskirati da zaratite
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:03   #15
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
mislim da nije nestala, jednostavno sam u strahu da će mi biti teško s njim odgajati dijete.
Ako imaš sumnje, oko tako važnog pitanja, odgodi svadbu. Ne, nemoj se dati nagovoriti jer je red, jer bi trebalo, jer je za dijete jednostavnije. Za formalnosti ima vremena i ako pokažeš u startu posjed kičme, s čovjekom koji je u mnogo toga različit od tebe, imaš veće šanse urediti vaš odnos kao tolerantan i s visokom dozom međusobnog poštovanja. Drugačije neće ići s obzirom na čitav niz različitih stavova. Koliko vidim, nisi tip koji bi se dao asimilirati.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:19   #16
Pa kako ste uopće ušli u vezu ako su ti partnerovi politički stavovi toliko visoko na ljestvici kriterija?

Osobno, nemam problem s drugačijim svjetonazorom, naravno ukoliko se ne radi o nametanju istog drugim osobama, ili o svjetonazoru koji sadrži mržnju, nasilje i sl.
No, s obzirom da je možebitni zajednički život pred vama, mislim da trebaš reagirati što prije, jer takvo što ne bih pripisala hormonima..
__________________
Tisuću razloga za ljubav, tisuću razloga za smijeh...
sanjcho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:20   #17
Shvaćam te da je popustila početna zaljubljenost, digla se zavjesa sa očiju i da si zapravo shvatila s kim si u vezi.
Ni prva ni zadnja.
I samoj mi se desilo isto samo što nisam bila trudna niti zaručena.
Osobno bi mi neopisivo teško bilo živjeti s nekim tko ima različite stavove od mojih, zapravo bi mi bilo teško živjeti s nekim tko je dijametralno različit od mene.
Stavovi nam određuju način razmišljanja, ponašanja, društva s kojim se družimo, mjesta na koje izlazimo. Stav nije samo stav, stav smo mi.

Nemoj se udavati, ali nemoj niti donositi velike odluke dok si trudna i osjetljiva.
Odgodi svadbu jer ti uz trudnoću ne treba i stres pripreme svadbe, živite zajedno, a vrijeme će odraditi ostalo.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:22   #18
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
Uopće ne znam kako ovo početi, niti kome se obratiti jer se bojim osude okoline a i onog ''I told you so''.
Mislim da je puno bezbolnija i, što je bitnije, kratkoročnija osuda okoline uz "I told you do", od nesretnog života.
Ta okolina će dan poslije nekom drugom govoriti "I told you so", a ti ćeš živjeti život kojeg si odabrala.
Neka se naslađuje tko hoće, razvit ćeš u nekom trenu kurcobolju.
Možda da ne donosiš trenutno nikakve "sudbinske" odluke, nego da samo odgodiš to sve neko vrijeme? Neće život nigdje pobjeći.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:57   #19
Za sad si, što se konzervativnosti tiče, spomenula samo političke stavove. Jebiga, nekome to može biti nepremostiva prepreka, nekome ne. Prvo se zapitaj da li ti to jest nepremostiva prepreka. Ako nije, i on ti je u biti super lik u svakom drugom pogledu, možete se dogovoriti da međusobno i dok ste u tvojem društvu izbjegavate razgovore o politici kao i da svojoj ekipi kažeš da izbjegavaju politiku dok je on pored. Imam takvog jednog HČSP lika među frendovima i dok smo svi na okupu prešutni dogovor je da izbjegavamo politiku. Ako se i dogodi neki spomen politike, brzo netko okrene na zajebanciju. I to funkcionira.

Ono što ja ne bih radio na tvom mjestu je ženio se, a da nisam siguran želim li to. Neće svijet propast ako se ne oženite prije nego dijete dođe. A ti ćeš dobiti više vremena da upoznaš njega i sebe. Doduše, njegova konzervativnost bi mogla biti protiv toga.
Zapamti samo da te nitko ne može prisilit na udaju.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 18:08   #20
Na temi nije potrebno iznositi političke stavove, niti pitati druge kako su po tom pitanju orijentirani. Poanta je da su autorica i njen partner po tom pitanju različiti. I to nam je sasvi dovoljno za nastavak rasprave.

Postovi koji su se doticali politike ili bili odgovor na isto su brisano. Nadalje će osim brisanja biti i kartonirani. Lijep pozdrav.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.