Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 13:21   #41
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post

Kojih sastanaka? To je sve bilo telefonski. Nije ih ona dosla vidjeti.

.
Ok, ajmo onda dešifrirati.
Nakon što ste službeno sve riješili, nakon što je ona dobila pravo viđanja uz nadzor, ona to pravo nije iskoristila ni jednom.
Ti si joj omogućio tel kontakt sa djecom... to nije uređeno službeno ili?
Ona nije više u RH jel tako?Alimentaciju ne plaća.


Sori na pitanjima.... pokušavam shvatiti na temelju čega ona misli dobiti skrbništvo...

p.s.
sad sam vidjela da ima pravo na tel pozive određene dane
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 16.02.2018., 13:28   #42
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Ok, ajmo onda dešifrirati.
Nakon što ste službeno sve riješili, nakon što je ona dobila pravo viđanja uz nadzor, ona to pravo nije iskoristila ni jednom.
Ti si joj omogućio tel kontakt sa djecom... to nije uređeno službeno ili?
Ona nije više u RH jel tako?Alimentaciju ne plaća.


Sori na pitanjima.... pokušavam shvatiti na temelju čega ona misli dobiti skrbništvo...

p.s.
sad sam vidjela da ima pravo na tel pozive.
Sluzbeno smo rijesili putem pravnog zastupnika jer nje na razvodu nije bilo, a kako bi je i bilo kad nije imala adresu, samim time nije dobila niti sudsku presudu, pa ona niti nezna sta u njoj pise i kad ih moze vidjati.
Da, ja sam joj omogucio kontakt sa djecom, ali dok vidim da je sve po starom vise necu to omogucavati, nek se pravnim putem potrudi.
A na temelju cega namjerava dobit skbnistvo to ja neznam, valjda na temelju svog ponosa.

@Lee anabel, odlican post i tako bi to trebalo biti, samo sta nisu svi ljudi isti i nemaju svi jednake emocije i da se kontroliraju
salevart is offline  
Old 16.02.2018., 13:34   #43
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Za djecu je bitno da roditelji komuniciraju.
Pa znam da nekak moraju komunicirati.Imaju djecu. Nisam tak ni mislila.
Ali ne moraju komunicirati o stvarima kojima ga ona provocira.
I ne trebaju komunicirati o sudskim stvarima.To mogu riješiti službeno.
Mogu biti na dobar dan i doviđenja.To sam mislila.

Ja tu ženu fakat ne kužim.
Di je sad taj slavni ljubavnik?

Znam da su i njena djeca,ali nakon svega kaj je napravila,nije u poziciji da određuje pravila.
starakrpa is offline  
Old 16.02.2018., 13:39   #44
bilo bi lijepo vidjeti i da se javi neki od forumskih detektiva koji su na prošloj temi onak zabrinuto nagađali da je sale možda zakopao ženu u šumarku pa onda tipka tu kao za alibi. da vidim da netko zna reć, jbga, pretjerao sam.

@salevart, pamet u glavu i bilježnicu u ruku. zapiši SVAKI detalj svakog kontakta s bivšom i sa socijalnim radnicama, datum, sat, lokacije, imena, sve prisutne, što ste zaključili. zapiši i tel pozive.
samo mirno i hladnokrvno, ali neka vide da si sve zapisao. da nema poslije praznih dosjea i nestalih zapisnika.
toliko mirno i hladnokrvno da te ne mogu izbaciti iz takta kad se za par godina nađeš po trideseti put na nekom sudu. kako god poludio u sebi, nemoj dizati glas, psovati, pokazati bijes koji je btw POTPUNO opravdan.
uzadnjicas is offline  
Old 16.02.2018., 13:42   #45
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Za djecu je bitno da roditelji komuniciraju.


Moja majka je napravila masu sranja, otac je nikad ostavio na cjedilu. Uvjek joj je on onaj koji pomaže kad zakažu svi ostali.
Spasio joj život nakon svega što je napravila i hvala mu na tome, svjesna sam da to nije napravio jer je voli i jer je ona dobra nego zbog nas.

Kad god je javila da nas želi vidjet otac je pustio u kuću nebi bio unutra s njom, ali bi je pustio da bude s nama.

Svaki put kad bi se nešto slavilo (rodendani, vjenčanja, krštenja naše djece, promocije, zaruke) ona je bila s njim u istoj prostoriji, on je držao distancu ali nikad drame nije radio, ona ga je znala izvrijeđat na pasja kola, ali nikad joj nije vratio, a mogao je unistit, pusti da ostane bez stana, pustit da umre, ne platit joj toplice, pustit da bude invalid, nikad nije učinio ista loše prema njoj, pogotovo ne pred nama.

Bit svake rastave je da ljudi maksimalno poštuju drugog, radi djece.

jedna od najvećih životnih pobjeda mi je da
uspijevam imati takav stav prema bivšem nakon svega,
i nadam se da su djeca bar radi toga
koliko toliko lakše podnijela teret razvoda
brezia is offline  
Old 16.02.2018., 13:50   #46
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
bilo bi lijepo vidjeti i da se javi neki od forumskih detektiva koji su na prošloj temi onak zabrinuto nagađali da je sale možda zakopao ženu u šumarku pa onda tipka tu kao za alibi. da vidim da netko zna reć, jbga, pretjerao sam.


Na prošloj stranici sam napisala da mi je žao i da nije bilo u redu od mene zezanje na taj način.
starakrpa is offline  
Old 16.02.2018., 14:04   #47
Quote:
brezia kaže: Pogledaj post

jedna od najvećih životnih pobjeda mi je da
uspijevam imati takav stav prema bivšem nakon svega,
i nadam se da su djeca bar radi toga
koliko toliko lakše podnijela teret razvoda
To je jedina pobjeda u situaciji u kojoj svi gube.
I sigurno da je lakše podnijeti cijelu tu mučnu situaciju ako ne moraš slušati svađe, ako nisi umješan u probleme.
Ja cijenim kod oca sto je ostao čovjek, nikakve niske udarce, nikako izbacivanje prljavog veša, nikakvo spominjanje njihovih problema, uvjek miran u razgovorima s njom, ona je pokazala da samo gleda svoj interes u svim situacijama.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Old 16.02.2018., 15:16   #48
Salevart, drži se. Slažem se s pozitivom, a i netko je napomenuo da s bivšom komuniciraš samo preko službene osobe, mislim da je to najbolja opcija. Ne daj se isprovocirati.

Kad je djecu ostavila s tobom i nije je bilo više od god dana, tad joj nije smetalo što 'se ti ne možeš brinuti o djeci zbog psihičkih smetnji', nije ni pitala za njih, sad ju to odjednom zanima. Samo ne znam tko je cijelo to vrijeme bio s djecom.

Držim ti fige na najjače, ta spodoba nije zaslužila ništa, a kamoli skrbništvo.
Slugterra is offline  
Old 16.02.2018., 15:30   #49
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post

Apsolutno, dok sam joj omogucio da cuje djecu i stupio u kontakt sa njom, ona je odma pomislila da je sad ona upravljac i kolovodja, e malo se zeznula.

Nisi joj ti omogucio da cuje djecu i stupi u kontakt s njima, to je njezino i njihovo pravo i da nisi izasao u susret, rijesio bi to centar za socijalnu skrb.

Sto konkretno znaci da ona misli da ces opet raditi kako ona hoce sada kada si joj dao da se moze cuti sa djecom?
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Old 16.02.2018., 16:15   #50
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Nisi joj ti omogucio da cuje djecu i stupi u kontakt s njima, to je njezino i njihovo pravo i da nisi izasao u susret, rijesio bi to centar za socijalnu skrb.

Sto konkretno znaci da ona misli da ces opet raditi kako ona hoce sada kada si joj dao da se moze cuti sa djecom?
Sta se tice prava za vidjanje djece i to sam joj mogao oduzeti da sam htio. Jer duze vrijeme nije marila za djecu i u tom se slucaju moze potpuno oduzeti pravo da ih vidja, medjutim to mi nije u interesu. Bolje da ju cuju i vide, ipak se pitaju gdje im je mama ili boljereceno ona koja ih je rodila.

A ovo za to da ce raditi sta hoce nista posebno to ne znaci. To je bio njen obrazac ponasanja za vrijeme braka, pogotovo zadnje 3 godine. Radila je sta je htjela i kad bi joj se nesto savjetovalo, odma bi se pobunila jer bi joj to povrijedilo njezin veliki ponos
salevart is offline  
Old 16.02.2018., 18:21   #51
Čovječe, prvo nestane bez traga sa ljubavnikom, pritom uopće ne misleći kako će to utjecati na dječju psihu, i sad uleti s ovim.
Baš ima muda, već kad nema obraza

__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 16.02.2018., 19:07   #52
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Sta se tice prava za vidjanje djece i to sam joj mogao oduzeti da sam htio. Jer duze vrijeme nije marila za djecu i u tom se slucaju moze potpuno oduzeti pravo da ih vidja, medjutim to mi nije u interesu. Bolje da ju cuju i vide, ipak se pitaju gdje im je mama ili boljereceno ona koja ih je rodila.

A ovo za to da ce raditi sta hoce nista posebno to ne znaci. To je bio njen obrazac ponasanja za vrijeme braka, pogotovo zadnje 3 godine. Radila je sta je htjela i kad bi joj se nesto savjetovalo, odma bi se pobunila jer bi joj to povrijedilo njezin veliki ponos

A nije ni tvoj ponos mali s obzirom na lamentaciju o osveti i gnjevničkoj pravdi.

Prošlo je više od godine dana.
Otpusti više tu ženu iz svog srca.
Nastupaj iz pozicije dobrobiti svoje djece, a ne iz pozicije svojih povrijeđenih osjećaja.
Nije loše ni potražiti stručnu pomoć za sebe, ako očito ne ide samo od sebe.


Drugo, bilo bi bolje da si joj onomad potpuno sudski oduzeo skrbništvo. To bi značilo da sad ne bi imala nikakva roditeljska prava na viđanje i službe bi se malo više bavile sa stanjem djece i načinom uvođenja te djece u ponovni kontakt s roditeljem koji ih je napustio.
To bi stavilo pod kontrolu njenu trenutnu službeno nenadziranu mobitelsku komunikaciju s djecom.
Zašto ti to pišem. Ne zato jer dijaboliziram tvoju bivšu ili zato jer mislim da bi tvoja bivša trebala biti kažnjena, nego zato jer mislim da treba biti izrazito oprezan s načinom ponovnog uvođenja te žene u život tvoje djece.
To u uvođenje bi stvarno u potpunosti trebalo biti nadzirano od strane mjerodavnih službi i stručnjaka. Tim više jer roditelj koji je jednom napustio djecu može isto vrlo lako ponovno učiniti. A ako se to opet dogodi, biti će to djeci iskustvo još razornije od dosadašnjeg.

Za sada si pravno u stabilnoj poziciji.
Zato se okani brige o njoj i njenim budućim potezima i mišljenju njenih roditelja.
Imaš crno na bijelo utvrđeno činjenično stanje roditeljskog napuštanja i nije uopće izgledno da će u ovom svemiru tvoja bivša moći dobiti djecu na brigu i čuvanje, što god poduzimala po tom pitanju.
Poštuj službeno utvrđen raspored viđanja u dlaku i ne podilazi joj ni pedalj.
Osoba poput nje bi trebala dugo i debelo biti nadzirana tijekom kontakta sa svojom djecom.
A ne bi bilo loše ni da kroz sav ovaj ponovni cirkus djeca dobiju neku psihološku pomoć. Ovo trenutno stanje je psihološki užas za njih. Nemjerljivo gori od tvog trenutnog stanja ljutnje i bijesa prema toj ženi.
Jer zlo koje je učinila tebi je skoro ravno nuli u odnosu na ono što je učinila svojoj djeci (koju je obilježila za cijeli život).

I da, inzistiraj na alimentacji.
Ja bih na tvom mjestu razmotrila mogućnost potraživanja alimentacije od njenih roditelja (ako bih vidjela da se na tom planu bivša pokušava izmigoljiti).

Uglavnom, samo mirno dalje.
choupette is offline  
Old 16.02.2018., 19:36   #53
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
A nije ni tvoj ponos mali s obzirom na lamentaciju o osveti i gnjevničkoj pravdi.

Prošlo je više od godine dana.
Otpusti više tu ženu iz svog srca.
Nastupaj iz pozicije dobrobiti svoje djece, a ne iz pozicije svojih povrijeđenih osjećaja.
Nije loše ni potražiti stručnu pomoć za sebe, ako očito ne ide samo od sebe.


Drugo, bilo bi bolje da si joj onomad potpuno sudski oduzeo skrbništvo. To bi značilo da sad ne bi imala nikakva roditeljska prava na viđanje i službe bi se malo više bavile sa stanjem djece i načinom uvođenja te djece u ponovni kontakt s roditeljem koji ih je napustio.
To bi stavilo pod kontrolu njenu trenutnu službeno nenadziranu mobitelsku komunikaciju s djecom.
Zašto ti to pišem. Ne zato jer dijaboliziram tvoju bivšu ili zato jer mislim da bi tvoja bivša trebala biti kažnjena, nego zato jer mislim da treba biti izrazito oprezan s načinom ponovnog uvođenja te žene u život tvoje djece.
To u uvođenje bi stvarno u potpunosti trebalo biti nadzirano od strane mjerodavnih službi i stručnjaka. Tim više jer roditelj koji je jednom napustio djecu može isto vrlo lako ponovno učiniti. A ako se to opet dogodi, biti će to djeci iskustvo još razornije od dosadašnjeg.

Za sada si pravno u stabilnoj poziciji.
Zato se okani brige o njoj i njenim budućim potezima i mišljenju njenih roditelja.
Imaš crno na bijelo utvrđeno činjenično stanje roditeljskog napuštanja i nije uopće izgledno da će u ovom svemiru tvoja bivša moći dobiti djecu na brigu i čuvanje, što god poduzimala po tom pitanju.
Poštuj službeno utvrđen raspored viđanja u dlaku i ne podilazi joj ni pedalj.
Osoba poput nje bi trebala dugo i debelo biti nadzirana tijekom kontakta sa svojom djecom.
A ne bi bilo loše ni da kroz sav ovaj ponovni cirkus djeca dobiju neku psihološku pomoć. Ovo trenutno stanje je psihološki užas za njih. Nemjerljivo gori od tvog trenutnog stanja ljutnje i bijesa prema toj ženi.
Jer zlo koje je učinila tebi je skoro ravno nuli u odnosu na ono što je učinila svojoj djeci (koju je obilježila za cijeli život).

I da, inzistiraj na alimentacji.
Ja bih na tvom mjestu razmotrila mogućnost potraživanja alimentacije od njenih roditelja (ako bih vidjela da se na tom planu bivša pokušava izmigoljiti).

Uglavnom, samo mirno dalje.
Ma nisam pojma imao da oduzimanje skrbnistva nije i konacno i da jos postoji lisenje roditeljskog prava, to me moj odvjetnik nije niti upoznao. Danas me to zena sa socijalne skrbi sa time upoznala, a posto se bivsa sad javila vise to nemogu uciniti, a istini za volju nebi to htio niti napraviti radi djece.

Sta se alimentacije tice, tuzbu mogu podnijeti 1. ozujka, tad istice 6 mjeseci od pravomone sudske presude. Prvo ce mi drzava placat pola ukoliko ona nebude radila, a zatim ide i kaznena prijava, ali nevjerujem da ce do toga doci.
salevart is offline  
Old 16.02.2018., 20:06   #54
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ma nisam pojma imao da oduzimanje skrbnistva nije i konacno i da jos postoji lisenje roditeljskog prava, to me moj odvjetnik nije niti upoznao. Danas me to zena sa socijalne skrbi sa time upoznala, a posto se bivsa sad javila vise to nemogu uciniti, a istini za volju nebi to htio niti napraviti radi djece.

Sta se alimentacije tice, tuzbu mogu podnijeti 1. ozujka, tad istice 6 mjeseci od pravomone sudske presude. Prvo ce mi drzava placat pola ukoliko ona nebude radila, a zatim ide i kaznena prijava, ali nevjerujem da ce do toga doci.
O lišenju roditeljskog prava sam te savjetovala na prošloj temi zajedno sa prijedlogom da nađeš boljeg odvjetnika.

Šteta..mislila sam da si to poduzeo
lara79 is offline  
Old 16.02.2018., 20:13   #55
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
O lišenju roditeljskog prava sam te savjetovala na prošloj temi zajedno sa prijedlogom da nađeš boljeg odvjetnika.

Šteta..mislila sam da si to poduzeo
Ne sjecam se, mislim da ste svi pricali samo o skrbnistvu, a ovo za lisenje roditeljskog prava i ne ide samo tako, jer dok sam ja to pokrenuo, nije proslo niti pola godine otkako je nestala. Mislim da mora proci dulje vrijeme da bi se to uvazilo. Cak je sutkinja nesto negodovala i za skrbnistvo, ali onda posto nije czss imao nista protiv, onda se i sutkinja slozila sa time.
salevart is offline  
Old 16.02.2018., 20:17   #56
Prvo cu te pitat kakav si ti otac kad zelis da majka tvoje djece ide u zatvor??
Da li si razmisljao o tome kako ce se djeca osjecat radi toga?

Imas pravo na alimentaciju i trazi je, al nemoj raditi stvari kojih ces se sutra pred vlastitom djecom sramiti.
Mozda je djeca i ne zele vidjeti, a posljedice njenog odlaska na njima ces tek vidjeti.
Uci ih ljubavi i postovanju i pokazi im to svojim vlastitim primjerom.

Nedaj da mrznja prema njoj pbjedi tvoju ljubav prema djeci.
Gioia- is offline  
Old 16.02.2018., 20:20   #57
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Ne sjecam se, mislim da ste svi pricali samo o skrbnistvu, a ovo za lisenje roditeljskog prava i ne ide samo tako, jer dok sam ja to pokrenuo, nije proslo niti pola godine otkako je nestala. Mislim da mora proci dulje vrijeme da bi se to uvazilo. Cak je sutkinja nesto negodovala i za skrbnistvo, ali onda posto nije czss imao nista protiv, onda se i sutkinja slozila sa time.
Mislim da je rok 3 ili 6 mjeseci ,pogledaj si Obiteljski Zakon čisto zbog sebe da budeš bolje informiran.
Nemoj sve prepuštati odvjetnicima - ne zaboravi da osim da te savjetuju oni rade za tebe - pa kad već plaćaš , onda nek ti kaže sva tvoja prava i sve tvoje opcije a ne ovako - kad se sjeti ili kad ti netko treći predloži.
lara79 is offline  
Old 16.02.2018., 20:32   #58
Quote:
Gioia- kaže: Pogledaj post
Prvo cu te pitat kakav si ti otac kad zelis da majka tvoje djece ide u zatvor??
Da li si razmisljao o tome kako ce se djeca osjecat radi toga?

Imas pravo na alimentaciju i trazi je, al nemoj raditi stvari kojih ces se sutra pred vlastitom djecom sramiti.
Mozda je djeca i ne zele vidjeti, a posljedice njenog odlaska na njima ces tek vidjeti.
Uci ih ljubavi i postovanju i pokazi im to svojim vlastitim primjerom.

Nedaj da mrznja prema njoj pbjedi tvoju ljubav prema djeci.
Ona ne radi, samim time nece placati alimentaciju, do kad nece raditi tko zna. A da ce nakon sta meni drzava plati pola iznosa alimentacije ostavit nju da zivi kako hoce, bas i nece ici, vec cu podici kaznenu prijavu pa ce vise razmisljat, nema to veze sa mrznjom, to su sve moja prava.

Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
Mislim da je rok 3 ili 6 mjeseci ,pogledaj si Obiteljski Zakon čisto zbog sebe da budeš bolje informiran.
Nemoj sve prepuštati odvjetnicima - ne zaboravi da osim da te savjetuju oni rade za tebe - pa kad već plaćaš , onda nek ti kaže sva tvoja prava i sve tvoje opcije a ne ovako - kad se sjeti ili kad ti netko treći predloži.
Ocito da nije bas adekvatan odvjetnik kad mi to nije ni spomenuo. Vidjet cu u vezi toga i moguce promjene istog.
salevart is offline  
Old 16.02.2018., 20:41   #59
Quote:
Gioia- kaže: Pogledaj post
Stvarno zelis ikakvu komunikaciju s frajerom (supkom) koji te ostavio preko poruke?
Kuzim da ti je tesko jer ne znas razlog, al daj ponovo dobro promisli da li je takav supak vrijedan bilo kakve poruke.
Pogledaj sta pises na drugoj temi, a sta meni savjetujes...mene je bivsa isto ostavila preko poruke

Jel se to nazire feminizam ili jos gore mizandrija?
salevart is offline  
Old 16.02.2018., 22:03   #60
Quote:
Gioia- kaže: Pogledaj post
Prvo cu te pitat kakav si ti otac kad zelis da majka tvoje djece ide u zatvor??
Da li si razmisljao o tome kako ce se djeca osjecat radi toga?


Zašto bi se on trebao sve raditi da dobije titulu Najpoštenije osobe godine na korist nekog tko je otišao od vlastite djece i godinu i pol nije pitao za njih?


Quote:
Imas pravo na alimentaciju i trazi je, al nemoj raditi stvari kojih ces se sutra pred vlastitom djecom sramiti.
Koliko ja znam nije on taj koji odlučuje o zatvoru već sud.
Na njemu je da kaže istinu, a istina je da je žena otišla, bolio ju je kurac za djecu godinu i pol, nije ih ni zvala, ni viđala, a bome im niti financijski pomagala.


Quote:
Uci ih ljubavi i postovanju i pokazi im to svojim vlastitim primjerom.
A također ih treba naučiti da ukoliko njih netko ne poštuje to je okej?
Jer ako ovakav postupak nije dokaz nepoštovanja djece, nego što je?

Again, o zatvoru će odlučiti sud, ali on je ovdje u poziciji da se bori za njihova prava. Njihovo pravo je da žive u što boljim uvjetima iliti da financijski budu zbrinuti koliko to roditelji mogu omogućiti.
Majka, makar joj se to nije bilo godinu i pol, i dalje je roditelj i i dalje je trebala pomagati.

Ili alimentacija u Saletovu slučaju je ustvari njegov džeparac, a ne novac koji će potrošiti na dječje potrebe i potrepštine?

Quote:
Nedaj da mrznja prema njoj pbjedi tvoju ljubav prema djeci.
Daj ovo je odvratno.
Nadam se da iste savjete daješ i majkama kad pišu o tome kako tuže (bivše) muževe za ne plaćanje alimentacije.
dire Dawn is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.