Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 19:55   #81
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
daleko sam ja jos do toga i to me uopce ne veseli, ali jebat ga.
Zašto te ne veseli?
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:56   #82
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Zašto te ne veseli?
jer mi curi vrijeme na ovome divnom svijetu i nejde mi se odavde.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:58   #83
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
jer mi curi vrijeme na ovome divnom svijetu i nejde mi se odavde.
Nemoj pretjerivati.
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:59   #84
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Moj stav je da je najbolje vrijeme kada se osjetis spremnim i nadjes idealnu osobu
Efektno si rekla - ništa.

I inače su ti argumenti prepuni ekstrema, ili si pedesetogodisnjak ili dvadesetogodišnja zbunjena majka, činjenicu da čovjek u pedesetima osjeća te svoje pedesete tumacis kao tvrdnju da su pedesetogodisnjaci za otpad...

To mi je zamorno. Ajd bok.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:00   #85
Rekla sam sto mislim. Ajbok.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:18   #86
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ne, totalno je profesionalan. samo je malo potkovaniji činjenicama od tebe. da sedamdesete za muškarce
Očito zna bolje i od DZSa
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Ma, upisi s ljesa i nešto malo povezivanja
Ne može to temeljiti na ljesu
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
pa po tebi i wikichei da, ali samo za muškarce
https://en.wikipedia.org/wiki/Down_syndrome
Maternal age affects the chances of having a pregnancy with Down syndrome.[3] At age 20, the chance is one in 1441; at age 30, it is one in 959; at age 40, it is one in 84; and at age 50 it is one in 44.[3] Although the probability increases with maternal age, 70% of children with Down syndrome are born to women 35 years of age and younger, because younger people have more children.[3] The father's older age is also a risk factor in women older than 35, but not in women younger than 35, and may partly explain the increase in risk as women age.[108]
A to ti je samo primjer.
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
joj joj.
daj malo odi u rikverc i vidjet ces da sam bas bio korektan i nisam nigdje radio razliku izmedju muskaraca i zena.
wiki nije moj stric pa da odgovaram za njega. :ka va:
ali da, ako se mene pita, ja bum plodni deda. :kav a::c heer:
Možda sam pretjeral, ali ono, dob puno jače udara na cure.
Plodni dede su puno jače mogući od plodnih baka
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:22   #87
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Očito zna bolje i od DZSa

ubo:
ma samo ima najnovije informacije a ne neka istraživanja na tko zna kojem postotku od tko zna kada.
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:25   #88
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Možda sam pretjeral, ali ono, dob puno jače udara na cure.
Plodni dede su puno jače mogući od plodnih baka
Smatram da je važno naglasiti, radi pokretača teme, da ovo nije plodonosan intro ni u jedan dejt.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:32   #89
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ma samo ima najnovije informacije a ne neka istraživanja na tko zna kojem postotku od tko zna kada.
ionak bi izabrala ono kaj ti vise pase.
da statistika tvrdi obrnuto, a ginic ovo kaj tvrdi statistika, smatrala bi da je ginic kreten.
to tak inace je.

opcenito nas je zahvatio val negiranja znanstveno prikupljenoga i koristenja znanosti samo kad nam to odgovara, a u suprotnom je dobro bilo kaj drugo.

kraj je blizu
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:40   #90
Državni zavod za statistiku radi na postotku od - sto posto.

Ostaje jedino mogućnost da su podatci za 2015. godinu stari nekih dvadesetak godina...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:48   #91
vas nešto posebno iritira što žene mogu rađati u toj dobi kad ste se odmah uzjebali sa statističkim podacima tijekom cijele teme
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 20:54   #92
Iz faila u- još veći .

Nitko ne osporava mogućnost rađanja u četrdesetima. Problem je u tome da najprije ustvrdis besmislenu tvrdnju, potom ju argumentiras time da ju je izrekao tvoj ginekolog, i onda kao vrhunac izvalis da su podatci Državnog zavoda za statistiku rađeni na malom uzorku i da su zastarjeli.

Teza da bi ženska mogućnost rađanja u četrdesetima nekoga ni manje ni više nego iritirala, dođe kao set nozeva na današnju ponudu bisera.

Onako, uspori malo.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:25   #93
Quote:
rakanichu kaže: Pogledaj post
U ranim sam četrdesetima i htio bih djecu. Bio sam u dugogodišnjoj vezi koja je trebala ići u tom smjeru ali je propala prije par godina. Od tad puno neuspješnih uleta, tinder, sve neka natezanja bez poante. I sad sam upoznao ženu svojih godina koja mi se sviđa i htjela bi na dejt.

S jedne strane:
Ona je ozbiljna žena i mislim da joj nije do zajebancije. Ako mi je problem što neću moć imati djecu s njom možda ne bih trebao zavlačiti je.

S druge strane:
Glupo mi je još prije prvog poljupca prekrižiti nekoga zbog problema koji će možda doći jednog dana. Možda se jako zaljubim pa mi neće biti bitno. Možda posvojimo. Možda će njoj casual veza biti OK. Možda ona mene napuca iz tko zna kog razloga. Možda nas oboje pregazi kamion. Ona se sviđa meni, ja njoj, pa ajmo vidjeti.

Nisam siguran koja će strana pretegnuti... Komentari dobrodošli!
Pa logično bi bilo prvo upoznati osobu (barem donekle) pa planirati djecu a ne obrnuto isplanirati djecu pa onda tražiti ženu (majku)

Tako da bi trebao odraditi dejt svakako.
Mislim da jedan, tri, deset ili dvadeset dejtova nisu zavlačenje.

U svakom slučaju bi trebao reći da svakako želiš obitelj. Ali se i pripremiti na pitanje kako to da je to sad prioritet i bitna stvar a srednje tridesete si proveo u dugogodišnjoj vezi koja je na kraju završila raskidom a ne brakom (i djecom).
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:28   #94
mislim da ljudi jako malo izbora kod nas imaju s 40 ako nisu svestrani i mladoliki. tu jedino mozes nac zensku onaj koji ima veliku kucu i trazi nekog kao drugu polovicu.
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:29   #95
Kao da je itko ikada zavrsio u vezi s nekim prethodno ga izanalizirajuci statistikama, mogucnostima i parametrima.
I na kraju bi i to garant ispalo krivi odabir.
Bojim se da nema stopostotne sigurnosti, ovo ce biti dobar partner, ovo los.
littleorange is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:03   #96
Smiješni su mi ovi argumenti kako pedesetogodišnjak ne može trčat za svojim desetogodišnjakom. Moraš trčat za djetetom koje ima 3, 4, 5 godina da ne podleti pod auto. Kad ima 10 ne moraš ga više tak nadzirat, a i možeš bit sretan ak će igdje htjet trčat, jer klinci tih godina samo vise na mobitelu.

Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
rakanichu, odmah joj na prvom dejtu reci da želiš imati djecu, tu će se stvar ubrzati, ili će ti odmah poželjeti sreću s nekom mlađom ili će te zgrabiti da uhvatite zadnju ovulaciju. Ova druga verzija mi je zapravo odbojna jer izgledi su vam slabi, a previsoka očekivanja mogu ubiti zabavu u svakoj dobi, a kako ne ovoj nježnoj 40-godišnjoj.

Ipak, zbunjuje me tvoj lik. Nisam baš često u RL-u upoznavala likove koji u tvojim godinama, zapravo i u kojim godinama, žele djecu kao takvu a da je rodilja u šumi.
Jesi li možda inertan lik, živiš tuđe scenarije, a svoje razvijaš samo u mašti. Oću reć, da si stvarno htio djecu, već bi se više puta pobrinuo za to.
Djecu sam prvi put poželio u srednjim tridesetima, ali tadašnjoj curi koja je bila u kasnim dvadesetima nije bilo tako napeto. Pa smo prekinuli (ne zbog toga) pa sam bio s jednom drugom, pa to nije profunkcioniralo, pa sam opet bio s onom prvom, pa se ona sjetila mijenjat posao, pa je putovala, pa ja s njom, pa je ona shvatila da želi karijeru, a dijete možda jedno, jednog dana, pa smo prekinuli.

Od tad velim uglavnom neki neuspjesi. Nije lako nać ljubav, ni dok si mlađi, a kamoli s 40. Ne znam šta sam mogao drugačije napraviti nego krenut već s 30, ali naprosto tada nisam bio zreo za to.
rakanichu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:06   #97
Zadnja dva tjedna prekfejsa me hoće zafrendat četiri (4) udovca , trojica iz SAD-a, a sad maloprije jedan iz Walongonga, New South Wales, wtf?!
To da su udovci, svima im je naznačeno u infu. I svi su manje-više zgodni, fit gosponi u 40-50 godinama, osobito ovaj Wallongonžanin.
Kaj oče od mene?! jesu li to neki fejzbučki virusi?!
Brzopleto sam odbacila i ovaj zadnji upit jer me ova tema zatrovala iracionalnim strahom od nerealiziranih očeva u potrazi za bilo kakvim pa i prezrelim rodiljama.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:11   #98
E, sori zbog ovog glupiranja gore. Pa jasno je meni kako se to dogodi. Ali stvar je u tome da ne možeš planirati dijete dok nisi s nekim, a osobito taj plan ne možeš predstaviti 40-godišnjakinji a da to za nju ne bude svojevrstan atak previsokih očekivanja.

EDIT: Ja sam svoje prvo i jedino dijete rodila s 35, prirodnim putem ali predanim jednogodišnjim radom , s praćenjem datuma itd.
U četrdesetima, kad bih bila neoprezna, crkla bih od straha da sam trudna. Za mene bi to bilo previše.
Valissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 00:44   #99
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ma samo ima najnovije informacije a ne neka istraživanja na tko zna kojem postotku od tko zna kada.
A gle, ako još ništa nije objavljeno, onda
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
Smatram da je važno naglasiti, radi pokretača teme, da ovo nije plodonosan intro ni u jedan dejt.
Svi vole piletinu, kaj je tu čudno?
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
vas nešto posebno iritira što žene mogu rađati u toj dobi kad ste se odmah uzjebali sa statističkim podacima tijekom cijele teme
Zašto bi to mene diralo?
Quote:
Valissa kaže: Pogledaj post
EDIT: Ja sam svoje prvo i jedino dijete rodila s 35, prirodnim putem ali predanim jednogodišnjim radom , s praćenjem datuma itd.
U četrdesetima, kad bih bila neoprezna, crkla bih od straha da sam trudna. Za mene bi to bilo previše.
Nama je zasada uvijek uspijelo od prve (iako žena ne smije dojit tad ).
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 01:45   #100
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pedesetogodisnji roditelj ima velike izglede ne samo ne razumjeti, nego i ne poznavati svoga desetogodišnjaka.
možeš li elaborirati...? u kojem to smislu, po pitanju čega će pedesetogodišnjak razumjeti svojeg desetogodišnjaka MANJE u usporedbi s četrdesetogodišnjakom...? prije bih rekla da će pedesetogodišnjak imati problema s pubertetlijom od 15 godina nego s desetogodišnjakom.

Quote:
Da ne spominjemo čisto fizička ograničenja - doduše, osim čudesne plodnosti, sad će ispast da pedesetogodisnjake resi jednako čudesna kondicija...
ok... na stranu činjenica da rizik za raznorazne karcinome, dijabetese i infarkte raste - kakva je to kondicija potrebna za odgajanje djeteta? pitam naivno jer kad vidim spominjanje kondicije, pomislim da svi odgajate nove Usaine Bolte s kojima svaki dan sprintate na 100 metara, jutrom i večeri. kakva ti to točno kondicija treba da bi potrčao 10 metara u parku ili dnevnom boravku za djetetom od 5 godina, ona trećina vremena dok klinac nije u vrtiću (gdje za njim pak trče pedesetogodišnje tete) ili dok spava?

Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje ti živiš, ali u Hrvatskoj je 2015. prosječna dob prvorotkinja bila 28,6 godina.
možda je 38 prosječna dob pacijentica dotičnog.

__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.