Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2016., 01:44   #281
Quote:
Wild Egg kaže: Pogledaj post
S obzirom na to da su jako prozdrljivi, najlakse ih je nauciti pomocu nagrade.. Mi smo ga vodili od pocetka svako malo van i svaki put kad bi obavio nuzdu vani je dobio poslasticu i veselili smo kao da je dobio zlatnu medalju na OI dok smo za svaku nuzdu unutra ga pospotali i strogo Ne. Na pocetku je isto kao s malom bebom, budenje svaka 2-3h u noci i trcanje van. Mi smo u prizemlju pa nismo nikad ga ucili unutra na one podmetace da pisa preko noci ili tako nesto. Naucio je stvarno brzo. Noc prespava od kad je imao cca 16tj, od 10 navecer do 7-8ujutro.

Sto se tice linjanja, dlaka ima svugdje, pogotovo sada preko ljeta su bile svugdje. Usisavamo svakodnevno, po sobama normalno ne hoda, tj.zatvaramo ih, a dnevnu/blagavaonu i hodnih usisavamo svaki dan, imam robot usisavac pa ga onda pustim dok mi odemo u setnju.

Sto se tice prozdrljivosti, treba stvarno paziti koliko jedu jer on ce pojesti sto god mu se da i koliko god. Nas nije nikad nista osim psece hrane ni probao, sto je lakse onda za dozirati koliko smije pojesti + nikad nije dosadan dok jedemo i ne "moli" oko stola za hranu kad ne zna sto propusta naravno, osim dok nadje nesto u setnji i usoije zgrabiti prije nas.

Vecina bigla koje smo do sad sreli su pretili i uopce ne izgledaju lijepo. I onda vlasnici vele kako su njihovi "dobri" i nemaju uopce previse energije ili potrebe za setnjama, naravno kad su debeli i jedva se vuku.

Sve u svemu, zna nas izluditi, al s druge strane je mala maza i super se uklopio u nas stil zivota nebi ga mijenjali za nista..
bokac😁
evo mene opet. Nadam se da nisam dosadna,ali pitanjima nikad kraja. Prosurfala sam sve forume o biglicima i sve sluzbene str.i mogu 100%primjetiti da se jako razlikuju iskazi na sluzbenim str.od foruma,gdje vlasnici iznose svoje dojmove i katakteristike biglica. Na stranicama o pasminama(bigl)svi,ali bas svi clanci govore kako se ta pasmina minimalno linja,a na forumu svi do zadnjega tvrde da se jako linjaju i da dlaka ima svugdje. Mi imamo labradoricu koja je zivjela s nama u kuci sve dok se nije pocela linjati. To je bilo prestrasno. Vise nismo mogli,pa smo je udomili u obitelj s djecom gdje je jako sretna. Ima veliko ogradeno dvoriste,a boravi i spava u njihovoj ljetnoj kuhinji. Nama jako fali ljubimac i voljeli bi nabaviti psa koji bi bio s nama,ali da se minimalno linja. Odlucili smo se za bigla jer su tako naveli,ali po forumima je skroz kontra,pa se sad bojim da se ne ponovi ko i s labradorom
amarinas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 11:09   #282
Biglovi se linjaju. Moja znanica je nesretna zbog ove činjenice, točnije, toga da svaki dan jednom do dva puta mora saugati prilično veliki stan.

Prije bigla su imali mješanku pudla koja je jače povukla ovaj nelinjajući gen, tako da nije mogla vjeroavati kada je biglica počela rasipati dlake svuda za sobom.

Nisu je zamijenili, ali jesu usisavač za jedan jači s rotirajućom četkom za skupljanje dlaka ljubimaca.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 13:44   #283
A niste unaprijed mogli pretpostaviti da će se pas linjati? Niste nikad vidjeli psa do tada? Nisu baš egzotična vrsta, ima ih posvuda i velika ih se većina više ili manje linja.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 16:59   #284
Tako je! Pas se linja,svi psi se linjaju i što je u tome čudno!! Biglovi su jedni od onih s kojima se ima manje problema što se tiče puštanja dlaka po stanu jer imaju kratku dlaku!
Ja(ili netko od ukućana) svako jutro pometem stan ,treba mi 5 minuta za to(dobro za rekreaciju) i ne vidim ništa loše u tome!
Biglići su slatki,pametni,dobri,druželjubivi,pogotovo s djecom i jedini je problem što trebaju puno izlaziti van t.j. trebaju svi ukućani biti složni za opciju šetnje.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 09:27   #285
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Tako je! Pas se linja,svi psi se linjaju i što je u tome čudno!! Biglovi su jedni od onih s kojima se ima manje problema što se tiče puštanja dlaka po stanu jer imaju kratku dlaku!
Ja(ili netko od ukućana) svako jutro pometem stan ,treba mi 5 minuta za to(dobro za rekreaciju) i ne vidim ništa loše u tome!
Biglići su slatki,pametni,dobri,druželjubivi,pogotovo s djecom i jedini je problem što trebaju puno izlaziti van t.j. trebaju svi ukućani biti složni za opciju šetnje.
jos pitanja😂dok me ne blokate
Sve stoji kako ste napisale. Jednostavno cu izbacit sve tepihe i rijesila problem,ali dosao je drugi. Nama u nedelju stize stene,a mi u pon.na posao,a kcer u skolu popodne. Ne znamo kak ce reagirat,pa molim savjet. Ima valjda neko ko je imao slicni problem. Bojim se da mi ne pojede pola namjestaja😱citala sam i o takvim biglicima. Imajte razumjevanja za neka moja glupa pitanja😉
amarinas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 09:36   #286
Exclamation

Ako već niste organizirali da ste bar prvih nekoliko dana slobodni, organizirajte mu čuvanje. Psa treba naučiti da ostaje sam, a ne ga prvi dan ostaviti samog cijelu smjenu.

Neki brže uče, nekima više treba. Neki su samostalniji, a neki vezani pupčanom vrpcom za vlasnika i nikad im neće biti baš po guštu ostajati sami, a pogotovo ne prvi dan.

Odi na temu Štene dolazi i do nedjelje (nadam se iduće) ČITAJ! Imaš u toj temi link na nekakvu knjižicu o prvim danima koja bi ti mogla biti korisna.

Ostavi se pasminske teme jer je beagle pas. Kao i prošli labrador. I čekaju te slični problemi s kojima se zadnji put kao obitelj niste znali nositi, a sad ponovo bezglavo ulijećete u isto.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 10:36   #287
Moj savjet je da se probate posloziti da ste barem prvi tjedan s njim doma. Sto se tice linjanja, vjerojatno se cini manje dlaka nego kod npr.zlatnog retrivera ili nekog dugodlakog psa, ali to sto su dlake krace, ne znaci da ih je manje

S njegovih jastuka isto skidam svaki drugi dan sa onim ljepljivim rolatorom za odjecu cistiti..

Vec je netko napisao da trebaju jako puno setnje, racunaj da odrasli beagle treba cca 3-4h dnevno istrcavanja i setnje. Mi sad s nasim provodimo barem 3x po pola sata-45min u setnji i trcanju + igranje po stanu i natrcavanje po dvoristu. Tako da stvarno moraju svi clanovi obitelji sudjelovati jer samo za jednog je ipak to sve previse
Wild Egg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 16:27   #288
Zo-ey i Wild Egg su dobro rekle: ne smije se štene ostaviti samo ,bar prvi tjedan ako ne i više tjedana. Ono je u nepoznatom okruženju,maleno je i prestrašeno. A i neće vas doživljavati kao prijatelje kasnije jer ste ga napustili. Neki psi više a neki manje su vezani za vlasnika a biglići su jako vezani i ne vole biti sami. Mi smo našeg Bena tek puno kasnije ostavili samog i to par sati i za to vrijeme je napravio darmar u kući. Sad kad ima 6 godina bude sam i cijelo jutro ali to ga uopće ne smeta,ne buni se ujutro kad zatvaramo stan (samo zjevne i smota se na..nečijem krevetu).Ne "posprema" po kući kao nekada!
Jer zna da ćemo se vratiti i dugo šetati s njim. Ali da smo to napravili dok nas nije dobro upoznao mislim da bi imali problema.
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 16:51   #289
Bude taj jadan beagle zavrsio ko i prethodni labrador, ako ne zbog dlaka onda zbog setnja i ostalih stvari...
Mark my words...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:12   #290
Pozdrav svima.

Vidim da tema nije baš aktivna, a meni bi dobro došla iskustva nekoga tko ima biglića u stanu.
Već dvije godine razmišljam o tome da nabavim psa i pokušavam se uvjeriti u to da izaberem neku drugu pasminu, ali nikako ne uspijevam

Priznajem da sam na biglove pala na temelju preslatkog izgleda, no što sam više čitala o njima i njihovom "teškom" karakteru sve sam se više zaljubljivala u tu pasminu. E sad, problem je što se situacija života u malom stanu bez dvorišta neće promijeniti. Puno kretanja, šetnji, pa čak i zajedničkog planinarenja nije problem, ali ne znam koliko bi to pesonji bilo dovoljno s obzirom na ono da ih se ne smije puštati s uzice?
Hairy Thought is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:31   #291
Smijes ih uvijek pustiti s uzice u ogradenom prostoru. Sad barem vec ima dosta parkova za pse.

Osobno smatram da to moze funkcionirati ako se pobrines da pas ima dovoljno izlazaka i aktivnosti.
Ali najbolje bi bilo da se informiras kod uzgajivaca.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:59   #292
Neke uzgajivacnice cak rade daju psa u stan nego u kucu s dvoristem. Razlog je sto psi, kada mogu biti u dvoristu, cesto zavrse tako da su samo u tom dvoristu i rijetko idu u setnje. A u stanu, pse se redovitije sece.
Tako da mislim da nije nikakav peoblem stan. Ako se neko bavi s psom, sece ga, daje mu mogucnost istrcavanja, igra se s njim, dopusta mu njuskanje, stan po meni nije nikakav problem cak i za najaktivnije pasmine.
A bigla smijes pustati s lajne, naravno oni se samo znaju zanjuskati pa ne fermaju aute, zato s njima treba posebno paziti
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:19   #293
pozdrav svima . Beaglea imam 7 dana i polako se upoznajemo. Pametan je i jako zaigran, neke stvari je već naučio..zna sto je NE, SJEDI i donekle kuži DONESI, te traži van kad treba nuždu..na ime se još ne odaziva. Mislim da s obzirom da ima 2,5mj da je stvarno dobar, samo ga muči samoća(rupe izmedu smjena na poslu ga ostave po 4 sata samog) . Inače psić je u stanu, u kutu boravka ima svoj boks na koji se jako dobro prilagodio. Budi se dva puta u noći..oko 12 i oko 4 ujutro, izvedem ga van,odmah obavi nuždu i vratiomo se u stan ,samo sto onda ne zeli na spavanje..tj hoce spavat na krilu a ne u boksu. Ako ga se stavi u boks onda laje a to mi nije neka opcija s obzirom na susjede. Ukoliko ga mičem sa sebe onda potraje to naguravanje nekih pol sata i onda ode sam u boks...ima kakav savjet kako ga lakse uspavat? navecer se s njim ne igram,samo ga pustim natrag u stan nakon nuzde i otvorim boks,sjednem na kauc i nedam mu gore..hoce se tako icem nauciti ili da nekakav drugaciji pristup koristim? nadam se da ce s vremenom moci i potegnuti cijelu noc jer ovo je jako umarajuce.
Bluegs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 01:35   #294
Quote:
Bluegs kaže: Pogledaj post
pozdrav svima . Beaglea imam 7 dana i polako se upoznajemo. Pametan je i jako zaigran, neke stvari je već naučio..zna sto je NE, SJEDI i donekle kuži DONESI, te traži van kad treba nuždu..na ime se još ne odaziva. Mislim da s obzirom da ima 2,5mj da je stvarno dobar, samo ga muči samoća(rupe izmedu smjena na poslu ga ostave po 4 sata samog) . Inače psić je u stanu, u kutu boravka ima svoj boks na koji se jako dobro prilagodio. Budi se dva puta u noći..oko 12 i oko 4 ujutro, izvedem ga van,odmah obavi nuždu i vratiomo se u stan ,samo sto onda ne zeli na spavanje..tj hoce spavat na krilu a ne u boksu. Ako ga se stavi u boks onda laje a to mi nije neka opcija s obzirom na susjede. Ukoliko ga mičem sa sebe onda potraje to naguravanje nekih pol sata i onda ode sam u boks...ima kakav savjet kako ga lakse uspavat? navecer se s njim ne igram,samo ga pustim natrag u stan nakon nuzde i otvorim boks,sjednem na kauc i nedam mu gore..hoce se tako icem nauciti ili da nekakav drugaciji pristup koristim? nadam se da ce s vremenom moci i potegnuti cijelu noc jer ovo je jako umarajuce.
Devet godina sam imao ženku bigla koja mi je prije nekoliko dana na moju veliku žalost uginula.
S obzirom na svoja iskustva ali i iskustva mnogih sa biglom, uvjeravam te da ne postoji univerzalno rješenje.
Vjerujem ti da nekada postane zamarajuće i da nije lako no sve će se riješiti vremenom.
Strpljenjem i protokom nekog vremena svi ćete biti sretni i smijati se današnjim problemima.
Kada se ja danas sjetim što sam sve prolazio sa svojom Bellom kao štenetom mislim si da sada više nemam tu energiju koju sam imao tada.
Jednom se to prođe i sve sretno odradi.
Kako bi znali reći, odigrajmo tu jednu tekmu savršeno.
__________________
Milanović u siječnju 2024. za N1 "Ja da se kandidiram? Kakvo je to pitanje uopće? Kako da se kandidiram, ja nemam stranku, listu?! Kako ću ja to napraviti čak i da mi takva stvar padne na pamet."
Mortal Kombajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 13:25   #295
Ma da, svjestan sam da je još štene i znam da će biti bolje..zapravo već i je. Ne bunim se ja čak ni na buđenje ili nešto, samo želim biti oprezan da ga ne odvedem u krivom smjeru pa da mi se uhvati nekih loših navika koje se kasnije ne mogu ispraviti. Inače čitao sam i sad sam milion posto siguran, najteze kod beaglea je postići da se smiri i koncentrira na mene..kad se smiri naučio je doslovno u dvije minute da reagira na sjedni. Jako pametni ali jako dekoncentrirani(ne bih rekao tvrdoglavi) . Uglavnom borba se nastavlja hvala na savjetu
Bluegs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 13:50   #296
Quote:
Bluegs kaže: Pogledaj post
pozdrav svima . Beaglea imam 7 dana i polako se upoznajemo. Pametan je i jako zaigran, neke stvari je već naučio..zna sto je NE, SJEDI i donekle kuži DONESI, te traži van kad treba nuždu..na ime se još ne odaziva. Mislim da s obzirom da ima 2,5mj da je stvarno dobar, samo ga muči samoća(rupe izmedu smjena na poslu ga ostave po 4 sata samog) . Inače psić je u stanu, u kutu boravka ima svoj boks na koji se jako dobro prilagodio. Budi se dva puta u noći..oko 12 i oko 4 ujutro, izvedem ga van,odmah obavi nuždu i vratiomo se u stan ,samo sto onda ne zeli na spavanje..tj hoce spavat na krilu a ne u boksu. Ako ga se stavi u boks onda laje a to mi nije neka opcija s obzirom na susjede. Ukoliko ga mičem sa sebe onda potraje to naguravanje nekih pol sata i onda ode sam u boks...ima kakav savjet kako ga lakse uspavat? navecer se s njim ne igram,samo ga pustim natrag u stan nakon nuzde i otvorim boks,sjednem na kauc i nedam mu gore..hoce se tako icem nauciti ili da nekakav drugaciji pristup koristim? nadam se da ce s vremenom moci i potegnuti cijelu noc jer ovo je jako umarajuce.

Pozdrav , drago mi je cut da je netko nabavio stene ,jer moje dolazi u 3 mj
Mene mozda nekome cudno i smijesno najvise muci kako cu ga naviknuti da obavlja nuzdu vani . Planiram objesiti zvonce na kvaku od ulaznih vrata , no kako ga nauciti da zvoni i sam shvati da to znaci ici van piskit , a ne za igru i zvakanje
I naravno muci me to ostavljanje dok sam na poslu, doduse to nebi bilo bas svaki dan 8 sati jer brat s kojim dijelim stan radi jutranju/popodnevnu smjenu/nocnu pa bi i on bio doma ponekad , ali ne znam kako to organizirat dok nas nema doma oboje. Dal ga ti ostavis u tom boksu da bude sam ili u stanu/dnevnom da je slobodan . Dali obavi nuzdu dok te nema? Vidim ti si pisao da te nema 4 sata ,mene nebi bilo ipak malo vise :/
micek<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:18   #297
Moj se sad u potpunosti naučio tražiti van, nakon nekog vremena provedenog s psom ces skroz skuziti na njegovom ponasanju kad trazi van zbog nuzde. MOžeš ga za pocetak pocet i iznositi van nakon spavanja ili jela(tad gotovo uvijek pisaju i moj si je tako nasao mjesto na kojem uvijek pisa). To sa zvoncem nikad nisam probao a s obzirom na to da se moj hoce igrat sa svim na sto mu ne kazes ne, ne znam kako bi ga naucio da zvoni s tim a da ne grize i slicno. Bit ce ti sigurno prvih par tjedana popisanih tepiha i cuda, meni je prednost sto mi je sve u plocicama pa smo za pocetak maknuli tepihe. Inace nikad se nije pokakao u kuci samo piskio. Kad se popiski kazemo mu ne i iznesemo van( iskreno par puta je dobio i njuskicu u mokracu i nakon par puta toga poceo je drzati i skamukati i uznemireno se vrtiti kad mora van. U boksu mi je nekad 4 nekad 6 sati( boks mu je u kutu boravka) i tu se popiski u boks jer nekad ne može izdrzati, iako mi sad već zna prespavati bez pisanja od 22 do 7 ujutro. Budi spremna na to da ce ti nakon sto ga ostavis samog biti "zlocest" , na sve moguce nacine ce ti pokazivati da je ljut sto si ga ostavila, tako da probaj iskulirati na to, galamom na njega i ljutnjom samo jos podrzis to ponasanje i napravis ga jos nemirnijim..mozda najbolje kad dodes kuci da ga izvedes na setnju,malo ce se ispuhati i biti mirniji.
Bluegs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 12:53   #298
Da li je uopće izvedivo uzeti bigla ako će od 7-15 morati biti sam?

Živimo na selu i imamo veliko ograđeno dvorište. Ali htjeli bi ga uzeti kao kućnog psa.
Međutim oboje radimo i druge neka. Doduše žena je 10 minuta od kuće, pa ga može eventualno doći pozdraviti, ali na minut dva.

Šetnje i treniranje nije problem, stavili bi i box u kuću kada odemo, ni linjanje nije problem kaže žena, samo to vrijeme.
Djece nemamo još.

Da li da ipak tražim neku drugu pasminu koja lakše podnosi kada ga se ostavi skoro cijeli dan preko tjedna?
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 13:26   #299
moj je zbog poslovnih obveza sam dnevno po 5..6 sati, kako kad. Uglavnom nije neki problem jedino u početku dok je mali mora ti ići često obavljati nuždu pa bi bilo dobro da ima nekoga ko bi ga mogao pustiti bar jednom,dvaput od 7 do 15, kasnije kad ti naraste duže će moći držati i možeš smanjiti na jedno puštanje. Ja ga ujutro prije posla pustim 15,20 min da obavi sve i malo pronjuška po dvorištu i vratim ga u boks, većinu vremena do mog dolaska s posla prespava, čim dođem slijedi šetnja od sat vremena ili odlazak u šumu, od 19h već spava i oko 22 se probudi obavit nuždu i miran je do sutra do 7. Beagle je predivan pas, zaigran, dobre naravi i jako energičan. Moj kao štene od 5mj ubije u pojam 2,3 odrasla psa kad se igraju na livadi. U kući ne pravi nered , dva puta je zagrizao nogu stolice, dobio novinama po guzici i od tad nije ni taknuo. Svakako moja preporuka jer su predivni psi ali kao i svi ostali,tako da odaberi po nekim svojim željama i već ćeš se nekako snaći a pas će se s vremenom naviknuti i uglavnom prilagoditi tvojim dnevnim obvezama.
Bluegs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 15:15   #300
Veliki pozdrav za sve clanove foruma. Novi sam ovdje zbog Bigla kupio sam stene i ima 38 dana pa bi volio razmjeniti sa vama iskustva a i dobiti neke savjete. Hvala
Nikola-Brcko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.