Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2019., 17:40   #3881
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
da, ona moze u svim nekretninama imati tv i placa samo jednu pretplatu.
tebi je problem sto si tu prijavljeni podstanar i onda ti ne vrijedi njena pretplata, trebao bi po zakonu placati svoju.
kazem trebao bi, sto ne znaci da i moras, izbjegavaj na sve moguce nacine. u najgoru ruku ako ti i uvale, ti napravi odmah iduci mjesec odjavu
evo sad sam vidio ovaj post (fibra ). znači, po ovoj logici stvarno me uhvatio na prepad (jer sam ga baš pitao što ako gazdarica plaća pristojbu na drugoj adresi, na što mi je odgovorio da to nema veze, iako ničim nije to potkrijepio) samo da napomenem, ja nisam prijavljen na toj adresi. Ispada da se samo trebam dogovorit sa gazdaricom da ona ništa ne govori, ja više ne otvaram nikome i to je to?
Zakon je nedorečen o ovome .piše samo citiram "KUĆANSTVA koja u posjedu imaju jedan ili više prijamnika plaćaju samo jednog"
thurup is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2019., 12:43   #3882
jednom jaaako davno dok je decko zivio u nekretnini koja je u vlasnistvu njegove obitelji smo potjerali inkasatora s vrata jer njegovi placaju pretplatu, a on se nije prijavio na tu adresu, sto njega briga sto trenutno radimo na tom mjestu, kako ce dokazat tko se koristi nekretninom?
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 21:12   #3883
inkasator me izvarao lijepom pričom pa ako netko ima savjet kako umanjiti štetu jer gubašima ne želim dati više nego što im pripada.

Uselili smo se u stan ,na kojem još nisam prijavljen i naravno bane ovaj prevarant sa TV ,kaže da je inkasator ,ja mu kažem baš super,prijavljujemo svoj TV.
On lijepo popuni podatke i kad smo se mislili pozdravit on kaže da mu dugujemo 480 kuna za zadnjih 6 mjeseci i hoće izričito gotovinu.
Onda je počelo natezanje,nema šanse da mu dam gotovinu na takvi zajeb,kad je vidio da ne popuštam,ostavi mi nekakvi kvazi račun koji tvrdi da će mi doći uplatnica na zadnjih 6 mjeseci i u odlasku mi kao savjetuje da je platim odvojeno od preplate.

Ima li naćin nekako izbjeć ovih 480 ako nisam prijavljen na toj adresi a ima moje podatke i taj kvazi račun,
jel pametno da se trenutni stanar sa prijavljenom adresom toga stana sam prijavi i počme plaćati sa sijećnjom mjesecom da se izbjegne plaćanje tih 480 kuna...?
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2019., 21:44   #3884
pa zovi gore njohovu sluzbu za naplatu, posalji mail
izjavi da si tek uselio i da si htio kao svaki odgovorni gradjanin prijavit tv prijamnik i ugovorit placanje pretplate. ranije nisi jer si tek useljen a prijemnik nisi imao do sad evo, zali se na tih nepostojecih 6 mjeseci.
bolje mailom jer trebas i pisani trag
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2019., 19:30   #3885
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
pa zovi gore njohovu sluzbu za naplatu, posalji mail
izjavi da si tek uselio i da si htio kao svaki odgovorni gradjanin prijavit tv prijamnik i ugovorit placanje pretplate. ranije nisi jer si tek useljen a prijemnik nisi imao do sad evo, zali se na tih nepostojecih 6 mjeseci.
bolje mailom jer trebas i pisani trag
kao što sam već napisao,njihovom pljačkašu sam prijavio TV koji će praktički biti u funkciji tek za koji dan jer sam ugovor sa operaterom za 3D uslugu tek prije par dana potpisao,

kao što si mi savjetovao mailon sam im objasnio da ne živim na toj adresi,da se stan uređuje,da će TV bit u funkciji tek za koji dan,
danas svejedno uredno dobijem uplatnicu za 480 kuna kazne za proteklih 6 mjeseci na adresu na kojoj ne živim...
sad pomislim koja sam ja budala pa im prijavio TV

uplatnicu sa imenom i prezimenom te adresom ovog stana na kojem ne živim,moram li platiti,mogu li mi sjesti na plaču?
sidrun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2019., 19:39   #3886
nazovi ih, jer jedna fotelja salje automatizmom te uplatnice, a druga rjesava prituzbe. i ne odustaj, tesko ih je dobit na liniji.
moze se desit da te pojedu na placi i onda se ganjas da vrate pare, ali bolje da ne dodje do tog
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2019., 12:59   #3887
a kako stvari stoje kod novogradnje? Kad uselim , ako nista ne prijavim i pojavi se barba, ja mu ne otvorim (na vratima nece biti prezime)...ocu li dobiti kakvo ljubavno pismo da sam duzna platiti preplatu?

Ne vidim nacin kako bi dosao do mojih osobnih podataka?
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2019., 16:49   #3888
Quote:
Gorgo kaže: Pogledaj post
a kako stvari stoje kod novogradnje? Kad uselim , ako nista ne prijavim i pojavi se barba, ja mu ne otvorim (na vratima nece biti prezime)...ocu li dobiti kakvo ljubavno pismo da sam duzna platiti preplatu?

Ne vidim nacin kako bi dosao do mojih osobnih podataka?
A pišu u gruntovnici podaci, samo mu Internet treba.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 08:01   #3889
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
A pišu u gruntovnici podaci, samo mu Internet treba.
a sta je sa zastitom podataka? cekaj, hoces reci da se inkasator moze pojaviti u gruntovnici i pitati podatke stanara koji su doselili u novoizgradenu zgradu?
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 11:44   #3890
Odes ovdje :
https://oss.uredjenazemlja.hr/public...kpViewerPublic
Nades cesticu i nakon toga uneses ju ovdje i imas vlasnika
https://oss.uredjenazemlja.hr/public...blicLdbExtract

Ispricavam se na off topicu
.:Bambi:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 12:06   #3891
ispricavam se i ja na offu ali kako ce on znati koja je cestica, mora imati taj podatak....
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 12:16   #3892
Ne mora. Na karti ti pise cestica samo moras locirat po satelitskoj snimki sta nije tesko
.:Bambi:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 12:21   #3893
stvarno nisam znala da je tako lako saznati tude osobne podatke...malo spooky
Gorgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 18:08   #3894
Očekujmo povećani pritisak inkasatora hrt-a nakon ovog brzog tečaja internet gruntovnice. Samo da nabave računala, uplatnice stižu...
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 18:54   #3895
Naravno, znat necije podatke i da isti ne placa tv pretplatu nije dovoljno za ga natjerat da pocne placat. Dovoljno je za app blef na kojega ipak dosta ljudi padne. Dobiju uplatnicu, useru se, plate je jer misle da moraju a nisu svjesni da su se placanjem "pretplatili" na hrt pretplatu.
Ako ne zelis placat pretplatu, ne postoji nacin da te natjeraju. Kad dodje na vrata, posaljes ga drito nazad i uputis da ne dolazi vise jer da tu nema sta trazit. Sta bezobraznije i grublje to napravis je veca sansa da se nece vratit.

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 09:59   #3896
...sigurna sam da je isto pitanje već postavljano ovdje, ali ima more postova, pa, cijenila bi ako bi mi i direktno netko odgovorio.

Kontrolor se šetao po zgradi prošli tjedan, pozvonio, taman sam izlazila i otvorila vrata. Pitao jel imamo TV, rekoh "ne, nemamo ništa, hvala doviđenja" i zalupila vratima. S vrata nije mogao vidjeti apsolutno ništa - iako ne sumnjam da je napisao da je -, nikakve podatke, i nikakav potpis dobio nije. (TV niti ne posjedujemo, a da ću im plaćati za mob/komp eventualno, to nek si mačku o rep okače) Nije dobio ništa osim zalupljenih vrata.

I sad nađem u kasliću onu standardnu obavijest o ovrsi, da bi kao 240kn trebala platiti, naslovljeno na gazdaricu stana i u drugom redu "za podstanare *prezimekojeistopišenakasliću"


Ne želim uopće ni ispunjavati nikakve obrasce za odjavu, jer to bi značilo davanje podataka kojih trenutačno nemaju. Ali, za svaki slučaj, zanima me eventualni "worst case scenario", jel mogu gazdama išta, i jel imaju ikakvo pravo na bilo koji način moje podatke tražiti - da, moje prezime je na kasliću, i s gazdama stana imam ugovor, ali njima nitko nije dao apsolutno ništa?

...daklem, u najgorem slučaju...?

Unaprijed hvala!
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 12:02   #3897
Quote:
PabloN kaže: Pogledaj post
A pišu u gruntovnici podaci, samo mu Internet treba.
Ako se ne varam treba mu i broj osobne i tvoj potpis
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 14:01   #3898
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam treba mu i broj osobne i tvoj potpis
Meni se je dogodilo kao i Varli u postu iznad a nema govora ni o mom potpisu ni OIBu ni osobnoj.

Dobio sam isti račun, nisam podstanar ali neću ni platiti, nije vidio ništa niti čuo. Neću ni pisati imam li TV jer je to irelevantno, to nitko ne može znati ako nije vidio, zar ne?

Tako me može optužiti i da vodim javnu kuću. A ne vodim.
Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 18:51   #3899
pa skeniras fino tu uplatnicu i njihovo pisamce, posaljes uvrijedjeno neki mail tipa -

postovani, molim info o odgovornoj osobi i nacinu na koji ste dosli do mojih podataka buduci da prema GDPR uredbi sumnjam na nezakonite radnje.
Cvrcak i Mrav is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 19:04   #3900
Quote:
.:Bambi:. kaže: Pogledaj post
Odes ovdje :
https://oss.uredjenazemlja.hr/public...kpViewerPublic
Nades cesticu i nakon toga uneses ju ovdje i imas vlasnika
https://oss.uredjenazemlja.hr/public...blicLdbExtract

Ispricavam se na off topicu

No dobro.
I kako to pomaže nekakvom tv inkasatoru da utvrdi da vlasnik ima tv?
I, što je najbitnije, da to i dokaže?

Quote:
aspirin kaže: Pogledaj post
Naravno, znat necije podatke i da isti ne placa tv pretplatu nije dovoljno za ga natjerat da pocne placat. Dovoljno je za app blef na kojega ipak dosta ljudi padne. Dobiju uplatnicu, useru se, plate je jer misle da moraju a nisu svjesni da su se placanjem "pretplatili" na hrt pretplatu.
Ako ne zelis placat pretplatu, ne postoji nacin da te natjeraju. Kad dodje na vrata, posaljes ga drito nazad i uputis da ne dolazi vise jer da tu nema sta trazit. Sta bezobraznije i grublje to napravis je veca sansa da se nece vratit.

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
Upravo tako.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.