Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2008., 07:28   #41
Ja imam Carlton tamno plavi malo tvrđi, ali ne sasvim tvrd kofer već dvije godine. S njim sam putovala avionom samo dva puta do Dubrovnika i natrag ova dva zadnja ljeta. Već mi se čini da se malo zdrmao taj kofer, odnosno njegove nutarnje stranice. Još uvijek je dobar kofer, ali sigurno nije tako kvalitetan kao Samsonite kofer. Platila sam ga oko 300 kn prije dvije godine. Izgleda da oni stvarno jako bacaju te kofere kod sortiranja prtljage. Iako sam ja baš gledala iz aviona kako stavljaju kofere na pokretnu traku i ukrcavaju ih u avion. Tada ih nisu baš bacali. Vjerojatno ih najviše bacaju prilikom stavljanja na onu pokretnu traku s koje svaki putnik podiže svoju prtljagu na aerodromu nakon slijetanja.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 08:03   #42
USA i Kanada - nema problema s težinom prtljage. Tu ti najčešće pregledaju kroz prste, i do 10 kg viška...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 11:43   #43
@ prilika, imas ti vise tih stvari di se tresu... naprimjer, slijetanje samog aviona. Ma sad je glupo pricat o kvalitetama kufera, covik pita koja vrsta moze, i mogu sve torbe.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 01:27   #44
Question

putujem za SAD uskoro i familija me je zamolila da im donesem maslinovo ulje pa me zanima koliko boca mogu nositi sa sobom?
mata 123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 11:18   #45
Pa, nemoj sad kofer natrpati sa flašama, ali par ih možeš staviti u kofer koji čekiraš. I naravno, dobro ih fiksiraj sa robom.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 12:35   #46
ma samo ti stavi ulje u plasticne flase, zamotaj ih u onaj najlon sa mjehuricima, to sve oblijepis sa sirokom selotejp trakom, zamotas u rucnik, i stavis u sredinu kofera, i nema problema, ja sam u Ameriku nosila teglu od 2.5 kg sa kuhanom sarmom u nutra, i sve OK... LOL sretno!
gogacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 13:26   #47
aj da dignem ovu temu:

jel se smije na avion u ručnoj prtljazi ufurat neki sendvič ili tak nekaj, i ak se smije kak mora bit spakiran?
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 13:33   #48
Quote:
Tijs Verwest kaže: Pogledaj post
aj da dignem ovu temu:

jel se smije na avion u ručnoj prtljazi ufurat neki sendvič ili tak nekaj, i ak se smije kak mora bit spakiran?


smije, ali samo ako je zamotan u novinski papir i to od 24 sata.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 13:39   #49
Quote:
Tijs Verwest kaže: Pogledaj post
aj da dignem ovu temu:

jel se smije na avion u ručnoj prtljazi ufurat neki sendvič ili tak nekaj, i ak se smije kak mora bit spakiran?
Smije, ali zasto?
Ne smije se nositi tekucina u rucnoj prtljazi, odnosno smije ali max 1dl po pakiranju, max 1l ukupno. Opet, zasto?
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 13:48   #50
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Smije, ali zasto?
Ne smije se nositi tekucina u rucnoj prtljazi, odnosno smije ali max 1dl po pakiranju, max 1l ukupno. Opet, zasto?
a prošle godine putovo frend, i kao dobili su neki obrok na avionu, al je reko da mu niš nie valjalo i da je bio gladan ko đubre.

i pitanje za kraj, jel smije bit u ručnoj prtljazi, tj ruksaku s kojim se može na avion, kakva odječa, ono ak mi nekaj ne stane u kufer. znam da su pitanja glupa i da sam naporan, al nikad nisam bio u avionu i fkt nemam pojma o ničem.
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 14:04   #51
najbolje ti je da se dobro najedeš prije puta u tunis i nemaš brige..
u avionu dobiješ neku klopu, nije ništa posebno - neko pecivo i nešto za namazati , kolač i piće.. nisam još nikog vidjela da nosi sendvič u avion..
u torbi koja ide u bunker možeš nositi sve osim oružja i zapaljivih ili otrovnih tvari...
ne znam kako oni to provjere, idu li te torbe kroz kakav rendgen ili sl, ali ja sam sad donijela 6 boca vina IZ Tunisa i nitko ništa.

što se tiče ručne prtljage, što manje stvari to bolje - manje rizika da će biti zafrkancije - kod mene uvijek fotić, mobiteli, punjači, ključevi, nočanik, upaljač i cigarete, sve prolazi bez problema.. tekućine samo do 100 ml odvojene u prozirnu vrećicu.

što se tiče velike prtljage, mi smo se checkirali dvoje, a limit je po osobi 20 kg. jedna torba je imala 25 kg, a jedna 13, dakle 38 kg i nisu nam naplatili ništa, valjda računaju sveukupno 40 kg i to je to.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 14:10   #52
Obicno u avion smijes unesti jednu torbu tesku do 10kg, koja ne prelazi odreden dimenzije. Sto je u torbi, to je tvoja stvar, osim naravno, onog sto je zabranjeno. Ako imas nesto sto je zabranjeno, to ce ti oduzeti na pregledu prije ulaska u avion. Dimenzije i tezinu onoga sto mozes unesti u avion pronadi na stranicama kompanije s kojom letis. Odjeca naravno da smije bit u torbi.
Letio sam prilicno puta, i nikad nisam imao problema s rucnom prtljagom, cak i kad je bila malo preko dimenzija i tezine. Medutim, nikad nisi siguran, vidio sam da su ljude zajebavali jer su im "pederusu" racunali kao jednu torbu. Zato ne pretjeruj
Meni je hrana u avionu opcenito ok, ali ne ocekuj gozbu!
Opcenito, procedura je vise nego jednostavna, ali znam da je prvi put panika. Ako ti nesto u avionu treba, ili ti nije jasno, pitas tetu stjuardesu. To su neobicno drage, smirene i simpaticne tete u uniformicama koje su sretne da mogu pomoci!
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 14:24   #53
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
USA i Kanada - nema problema s težinom prtljage. Tu ti najčešće pregledaju kroz prste, i do 10 kg viška...
pa kaj bi ti opraštali kad obično možeš imat 2x23kg + 8-10kg ručne prtljage?! Ne znam kak bi opće uspio više od toga donjet na aerodrom
+znam jednog frajera kojeg su u N.Y.u zezali jer je imao jednu torbu ali je prešao u njoj 23 kg...
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 14:32   #54
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
pa kaj bi ti opraštali kad obično možeš imat 2x23kg + 8-10kg ručne prtljage?! Ne znam kak bi opće uspio više od toga donjet na aerodrom
+znam jednog frajera kojeg su u N.Y.u zezali jer je imao jednu torbu ali je prešao u njoj 23 kg...
Kad sam ja išao, prije par godina, pravilo je bilo 30 kg. Ja sam se vraćao nazad, imao sam: 2 torbe zajedno 45 kg, ruksak od 5 kg, i iMac u specijalno dizajniranoj torbi kao ručnu prtljagu (12 kg je imao).
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 14:33   #55
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Obicno u avion smijes unesti jednu torbu tesku do 10kg, koja ne prelazi odreden dimenzije.
Daj ne seri...
Uglavnom je pravilo od 15 kg do 30 kg, ovisno o aviokompaniji. S tim da je opet ovisno o kompaniji jel u pitanju jedna torba ili i više njih...
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 14:40   #56
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Daj ne seri...
Uglavnom je pravilo od 15 kg do 30 kg, ovisno o aviokompaniji. S tim da je opet ovisno o kompaniji jel u pitanju jedna torba ili i više njih...
Gle pacijentu, procitaj sto sam napisao: U avion smijes unesti... Ti unesi u avion 30 kg, pa mi se javi! dakle, TI UNESI u avion 30 kg. A ako procitas par poruka ispred, vidjet ces da je covjek pitao za rucnu prtljagu.

I poradi malo na kulturi, zbog sebe!

__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 14:46   #57
nemojte se sad svađat.

puno vam hvala svima na odgovorima, bili ste od velike pomoći.

kad se vratim podjelit ću dojmove.

još jednom puno hvala
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 15:50   #58
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
USA i Kanada - nema problema s težinom prtljage. Tu ti najčešće pregledaju kroz prste, i do 10 kg viška...
To sve ovisi o nizu faktora. Prije svega kompaniji sa kojom letiš, raspoloženju osobe koja te checkira...
Ja sam dva puta na letu iz USA imao overweight (Swiss Air i Lufthansa) i nisam platio, a kada sam se nedavno vraćao iz USA sa US Airways, platio sam 50$ za 4 kg previše.
Iz Australije sam imao 30kg (Austrian) i nisam platio.
Moje iskustvo je-s tim nikad ne znaš.
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 16:16   #59
ja uvijek imam paranoju oko te težine jer mi je kofer vječno pretežak kad se vraćam od bilokud. al croatia i vueling su mi oprostili sad nedavno 3-4kg viška!
5ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2009., 16:34   #60
Quote:
5ivy kaže: Pogledaj post
ja uvijek imam paranoju oko te težine jer mi je kofer vječno pretežak kad se vraćam od bilokud. al croatia i vueling su mi oprostili sad nedavno 3-4kg viška!
a kod mene nikako da bude pun...pa redovno kod mene stavljaju sestre i rodice jer kod mene sigurno ima mjesta.
__________________
...
panties is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:28.