Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2006., 20:13   #81
Cool

Quote:
Gerontius kaže:
ironija?

mozda sam trebao metnut navodnike na genijalci
Sad sve ima smisla.

Quote:
smješka kaže:
peta je super
peta je najteža
peta je najbolja
peta je najjača


istina osvajate prva mista, al alo ekipa tolko samohvale nemoš od nikog čut kolko od petogimnazijalaca

tu se sere po privatnin školama
"oni nisu mogli upast u nijednu poštenuu školu"
kolko ljudi se upisuje priko veze u te "poštene" škole? kolko njih ne padne razred radi potezanja veza?
kolko uopće ljudi ide u "poštene" škole?

Kakva hvalisanja?
Od mene nećeš čut takva hvalisanja o Petoj... ja sam samo navodio činjenice, a činjenice JESU da prva mjesta najčešće osvajaju ljudi iz Pete i MIOC-a.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2006., 12:13   #82
Iz vlastitog iskustva vam mogu reci i pozitivne i negativne strane privatnih skola. Neki kazu da je to najveci gaf koji sam si u zivotu napravila, ali ja na to ne gledam tako. Uostalom, oni koji to tako komentiraju nemaju pojma sto je to i kako funkcionira privatna skola.
S jedne strane je pozitivna (mislim svaka, pa cak i drzavna skola ima svoje minuseve i pluseve) i to zbog lakseg pristupa i frendli atmosfere s profesorima. Oni su tamo zbog nas, ako treba poslije nastave se znaju organizirati i dodatna predavanja kako bi svi ucenici usvojili gradivo. u biti..mogu reci da profesori u privatnim skolama nisu "profesori" nego vise"frendovi". JBG, tako je bilo kod mene. ali naravno da je postojala granica izmedu toga i da se znalo tko je autoritet.
Lakse se na taj nacin usvajalo gradivo, imali smo interaktivnu nastavu i otvarali fiktivna poduzeca. Te preko toga ucili realno poslovanje izmedju firmi.
Od nas se ocekivalo da imamo minimalno 4 iz svakog predmeta (bilo je i iznimki ).
Negativne strane... hmm.. najgore je pljuvat po vlastitoj skoli, ali ono sto se meni nije svidjalo je taj konstantni presing za dokazivanjem pred drzavnim skolama. Istina da je gradivo lakse u odnosu na drzavne skole (ali tu moramo uzet u obzir da ipak puno vise radimo s profesorima, koji bolje to objasne). Onda dogovori oko odgovaranja... nikada se nece desiti da ce te prof. dici da odgovaras bez predhodnog dogovora i sl. Jos jedna stvar, a to su tzv. "bogatuncici". Ciji starci su stalno iza njih i koji ih stalno mazu perom po dupetu. Sorry... ali ono sto sam ja vidjela i sto sam sve sa takvim ljudima dozivjela i katastrofa. U biti.. to je zalosno, da ce mi jednog dana takav "netko" zbog veza i vezica dirigirat kako cu zivjeti.
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 14:57   #83
Ponosno mogu reći da sam učenik Gimnazije i ekonomske škole Benedikta Kotruljevića. To vam je privatna škola na Svetom Duhu. Školu polazim već 4 godine, i moram vam priznati da mi je jako žao što napuštam takvu školu kao što je ova.

Privatne škole se međusobno razlikuju, pa kao onda neće biti razlike između državne i privatne i ne bi vam mogao reći kako je u Selskoj gimnaziji ili pak u Inovi. Slušali smo priće, ali tko će vjerovati dok netko to ne doživi.

U mom razredu ima 30 učenika, podijeljeni smo u dvije grupe u matematici, fizici, kemiji, biologiji, likovnom, filozofiji te smo u tri grupe podijeljeni u jezicima. Nastava je pretežito od 9 pa do pola 5. Profesori su odlični, njihov je odnos prema nama čist ok. Često znamo razgovarati o problemima s kojim se svakodnveno susrećemo, konzultacije imamo cijelo vrijeme, znači ako nam nije jasno u vezi matematike možemo istog trenutka otići do profesora i on će nam objasniti.

Zadaće imamo jako puno, što je nama jako zahtijevno, zbog takvih zadaća skoro svaki dan imamo neke provjere t.j. male testove, te na kraju mjeseca te se ocijene zbrajaju i u imenik ulazi samo jedna iz pojedinog predmeta. Imamo modularne testove koji su nam jako bitni, ako ne daj bože dobijemo 1 iz tog testa, onda vjerujte nastanu veliki problemi. Ti testovi traju dva do tri sata npr. modularni test iz engleskog traje 3 sata (jedan sat gramatika, drugi sat vokubular i treći sat usmeni dio modularnog) ili kod hrvatskog (jedan sat pismeni, drugi sat esej i treći sat usmeni dio modularnog ispita) Na nekim satovima, moramo sami raditi, moramo znati sistematizirati gradivo na najbolji mogući način. Imamo mnogo seminara, pa sada je na nama kako ćemo ga napraviti.

Što se tiče književnosti, moram priznati, da su jako zahtijevni, je li vijerujete samo je 3 učenika imalo pet iz Hrvatskog, među kojima sam i ja. Znati sve pisce moderne proze, te njihova dijela, znati objasniti avangardu te njezine pravce ili pak objasniti hrvatski ekspresionizam među kojima je i zahtijevni Miroslav Krleža te Šimić ili pak pisanje mnoštvo eseja. Taj je predmet pored matematika za nas jedan od najzahtijevniji u našoj školi. Što se tiče stranih jezika, to je za mene užas, čitamo lektire od 100 stranica i imamo užasne teške modularne.

Škola mi je omogučila puno toga, jako puno imamo prezentacija, osobna mi je bila čast održati prezentaciju pred predsijednikom Republike Hrvatske Stjepanom Mesićem gdje sam uz 6 učenika predstavljao projekt Trgovanje ljudima. Osim tog velikog projekta imali smo još jedanStop Ambroziji s kojim smo osvojili prvo mijesto na državnom natjecanju projekata iz područja Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo.

To je moj kratki opis predivne privatne škole, nije na meni da govorim loše o ostalim školama, jer zbilja ne znam. Ovo sam doživio i meni je jako ugodno u toj školi, ponekad mi dođe da je napustim, posebno pri kraju godine, jer su tada najzahtijevniji... Važno je spomenuti da su svi prošlogodišnji maturanti upisali željene fakultete.

To vam je moja gimnazija
xxxlcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 15:15   #84
Quote:
xxxlcro kaže:
priće
zahtijevno
ocijene
zahtijevni
vijerujete
Hrvatskog
dijela
zahtijevni
najzahtijevniji
omogučila
predsijednikom
mijesto
najzahtijevniji
ok, ako zanemarim sadrzaj posta, i bacim oko samo na ovo, mogu samo zakljuciti: you ARE kidding.

daklem... imas li sto reci u svoju obranu? osim sto si vec naveo da imas 5 iz Hrvatskog. a da nije ipak iz 'rvackog?
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 15:21   #85
Quote:
xxxlcro kaže:
Ponosno mogu reći da sam učenik Gimnazije i ekonomske škole Benedikta Kotruljevića. To vam je privatna škola na Svetom Duhu. Školu polazim već 4 godine, i moram vam priznati da mi je jako žao što napuštam takvu školu kao što je ova.

Privatne škole se međusobno razlikuju, pa kao onda neće biti razlike između državne i privatne i ne bi vam mogao reći kako je u Selskoj gimnaziji ili pak u Inovi. Slušali smo priće, ali tko će vjerovati dok netko to ne doživi.

U mom razredu ima 30 učenika, podijeljeni smo u dvije grupe u matematici, fizici, kemiji, biologiji, likovnom, filozofiji te smo u tri grupe podijeljeni u jezicima. Nastava je pretežito od 9 pa do pola 5. Profesori su odlični, njihov je odnos prema nama čist ok. Često znamo razgovarati o problemima s kojim se svakodnveno susrećemo, konzultacije imamo cijelo vrijeme, znači ako nam nije jasno u vezi matematike možemo istog trenutka otići do profesora i on će nam objasniti.

Zadaće imamo jako puno, što je nama jako zahtijevno, zbog takvih zadaća skoro svaki dan imamo neke provjere t.j. male testove, te na kraju mjeseca te se ocijene zbrajaju i u imenik ulazi samo jedna iz pojedinog predmeta. Imamo modularne testove koji su nam jako bitni, ako ne daj bože dobijemo 1 iz tog testa, onda vjerujte nastanu veliki problemi. Ti testovi traju dva do tri sata npr. modularni test iz engleskog traje 3 sata (jedan sat gramatika, drugi sat vokubular i treći sat usmeni dio modularnog) ili kod hrvatskog (jedan sat pismeni, drugi sat esej i treći sat usmeni dio modularnog ispita) Na nekim satovima, moramo sami raditi, moramo znati sistematizirati gradivo na najbolji mogući način. Imamo mnogo seminara, pa sada je na nama kako ćemo ga napraviti.

Što se tiče književnosti, moram priznati, da su jako zahtijevni, je li vijerujete samo je 3 učenika imalo pet iz Hrvatskog, među kojima sam i ja. Znati sve pisce moderne proze, te njihova dijela, znati objasniti avangardu te njezine pravce ili pak objasniti hrvatski ekspresionizam među kojima je i zahtijevni Miroslav Krleža te Šimić ili pak pisanje mnoštvo eseja. Taj je predmet pored matematika za nas jedan od najzahtijevniji u našoj školi. Što se tiče stranih jezika, to je za mene užas, čitamo lektire od 100 stranica i imamo užasne teške modularne.

Škola mi je omogučila puno toga, jako puno imamo prezentacija, osobna mi je bila čast održati prezentaciju pred predsijednikom Republike Hrvatske Stjepanom Mesićem gdje sam uz 6 učenika predstavljao projekt Trgovanje ljudima. Osim tog velikog projekta imali smo još jedanStop Ambroziji s kojim smo osvojili prvo mijesto na državnom natjecanju projekata iz područja Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo.

To je moj kratki opis predivne privatne škole, nije na meni da govorim loše o ostalim školama, jer zbilja ne znam. Ovo sam doživio i meni je jako ugodno u toj školi, ponekad mi dođe da je napustim, posebno pri kraju godine, jer su tada najzahtijevniji... Važno je spomenuti da su svi prošlogodišnji maturanti upisali željene fakultete.

To vam je moja gimnazija
Ova dva zadnja posta su mi malo popravila mišljenja o tim privatnim školama. Jest da ima onih koji nemaju kamo, a očevi/majke su bogatuni pa se upišu u neku privatnu gimnaziju, ali ima i ostalih koji žele drugačije obrazovanje u odnosu na državne škole.

Xxxlcro, nemoj se ljutit, čini mi se da ima pohvalnih stvari iz tvoje škole (ovo tipa održavanje govora pred Mesićem ili ovo ako ti nešto nije jasno, odeš do profesora), ali mi nije jasno kako netko tko je bio jedan od rijetkih koji imaju 5 iz hrvatskog napiše zahtijevni, vijerujete , predsijednikom, mijesto, Hrvatskog, priće... ja inače ne volim ispravljati ljude na pravopisnim pogreškama, ali mi nije jasno kako netko tko ima 5 iz hrvatskog može pisati tako. Ja znam da ako bih imao problema sa ije/je da ne bih mogao imati 5 (doduše, ja nemam 5 ). Nemoj se ljutit oko ovoga sa ije/je, ali se malo zapitaj o tim kriterijima u privatnim školama...
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 15:22   #86
Quote:
xxxlcro kaže:
i moram vam priznati da mi je jako žao što napuštam takvu školu kao što je ova.
Quote:
xxxlcro kaže:
ponekad mi dođe da je napustim
jedan mali naputak: kad vec kreces pisati fikciju, onda se prvo sam sa sobom dogovoris oko nekakvih cinjenica pa ih se onda drzis.

evo, buduci da sam raspolozena danas: ja sam ti isla u drzavnu gimnaziju, citali smo lektire od 1000 stranica, imali godisnje ispite, radili seminare/referate/izlaganja/projekte, znali avangardu i ekspresionizam itd.

dalje mi se ne da raspravljati s klonom. k'o da nemam pametnijeg posla.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 15:56   #87
Hm... moje gramatičke greške t.j. pravopisne... ne znam što da vam kažem, nego hvala što ste pročitali tako dugačak topic i što ste tražili moje greške, jako sam zadovoljan sa ovim.

Neću se uopće prepirati, jednostavno mislim da vi ne znate što je privatna škola, kao ni ja što je državna. Završena prica.
xxxlcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 16:47   #88
Quote:
xxxlcro kaže:
Hm... moje gramatičke greške t.j. pravopisne... ne znam što da vam kažem, nego hvala što ste pročitali tako dugačak topic i što ste tražili moje greške, jako sam zadovoljan sa ovim.

Neću se uopće prepirati, jednostavno mislim da vi ne znate što je privatna škola, kao ni ja što je državna. Završena prica.
Malo si ti čudan, ti od svega što ti čovjek napiše vidiš kritiku. Ja sam ti rekao da ima privatna škola svoje prednosti i nedostatke. U privatnoj profesori MORAJU bit dobri prema učenicima (tj. oni se ulizuju TEBI), inače će se proširit loš glas o školi, što će pak uzrokovati manje učenika koji se upišu, a to znači MANJE LOVE. Sve se tamo vrti oko LOVE, dok u državnim se ti njima moraš ULIZIVAT i učenik se tamo mora mnogo više potrudit oko ocjene. Budući da se u privatnim školama sve vrti oko money, money, money, tamo ti neće davat loše ocjene i rušit ako ne znaš, jer ako padneš, odeš u drugu privatnu i tamo daješ LOVU, a naravno da privatna škola ne želi dobiti manje love. To ti je glavna razlika. U državnim školama učenik koji ne zna napisat predsjednik, priča, itd. kak' spada NE MOŽE IMAT 5 IZ HRVATSKOG. Zato sam te ispravio - da ti pokažem razlike u obrazovanju privatne i državne škole, a ne da se sad ja tu kurčim kako ja znam ije/je, a ti ne. Je l' ti sad jasno?
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 19:55   #89
Ja sam, recimo, završio Lucijan.

Državnu gimnaziju. Jednu od boljih u to vrijeme (još nije bilo općih razreda). Prirodoslovno-matematički smjer.

Natjecanja kako-tako (iako smo imali dečka koji je godinu za godinom bio prvi na državnim natjecanjima iz fizike), ali rezultati na prijemnima... imali smo jednog koji je bio prvi na prijemnom na FER-u u mojoj generaciji (ne računajući izravno upisane). Ovaj fizičarski freak je razvalio prijemni ne sjećam se gdje, jel bilo na kraju strojarstvo ili fizika... sjećam se da se bio dvoumio... Ja sam, na kraju krajeva, posljednje dvije godine pomeo prijemni na FFZG-u.
Sve to uz ravnatelja koji je sustavno uništavao školu i koji je po dolasku na vlast bio ukinuo sve izvannastavne aktivnosti i sve izborne predmete.

Gimnazija nam je bila na glasu kao teška; mi smo bili prilični zabušanti - ali imali smo jako dobre profesore (neki od kojih su u međuvremenu prešli u privatne gimnazije) i jako puno toga se uspjelo nekako zadržati u našim glavama.

Ni u kojem trenutku nisam ni poželio mijenjati školu; da sam izrazio želju, moji bi mi vjerojatno bili uspjeli platiti privatnu gimnaziju, ali nisam vjerovao (a ne vjerujem ni danas) da sam mogao bolje proći. Uspoređivao sam svoje znanje sa znanjem učenika mnogih drugih gimnazija i vječito se čudio kako takve neznalice imaju bolje ocjene od mene.
U pauzi između FER-a i FFZG-a sam davao instrukcije (čitaj: pripreme za faks) nekim učenicima privatnih gimnazija - i razočarao se kako znanjem, tako i vještinama zaključivanja.

S druge strane, upisao sam profesorski smjer anglistike... a upisat ću i profesorski smjer na informacijskim znanostima kad za to dođe vrijeme.
Kako sam raspoložen zadnjih godina, volio bih jednom predavati... tim više što nas se nekoliko iz društva školuje/školovalo za profesore. Razmišljamo o osnivanju vlastite privatne gimnazije - to je jedini način na koji si možemo zbilja osigurati zaposlenje.
A moja mi profesorica iz pedagogije i didaktike kaže da traži ljude koji bi s njom radili na projektu waldorfske gimnazije... Moglo bi biti zanimljivo.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 20:06   #90
Quote:
xxxlcro kaže:
Neću se uopće prepirati, jednostavno mislim da vi ne znate što je privatna škola, kao ni ja što je državna. Završena prica.
Jučer mi je jedna prijateljica zamjerila što mrzim jednu osobu koju ne poznajem. I koja je, sasvim slučajno, njezin prijatelj.

Patologiju mržnje na stranu, ostaje njezina tvrdnja da ne mogu dati svoje mišljenje o osobi ako ju ne poznajem.
To je, po mojem mišljenju barem, pogrešno.

Ako vidim nečija djela, ako vidim riječi koje ispisuje i čujem njegove izjave, mogu ga suditi po tome.
I iako nitko od nas koji te kritiziramo nije išao u privatnu školu, ostaje činjenica da po tebi možemo induktivno zaključivati o ostatku tvoje škole. Ako govoriš istinu, naši zaključci ne bi bili samo ispravni, već i istiniti... ostaje samo pitanje imaš li ti stvarno tu peticu iz hrvatskog ili nemaš. Znam da meni uz ovakvu pismenost ne bi prolazio godinu sve da ti matematiku predajem.

Dakle, iako nemamo izravno iskustvo privatne škole kao što ti nemaš izravno iskustvo državne, nemoj misliti da tu rasprava prestaje. Kad nema neposrednih dokaza, uzimamo posredne - i moram ti reći da nisi baš najbolja reklama svojoj školi.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 20:07   #91
Ovo mi je tek treća poruka koju šaljem na ovaj forum, a ti meni veliš da sam kritičan prema svakoj poruci, hajde dobro.

Ti stvarno misliš da je ne znam pravopis, predsjednik ili priča ili pak vjerovati, to su riječi na forumu, a ne na nekom bitnom eseju… valjda se tu mogu malo opustiti, gdje god dođem moram paziti,

Ne znaš što je privatna škola, o kakvim ti novcima pričaš… nemate vi pojma koliko ima učenika u toj školi koji žive na kreditima, a pričaju o nekim velikim novcima. Ima učenika, kod kojih su starci na dobrom položaju, ali vrlo malo.

Žao mi je što imate takvo mišljenje o svim učenicima jedne privatne škole, upoznali ste neke snobove koji jedva prolaze razred u privatnoj školi i vi mislite da smo svi takvi…. neeeee

Evo prije mjesec dana sam gledao na tv-u jednu novu metodu učenja tzv. kognitivne mape. Mi smo te mape počeli raditi u prvom razredu (moram priznati da nije loše tako učiti..).

Jedna profesorica turističke gimnazije u Frankopanskoj koja je nama predavala matematiku je rekla: «Kod vas je lakše dobiti dva, ali je teže dobiti pet» usporedba sa državnom školom.

Ovo polugodište od 60 maturanata samo njih 6 su prošli sa pet. Istina u toj se školi ne može pasti, ako dođe do toga, onda se izbaci takav učenik.
xxxlcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 23:05   #92
Quote:
xxxlcro kaže:
Ti stvarno misliš da je ne znam pravopis, predsjednik ili priča ili pak vjerovati, to su riječi na forumu, a ne na nekom bitnom eseju… valjda se tu mogu malo opustiti, gdje god dođem moram paziti
sorry, ali ljudi koji su pismeni se ne opustaju u slobodno virijeme i prave nepismeni...

ako meni netko 10 puta napise rijec neku pogresno, to znaci da on tu rijec ne zna napisati. [mozda bas zato sto pise na netu i ne da mu se pogledati u pravopis, kao ~ ionako nitko ne zna tko sam. pa se tu fino sramotis i pravis upravo anti-reklamu svojoj ljubljenoj skolici koja te toliko puno toga naucila... no, pravopis hrvatskoga jezika ocito nije jedna od tih stvari... ]

ja na netu, primjerice ne pisem velika slova i č i ć, jer mi je tako jednostavnije [ne brini se, znam kad treba ici Ć, a kad Č], ali zato nemam provale tipa ćovijek, neznam, ocijena, naj bolji itd.
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 10:45   #93
I dobro nepismen sam, glup sam, jadan sam.... Je li ti sada lakše
xxxlcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 14:07   #94
Quote:
xxxlcro kaže:
I dobro nepismen sam, glup sam, jadan sam.... Je li ti sada lakše
Ti si potpuno krivo shvatio što ti mi govorimo i što je tema topica...
Tema je razlika privatnih i državnih škola. Ti si lijepo napisao neke pozitivne stvari privatne, al' mi hoćemo pokazati neke nedostatke tipa da nije normalno da učenik koji je imao 5 iz hrvatskog u jednoj GIMNAZIJI, a ne nekoj višoj smetlarskoj piše vijerovati i prića. Jer pazi, ako si ti jedan od rijetkih koji su imali 5 iz hrvatskog, mogu onda mislit kakvi su oni koji imaju 3 ili 4. Recimo, ja imam 3 iz hrvatskog, ali nikad ne bih napisao prića i vijerovati. I nemoj se sad izvlačait na to da je ovo forum i da možeš drugačije pisat. Ovo JE forum i naravno da ne budeš pisao ovdje kao da pišeš maturalni rad i možeš glatko sve pisat malim slovima, pisat c umjesto č i ć, ne stavljat zareze kad treba, ali pisanje riječi... mislim ok je ako se zezneš pa zabunom pritisneš tipku č umjesto ć jer mi smo ipak samo ljudi i griješimo, ali tebi je post pun tih pogrešaka na ije/je, a to nešto govori o kriterijima tvojih profesora u privatnoj školi. Osim toga, ja vjerujem da bi svi znali zbrojit dva broja kad bi nas netko probudio u 4 ujutro, a to je tako jer smo svi dobro naučili zbrajat. Isto tako ako su te dobro naučili pravopis, ne može ti se dogodit da imaš hrpu ije/je pogrešaka. Ako znaš zbrajat, uvijek znaš da je 2 + 2 = 4, a ako znaš pravopis, uvijek znaš da se piše vjerovati, a ne vijerovati.
Tema je razlika privatnih i državnih škola pa ajde da ti pojasnim... učenik koji ne zna ije/je, u državnoj gimnaziji NE MOŽE imat 5 iz 'rvackog .
I nemoj samo gledat na kritike, ovo da radite mind-mapping tehniku je pohvalno, to je korisno, al' zajebi to ako te tamo ne nauče nekoj pismenosti i kad budeš pisao Predsjedniku i napisao "Poštovani Predsijedniče...".
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 16:37   #95
Quote:
xxxlcro kaže:
Ti stvarno misliš da je ne znam pravopis, predsjednik ili priča ili pak vjerovati, to su riječi na forumu, a ne na nekom bitnom eseju… valjda se tu mogu malo opustiti, gdje god dođem moram paziti,
Ajd ne laži.

Kad odbaciš velika slova i/ili dijakritike, kao što sam i ja nekad pisao (prije nego što sam počeo prevoditi, a samim time i pisati kako treba), to je jedno. Riječi još uvijek imaju svoj pravilni oblik, a nesklad s pravopisom je odraz lijenosti u smislu pritiskanja suvišnih tipaka.
Kad netko ubaci višak slova u riječ - i to dosljedno! - i time te riječi postaju neispravne, to je odraz lijenosti u smislu 'ne znam kako se piše i ne da mi se otvarati pravopis'.

Pismen čovjek ne može toliko griješiti.
Quote:
Žao mi je što imate takvo mišljenje o svim učenicima jedne privatne škole, upoznali ste neke snobove koji jedva prolaze razred u privatnoj školi i vi mislite da smo svi takvi…. neeeee
Nauči čitati.

Nitko od nas koji sad diskutiramo s tobom ne donosi takve generalne sudove.

Generalni sud koji donosimo jest onaj na koji nas navodi tvoja razina pismenosti - da ta petica iz hrvatskog ne vrijedi onoliko koliko je vrijedila moja trojka, pa četvorka, pa tek u četvrtom razredu petica - jer sam u svakom trenutku svog službenog školovanja (dakle, da, od prvog osnovne) bio pismeniji od tebe. I nije mi puno pomoglo.
Quote:
Evo prije mjesec dana sam gledao na tv-u jednu novu metodu učenja tzv. kognitivne mape. Mi smo te mape počeli raditi u prvom razredu (moram priznati da nije loše tako učiti..).
Zgodno.

Jako je bitno naučiti učiti i ove su mape zgodan korak u tom pravcu.
Osobno ih ne ljubim pretjerano, ali nekim ljudima mogu dosta pomoći.
Quote:
Jedna profesorica turističke gimnazije u Frankopanskoj koja je nama predavala matematiku je rekla: «Kod vas je lakše dobiti dva, ali je teže dobiti pet» usporedba sa državnom školom.
Ne znam za matematiku, ali iz priloženog vidim za hrvatski. Do petice je besramno lako doći.
Quote:
Ovo polugodište od 60 maturanata samo njih 6 su prošli sa pet.
U mom razredu... od 23 učenika je s pet prolazio samo jedan. Kao maturanti smo malo više zapeli, pa je prosjek na kraju bio nešto bolji, ali samo je jedan među nama bio oslobođen mature.
Quote:
Istina u toj se školi ne može pasti, ako dođe do toga, onda se izbaci takav učenik.
Nisam siguran da mi se to sviđa... valjda ovisi o tome pod kojim uvjetima netko pada godinu i koliko mu se prije toga pokuša pomoći...

Općenito, doduše, ne vjerujem u padanje godina... ali o tome mogu odlučivati tek kad otvorim vlastitu školu.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 17:08   #96
Quote:
konj111 kaže:
kad budeš pisao Predsjedniku i napisao "Poštovani Predsijedniče...".
ili mozda "Poštovani Precijedniće..."
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 17:28   #97
Quote:
Crimson Petal kaže:
ili mozda "Poštovani Precijedniće..."
Počtovani Precijedniće Mesiču, očemo sutra na čavape.
__________________
The truth is out there...
konj111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 17:28   #98
po mom misljenju , jedan od najvecih problema je taj da privatne skole nemaju transparentan program po godinama i predmetima , pa tako nitko nemoze konkretno reci koja se razina znanja od ucenika ocekuje (sad , ovako ad hoc , nisam siguran ni je li program drzavnih skola transparentan)

meni je razumljivo da uz veci angazman ucitelja i ucenici postizu bolje rezultate i to je ogromna prednost privatne skole, ali nije nedostizna ni za drzavnu
u svakom slucaju , drzava bi morala osigurati za sve ucenike u nasoj zemlji jednake uvjete za polaganje zavrsnih ispita za svaku godinu posebno
znaci , na kraju godine bi dosao netko iz ministarstva i donio testove koje bi ucenici polagali i ti testovi bi se radili simultano za cijelu zemlju i sve ucenike
tek tada bi se mogla dobiti objektivna slika o razini znanja u pojedinim skolama
nazalost , ovo kaj smo imali ovdje je bila vrlo zalosna prezentacija znanja ucenika privatne skole
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 21:27   #99
ja znam jednu curu koja je isla neku privatnu u zg - opca gimn i sama je rekla da nisu nis puno radili i nije bas bistra a imaju fotelje po hodnicima i "skolskog doktora" koji im pise ispricnice kako se sjete... tako da sam malo skepticna prema tim privatnima ali znam i par obitelji ciji klinci idu u privatnu osnovnu u ri i djeca su vrlo pametna i "skolovana", cak je u toj osnovnoj privatnoj bilo slucaj da su roditelje jednog klinca pozvali i rekli da misle kako bi mu bolje bilo u javnoj skoli jer da nije dovoljno bistar/napredan da drzi korak s ostalima u toj privatnoj (ne kazem da to podrzavam)
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2006., 21:51   #100
Quote:
hana kaže:
a imaju fotelje po hodnicima
paaa... imamo i mi fotelje po hodnicima, a nismo privatna
__________________
o
houpi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.