Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 10:44   #41
prije smo na selu znali nekim pesekima dati naziv štakoraš. da li postoji doista takva vrsta, ili su to jazavčari, mješanci jazavčara i nekog terijera?!
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 22:04   #42


evo mog. ima sd oko 3 mjeseca. stvarno je istina što kazu za njih ,pametni i karakterni.. konta brzo,zna se sam umotat u deku odnosno pokrit(kad sam vidio kak to radi.... ).. laje ak netko ulazi u dvoriste što recimo nije slučaj s dva bretonca sto imam.. sve u svemu super mali kuco.....
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 22:31   #43
Predivan je!
Da, to im je karakteristika - zamataju se u deke. Moj spava pod dekom, čak mu je i glava ispod. Ne laju bez veze, moj prvo potiho počne režati kad se netko muva oko stana a onda brutalno lajati. Imam i 2 bretonca kod staraca, ali i oni se oglašavaju kad netko ulazi u dvorište, tko zna možda ovisi o pojednim psima
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 19:34   #44
Cool kratkodlaki jazavčar

da li netko zna gdje u Hrvatskoj nabaviti kratkodlakog jazavčara? koja su legla dobra?
mi imamo ponudu iz Vinkovaca ali nismo sigurni...željeli bi dobiti jazavčara iz provjerenog legla.

puno hvala!
interlink is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2010., 16:48   #45
Naša najbolja uzgajivačnica kratkodlakih jazavčara je Kan trace Psi im uredno pobjeđuju na Cacibima, sve pohvale uzgajivačnici. Evo link http://www.kan-trace.com/_dachshund/menu1.aspx
Ne znam da li imaju štence, kontaktiraj ih pa će ti reći. Uvjerljivo imaju najbolje pse, da ga ja osobno kupujem uzela bi od njih. Nadam se da sam pomogla
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 12:04   #46
Puno hvala na pomoći, to smo i mislili! Nadamo se da ćemo ubrzo nešto pronaći Hvala!!
interlink is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 20:58   #47
Ako tko ima jednog malog kratkodlakog Jazu, za one malo skromnijih platežnih mogučnosti, bio bih mu neizmjerno zahvalan. A i Jazo bi dobio topli dom, svoje veliko ograđeno dvorište i veliko društvo (dvije mace i bernardinka Dona).
ray_barone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 10:05   #48
Pozdrav ljudi
Ovako kroz tjedan dana stize u moj doma mala jazavcarka,kratkodlaka,stara 9 tjedana,citala sam i istrazivala o njim,pa me sad zanima iz prve ruke ako moze par savjeta vezanih uz ucenje obavljanja nuzda vani,koju hranu preporucate i sve zanimljive sitnice sta znate o njima,hvala unaprjed,pozzzzzz
npetric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 20:25   #49
Quote:
npetric kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi
Ovako kroz tjedan dana stize u moj doma mala jazavcarka,kratkodlaka,stara 9 tjedana,citala sam i istrazivala o njim,pa me sad zanima iz prve ruke ako moze par savjeta vezanih uz ucenje obavljanja nuzda vani,koju hranu preporucate i sve zanimljive sitnice sta znate o njima,hvala unaprjed,pozzzzzz
za nuždu nemam savjet jer je moj na dvoristu. vija patke i koke pa malo dobije po repu, al zato fino parcove tamani. dekicu vuče za sobom na sunce pa se umota i tak. do nedavno je jeo pedigre junior, a sad jede što i odrasli psi. uvijek se javlja ak netko dođe. temperamentan kako i priliči jazi....sitnice da ne smije na terasu i gušit patkice je naučio bez problema....
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2010., 21:02   #50
Ajoj, koja preslatka fotka.

Ja sam imala 2 jazavčara. Prvo kratkodlakog, a onda alpskog brak jazavčara. Jako su pametni, ali i svojeglavi. Naoružajte se strpljenjem.

Obojica su voljeli kopati, tamaniti glodavce, ali i napadati životinjice u susjedstvu (patke, kokoši i sl.).
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 14:31   #51
jesu li patuljasti i jazavčar kunićar iste pasmine? Ima li netko patuljastog ?
BMSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 16:48   #52
Ovako, postoje 3 podjele s obzirom na dlaku:
1.kratkodlaki
2.oštrodlaki
3.dugodlaki

i 3 po veličini:
1. standardni - obujam prsiju 35 cm, maksimalna težina oko 9 kg.
2. patuljasti (minijaturni) - obujam prsiju 30 - 35 cm izmjeren u starosti od najmanje 15 mjeseci.
3. kunićar - obujam prsiju manji od 30 cm izmjeren u starosti od najmanje 15 mjeseci.

Neki stavljaju i kilažu uz patuljastog i kunićara ali bitniji je obujam prsiju.

Sve ovo je jazavčar, znači ista vrsta koja ima svoju zasebnu FCI kategoriju, tj. FCI4.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 12:57   #53
Imam ženku kratkodlakog jazavčara staru 11 mjeseci,crne boje.S obzirom da sam totalno zaljubljena u tu pasminu i da mi je ovo već druga ista jazavčarka(prva ženka mi je uginula u svojoj 17.godini od starosti), voljela bih ih imati još.

S obzirom da imam izvrsne uvjete jer imam veliko ograđeno dvorište i klince koji obožavaju svog malog jazu,tražim dečka svojoj jazavčarki.Bitno je da je kratkodlaki jazavčar,smeđe ili crne boje,moj pas ima rodovnicu ali nije uvjet da je ima i mužjak.

Ako postoji netko takav,netko tko zna kako su to prekrasni i pametni psi i traži curu za parenje,slobodno neka se javi.
Bendy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 15:09   #54
Nebitno što ona ima rodovnicu ako nije ocijenjena niti je položila IPO. Kao takva ne bi smjela ići u uzgoj. Niti smatram da bi se na taj način trebali psi razmnožavati, bez kontrole. s 11 mjeseci je premlada da ima okot.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 21:17   #55
Thumbs up

Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Nebitno što ona ima rodovnicu ako nije ocijenjena niti je položila IPO. Kao takva ne bi smjela ići u uzgoj. Niti smatram da bi se na taj način trebali psi razmnožavati, bez kontrole. s 11 mjeseci je premlada da ima okot.
Nije još ocijenjena jer je bila premlada da bi pristupila IPO-u.To ju čeka u 9.mjesecu u Samoboru.

Do tada bih joj rado našla dečka s obzirom da u Zagrebu nema puno kratkodlakih jazavčara,ja sam po svoju morala ići u Mariju Bistricu.

Usput pusa Kimiju sa Bukovca!
Bendy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:42   #56
Joj pa daj joj onda nađi dečka s papirima i uzgojnom. Šteta je da štenci budu bez papira. I zaista je premlada za parenje, za njeno zdravlje bolje pričekati da napuni godinu i pol.

Ma ima, dapače jako puno kratkodlakih jazavčara. Na Krešimircu ih ima 11 kratkodlakih, i 4 oštrodlaka - to samo u tom dijelu grada. Pun je zg jazavčara, ali nažalost 90% su kratkodlaki.
A iz zg-a je jedna od naših najpoznatijih uzgajivačnica kratkodlakih jazavčara Kan trace - njihov pas je prije 2 godine osvojio best in na zg cacibu.

Kimi je jutros letio za dubrovnik, otišao na 2mjesečno ljetovanje
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 12:53   #57
Potpis na ovo, bolje obaviti sve kako treba, uz uzgojne dozvole, odgovarajućeg parnjaka i dobiti dobro leglo. Imate vremena za sve obaviti i onda se pravilno posvetiti uzgoju (koji ni malo nije lagan), mlada je curka, premlada još za bebače. Nemojte sami sebe svrstavati u isti koš s onima koji trče za brzom zaradom, pa štancaju štence upitnog podrijetla na vrat na nos i time čine zlo pasmini.

Kimi, vodiš me sa sobom na ljetovanje?
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 15:36   #58
hahahaha i ja bi u dbk, ode samo Kimi s mojom mamom, ja ostala do 1.08 u zg-u. Blago mu se i ja bi
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 17:20   #59
Nisam tebe ni pitala, već Kimija. Eh, što ti je pseći život...

Ajmo osnovat klub Dalmatinaca koji se ljeti ne kupaju (ali njihovi psi da).

Kimi, guštaj za sve nas skupa!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 16:54   #60
Hej Bendy!

Čestitam ti na malenoj jazici! Stvarno jesu prekrasni i ne bih nikada svoga mijenjala za ni jednu drugu pasminu.
Slazem se sa ostatkom da je 11 mjeseci premalo za parenje kujice, ali pretpostavljam da nisi ni planirala sutra ju spariti. Ako bi htjela sto prije, pricekaj bar negdje do proljeca i daj joj prilike da razvije tijelo za stencice.

Imam ja muzjaka (2.5 god), sin gore spomenutog Kan Trace jazavcara.
Crveni... imenom Kan Trace Keep Cool po pedigreu...


pozz

-M-

Zadnje uređivanje kirota : 19.07.2010. at 18:08.
kirota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.