Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 11:28   #61
Putno osiguranje (USA) - gdje uzeti?

Dakle,

spremam se krajem mjeseca u USA na mjesec dana, bit će puno vožnje autom i hodanja okolo.. Uzeo bi paket nekog putnog osiguranja koji bi primarno pokrivao eventualne troškove skupe medicinske pomoći tamo.

Dosta osiguravajućih kuća nudi putno osiguranje za Evropu, za USA se baš i ne nalazi previše opcija.

Molim iskustva i preporuke po tom pitanju.
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 11:39   #62
Quote:
Djete Kreten kaže: Pogledaj post
Dakle,

spremam se krajem mjeseca u USA na mjesec dana, bit će puno vožnje autom i hodanja okolo.. Uzeo bi paket nekog putnog osiguranja koji bi primarno pokrivao eventualne troškove skupe medicinske pomoći tamo.

Dosta osiguravajućih kuća nudi putno osiguranje za Evropu, za USA se baš i ne nalazi previše opcija.

Molim iskustva i preporuke po tom pitanju.


Ja sam u USA imao Uniqa osiguranje. Pokrivaju do 250 000 EUR. Mislim da je 12 kuna po danu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 12:24   #63
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ja sam u USA imao Uniqa osiguranje. Pokrivaju do 250 000 EUR. Mislim da je 12 kuna po danu.
Link? Hvala
Djete Kreten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 13:17   #64
Uniqa
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 17:03   #65
Grawe. zdravstveno je pokriveno do 30000€ po osobi, prtljaga do 500€, nezgoda je osigurana klasično, 10000€ invaliditet i 5000€ smrt. premija je 32€ po osobi (ukoliko je riječ o pojedincu). super je ako vas ima 10 ili više, onda se možete osigurati kao grupa i premija iznosi 22€ po osobi.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:20   #66
Ja jučer zovem AmEx da provjerim kakvo oni putno osiguranje nude, obzirom da sam avio kartu uzimao preko njih na rate. Ženska mi veli da će mi poslati ponudu na mejl, a onda me opere hladni tuš izjavom da se osiguranje u slučaju mojeg otkaza putovanja iz zdravtsvenih ili nekih drugih razloga može uzeti samo onog istog dana kada sam kupio kartu, što mi tada naravno nisu rekli, a ja sam još manje znao za to. Ne znam koliko to inače košta, ali ipak bi bilo dobro i to imati, jer u tom slučaju vraćaju 90% vrijednosti karte ili aranžmana. Zna li netko da li je takva praksa i kod osiguravateljskih kuća?
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 18:51   #67
Quote:
frish-KI kaže: Pogledaj post
Ja jučer zovem AmEx da provjerim kakvo oni putno osiguranje nude, obzirom da sam avio kartu uzimao preko njih na rate. Ženska mi veli da će mi poslati ponudu na mejl, a onda me opere hladni tuš izjavom da se osiguranje u slučaju mojeg otkaza putovanja iz zdravtsvenih ili nekih drugih razloga može uzeti samo onog istog dana kada sam kupio kartu, što mi tada naravno nisu rekli, a ja sam još manje znao za to. Ne znam koliko to inače košta, ali ipak bi bilo dobro i to imati, jer u tom slučaju vraćaju 90% vrijednosti karte ili aranžmana. Zna li netko da li je takva praksa i kod osiguravateljskih kuća?
koliko god da košta ne vjerujem da je više od max 20 € (ovisno o aranžmanu kojeg si odabrao)
mali_tomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 20:49   #68
Quote:
frish-KI kaže: Pogledaj post
a onda me opere hladni tuš izjavom da se osiguranje u slučaju mojeg otkaza putovanja iz zdravtsvenih ili nekih drugih razloga može uzeti samo onog istog dana kada sam kupio kartu, što mi tada naravno nisu rekli, a ja sam još manje znao za to. Ne znam koliko to inače košta, ali ipak bi bilo dobro i to imati, jer u tom slučaju vraćaju 90% vrijednosti karte ili aranžmana.
E moj prijatelju... da je bar tako...
Ja sam se skroz zajebao što nisam uzeo policu od otkaza...
Zapravo, kriva je djelatnica Kompasa koja nije navela što sve spada pod razloge otkaza...
Na kraju sam, zbog smrtnog slučaja, svoj aranžman prodao i to 10 dana prije puta... Prodao zato jer bi dobio SAMO 20% iznosa od cijene.
Evo, ovo ti je ljestvica UHPA, a ona jasno stoji i na vaucheru tvog plaćenog puta:::
* za otkaz do 30 dana prije puta, organizator naplaćuje 10% cijene aranžmana, a najmanje 100 kuna
* za otkaz od 29 do 22 dana prije puta 25%
* za otkaz od 21 do 15 dana prije puta 40%
* za otkaz od 14 do 8 dana prije puta 80%
* za otkaz od 7 do 0 dana prije polaska na put organizator će naplatiti 100% cijene aranžmana
* za otkaz od 7 do 0 dana prije polaska na put organizator će naplatiti 100% cijene aranžmana

Evo i link s detaljima:::
http://www.putovanja.hr/index.jsp?id=zastita_dodatna

Savjetujem SVIMA da uzmu tu policu... to je 50-ak kuna po osobi!
Ja ni u najluđem i najcrnjem snu nisam mogao previdjeti to što mi se dogodilo...
Ali... na graškama se uči...
tunis-26-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 13:48   #69
Pa nisam ni ja znao, a rekli mi za to svega 4 mjeseci prekasno. Kaj je - tu je. Nadam se da se neće štogod izjaloviti. Inače uzeo sam nekidan osiguranje preko Alianza i za tjedan dana boravka me koštalo 164 kune, a osiguranje pokriva putno zdravstveno (38.000€), smrt zbog nezgode (5.000€), trajni invaliditet (10.000€) i siguranje prtljage (500€). Stvarno se isplati.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 16:01   #70
Quote:
frish-KI kaže: Pogledaj post
Ja jučer zovem AmEx da provjerim kakvo oni putno osiguranje nude, obzirom da sam avio kartu uzimao preko njih na rate. Ženska mi veli da će mi poslati ponudu na mejl, a onda me opere hladni tuš izjavom da se osiguranje u slučaju mojeg otkaza putovanja iz zdravtsvenih ili nekih drugih razloga može uzeti samo onog istog dana kada sam kupio kartu, što mi tada naravno nisu rekli, a ja sam još manje znao za to. Ne znam koliko to inače košta, ali ipak bi bilo dobro i to imati, jer u tom slučaju vraćaju 90% vrijednosti karte ili aranžmana. Zna li netko da li je takva praksa i kod osiguravateljskih kuća?
osiguranje od otkaza putovanja za tjedan dana u Egiptu dođe 75 kn
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 16:02   #71
zapravo 70,2 kn da budem točan
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 00:29   #72
Upravo pokušavam odabrati putno osiguranje i uspoređujući cijene Allianz-a i Merkur-a (za Kanadu) dolazim do zaključka da je u ovom času Merkur ipak povoljniji i to nekih 80tak KN, a nudi mrvicu veće premije od Allianz-a u segmentu trajne invalidnosti i smrti zbog nezgode. Dodatno, kod Allianz-a se ne može uzeti opcija samo zdravstvenog osiguranja, što bi meni, konkretno, jedino bilo interesantno. Dakle, nudi mi se 370,09KN Merkur samo zdravstveno i 540KN Allianz zdravstveno + invalidnost + nezgoda. Dakle Merkur.
Ima li netko (nesretno) iskustvo 'korištenja' Merkurove police? Zanima me da li oni također nude 0-24 telefonsku asistenciju na onom dežurnom broju u Miami-u (koji pokriva i Kanadu, kamo idem)? Da li se može napraviti Collect Call na taj broj kao npr. kod Allianz-a?
Mislila sam to napraviti preko Interneta, a putujem u petak. Netko spominje da policu šalju poštom, stigne li to dotad? Ili je onda ipak bolje posjetiti poslovnicu?
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:09   #73
Thumbs up

Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Upravo pokušavam odabrati putno osiguranje i uspoređujući cijene Allianz-a i Merkur-a (za Kanadu) dolazim do zaključka da je u ovom času Merkur ipak povoljniji i to nekih 80tak KN, a nudi mrvicu veće premije od Allianz-a u segmentu trajne invalidnosti i smrti zbog nezgode. Dodatno, kod Allianz-a se ne može uzeti opcija samo zdravstvenog osiguranja, što bi meni, konkretno, jedino bilo interesantno. Dakle, nudi mi se 370,09KN Merkur samo zdravstveno i 540KN Allianz zdravstveno + invalidnost + nezgoda. Dakle Merkur.
Ima li netko (nesretno) iskustvo 'korištenja' Merkurove police? Zanima me da li oni također nude 0-24 telefonsku asistenciju na onom dežurnom broju u Miami-u (koji pokriva i Kanadu, kamo idem)? Da li se može napraviti Collect Call na taj broj kao npr. kod Allianz-a?
Mislila sam to napraviti preko Interneta, a putujem u petak. Netko spominje da policu šalju poštom, stigne li to dotad? Ili je onda ipak bolje posjetiti poslovnicu?
Ovako ti to ide sa osiguranjima. Svi su ti oni isti, manje više i premije su tu i tamo. Konkretno to što kažeš allianz ne daje opciju samo zdravstvenog mislim da to nije točno.Imam iskustva sa njima, konkretno znam puno ljudi koji se time bave pa ako još stigneš prije puta na forum a nisi osiguranje uplatila rado ću ti pomoći sa svime. Najviše ti sve ovisi o ljudima koji te osiguravaju jer oni od toga dobivaju proviziju pa nude ono što se njma isplati a ne ono što je tebi naj prihvatljivije. Ako putuješ sa nekim sebi bliskim, pa makar ti i ne bio u rodu zatraži obiteljsko osiguranje, jeftinije je.
Iskra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 22:11   #74
Zaboravila sam naglasiti. Tko god da ti radi policu osiguranja nema potrebe da ju šalje poštom. Fizički ti ona nije potrebna. Sve što je bitno je broj police koji ti onaj koji te osigura može poslati mailom, faxom ili na kraju poštom.
Iskra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 01:07   #75
Iskra, hvala ti, ali već sam kupila Merkur. Online. Allianz online varijante nisu nudile ono što je meni trebalo, a tako mi je potvrđeno i telefonski kad sam zvala i informirala se. Možda za slijedeći put te 'angažiram' za Allianz samo zdravstveno varijantu .
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 00:35   #76
Putno osiguranje

Sto mislite, isplati li se?
Spremam se na put u vlastitom aranzmanu. Preko agencije znam kako citava stvar funkcionira no zanima me uplacujete li putno osiguranje i kada idete sami nekamo. Vjerojatno je da se nece dogoditi nista, no sto ako se dogodi, bez zdravstvenog osiguranja za troskove lijecenja mogu slobodno dici kredit... A i dobra je stvar osigurati prtljagu...
Kakva su vasa iskustva? Gledala sam po netu, cijene se krecu oko 100 kn (Croatia osiguranje i Allianz). Izdvajate li tih stotinjak kn ili sparate?

Pretpostavljam da mi se nis nece dogoditi, ali mislim da cu ipak uplatiti, zlu ne trebalo... Preveliki sam panicar.
Zia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 00:44   #77
Prva stvar, tema već postoji. Trebala si potražiti.
Drugo, bez putnog osguranja - nikamo. Ja idem uskoro u SAD na tri tjedna i osiguranje me je koštalo oko 460 kn. Sića naspram koliko bi trebao platiti da ipak zatrebaš liječničku intervenciju. Ne se zafrkavati, potražiti temu gdje se o tome već naveliko pisalo i odabrati jedno od osiguranja.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 00:48   #78
nije to nikakvo paničarenje i to se jako isplati. gledaj obvezno da ti polica uključuje 100% pokrivene bolničke dane za SVE slučajeve i SVE vrste ambulantnih liječenja. preko 150-200 kn te nikako neće ispasti (ovisi kuda putuješ), a zaista vrijedi
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 00:54   #79
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
Prva stvar, tema već postoji. Trebao si potražiti.
Drugo, bez putnog osguranja - nikamo. Ja idem uskoro u SAD na tri tjedna i osiguranje me je koštalo oko 460 kn. Sića naspram koliko bi trebao platiti da ipak zatrebaš liječničku intervenciju. Ne se zafrkavati, potražiti temu gdje se o tome već naveliko pisalo i odabrati jedno od osiguranja.
Trazila sam, nisam uspjela naci temu...

Ako netko zna link bit cu zahvalna.

Edit: trazila sam jos jednom, nasla sam zivotno osiguranje, kasko osiguranje, osiguranje za psa, ali ovog nema...
Zia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 01:00   #80
Evo je.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.