Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2005., 00:41   #41
hemeroidi

vec dulje vremena osjecam kvrzicu oko analnog otvora ali tome nisam pridavao posebnu paznju sve do nedavno kada mi je prilikom brisanja guzice nakon velike nuzde na wc papiru ostala mala crvena crtica kao da je krv.

cuo sam da je to simptom hemeroida pa me zanima koji su jos simptomi?? nista me ne boli niti me svrbi pa zato nisam siguran je li hemeroid ili ne? ovo mi se desil vec par puta i uvijek bi zavrsilo tako ili da bi se samo povuklo ili bi bila rijec o "tarzancicu" kojeg bi britvom skinuo dolje. medjutim, tada se nije pojavljivala krv (napominjem: mala kolicina krvi, mala linijica na papiru, mozda i nije krv) pa sam sad u nedoumici sto uciniti.
__________________
http://www.spansko.net/
easy going is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 00:56   #42
Gle ako je kvržica veličine male pikule definitivno su ti hemeroidi...Uprincipu oni ne bole,kad počnu boljeti to je ono kritično...Uzmi lijepo ogledalce naguzi se i pogledaj kak to izgleda...Kad ti žila iskoći(hemeroidi)onda ti je to plavkaste boje,kao obična žila...e onda ti su to hemeroidi...Odi u ljekarnu i Traži FAKTU mast,mažeš se 3 puta dnevno i oni u principu projdu....Nije ti to niš strašno...Gotovo su ih svi imali samo šute o tome... Pozdrav
__________________
Aaaa,otic cemo mi u taj staracki,pa cemo da se kupamo kada prahne!!Ovako moras svakog ljeta.Tamo ne bi prosao bez dva put sedmicno...jeeee......Drugi jebu a ti se Muzafere kupaj,,eto kako ti je to..
divlji_Muzafer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2005., 01:15   #43
Vrijeme je da počneš prat guzicu nakon sranja
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 15:12   #44
FAKTU mast je za unutarnje hemeroide s kojima čovjek očito nema problema...

Ja sam jednom imao hemeroide i to katastrofalne... što je bilo posrijedi, nemam pojma... jel začinjena hrana, puno sjedenja ili nešto slično, ne znam... nikad prije toga i nikad poslije toga nisam imao problema... oduvijek se perem nakon svake nužde pa je vjerovatno razlog sjedenje i tvrda stolica u kombinaciji s ljutom hranom...

Ali pošto sam se onda jako informirao o tome, znam podosta o hemeroidima...

U svakom slučaju bi nakon svakog "sranja" TREBALO OPRAT.. i to s vrlo malo sapuna i NE TOPLOM nago prohladnom vodom... topla voda potiče širenje krvnih žila i samim time "hranjenje" i povećanje hemeroida...

Krema koju preporučujem se zove DOLOKAIN... kupuje se bez recepta u ljekarni... tu kremu je meni preporučio doktor nakon što mi FAKTU NIJE POMOGAO...

previjao sam se od bolova oko 3 tjedna... nisam mogao ležat, sjedit, hodat... osjećao sam se ko invalid... imao sam totalnu upalu hemeroida i na analnom otvoru sam imao oko 6-8 dosta velikih upaljenih hemeroida...

Nakon što sam počeo koristit Dolokain, hemeroidi su počeli PUCAt... iz mene je krvarilo ko da mi je netko nož u pakšu zabio... najveći i najupaljeniji hemeroidi su popucali a ovi manji su se smirili i smanjili i upala je prestala... uglavnom kroz 4-5 dana se sve riješilo...

Od onda, ako me nakon pranja i brisanja imalo zapecka i zasvrbi dolje, namažem Dolokainom i to je to... nikad poslije toga niti najmanje boli niti krvarenja nije bilo...

Ako su hemeroidi već u poodmakloj fazi, treba kupit šampon za pranje koji se zove ANSOO... ako se koristi s Dolokainom u kombinaciji, stvarno jako brzo pomaže...

Znači evo par smjernica:
- guzu prati nakon svake nužde prohladnom vodom i s vrlo malo sapuna (po mogućnosti koristiti Ansoo)
- na bilo koji znak pojave hemeroida (peckanje, svrbež, naticanje anusa) malo namazati Dolokainom
- izbaciti jako ljutu, slanu i slatku hranu... ništa što je pretjerano ne valja
- izbaciti RAJČICU (bilo svježu ili pasiranu) barem za vrijeme dok ne prođu hemeroidi
- izbaciti vino i žestoka pića te coca colu
- više se kretati i što manje sjediti... ako se već mora sjediti (zbog prirode posla) onda se barem svakih pola sata treba dignuti i malo prošeteti po kancelariji...

Jako je bitno držati se ovih pravila jer ako si u početnom stadiju da dobiješ hemeroide, na taj način ćeš to spriječiti... jer kad jednom "popušiš" jaku upalu, velika je vjerojatnost da će te to pratiti do kraja života...

Moj frend ima jako velikih problema s hemeroidima... bio je i na paljenju hemeroida i koristio neznam kakve sve pripravke i ništa mu ne pomaže... jednostavno kad se pojave, po 2 tjedna se nemože s mjesta pomaknut...

Nadam se da sam pomogao...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 10:47   #45
izbaciti RAJČICU (bilo svježu ili pasiranu) barem za vrijeme dok ne prođu hemeroidi



ja isto tako imam problema i već sam sama naišla što mogu i ne mogu, kako da ih se riješim tj. olakšam život sa njima
ali
za rajčicu nisam čula ni od koga?
jel to tvoje iskustvo ili ti je rekao liječnik?
one varijante slano, masno, začinjeno to sve znam ali ovo
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 14:23   #46
Quote:
Hrvach kaže:
izbaciti RAJČICU (bilo svježu ili pasiranu) barem za vrijeme dok ne prođu hemeroidi



ja isto tako imam problema i već sam sama naišla što mogu i ne mogu, kako da ih se riješim tj. olakšam život sa njima
ali
za rajčicu nisam čula ni od koga?
jel to tvoje iskustvo ili ti je rekao liječnik?
one varijante slano, masno, začinjeno to sve znam ali ovo
To mi je liječnik rekao jer rajčica jako potiče rad želučane kiseline a to jako pogoduje razvoju hemeroida...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2005., 23:50   #47
Hemeroidi
Karakteristični su po patološkom proširenju vaskularnih spletova u rektumu. Postoje unutarnju i vanjski hemeroidi.
Uzrok nastanka hemeroida često je urođen slabostima vezivnog tkiva. Faktori koji doprinose razvoju hemeroida su: dugotrajno stajanje ili sjedenje, povećan pritisak u predjelu trbuha u trudnoći, pretjerana tjelesna težina, hronični zatvori i često uzimanje purgativa.
Simptomi su: bol p rilikom pražnjenja, jarko-crvena krv u stolici, svrab na analnom otvoru.
Najčešće komplikacije su: krvarenje, anemija usljed nedostatka željeza, upala i uklještenje genitalija , fisura i ispadanje sluzokože rektuma.
Fisure u predjelu analnog otvora
Predstavljaju male procjepe na koži analnog otvora i mogu biti izazvani tvrdom stolicom i čestim jakim grčevima, a također i poremećajem metabolizma ili Kronovom bolesti. Jako su bolni, lako pucaju i krvare. Kvasne gljivice ovdje nalaze idealne uvjete za razvoj.
Osnovni program održavanja kod hemeroida i pukotina pomoću biološki aktivni dodataka 'Tjanši'
Prva faza-čišćenje crijeva
1.Dvostruka celuloza-uveče 30 min prije jela sažvakati ili izmrviti i pomiještati s vodom 3 tablete i popiti sa 250 ml prečišćene vode. U toku dana unostit 2-3 litre tečnosti, imajući u vidu i količinu tečnosti koja se unosi s hranom.
2.Digest-piti posle svakog obroka, bez obzira na period aktivnosti meredijana, dobro sažvakati po 2 tablete 2 puta na dan. Popiti sa 1/2-1 čaše vode.
Predviđena doza za kuru je-30 dana
Druga faza-regeneracija (obnavljanje) sluzokože rektuma.
3.Biokalcij-uzimati po jednu tabletu.
4.Biocink-po 2 kapsule 30 min prije ručka popiti sa 250 ml vode.
5.Hitozan-po 3 kapsule, 30 min. prije veče re popiti sa 250 ml vode.
10 kapsula Hitozan koje ostaju iskoristiti kao obloge u obliku gela i staviti na vanjski sfinkter rektuma (prije spavanja pomiješati prašak iz jedne kapsule sa kašičicom vode, ovom gelom premazati dio rektuma, možete uraditi i klistiranje, pomiješati prašak jedne kapsule sa 50 ml vode). Uzimati 10 dana.
Predviđena doza za kuru -1 mjesec.
Trajanje osnovnog programa korekcije-2 mjeseca.
U toku godine se s provode najmanje 2 kure.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 16:35   #48
otkad sam napisao ovaj topic (ima vec 3 tjedna), poslije svake nuzde sam prao guzicu hladnom vodom, ali i dalje osjecam tu neku kvrzicu pa ne znam je li "hemic" ili ne. sada se bojim ici britvom jer (ne znam) je moguce da ih razrezem ili nesto? i dalje ne znam sto je od onog dvoje i sto da radim

ovo je dosta blizu analnog otvora pa je malo teze ici ziletom pa me zanima kako ste se vi rijesili svojih

isto tako, izbacio sam suhu hranu iz prehrane i poceo piti vise vode te se vise gibati (trcanje, voznja biciklom) i jos se nista nije dogodilo
__________________
http://www.spansko.net/
easy going is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2005., 17:50   #49
Quote:
easy going kaže:
otkad sam napisao ovaj topic (ima vec 3 tjedna), poslije svake nuzde sam prao guzicu hladnom vodom, ali i dalje osjecam tu neku kvrzicu pa ne znam je li "hemic" ili ne. sada se bojim ici britvom jer (ne znam) je moguce da ih razrezem ili nesto? i dalje ne znam sto je od onog dvoje i sto da radim

ovo je dosta blizu analnog otvora pa je malo teze ici ziletom pa me zanima kako ste se vi rijesili svojih

isto tako, izbacio sam suhu hranu iz prehrane i poceo piti vise vode te se vise gibati (trcanje, voznja biciklom) i jos se nista nije dogodilo
Strpi se još malo... kvržica neće proći samo tako lako... glavno je da ne boli i da ne peče...

A kvržica će se s vremenom povući...

Ako te brine da nije nešto opasnije, savjetujem ti da posjetiš doktora da pogleda...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 10:17   #50
Dobro kamo bi ti stalno lamatao nekakvom britvom ?

U području koje je pod upalom, prepuno bakterija i ko stvoreno za infekcije svih mogućih i nemogućih vrsta ti bi nešto sam rezuckao ?

Moj otac je sklon toj neugodnoj bolesti. Nakon mislim dvadesetak godina riješio je to an Rebru na proktologiji operativnim zahvatom. No i dalje se mora čuvati i redovito kontrolirati jer se s vremena na vrijeme pojave smao u znatno manjoj mjeri i obimu.

Meni cijeli život starci tupe jedi voće, jedi juhu, ne sjedaj na hladno, nosi si neki jastuk kad sjedneš na sjedalo u autu, nemoj tako ljuto i slano.

Jelda da ih ni vi ne bi slušali? Koji bi to bio papak kad bi se toga svega pridržavao?

I tako mene jučer počne lagano svrbiti. Samo mi je prošlo kroz glavu, aha malo sam negdje nahladio i nikome dalje ništa. Sinoć sam samo odjednom osjetio nelagodu i neku tupu bol. Opipam i imam što osjetiti i opipati. Oko skoro trećine analnog otvora se pojavila kvržica. Zadebljana, oblika i veličine kao dva-tri zrna graška. Boli ko sam vrag, smeta... Za sad ne krvari, nadam se da ni neće iako bi mi možda bilo lakše da izkrvari pa se smanji bol od pritiska.

Zašto? Zato što sam prije dva-tri dana pretjerao sa žestokim pićem, pijem 5 espresso kava dnevno, juhu jedem u tragovima, obožavam domaći ajvar, kećap, senf i ostale "gadosti". OVih dana sjedao sam i po hladnom, točno se sjećam da sam prije 3-4 dana sjedio na betonskoj glazuri u sobi postavljajući neke električne instalacije. A zadnja 3-4 dana doma provedem i po par sati na ljestvama. Vjerojatno je to dobra podloga za nešto ovakvo.

Jedino me muči kako će se to zlo brzo povući?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 10:58   #51
Quote:
Veky kaže:
Dobro kamo bi ti stalno lamatao nekakvom britvom ?

U području koje je pod upalom, prepuno bakterija i ko stvoreno za infekcije svih mogućih i nemogućih vrsta ti bi nešto sam rezuckao ?

Moj otac je sklon toj neugodnoj bolesti. Nakon mislim dvadesetak godina riješio je to an Rebru na proktologiji operativnim zahvatom. No i dalje se mora čuvati i redovito kontrolirati jer se s vremena na vrijeme pojave smao u znatno manjoj mjeri i obimu.

Meni cijeli život starci tupe jedi voće, jedi juhu, ne sjedaj na hladno, nosi si neki jastuk kad sjedneš na sjedalo u autu, nemoj tako ljuto i slano.

Jelda da ih ni vi ne bi slušali? Koji bi to bio papak kad bi se toga svega pridržavao?

I tako mene jučer počne lagano svrbiti. Samo mi je prošlo kroz glavu, aha malo sam negdje nahladio i nikome dalje ništa. Sinoć sam samo odjednom osjetio nelagodu i neku tupu bol. Opipam i imam što osjetiti i opipati. Oko skoro trećine analnog otvora se pojavila kvržica. Zadebljana, oblika i veličine kao dva-tri zrna graška. Boli ko sam vrag, smeta... Za sad ne krvari, nadam se da ni neće iako bi mi možda bilo lakše da izkrvari pa se smanji bol od pritiska.

Zašto? Zato što sam prije dva-tri dana pretjerao sa žestokim pićem, pijem 5 espresso kava dnevno, juhu jedem u tragovima, obožavam domaći ajvar, kećap, senf i ostale "gadosti". OVih dana sjedao sam i po hladnom, točno se sjećam da sam prije 3-4 dana sjedio na betonskoj glazuri u sobi postavljajući neke električne instalacije. A zadnja 3-4 dana doma provedem i po par sati na ljestvama. Vjerojatno je to dobra podloga za nešto ovakvo.

Jedino me muči kako će se to zlo brzo povući?
Ispiranje HLADNOM (ali doslovce hladnom vodom) + DOLOKAIN i velika je mogućnost da ćeš ih se uskoro riješiti...

I treba vrlo često mijenjat ručnik kojim se brišeš...

Dolokain je dobro namazati nakon svake nužde, i obavezno navečer prije spavanja...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 11:26   #52
Znaju stvarno biti neugodni. Na poslu sam trenutno beskoristan jer je ok dok sam u fotelji pred računalom. No prije par minuta sam bio na terenu i babama nisam mogao uštekati kabel za ISDN jer se nisam moga sahnuti. Zapravo jesam, no kabel je negdje vjerojatno oštećen i nemam snage još jednom spustiti se do zemlje i uštekavati ga. Vjerojatno ću s euputiti doma na dan-dva ako bude vrijedilo.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 12:00   #53
Quote:
Veky kaže:
Znaju stvarno biti neugodni. Na poslu sam trenutno beskoristan jer je ok dok sam u fotelji pred računalom. No prije par minuta sam bio na terenu i babama nisam mogao uštekati kabel za ISDN jer se nisam moga sahnuti. Zapravo jesam, no kabel je negdje vjerojatno oštećen i nemam snage još jednom spustiti se do zemlje i uštekavati ga. Vjerojatno ću s euputiti doma na dan-dva ako bude vrijedilo.
Neznam baš da li će dan-dva pomoći ali kroz 4-5 dana bi se trebali smiriti...

Savjetujem ti mirovanje i što manje sjedenja i opterećivanja hemeroida... bilo bi dobro prakticirat lagane šetnje...

A ako budeš mogao ostat doma, probaj svako toliko isprat s hladnom vodom, recimo svakih sat vremena... i onda poslije toga namazat VRLO MALO S DOLOKAINOM... ali vrlo malo... tek toliko da ti hemeroidi ne budu "na suhom"... hladna voda je bitna zbo toga što sužava krvne žile i samim time smanjuje dotok krvi u upaljene hemeroide i upala počinje lagano prestajati...

Vrlo dobar primjer tije kod bilo kakve upale ili otekline kad se stavlja hladni oblog...

I definitivno se kloni bilo kakvih napora koji potiču jaku cirkulaciju... saginjanje, čučanje, klečanje, dizanje tereta... jer time se stvara jaki pritisak u krvnim žilama koji hrani hemeroide i oni bujaju...

I probaj jesti nešto od čega ti je stolica rahla i mekana da se nemoraš napinjat na WC-u jer obavljanje nužde kad su upaljeni hemeroidi zna biti jako jako bolno...
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 12:51   #54
E pa danas sam i ja napipala nekakvu kvržicu pored analnog otvora. Ne boli, ne svrbi i ne peče, mogu je pritisnuti i niš ne osjećam, plavičaste je boje, manje od zrna graška. No ne želim da se napravi nešto ozbiljno, a doktoru isto ne želim ići.

Je li ta DOLOKAIN krema za slučaj kad je već upaljeno i boli, ili mogu odmah namazati, jer samo želim da se to povuče?
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 13:09   #55
Quote:
divlji_Muzafer kaže:
.Nije ti to niš strašno...Gotovo su ih svi imali samo šute o tome
U pravu si, mnogi imaju takve probleme ali o tome šute.

Točnije, 70% ljudi ima neki problem vezan uz probavu (opstipacija, diareja, hemeroidi) i nažalost mnogima to postane dio života, navikavaju se na taj problem jer ne mogu pronaći adekvatno rješenje, i sve to smatraju "normalnim".

Imao sam i ja sličnih problema, i rješio ih, a poznajem i mnoge ljude koji su takve probleme rješili na jako jednostavan način ... promjenom prehrambenih navika.
spectacular is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 14:13   #56
Quote:
spectacular kaže:
U pravu si, mnogi imaju takve probleme ali o tome šute.

Točnije, 70% ljudi ima neki problem vezan uz probavu (opstipacija, diareja, hemeroidi) i nažalost mnogima to postane dio života, navikavaju se na taj problem jer ne mogu pronaći adekvatno rješenje, i sve to smatraju "normalnim".

Imao sam i ja sličnih problema, i rješio ih, a poznajem i mnoge ljude koji su takve probleme rješili na jako jednostavan način ... promjenom prehrambenih navika.
zar je uopće za sumnjat? ako nisi ti imao tih problema, znaš osobu koja ih se tvojom preporukom riješila doživotno? zar ne?
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 14:28   #57
kao prvo nije svaka kvržica hemeroid da se odmah razumijemo.ako ne boli,ne svrbi,ne peče,ne krvari može biti i običan prištić.ako boli isto tako može biti prištić i isto tako ne prolazi duže vrijeme.ako krvari u pravilu je hemeroid....ili nešto gore(krv moraq biti svježa i crvena,ako je tamnija tj.gotovo crnu stolicu imate onda je to krvarenje iz gornjeg prob.sustava tj.želuca kod perforac.čira).sve već gore navedene upute su vrlo dobre,koristi ih.ako imaš heneroide isto tako ti je dobro kad imaš stolicu ne tiskati jako nego pusti da samo izađe a ti rukama stisni guzove ,nemoj ih širiti nego ih stisniu manje će boljeti garantiram!
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 16:42   #58
Quote:
slronhill kaže:
kao prvo nije svaka kvržica hemeroid da se odmah razumijemo.ako ne boli,ne svrbi,ne peče,ne krvari može biti i običan prištić.ako boli isto tako može biti prištić i isto tako ne prolazi duže vrijeme.ako krvari u pravilu je hemeroid
Hvala.
Stvarno ne boli i ne krvari i nema nikakvih simptoma osim sto je tamo i ne svidja mi se to.
Na pritisak isto ne boli, a boja je malo plavicasta.
I stvorilo se doslovce preko noci, jer se tusiram svakodnevno pa bih osjetila - bas kao sto sam osjetila danas i jako sam se prepala.

U svakom slucaju, jako mi je stalo do toga da se to sto prije povuce - pa me zanima, sto ako ja to pocnem mazati s tom kremom protiv hemeroida, a to nije to - mogu li imati kakvih komplikacija?

Takodjer, da li se hemeroidi mogu trajno izljeciti, odnosno hoce li se ta kvržica povući - ono da se ne vidi i da se ne može napipati?

To nije kao npr. kao madež - koji kad se jednom pojavi, ostane tako (makar ne uzrokuje probleme)?

Znam da bi trbala otići doktoru, ali mi je toliko neugodna pomisao na to, da bi radije pričekala i probala prvo nešto sama poduzeti.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 19:30   #59
Quote:
femmelatin kaže:
Hvala.
Stvarno ne boli i ne krvari i nema nikakvih simptoma osim sto je tamo i ne svidja mi se to.
Na pritisak isto ne boli, a boja je malo plavicasta.
I stvorilo se doslovce preko noci, jer se tusiram svakodnevno pa bih osjetila - bas kao sto sam osjetila danas i jako sam se prepala.

U svakom slucaju, jako mi je stalo do toga da se to sto prije povuce - pa me zanima, sto ako ja to pocnem mazati s tom kremom protiv hemeroida, a to nije to - mogu li imati kakvih komplikacija?

Takodjer, da li se hemeroidi mogu trajno izljeciti, odnosno hoce li se ta kvržica povući - ono da se ne vidi i da se ne može napipati?

To nije kao npr. kao madež - koji kad se jednom pojavi, ostane tako (makar ne uzrokuje probleme)?

Znam da bi trbala otići doktoru, ali mi je toliko neugodna pomisao na to, da bi radije pričekala i probala prvo nešto sama poduzeti.

hemeroidi se jedino trajno liječe kirurškom metodom a čak i nakon toga postoji mogućnost da se vrati.tu više glavnu ulogu ima gen.predispozicija ali i način života.znači da čak i možeš imat hemeroide a da nemaš nikakvih simptoma,bolova ili ih imaš jako rijetko.čuj većina ljudi ide dr.tek kad ima nekih osjetno većih problema znači znatnija krvarenja.mislim da nemoraš uopće još ići kod dr.niti se previše zabrinjavati.čekaj da vidiš hoće li proći.u pravilu nebi trebala imat probleme zbog kreme mada je primarno namijenjena za hemeroide.al ju nemoj previše koristit i u uputama svakako pročitaj kontraindikacije i moguće nuspojave.
ja i dalje mislim da je to obični prištić pogotovo ak se briješ
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 00:59   #60
dva pitanja
1. što zapravo jesu hemeroidi?
2. kako točno to izgleda? ja o tome nemam pojma ništa pa nisam niti siguran jesm li kad to imao ili ne.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.